Greek GSX-R forum
ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Poll_l10ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Poll_c10ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Poll_r10 
JIMK7
nasos-v
T.R.E
k8 600 kk
kostaskr6
κολτρέϊν
Leroy
ripper
mistiriodis_tsantakias

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6

Πήγαινε κάτω 
+12
Aristosk8
poulitzer
DrIoannis
Miou
usabug
-=UNSEEN=-
gsxrk71000
JIMK7
stavrosrodo
frozen
kostasva
kostaskr6
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠεμ 12 Ιαν 2012, 03:06

παιδες θελω να μαθω αν καποιος ξερει ποσο ανοιγουμε τους αυλους

ολες οι βοηθειες ευπροσδεκτες, πληρωφοριες η φωτοΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 341461

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostaskr6 στις Πεμ 26 Ιαν 2012, 02:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer

Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠεμ 12 Ιαν 2012, 08:23

αυτα τα πραγματα βρε ψυχη δεν γινονται με πληροφοριες απο το forum , τι να σου πουμε δηλαδη , 2 χιλιοστα και ενταξει? μια συμβουλη θα σου δωσω , αν επιασες να το κανεις μονος σου και δεν γνωριζεις απο τετοια πραγματα , αστο καλυτερα , ειναι απο τα πιο δυσκολα μηχανακια (οπως και ολα τα 1000αρια) για να δεις ουσιαστικη διαφορα .... αν το εχεις παει σε μαστορα και σου ειπε οτι θα το κανει , τοτε εμπιστεψου τον και αστον να το κανει , ξερει......το ποσο και πως θα ανοιχτει εξαρταται απο πολλα πραγματα που φορας στο μηχανακι σου aswew αν γινει λαθος δουλεια , θα χασεις κιολας
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠεμ 12 Ιαν 2012, 13:59

δεν ειναι κακο να πεις την γνωμη κ τι ξερεις

το αν θα το κανω μονος μου δεν το σκεφτει.

το μονο σιγουρο ειναι οτι πριν γινει οτιδιποτε η απο μενα η απο μαστορα

θελω να ξερω τι πρεπει να γινει γιατι πολυ απλα θελω να γνωριζω τι εχει ακριβως το μηχανακι μου Very Happy

ευχαριστω για οσα μου ειπες αν ξερεις κ κατι αλλο ποιο ζουμερο το περιμενω ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 341461
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠεμ 12 Ιαν 2012, 15:07

κοιταξε , το ζητουμενο ειναι να μπορεσουμε να χωσουμε μεσα στον κυλινδρο οσο περισσοτερο αερα γινεται μεχρι να κλεισει η βαλβιδα εισαγωγης . για αυτο το λει και η ιδια η λεξη -ροικη βελτιωση-...σε ενα turbo ολα ειναι πιο ευκολα λογω υπερσυμπιεσης , ομως οι παλιοι μαστορες λενε - οσο καλη δουλεια εχει γινει σε ενα ατμοσφαιρικο , ερχεται η τουρμπινα και τα κακυπτει ολα-......αυτο σημαινει οτι ειναι πολυ δυσκολο να βελτιωσεις ενα ατμοσφαιρικο μοτερ , παιζουν πολλα πραγματα ρολο , ολα βρισκονται σε μια πολυ λεπτη ισσοροπια που αν την χαλασεις , εχασες....εξηγουμαι (χωρις να θελω να σου γραψω βιβλιο , θα ειμαι οσο πιο συντομος γινεται ).....αν το παρακανεις με το ανοιγμα η ακομη και το γυαλισμα στους αυλους τοτε πεφτει η ταχυτητα του εισερχομενου αερα και εχεις κανει πατατα...θυμασαι τα αρχικα TSCC στις κεφαλες των παλιων suzuki? σημαινουν - θαλαμος καυσης διπλης περιδινησης- δηλαδη ειχαν σχεδιασει ετσι τους αυλους ωστε ο αερας να στροβιλιζεται κατα την εισοδο του (ετσι εμπαινε μεγαλυτερη ποσοτητα)............οπως καταλαβαινεις με αυτα τα λιγα που σου γραφω θελει γνωσεις μια τετοια δουλεια.......και οχι μονο , βαλε και το μεγαλο ρολο της εξατμισης σου (υπαρχει σχεση με τα ωστικα κυμματα απο την καυση ) , βαλε το χρονισμο των εκκεντροφορων σου (πολυ βασικο) βαλε και την σχεση συμπιεσης (και αν μπορεις να δωσεις avance ) , βαλε και ενα σωστο χαρτη καυσιμου , και τοτε μπορουμε να μιλησουμε για μια ουσιαστικη διαφορα σε δυναμη .......δεν θελω να σε πρηξω αλλο , ουτε ξερω αν εγινα κατανοητος , απλα μια περιληψη προσπαθησα να σου κανω.........
καλη επιτυχια σε οτι και να κανεις παντως okk
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠαρ 13 Ιαν 2012, 03:20

ευχαριστω για οσα ειπες.

Αν καταφερουμε να γραψουν κ αλλα παιδεια καποια ουσιαστικα πραγματα

θα μπορουσαμε να το κανουμε ενα οδηγο για οσους θελουν να αναβαθμησουν το μηχανακι τους
frozen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
frozen

Άντρας Όνομα: : νικος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 708
Hμερομηνία εγγραφής : 07/08/2011

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠαρ 13 Ιαν 2012, 14:07

το παλικαρι απο πανω δεν εγραψε......ζωγραφισε..... okk μπραβο φιλε απο την ομορφη θεσσαλονικη...
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo

Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠαρ 13 Ιαν 2012, 14:48

Κωστα η συμβουλη που εδινε η yoshimura για ρο'ι'κη ηταν η εξης......
[img]ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Porting
το build up σημαινει χτισιμο(και γινεται με εποξικη κολλα-κοινως κολλα δυο συστατικων που γινεται μεταλλο).
εννοειται οτι διορθωνονται ΚΑΙ ολες οι ατελειες της χυτευσης.Ολα αυτα βεβαια ειναι για καταστασεις superbike.Αυτα λεει η YOSHIMURA για τις κεφαλες των κ5-6.
Βεβαια εχει και μερικα καλα αρθρα για να διαβασεις οπως εδω... http://mototuneusa.com/homework.htm
ειναι λιγο κοντρα σε αυτα που ολοι(δηλαδη το ''ανοιξε εδω,ανοιξε εκει'') λενε, αλλα....?
σαφως η ρο'ι'κη εξελιξη εχει να κανει και με την χρηση που θες να κανεις, το πατημα και χρονισμα των εκκεντροφορων,την συμπιεση και αλλες τετοιες παραμετρους......
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΠαρ 13 Ιαν 2012, 19:52

αυτο που λες για το χτισιμο με εποξικη κολλα , το ειχα δει σε εναν κυλινδρο απο διχρονο YZ250 που το ειχαν στειλει στην pro circuit στην αμερικη για βελτιωση , και εμεινα μ@λακας .....οι ανθρωποι γεμισαν την κουρμπα μεσα στις θυριθες μεταφορας που ειχε εκεινο το τερατακι γιατι απο το χαρτι που μας ειχαν στειλει , φαινονταν οτι ειχε μεγαλη γωνια και χαλουσε τη ροη του μιγματος (κι εμεις εκεινα τα χρονια τις ανοιγαμε κι αλλο , αλλα ετσι μαθαινεις , πως θα γινει......
γι αυτο προσπαθησα να εξηγησω πως εχουν τα πραγματα με λιγα χωριατικα λογια , ευχαριστω πολυ παντως euxaristo okk
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 03:14

κωστα ετσι λειτουργει το φορουμ ανταλασουμε γνωσεις κ βελτιωνομαστε ολοι Very Happy

σταυρο εχω μια απορια εσυ εχεις κανει κατι τετοιο στο δικο σου?

οκ εγω δεν θελω να το κανω superbike απλα να βρω καποια αλογα που χανωνται στην κεφαλη :P
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 07:02

kostaskr6 έγραψε:
κωστα ετσι λειτουργει το φορουμ ανταλασουμε γνωσεις κ βελτιωνομαστε ολοι Very Happy

οκ εγω δεν θελω να το κανω superbike απλα να βρω καποια αλογα που χανωνται στην κεφαλη :P

συμφωνω απολυτα , κι εγω εμαθα μεσα απο το forum πραγματα που δεν ηξερα , ολοι την ιδια τρελα κουβαλαμε , και ιδια μηχανακια καβαλαμε....οσον αφορα αυτο που ψαχνεις , να σου πω οτι το δικο μου το μετρησα 177,5 αλογα , που νομιζω ειναι πολυ καλα , ομως το ηπια το τσαγακι μου απο ενα κ5 φιλου που φορουσε μονο εναν εκκεντροφορο εισαγωγης yoshimura , τον δικο του εισαγωγης τον ειχε βαλει στην εξαγωγη , και φορουσε μια διμπουκη yoshimura , πολυ δυνατο , βεβαια ειχε και ρυθμιζομενα γραναζια στους εκκεντροφορους και ΝΟΡΜΑΛ κεφαλη......το ειχε ψαξει καλα ο ανθρωπος , και εβγαλε αποτελεσμα.... mprabo
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 12:33

kostaskr6 έγραψε:

τα μυστικα δεν λεγονται Κωστα. :P fafoutis
οχι δεν εχω κανει κατι τετοιο.Αλλα αν ειχα δυο τρεις κεφαλες και ηταν η δουλεια μου, σιγουρα θα δοκιμαζα τετοιες λυσεις. xmmm
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 12:55

εσυ τι λες αν κατεβασω κεφαλι τελικα να κανω τα γυαλισματακια μονο η να ψαξω κ για ανοιγματα αυλων scratch

κ θελω την γνωμη σου για κεντροφορους εκτος απο γιοσι που ξερουμε ολοι τη συμαινει Very Happy
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 13:01

kostasva έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

συμφωνω απολυτα , κι εγω εμαθα μεσα απο το forum πραγματα που δεν ηξερα , ολοι την ιδια τρελα κουβαλαμε , και ιδια μηχανακια καβαλαμε....οσον αφορα αυτο που ψαχνεις , να σου πω οτι το δικο μου το μετρησα 177,5 αλογα , που νομιζω ειναι πολυ καλα , ομως το ηπια το τσαγακι μου απο ενα κ5 φιλου που φορουσε μονο εναν εκκεντροφορο εισαγωγης yoshimura , τον δικο του εισαγωγης τον ειχε βαλει στην εξαγωγη , και φορουσε μια διμπουκη yoshimura , πολυ δυνατο , βεβαια ειχε και ρυθμιζομενα γραναζια στους εκκεντροφορους και ΝΟΡΜΑΛ κεφαλη......το ειχε ψαξει καλα ο ανθρωπος , και εβγαλε αποτελεσμα.... ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 967297

κωστα το εχω ξανακουσει αυτο το εχουν κανει κ αλλα παιδεια το κακο ειναι οτι θελει

πολυ καλη ρυθμηση στους κεντροφορους κ ειναι λιγο επικινδυνο για ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 8593

κ αν δεν εισαι ανετος χρηματικα το σκεφτεσε αρκετα ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 337132
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7

Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Αριθμός μηνυμάτων : 8077
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 15:11

kostaskr6 έγραψε:
εσυ τι λες αν κατεβασω κεφαλι τελικα να κανω τα γυαλισματακια μονο η να ψαξω κ για ανοιγματα αυλων scratch

κ θελω την γνωμη σου για κεντροφορους εκτος απο γιοσι που ξερουμε ολοι τη συμαινει Very Happy

Τι εγινε ηπιες τσαγακι απο κανενα Κ7 και θες να το φτιαξεις fafoutis η σε προκαλει ο Τ.Ρ.Ε με το καβα xaxa xaxa

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 10p7ousΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Icnsl4ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 2dhxn3kΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 2lbdx0jΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 2yltq15

Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000

Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 15:19

JIMK7 έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

Τι εγινε ηπιες τσαγακι απο κανενα Κ7 και θες να το φτιαξεις fafoutis η σε προκαλει ο Τ.Ρ.Ε με το καβα xaxa xaxa

xaxa xaxa xaxa
μην τον μπριζώνεις και πάει και πετάξει καμιά τουρμπίνα πάνω... :P :P
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 18:24

JIMK7 έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

Τι εγινε ηπιες τσαγακι απο κανενα Κ7 και θες να το φτιαξεις ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 79988 η σε προκαλει ο Τ.Ρ.Ε με το καβα ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125 ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125

οχι ρε φιλε αλλα δεν ακουσες τι εκανε το λαμογιο?

εβαλε εκκεντροφορους εκανε ροικη εβαλε χωανακια φλατσες κ μολις το παρει

θα μου ερθει κατευθειαν κ πρεπει κατι να κανω να μην ειναι πισω το σουζουκι απο καφασακι

αντε ριχτε οσοι εχετε καμια ιδεα γιατι θα του σκασω τα λαστιχα να μην πηγενει μια ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 837612
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΣαβ 14 Ιαν 2012, 18:29

kostaskr6 έγραψε:
αντε ριχτε οσοι εχετε καμια ιδεα γιατι θα του σκασω τα λαστιχα να μην πηγενει μια

xaxa xaxa xaxa xaxa
σαμποτάζ... :P :P
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012, 19:29

kostaskr6 έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

Τι εγινε ηπιες τσαγακι απο κανενα Κ7 και θες να το φτιαξεις ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 79988 η σε προκαλει ο Τ.Ρ.Ε με το καβα ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125 ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125

θα μου ερθει κατευθειαν κ πρεπει κατι να κανω να μην ειναι πισω το σουζουκι απο καφασακι

αντε ριχτε οσοι εχετε καμια ιδεα γιατι θα του σκασω τα λαστιχα να μην πηγενει μια ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 837612
Κωστα εχεις π.μ.
με kawasakia μην ασχολεισαι μην σου ερθει καμια μπιελα στο κεφαλι απο το πουθενα.... xaxa
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΔευ 16 Ιαν 2012, 03:26

stavrosrodo έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
kostaskr6 έγραψε:

Κωστα εχεις π.μ.
με kawasakia μην ασχολεισαι μην σου ερθει καμια μπιελα στο κεφαλι απο το πουθενα.... ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125

θα φοραω κρανος σταυρο για να ειμαι σιγουρος ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125 ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 60125
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΔευ 16 Ιαν 2012, 14:44

το θεμα δεν εχει σταματισει υπαρχουν κ πολλα πμ
θα τα ανεβασω αν συμφωνησουν οι αποστολεις για να βοηθηθουν κ αλλα παιδεια Very Happy
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΔευ 16 Ιαν 2012, 14:46

kostaskr6 έγραψε:
το θεμα δεν εχει σταματισει υπαρχουν κ πολλα πμ
θα τα ανεβασω αν συμφωνησουν οι αποστολεις για να βοηθηθουν κ αλλα παιδεια Very Happy

δώσε γνώση στον λαό!! :P :P
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΤρι 17 Ιαν 2012, 19:56

ολα πανε καλα κ απο οτι ακουω καλυτερα ειναι να μην ανοιξεις τους αυλους
θα τα γραψω ολα μαζι οταν ολοκληρωθη η συζητηση με τα μαστορια Very Happy
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-

Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΤρι 17 Ιαν 2012, 20:28

Κωστή μου αν ξέρεις πολύ καλά αγγλικά μπορώ ας πούμε να σε βοηθήσω κάπως, οχι συγκεκριμένα για Suzuki, αλλά για να γνωρίζεις γενικά τι παίζει.... Αν βέβαια η προσφορά σου με ικανοποιήσει....... :P :P

Το να μη μεγαλώσεις αυλούς είναι πολύ σχετικό. Τι χρήση θέλεις να κάνεις??? Τα σώματα θα μεγαλώσουν??? Τα Ram Air?? To φιλτροκούτι??? Τι εκκεντροφορους θα έχεις??? Και ένα σωρό άλλες παραμέτρους. Το τι έχω κάνει εγω π.χ. δεν ανταποκρίνεται στο τι θα κάνεις εσυ γιατί δεν θέλω και τρελή δύναμη στα ψηλά πχ ή γιατί εγω πήγα στον τόρνο και έφτιαξα... Δεν σου λέω τι να σκάσεις!!!!!!!!!! :P
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΤρι 17 Ιαν 2012, 20:48

χμμμ ξερεις οτι ξερω που ειναι το μηχανακι σου κ θα κανω δολιοφθωρα bounce

περιμενω πμ να μου πεις (εντελως δημοκρατικα) οπως παντα ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 79988 ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 79988
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-

Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6   ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6 EmptyΤρι 17 Ιαν 2012, 21:00

Laughing Laughing

Τώρα το ετοιμάζω... Κακό είναι να κάνουμε καμία δοκιμή??? Ετοιμάζψ διαστημικά σώματα ψεκασμού με το μπεκ απο πάνω (shower). Σε πρώτη φάση θα τα μεγαλώσω πάνω και κάτω για να δω τη διαφορά και μετά θα προχωρήσω στον ψεκασμό απο πάνω. Λίγο παράτολμο για πολλούς λόγους, αλλά αν πετύχει θα έχει λογικα αρκετή διαφορα. Οριστε... Στο είπα... Δημοκράτη!!!! Σιγά το κρατικό μυστικο!!! :P

ΡΟ'Ι'ΚΗ ΣΕ κ5-6
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2021, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com