Greek GSX-R forum
βοηθεια για xeon........... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
βοηθεια για xeon........... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
βοηθεια για xeon........... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
JIMK7
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
nasos-v
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
T.R.E
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
k8 600 kk
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
kostaskr6
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
κολτρέϊν
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
Leroy
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
ripper
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
βοηθεια για xeon........... Poll_l10βοηθεια για xeon........... Poll_c10βοηθεια για xeon........... Poll_r10 

 

 βοηθεια για xeon...........

Πήγαινε κάτω 
+12
maikstain
Hlektrologos
Psycho J.
ghost
Miou
chris8790
panikas
GamaKapa7R
valentinosgsxr
teo46
T.R.E
titanium
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
titanium
Jr.gixxer
titanium


Άντρας Όνομα: : baios
Τόπος : ΛΗΜΝΟΣ
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠεμ 21 Ιουλ 2011, 22:23

καλησπερα παιδες!!!!!ειμαι κενουριος στο forum (και στην παρεα του souper sport) και θελω την βοηθεια σας στο αν ξερεται καποιο καταστιμα στην καβαλα για να περασω xeon στο gsxr μου (k9)!!!!!!! η οποιαδιποτε βοηθεια ειναι πολιτιμει.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠεμ 21 Ιουλ 2011, 22:32

titanium έγραψε:
καλησπερα παιδες!!!!!ειμαι κενουριος στο forum (και στην παρεα του souper sport) και θελω την βοηθεια σας στο αν ξερεται καποιο καταστιμα στην καβαλα για να περασω xeon στο gsxr μου (k9)!!!!!!! η οποιαδιποτε βοηθεια ειναι πολιτιμει.......


kalowhrthes

Γιατί θες να βάλεις xenon σε soupersport μηχανάκι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠεμ 21 Ιουλ 2011, 22:58

καλως ηρθες στην gixxeroπαρέα!!

kalowhrthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠεμ 21 Ιουλ 2011, 23:03

kalowhrthes

Δεν ξερω συγκεκριμενα για Καβαλα ομως αν κανεις μια βολτα σε μαγαζια με αξεσουαρ (μοτο αλλα και αυτοκινητων) σιγουρα θα βρεις κατι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GamaKapa7R
Normal gixxer
Normal gixxer
GamaKapa7R


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 63
Αγωνιζόμενος : Βιοπαλεστης
Hμερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 13:05

μακρυα και αγαπιμενοι με τα xenon γνωμη δικη μου παντα...
την ομορφια που λογικα 8α ψαχνεις βρες την σε μια αλλαγη λαμπας και οχι σε μετασχιματιστες και καλωδια κοψε ραψε στοιρι3ε...και οχι προσεχε στο πλησιμο και οχι επεσα σε λακουβα και σβισανε και αναψε τα 3ανα και και και....(λες και εχεις Ducati.....αααα εγω ρουφιανος δεν ειμαι αλλα δυο πραγματα που 3ερω 8α τα πω.... xaxa )
αν ειμαι λα8ος να με συγχωρεσετε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 13:46

Ισως δεν εισαι τελειως λαθος, καποιος φιλος εκαιγε ασφαλειες καθε φορα που ανεβαζε μεγαλη σκαλα. Αυτο ομως σε ενα σετακι των 40 ευρω! Αλλος φιλος, απο εδω μεσα, ειναι υπερευχαριστημενος και χωρις προβληματα, αλλα φοραει xenon των 200ων Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikas
Normal gixxer
Normal gixxer
panikas


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 323
Αγωνιζόμενος : εναντια σε οτι με φοβιζει
Hμερομηνία εγγραφής : 09/05/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 16:51

Να λεμε τα συκα συκα κ τη σκαφη σκαφη
Εγω ειχα κ στο προηγουμενο μου μηχανακι βλεπε 750 αλλα
κ στο τωρινο μου xenon
Δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα κ εκτος απο αισθητικο αποτελεσμα
βοηθαει κ στο τεχνικο κομματι δηλ να βλεπεις αλλα κ να σε βλεπουν καλυτερα
Τωρα αν νομιζει καποιος οτι εβαλε xenon με 40 ευρω κ τους επιασε κοροιδα θα εχει αποτελεσματα δυσαρεστα Crying or Very sad
Ουτε το αλλο ακρο ειναι σωστο δηλ 150 ευρω για xenon
Αρκει να ψαχτει κανεις να βρει πολυ καλη ποιοτητα με νορμαλ χρηματα Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris8790
Normal gixxer
Normal gixxer
chris8790


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 16:58

panikas έγραψε:

Αρκει να ψαχτει κανεις να βρει πολυ καλη ποιοτητα με νορμαλ χρηματα Basketball

η οποια ειναι...??????

scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikas
Normal gixxer
Normal gixxer
panikas


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 323
Αγωνιζόμενος : εναντια σε οτι με φοβιζει
Hμερομηνία εγγραφής : 09/05/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 17:28

Η αγορα εχει γεμισει απο κινεζικα προιντα
Υπαρχουν κ Κορεατικα τα οποια ειναι καλυτερης ποιοτητας
Κ σε κινεζικα ομως βρισκεις καλες ποιοτητες
Αυτοι που πουλανε πιο ακριβα απο αλλους δεν ειναι χαζοι αλλα τα προμηθευονται ακριβοτερα
Υπαρχουν κ του κιλου με 40 ευρω δεν σημαινει οτι ειναι κ καλα
Οταν λεω ποιοτητα εννοω ωρες λειτουργιας της λαμπας, να δεις προηγουμενες εφαρμογες με αυτο το προιον κ.α.
Θελει ψαξιμο αλλα μπορεις να βρεις
Οσο για τον φιλο Γιαννη που λεει οτι κοβεις κ ραβεις κ δεν μπορεις να πλυνεις να πω οτι κ παλι πρεπει να βρεις ενα καλο μαστορα
Στο δικο μου δεν εκανα κοψε ραψε την εχω πλυνει με πιεστικο κ δεν ειχε ποτε προβλημα
ΟΛΑ ειναι θεμα σωστης δουλειας cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titanium
Jr.gixxer
titanium


Άντρας Όνομα: : baios
Τόπος : ΛΗΜΝΟΣ
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 20:30

η αληθεια ειναι οτι διαβασα κιαλλα σχολεια με τα περιβοητα xenon (σε αλλες παλιοτερες δημοσιευσεις) και ειδα οτι υπαρχει η αποψη οτι δεν χριαζοντε!!!!!!!!η δικη μου (πολυ)μικρη εμπιρια μου λεει οτι χριαζοντε το βραδυ για καλιτερο φως(βλεπεις καλιτερα ... σε βλεπουν καλιτερα) !!!!εχω παρει ενα r1 του 2007 με xenon (τα οποια περασε ο παλικαρος 250 με 300 ευρααα πριν τρεια χρονια ) και με αφησαν πραγματικα ικανοποιημενο!!!!!!και κανει και το μιχανακι ποιο ωραιο.......!!!!!!ροταω γιατι ειμαι απο λημνο και δεν εχουμε επισιμο αντιπροσοπο για service suzuki και ειναι τα πρωτα 1000 χιλιομετρα μου και θα αναιβω αυθημερων για το service(καβαλα) και αν προλαβενα με συνενοηση με το μαστορα να τα περνουσα!!!!!οπως και να εχει ευχαριστω για την βοηθεια!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠαρ 22 Ιουλ 2011, 21:13

Κι δικη μου αποψη ειναι οτι δεν χρειαζονται σε οποιον δεν κανει συχνα νυχτερινα ταξιδια με υψηλες ταχυτητες. Για βολτες μες την πολη το βρισκω μεχρι και ενοχλητικο (για τους αλλους που στραβωνονται). Τα στοκ φωτα ειναι επαρκη για να πηγαινεις μεχρι 130χλμ/ωρα σε δρομο χωρις φωτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΣαβ 23 Ιουλ 2011, 01:21

GamaKapa7R έγραψε:
μακρυα και αγαπιμενοι με τα xenon γνωμη δικη μου παντα...
την ομορφια που λογικα 8α ψαχνεις βρες την σε μια αλλαγη λαμπας και οχι σε μετασχιματιστες και καλωδια κοψε ραψε στοιρι3ε...και οχι προσεχε στο πλησιμο και οχι επεσα σε λακουβα και σβισανε και αναψε τα 3ανα και και και....(λες και εχεις Ducati.....αααα εγω ρουφιανος δεν ειμαι αλλα δυο πραγματα που 3ερω 8α τα πω.... xaxa )
αν ειμαι λα8ος να με συγχωρεσετε...



στο μηχανακι που εχω τωρα 2 χρονια αλλα και σε αυτο που ειχα πιο πριν φοραω χενον.σε αυτο τωρα αγορασα απο το εβαυ 2 σετ με 50€(μαζι με τα μεταφορικα) και τα περασα εγω... οσες φορες και αν εχω πλυνει την μηχανη δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα... και το κοψε ραψε δεν ειναι τιποτα αν πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου...οσο για το αποτελεσμα απλα λεω οτι δεν υπαρχει καμια μα καμια σχεση στο πριν και στο μετα...τωρα πλεον ακομα και μερα αν αναψω την μεγαλη σκαλα ακομα και την ημερα στην εθνικη τα κουτια κανουν στην ακρη για να περασω... δεν φανταζεσε την νυχτα... αααα σου ειπα οτι πλεον βλεπω για να κανω γρηγορο ταξιδι βραδιατικα...???????? ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΣαβ 23 Ιουλ 2011, 09:24

εγω φοραω xenon εδω και τεσσερα χρονια (Γερμανικα 150€ μονο για μικρη σκαλα) και τα εχω δουλεψει αρκετα
με παρα πολλα ταξιδια νυχτα...η γνωμη μου ειναι οτι σιγουρα εχω καλυτερα φωτα απο πριν αλλα χωρις τιποτα
χαοτικες διαφορες...απο προβληματα τωρα, το μονο που μπορω να πω ειναι οτι καποιες φορες με την εκινηση
του κινητηρα τα φωτα μενουν σβηστα και αναβουν αν πατησω ελαφρα τη μιζα...αλλο προβλημα δεν εχω παρατηρησει
η γνωμη μου ειναι οτι οποιος εχει, καλως τα εχει, αλλα οποιος θελει να βαλει ας προτιμησει απλως καλες λαμπες LED
οι οποιες ξεκινουν απο 2 € το τεμαχιο και φτανουν μεχρι και τα 20 € το τεμαχιο

mpanana http://www.motorcyclehidlights.com/suzuki-c-90 mpanana
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
panikas
Normal gixxer
Normal gixxer
panikas


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 323
Αγωνιζόμενος : εναντια σε οτι με φοβιζει
Hμερομηνία εγγραφής : 09/05/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΣαβ 23 Ιουλ 2011, 13:59

Miou έγραψε:
GamaKapa7R έγραψε:
μακρυα και αγαπιμενοι με τα xenon γνωμη δικη μου παντα...
την ομορφια που λογικα 8α ψαχνεις βρες την σε μια αλλαγη λαμπας και οχι σε μετασχιματιστες και καλωδια κοψε ραψε στοιρι3ε...και οχι προσεχε στο πλησιμο και οχι επεσα σε λακουβα και σβισανε και αναψε τα 3ανα και και και....(λες και εχεις Ducati.....αααα εγω ρουφιανος δεν ειμαι αλλα δυο πραγματα που 3ερω 8α τα πω.... xaxa )
αν ειμαι λα8ος να με συγχωρεσετε...



στο μηχανακι που εχω τωρα 2 χρονια αλλα και σε αυτο που ειχα πιο πριν φοραω χενον.σε αυτο τωρα αγορασα απο το εβαυ 2 σετ με 50€(μαζι με τα μεταφορικα) και τα περασα εγω... οσες φορες και αν εχω πλυνει την μηχανη δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα... και το κοψε ραψε δεν ειναι τιποτα αν πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου...οσο για το αποτελεσμα απλα λεω οτι δεν υπαρχει καμια μα καμια σχεση στο πριν και στο μετα...τωρα πλεον ακομα και μερα αν αναψω την μεγαλη σκαλα ακομα και την ημερα στην εθνικη τα κουτια κανουν στην ακρη για να περασω... δεν φανταζεσε την νυχτα... αααα σου ειπα οτι πλεον βλεπω για να κανω γρηγορο ταξιδι βραδιατικα...???????? ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ...


Συμφωνω απολυτως hey
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titanium
Jr.gixxer
titanium


Άντρας Όνομα: : baios
Τόπος : ΛΗΜΝΟΣ
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠεμ 11 Αυγ 2011, 12:19

παιδες την βοηθεια σας στο απο που θα αγορασω xenon δωστε κανενα link ....... η λαμπα μου ειναι Η11 (gsxr 600 k9)....... helpppppppp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΠεμ 11 Αυγ 2011, 12:39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 03:29

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τη λειτουργία αυτών εδώ:

http://www.motorcyclehidlights.com/suzuki-hayabusa-hid-lights-c-90_636/bi-xenon-philips-motorcycle-hid-kit-p-208

Λειτουργούνε μαζί με την μεγάλη σκάλα ή από μικρή γίνονται μεγάλη?(Η το ανάποδο??)
Γενικά πως λειτουργούν (Low/High Beam??)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 04:33

Και εγω μπορω να σου πω πως αγορασα πριν κανα χρονο xenon απο το ebay με 30ευρω τα περασα μονος μου και δεν εχω κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα.Πολυ καλυτερο φως το βραδυ και σε προσεχουν και οι αλλοι περισσοτερο, πραγμα βασικο οταν οδηγας μηχανη.Με πλυσιματα κανενα απολυτος θεμα.

Αυτα που εβαλες πιο πανω απο αυτα που εχω διαβασει στην ουσια ειναι μια λαμπα xenon που τοποθετεις στην μεσαια σκαλα, αλλα μολις πατησεις τον διακοπτη για την μεγαλη σκαλα στην ουσια η λαμπα αυτη κινειται προς τα εξω με αποτελεσμα να αυξηθει η φωτεινη δεσμη και να εχεις περισσοτερο φως. Αυτο που κερδιζεις στην ουσια ειναι οτι οταν αναψεις τα xenon κανουν καποια κλασματα του δευτερολεπτου να αναψουν και λιγα δευτερολεπτα μεχρι να βγαλουν το επιθυμητο φως , στην ουσια μεχρι να φτασει το αεριο μεσα στην λαμπα σε καποια θερμοκρασια. Ετσι αν εχεις xenon στην μεγαλη σκαλα και χρησιμοποιεις το σινιαλο απλα δεν θα δουλευει η λαμπα, η δεν θα δουλευει σωστα.Αρα χρησιμοποιεις τα bi-xenon που εβαλες παραπανω και λυνεις το προβλημα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 09:34

Psycho J. έγραψε:
Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τη λειτουργία αυτών εδώ:

http://www.motorcyclehidlights.com/suzuki-hayabusa-hid-lights-c-90_636/bi-xenon-philips-motorcycle-hid-kit-p-208

Λειτουργούνε μαζί με την μεγάλη σκάλα ή από μικρή γίνονται μεγάλη?(Η το ανάποδο??)
Γενικά πως λειτουργούν (Low/High Beam??)


εχουν ενα σερβοτοτερ και μετατοπιζει την λαμπα πανω κατω και ετσι ειναι σαννα εχεις μικρη-μεγαλη σκαλα... δεν κανει για ολα τα οχηματα και ακομα και εαν σου κανει γιατι να σκασεις
270$ ?? παρε απο το εβαυ με 50€ και τα αλλα κερασε μας μπυρες.... βοηθεια για xeon........... 463658
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 09:52

Miou έγραψε:
Psycho J. έγραψε:
Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τη λειτουργία αυτών εδώ:

http://www.motorcyclehidlights.com/suzuki-hayabusa-hid-lights-c-90_636/bi-xenon-philips-motorcycle-hid-kit-p-208

Λειτουργούνε μαζί με την μεγάλη σκάλα ή από μικρή γίνονται μεγάλη?(Η το ανάποδο??)
Γενικά πως λειτουργούν (Low/High Beam??)


εχουν ενα σερβοτοτερ και μετατοπιζει την λαμπα πανω κατω και ετσι ειναι σαννα εχεις μικρη-μεγαλη σκαλα... δεν κανει για ολα τα οχηματα και ακομα και εαν σου κανει γιατι να σκασεις
270$ ?? παρε απο το εβαυ με 50€ και τα αλλα κερασε μας μπυρες.... βοηθεια για xeon........... 463658
κερασε μας μπυρες να γιορτασουμε τα xenon σου lol! xaxa xaxa xaxa θεοοοςςςςς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 14:01

χαχαχα!!Σωστοί σας βρίσκω!!!
Βασικά το είχα σαν απορία μόνο. Σκέφτομαι να κάνω τη μικρή σκάλα όπως είναι η μεγάλη, δλδ με προτζέκτορα... κ να έχω ίδια λάμπα κ στις 2 σκάλες οπότε να μην πάει χαμένο το άλλο ζευγάρι που θα μου περισσεύει... Βέβαια στην τελική θα μου βγει παραπάνω, αλλά θα είναι πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babis k8
Hero gixxer
Hero gixxer
babis k8


Άντρας Όνομα: : Μπαμπης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Αγωνιζόμενος : Ναι...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 14:19

Miou έγραψε:
Psycho J. έγραψε:
Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τη λειτουργία αυτών εδώ:

http://www.motorcyclehidlights.com/suzuki-hayabusa-hid-lights-c-90_636/bi-xenon-philips-motorcycle-hid-kit-p-208

Λειτουργούνε μαζί με την μεγάλη σκάλα ή από μικρή γίνονται μεγάλη?(Η το ανάποδο??)
Γενικά πως λειτουργούν (Low/High Beam??)


εχουν ενα σερβοτοτερ και μετατοπιζει την λαμπα πανω κατω και ετσι ειναι σαννα εχεις μικρη-μεγαλη σκαλα... δεν κανει για ολα τα οχηματα και ακομα και εαν σου κανει γιατι να σκασεις
270$ ?? παρε απο το εβαυ με 50€ και τα αλλα κερασε μας μπυρες.... βοηθεια για xeon........... 463658


βοηθεια για xeon........... 612779 βοηθεια για xeon........... 612779 βοηθεια για xeon........... 612779
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 16:40

Psycho J. έγραψε:
χαχαχα!!Σωστοί σας βρίσκω!!!
Βασικά το είχα σαν απορία μόνο. Σκέφτομαι να κάνω τη μικρή σκάλα όπως είναι η μεγάλη, δλδ με προτζέκτορα... κ να έχω ίδια λάμπα κ στις 2 σκάλες οπότε να μην πάει χαμένο το άλλο ζευγάρι που θα μου περισσεύει... Βέβαια στην τελική θα μου βγει παραπάνω, αλλά θα είναι πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!!!


κοιτα να δεις ομως γιαννη καθε λαμπα εχει το δικο της τροπο που φωτιζει ... εκτος απο τα w -lummen (φωτεινοτητα) εχει και διαφορετικο "ανοιγμα" της δεσμης ... αν παρατηρησεις η κανονικη σου λαμπα εχει πιο διαχυτο το φωτησμο ενω η μεγαλη ειναι πιο κατευθυντικη (καρφι)
αν βαλεις 2 λαμπες σαν την μεγαλη θα πρεπει να τις ρυθμισιες πολυ πολυ καλα και για να γινει αυτο θα φας αρκετη ωρα δεδομενου οτι οι 2 λαμπες ειναι η μια πανω στην αλλη και οχι διπλα διπλα οπως ηταν τα παλια gsxr ...αρα εκτος απο το θεμα με το υψος της καθε δεσμης θα εχεις να ασχοληθεις και με το ποσο δεξια-αριστερα θα κοιταει η καθε μια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psycho J.
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Hμερομηνία εγγραφής : 08/12/2011

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤρι 31 Ιαν 2012, 18:51

Έχεις απόλυτο δίκιο Αλέξανδρε! Το διάβασα μετά που το έψαξα λίγο καλύτερα... Αν μπει όμως (δε θυμάμαι ποια λάμπα είναι η μικρή σκάλα Η4 ή Η7??) ένας αντίστοιχος προτζέκτορας στη μικρή τη σκάλα δε θα έχω τέτοιο πρόβλημα!
Κ επειδή οι προτζέκτορες δε χρειάζονται τους ανακλαστήρες από τις συμβατικές λάμπες (έτσι διάβασα τουλάχιστον!) δε θα έχω πρόβλημα να τους καταγήσω ή να τους βάψω...
Βέβαια όλα είναι θεωρητικά μέχρι να βρω ένα μπροστινό φανάρι από busa 08 κ μετά, να βρώ ένα προτζέκτορα για τη μικρή σκάλα (Η4 νομίζω) κ να ξεκινήσει η πατέντααααααα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

βοηθεια για xeon........... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοηθεια για xeon...........   βοηθεια για xeon........... EmptyΤετ 01 Φεβ 2012, 02:18

πως γινετε παντα απο βοηθεια να καταλιγει στις μπυρες δεν εχω καταλαβει

βοηθεια για xeon........... 612779 βοηθεια για xeon........... 612779 βοηθεια για xeon........... 612779 βοηθεια για xeon........... 612779 βοηθεια για xeon........... 612779
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
βοηθεια για xeon...........
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΒΟΗΘΕΙΑ
» ΒΟΗΘΕΙΑ............
» Βοηθεια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com