Greek GSX-R forum
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
JIMK7
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
nasos-v
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
T.R.E
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
k8 600 kk
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
kostaskr6
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
κολτρέϊν
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
Leroy
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
ripper
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_l10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_c10Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Poll_r10 

 

 Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ   Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ EmptyΤετ 06 Ιουλ 2011, 21:55

Μετά από κανένα τρίμηνο που έχω αμελήσει το sd error έγινε στο service έλεγχος για το κλασσικό κόψιμο στα καλώδια του σταμπιλιζατέρ που προκαλείτε από το στρίψιμο του τιμονιού και είδαμε ότι όλα είναι καλά,οπότε ο μηχανικός κατέληξε στο συμπέρασμα οτι το πρόβλημα είναι στο ίδιο το σταμπιλιζατέρ(η βαλβίδα του η κάτι ηλεκτρονικόWink.Αν κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα ας γράψει πως το αντιμετώπισε γιατί παραείναι πολλά τα λεφτά για καινούργιο.Επίσης όταν πρωτοβγήκε το error ρώτησα σε ένα ακόμη συνεργείο και μου είπε οτι επισκευάζεται εσωτερικά το σταμπ για 80 euro,καμιά ιδέα πάνω σε αυτο?Τέλος αν χρειάζεται αντικατάσταση υπάρχει κάποιος στην περιοχή Λάρισας ή Θεσσαλονικης και πέριξ αυτών που έχει βγάλει το μαμά για να το κάνω μια δοκιμή αν διορθώνει το error και να το αγοράσω στη συνέχεια αν δεν το χρειάζεται.Αν έχει κανείς κανένα link από ιντερνετ για σταπμ ας το βάλει.Τνχ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ   Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ EmptyΠεμ 07 Ιουλ 2011, 08:45

lotinia έγραψε:
Μετά από κανένα τρίμηνο που έχω αμελήσει το sd error έγινε στο service έλεγχος για το κλασσικό κόψιμο στα καλώδια του σταμπιλιζατέρ που προκαλείτε από το στρίψιμο του τιμονιού και είδαμε ότι όλα είναι καλά,οπότε ο μηχανικός κατέληξε στο συμπέρασμα οτι το πρόβλημα είναι στο ίδιο το σταμπιλιζατέρ(η βαλβίδα του η κάτι ηλεκτρονικόWink.Αν κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα ας γράψει πως το αντιμετώπισε γιατί παραείναι πολλά τα λεφτά για καινούργιο.Επίσης όταν πρωτοβγήκε το error ρώτησα σε ένα ακόμη συνεργείο και μου είπε οτι επισκευάζεται εσωτερικά το σταμπ για 80 euro,καμιά ιδέα πάνω σε αυτο?Τέλος αν χρειάζεται αντικατάσταση υπάρχει κάποιος στην περιοχή Λάρισας ή Θεσσαλονικης και πέριξ αυτών που έχει βγάλει το μαμά για να το κάνω μια δοκιμή αν διορθώνει το error και να το αγοράσω στη συνέχεια αν δεν το χρειάζεται.Αν έχει κανείς κανένα link από ιντερνετ για σταπμ ας το βάλει.Τνχ.


Είμαι σίγουρος πως το sd βγαίνει και σε κανα-δυο ακόμα βλάβες,που δεν έχουν να κάνουν με το σταμπιλιζατέρ. Τσέκαρετες Very Happy για να είσαι 100 % σίγουρος ότι πας προς την σωστή κατεύθυνση.

Αν ήταν να κάνω κάτι με το σταμπιλιζτέρ θα έβαζα ένα Ohlins και θα ξεμπέρδευα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ   Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ EmptyΠεμ 07 Ιουλ 2011, 13:03

Το μηχανάκι μπήκε στο διαγνωστικό στο service και ο μάστορας μου είπε ότι ο κωδικός του σφάλματος είναι από αυτό.Η αλήθεια είναι οτι η βλάβη ήταν προσθετική ας πούμε,δηλαδή στην αρχή έβγαλε μια δυο φορές sd και όσο πέρναγε ο καιρός περισσότερο μέχρι που έγινε μόνιμο,πράγμα που με παραπέμπει σε φθορά ή σταδιακό κόψιμο του καλωδιού που όμως ελέγξαμε οπότε έμεινε το πρώτο.Αν έχεις κάτι στο νου σου για τι μπορεί αν είναι πες να το ελέγξω.Η αλήθεια είναι ότι ένα Scotts-Ohlins έψηνα αλλά είναι πολλά τα χρήματα,επίσης μ'αρέσει το μαμά για εκτός πίστας χρήση που δεν βαρένει το τιμόνι σε μικρές ταχύτητες,αλλά δεν έχει και κανένα στο ebay να το τσιμπήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πράβλημα με το ΟΕΜ σταμπιλιζατέρ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σταμπιλιζατερ FG
» σταμπιλιζατερ
» αναβαθμιση στοκ σταμπιλιζατερ GSX-R

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com