Greek GSX-R forum
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
JIMK7
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
nasos-v
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
T.R.E
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
k8 600 kk
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
kostaskr6
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
κολτρέϊν
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
Leroy
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
ripper
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_l10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_c10Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Poll_r10 

 

 Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ

Πήγαινε κάτω 
+54
potis
microulis
thodorisk
cks
papatomy
Black Eagle
landen
Leroy
TheVeteran
susukakiask7
gv_gr
cursed2
JIMK7
magfaria
noodles
Opeth
giannis_suzuki
Darksoul
boutser
Schumi
opoulian
krosfala
vd
sfikaaa
magiaklaniakeksatmisi
tasos1984
Gixxerm@n
gabri
gostrider
busa respect
teo46
Kydo
varypiniths
stavroulis
topetwrx
tsasbi
rsv4aprc
Painterz
mistiriodis_tsantakias
nasos-v
κολτρέϊν
G.E.B. R-09
No Fear
babis k8
GIXXERAKIAS
gsxrk71000
okeanos
spyroszx
cpantelo
Miou
DrIoannis
k8 600 kk
kouzinas
nktr
58 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 10:30

Hayabusa με Wp ανάρτηση πίσω +3mm ύψος και με βάλβινκ μπροστινού με γρήγορο οδηγό και με after μαρσπιέ στο 1.32 και όριο και ίσως ελάχιστα ακόμα κάτω....αλλά και ίσως πτώση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 10:48

Τόση διαφορά η χοντρούλα από τα GSX-R 1000 που γυρνάνε κάτω από 1:25 από όσο ξέρω.... Χάλια δηλαδή!! Αυτό που οφείλεται άραγε, στο μακρύ μεταξόνιο κυρίως, βάρος ή και αλλού;

Τα μαρσπιέ τι ρόλο παίζουν στην βελτίωση του χρόνου;;; Χαζή ερώτηση ίσως, αλλά.... Embarassed 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 11:25

χάλια ?!?!??!
τι λες τώρα με αυτό το θηρίο με αυτό το χρόνο είναι έπος !!!
Τα μαρσπιέ παίζουν ρόλο γιατί δεν βρίσκουν κάτω για να σου κάνουν μοχλό και να σε πετάξει κάτω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 12:46

nktr έγραψε:
χάλια ?!?!??!
τι λες τώρα με αυτό το θηρίο με αυτό το χρόνο είναι έπος !!!
Τα μαρσπιέ παίζουν ρόλο γιατί δεν βρίσκουν κάτω για να σου κάνουν μοχλό και να σε πετάξει κάτω.

Έχουμε και τέτοιο θέμα;; Βρίσκουν τα μαρσπιέ κάτω;; Εγώ φυσικά απέχω πολύ για να βρούνε, αλλά λέω.... Laughing Κάποιοι λένε ότι βρίσκει και το φέρινγκ.... Shocked 



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 13:54

Με το ΖΧ12 που είχα με WPαμορτισέρ και ελατήρια γύρναγε 1.19 σταθερά και μετά εβαφα καρινες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 13:58

topetwrx έγραψε:
Παιδιά να ρωτήσω....HAYABUSA καραμαμά, με κανονικά λάστιχα που παίζει από χρόνο στις Σέρρες, με καλό οδηγό φυσικά! Θυμάμαι καλά ότι είναι κοντά στο 1:30;; Rolling Eyes 

Nαι τοσο ειχε κανει μια φορα ο Σταυρουλάκης Σταυρος .

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 10p7ousΠίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Icnsl4Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 2dhxn3kΠίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 2lbdx0jΠίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 13:59

spyroszx έγραψε:
Με το ΖΧ12 που είχα με WPαμορτισέρ και ελατήρια γύρναγε 1.19 σταθερά και μετά εβαφα καρινες

Noμιζω ότι 1.29 ηθελες να γραψεις  scratch 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 10p7ousΠίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Icnsl4Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 2dhxn3kΠίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 2lbdx0jΠίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 14:18

JIMK7 έγραψε:
spyroszx έγραψε:
Με το ΖΧ12 που είχα με WPαμορτισέρ και ελατήρια γύρναγε 1.19 σταθερά και μετά εβαφα καρινες

Noμιζω ότι 1.29 ηθελες να γραψεις  scratch 

Μαλλον Μέγαρα εννοούσε ο Σπύρος Jim. lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Schumi


Άντρας Όνομα: : Οδυσσέας
Τόπος : Θεσσαλονίκη, Μακεδονία, Ελλάδα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 715
Αγωνιζόμενος : Έγινε τα λέμε...
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2011

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 14:27

1:19 στα Σέρρας;;;  ti? ti? ti? 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 15:01

Nαι και γω εκανα 1:17 οχι 1:27  xaxa xaxa xaxa 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroszx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
spyroszx


Άντρας Όνομα: : Σπυρος βενζινας
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 664
Αγωνιζόμενος : ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ????
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 16:48

GIXXERAKIAS έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
spyroszx έγραψε:
Με το ΖΧ12 που είχα με WPαμορτισέρ και ελατήρια γύρναγε 1.19 σταθερά και μετά εβαφα καρινες

Noμιζω ότι 1.29 ηθελες να γραψεις  scratch 

Μαλλον Μέγαρα εννοούσε ο Σπύρος Jim. lol! 
όπα λάθος για Μέγαρα έλεγα ...... Σορυ λάθος γεωγραφικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 16:50

Μιας και ο λόγος για χρόνους μπουσα... Έχω και στο παρελθόν τονίσει (και διαφωνήσει με τον φίλο nktr) οτι το 1,32 στις Σέρρες απο το συγκεκριμένο (σωστά βελτιωμένο κατεμε gen 1) δεν αποτελεί όριο για το μπουσα , προσωπικα θεωρω οτι ένα καλα στημένο ΔΡΟΜΙΣΙΟ μπουσα μπορει άνετα να κατέβει κάτω του 1,30 στις Σέρρες , απο νούμερα και στοιχεία τώρα που γνωρίζω έχουμε : ο φίλος gabri με το μαμα μπουσα του (gen 2) χώρις καμία βελτίωση (μόνο δυο τελικά και λάστιχα m5), ανέβηκε ΜΙΑ φορα Σέρρες και χωρίς να ξέρει την πίστα την πρώτη μέρα (η την δευτερη) έγραψε 1,35...

Επίσης ο ίδιος έχει χρόνο μετρηθεί απο εμένα στα μέγαρα με το ίδιο μηχανάκι στο 1,08.3
Εγω με το δικό μου έχω κάνει επανειλημμένως 1,10 στα μέγαρα έχοντας πολυ πολυ καλα στημένο το μηχανάκι μου χωρίς όμως να περνώ το παραμικρό ρίσκο πτώσης και χωρίς να θεωρω τον εαυτό μου "χερά"
Θεωρω οτι ένας καλός οδηγός που δεν φοβάται την πτώση με ένα μπουσα καλα στημένο μπορει να κατέβει άνετα κοντά στο 1,05 μέγαρα , και +~1,28 Σέρρες ,

Τι εννοω καλα στημένο: βάρος +~210κ δύναμη +~ 200 hp , Αναρτησεις , σεμι σλικ (πχ d 212gp ή s corsa), και αναβάθμιση μασπιε και στα φρένα (γενικά αυτά), επίσης να πω οτι θεωρω πως το gen 1 έχει περισσότερες δυνατότητες σε τέτοιο περιβάλλον απο το gen2

Τέλος, ναι το μπουσα βρίσκει κάτω (το φερινκ) (μόνο απο δεξιά) αλλα με τη σωστή χρήση γονάτου μαθαίνει ο οδηγοσ να το ελέγχει εκεί που πρεπει.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 22:19

busa respect έγραψε:
Μιας και ο λόγος για χρόνους μπουσα... Έχω και στο παρελθόν τονίσει (και διαφωνήσει με τον φίλο nktr) οτι το 1,32 στις Σέρρες απο το συγκεκριμένο (σωστά βελτιωμένο κατεμε gen 1) δεν αποτελεί όριο για το μπουσα , προσωπικα θεωρω οτι ένα καλα στημένο ΔΡΟΜΙΣΙΟ μπουσα μπορει άνετα να κατέβει κάτω του 1,30 στις Σέρρες , απο νούμερα και στοιχεία τώρα που γνωρίζω έχουμε : ο φίλος gabri με το μαμα μπουσα του (gen 2) χώρις καμία βελτίωση (μόνο δυο τελικά και λάστιχα m5), ανέβηκε ΜΙΑ φορα Σέρρες και χωρίς να ξέρει την πίστα την πρώτη μέρα (η την δευτερη) έγραψε 1,35...

Επίσης ο ίδιος έχει χρόνο μετρηθεί απο εμένα στα μέγαρα με το ίδιο μηχανάκι στο 1,08.3
Εγω με το δικό μου έχω κάνει επανειλημμένως 1,10 στα μέγαρα έχοντας πολυ πολυ καλα στημένο το μηχανάκι μου χωρίς όμως να περνώ το παραμικρό ρίσκο πτώσης και χωρίς να θεωρω τον εαυτό μου "χερά"
Θεωρω οτι ένας καλός οδηγός που δεν φοβάται την πτώση με ένα μπουσα καλα στημένο μπορει να κατέβει άνετα κοντά στο 1,05 μέγαρα , και +~1,28 Σέρρες ,

Τι εννοω καλα στημένο: βάρος +~210κ δύναμη +~ 200 hp , Αναρτησεις , σεμι σλικ (πχ d 212gp ή s corsa), και αναβάθμιση μασπιε και στα φρένα (γενικά αυτά), επίσης να πω οτι θεωρω πως το gen 1 έχει περισσότερες δυνατότητες σε τέτοιο περιβάλλον απο το gen2

Τέλος, ναι το μπουσα βρίσκει κάτω (το φερινκ) (μόνο απο δεξιά) αλλα με τη σωστή χρήση γονάτου μαθαίνει ο οδηγοσ να το ελέγχει εκεί που πρεπει.!

Αυτές οι βελτιώσεις είναι σημαντικές νομίζω και μόνο για εργοστασιακή μηχανή δεν μιλάμε, έτσι δεν είναι;;

Μια gen1 σαν τη δικιά μου εντελώς μαμά ΣΕ ΟΛΑ, με βολτίσια λάστιχα σαν τα BRIDGESTONE BATLAX S20 που φορώ, που εκτιμάτε ότι βρίσκεται στις Σέρρες;; Ρωτώ για να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα για το πόσο απέχω από ένα καλό οδηγό ή για να το πω καλύτερα για να ξέρω αν πρέπει να απογοητευτώ πολύ ή λίγο.... Laughing 

Τα λάστιχα Μ5 τι είναι;; Ημισλίκ;

Επίσης γιατί πλεονεκτεί η gen 1 από τη 2;;

Πολλές ερωτήσεις κάνω εεε;; fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 23:40

πιστευω ενας χρονος απο 1,32-1,35 με gen 1 ειναι αρκετα αξιολογος το θεμα ειναι να γυρνας σταθερα σε αυτον το χρονο και οχι ενας γυρος στο 33 και μετα οτι να ναι αν και με μαμα στο δευτερο το πολυ τριτο γρηγορο γυρο θα μεινεις απο φρενα..
ομως το μηχανακι αμα βελτιωθει σε καποια σημεια μπορει να γυρνα αρκετα καλα σε περιβαλλον πιστας,χωρις αυτο να σημαινει οτι μπορει να ακολουθησει και ενα ταπεινο ss600




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 21 Φεβ 2014, 09:59

busa respect έγραψε:

Θεωρω οτι ένας καλός οδηγός που δεν φοβάται την πτώση με ένα μπουσα καλα στημένο μπορει να κατέβει άνετα κοντά στο 1,05 μέγαρα , και +~1,28 Σέρρες ,

Τι εννοω καλα στημένο: βάρος +~210κ δύναμη +~ 200 hp , Αναρτησεις , σεμι σλικ (πχ d 212gp ή s corsa), και αναβάθμιση μασπιε και στα φρένα (γενικά αυτά), επίσης να πω οτι θεωρω πως το gen 1 έχει περισσότερες δυνατότητες σε τέτοιο περιβάλλον απο το gen2

Τέλος, ναι το μπουσα βρίσκει κάτω (το φερινκ) (μόνο απο δεξιά) αλλα με τη σωστή χρήση γονάτου μαθαίνει ο οδηγοσ να το ελέγχει εκεί που πρεπει.!


ρε φιλε σε βρισκω υπερβολικα αισιοδοξο ... ακομα και για track bike μπουσα αυτος ο χρονος δεν βγαινει ανετα ...

topetwrx έγραψε:

Αυτές οι βελτιώσεις είναι σημαντικές νομίζω και μόνο για εργοστασιακή μηχανή δεν μιλάμε, έτσι δεν είναι;;

Μια gen1 σαν τη δικιά μου εντελώς μαμά ΣΕ ΟΛΑ, με βολτίσια λάστιχα σαν τα BRIDGESTONE BATLAX S20 που φορώ, που εκτιμάτε ότι βρίσκεται στις Σέρρες;; Ρωτώ για να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα για το πόσο απέχω από ένα καλό οδηγό ή για να το πω καλύτερα για να ξέρω αν πρέπει να απογοητευτώ πολύ ή λίγο.... Laughing 

Τα λάστιχα Μ5 τι είναι;; Ημισλίκ;

Επίσης γιατί πλεονεκτεί η gen 1 από τη 2;;

Πολλές ερωτήσεις κάνω εεε;; fafoutis

αυτες οι βελτιωσεις εχουν κανει το μπουσα ενα αλλο μπουσα που δεν εχει καμια σχεδον σχεση με το μαμα ...

το καλος οδηγος που λες εχει διαφορα με τον γρηγορο οδηγο ...
εσυ γρηγορος δεν εισαι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εισαι καλος ...
τα μ5 ειναι πολιτικο λαστιχο - πιστευω ,χωρις να τα εχω δοκιμασει , οτι τα λαστιχα που φορας ειναι ανωτερα απο το Μ5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 21 Φεβ 2014, 11:23

spyroszx έγραψε:
Με το ΖΧ12 που είχα με WPαμορτισέρ και ελατήρια γύρναγε 1.19 σταθερά και μετά εβαφα καρινες


1.19 μεγαρα ειναι αρκετα αργος χρονος ακομα και για zx12.v-strom(κορκοδειλος) και γυρνανε πιο γρηγορα.το λεω μονο και μονο γιατι αυτος ο χρονος δεν ειναι αντιπροσωπευτικος των δυνατοτητων της μηχανης αυτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 21 Φεβ 2014, 12:09

Miou έγραψε:


αυτες οι βελτιωσεις εχουν κανει το μπουσα ενα αλλο μπουσα που δεν εχει καμια σχεδον σχεση με το μαμα ...

το καλος οδηγος που λες εχει διαφορα με τον γρηγορο οδηγο ...
εσυ γρηγορος δεν εισαι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εισαι καλος ...
τα μ5 ειναι πολιτικο λαστιχο - πιστευω ,χωρις να τα εχω δοκιμασει , οτι τα λαστιχα που φορας ειναι ανωτερα απο το Μ5

Αυτό είπα και εγώ, ότι μια μηχανή με τέτοιες προδιαγραφές μόνο εργοστασιακή δεν είναι! Wink 

Κατά τα άλλα σας ευχαριστώ πολύ κ. Αλέξανδρε για το κοπλιμέντο του καλού οδηγού!! Laughing 

Όσο για το Μ5 τώρα το έπιασα! Μιλάμε για το Metrzeler M5 προαφανώς το οποίο ναι είναι βολτίσιο και έχω ακούσει καλές κριτικές.... Rolling Eyes 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 21 Φεβ 2014, 15:12

Το χω βαλει στη πιστα το μ5 παντως και δεν ειχα
κανενα παραπονο με το gsr.Βεβαια πριν δοκιμασω τα gpracer-corsa.
Παντως το χω σε πολυ υψηλη εκτιμηση το μετζελερ για χρηση κυριως
δρομου και καμια γυρα σε πιστα.Φανταζομαι πως υστερει σε κυνηγι χρονου
αλλα για παιχνιδι απλα ανταπεξερχεται αξιοπρεπως.Σορυ για το οφ τοπικ Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 21 Φεβ 2014, 18:12

Φιλοι μου , νομίζω ότι τα (hyper bikes) τυπου μπουσα , κ1300 , blackbird , zx 12 kλπ , τα έχετε λιγο παρεξηγήσει ως προς τις δυνατοτητες τους ... για να μην μακρυγορώ , με νουμερα εχουμε : πολύ φίλος μου με black bird σε σχετικα ΚΑΚΗ κατασταση εντελως μαμα με καρατιμονα και αθλια φρενα γυρνουσε μαζι μου στα μεγαρα απο 1,09 6 εως 1.11 00 όλη την ημερα σε track day που ήμασταν παρέα (το μονο αφτερ στο μηχανακι του ηταν δυο τελικα και ενα ζευγαρι s corsa ,και απο απωλειες ''γδαρμενη καρινα'' μιας και το ΗΟΝΔΑ βρισκει ευκολα κατω τα πλευρα του) , επίσης φίλος με κ 1300 ΒΜW σταθερα στο 1.10 00 με rosso 2 ο οποιος καταργιοταν το παραλεβερ που δεν τον αφηνε να κατεβει πιο κατω , θεωρω οτι και το zx12 μπορει να κανει ανετα χρονους 1,10 - (αλλα δεν έχει τυχει να το εχω διαπιστωσει στην πράξη) , για το μπουσα θα μπορουσα να γραψω αρκετα αλλα νομιζω οτι ηδη το εχουμε μ@μησει το τοπικ οποτε αν θελετε ανοιγουμε ενα και το συζηταμε εκει ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
susukakiask7
Normal gixxer
Normal gixxer
susukakiask7


Άντρας Όνομα: : DHMHTRHS

Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 157
Αγωνιζόμενος : ΜΕ ΤΙ ΛΕΦΤΑΑΑΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2011

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΔευ 24 Μαρ 2014, 20:52

κανα νεο για σερρες εχουμε ρε παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΔευ 24 Μαρ 2014, 20:58

Ναι...




Θα φτιαχτεί όποτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΔευ 24 Μαρ 2014, 22:20

ούτε τώρα προεκλογικά κάποιο νέο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Schumi


Άντρας Όνομα: : Οδυσσέας
Τόπος : Θεσσαλονίκη, Μακεδονία, Ελλάδα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 715
Αγωνιζόμενος : Έγινε τα λέμε...
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2011

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΔευ 24 Μαρ 2014, 23:08

Τις προάλλες έμαθα ότι ανέβηκε ο Παπασταύρου με το Ducati για προπόνηση και ότι η πίστα είναι τελείως χάλια.
Το παραπάνω μου το μετέδωσαν, δεν το είδα ιδίοις όμασι και βέβαια, λογικά, χάλια για τον Παπασταύροι που παίζει στο δευτερόλεπτο και πιέζει.
Οι ίδιοι με είπαν ότι Απρίλιο η πίστα θα κλείσει για να στρωθεί εκ νέου και ότι τέλη Μάη με αρχές καλοκαιριού θα ξανανοίξει.
Ξαναλέω ότι μου μετέδωσαν... Μπορεί να είναι και φήμες ή γενικότερα "φούμαρα".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
racer75
Jr.gixxer
racer75


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Hμερομηνία εγγραφής : 04/10/2010

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014, 01:46

Σεπτεμβριο και βλεπουμε ειναι λογια του Κωνσταντινιδη νομιζω και μετοχος του αυτοκινητοδρομιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ   Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ - Σελίδα 10 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014, 09:11

racer75 έγραψε:
Σεπτεμβριο και βλεπουμε ειναι λογια του Κωνσταντινιδη  νομιζω και μετοχος του αυτοκινητοδρομιου.

Θα χαθεί άλλη μία σεζόν βεβαίως βεβαίως. Ωραία πράματα sto Ellada. Μία πίστα της προκοπής είχαμε, να την χάσουμε και αυτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πίστα Μεγάρων & Σερρών : ΝΕΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» TEAM65 TRACK DAY 25/03/11 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΙΣΤΑ ΜΕΓΑΡΩΝ
» πίστα Μεγάρων...συζήτηση.....
» Ταφόπλακα στην πίστα των Σερρών?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ :: TRACK DAYS-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com