Greek GSX-R forum
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_l10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_c10Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Beringer ή AP Racing;

Πήγαινε κάτω 
+17
mistiriodis_tsantakias
Antonios_gsxr
cb130081
ripseventh
gkourv
WotU777
Opeth
mx5
DimSTriple
k8 600 kk
magiaklaniakeksatmisi
Miou
ghost
thodorisk
paulosk
louk6
lotinia
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 07 Μαρ 2012, 21:13

gkourv έγραψε:
Opeth έγραψε:
δε ξερω οσα ξερει ο δημητρης και δε μπορω να σου πω τη γνωμη μου, το μονο που ξερω ειναι οτι κυκλοφορει μια καλη προσφορα

http://www.solomotoparts.com/Galfer-Accossato-Stage-1-Brake-Upgrade-Kit-w-Free-Front-Lines/?page=1

Καλή προσφορά όντως,
μεταξύ μιας accosato και μιας 19x18 brembo τι θα προτείνατε;

ιδιες ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mx5
Full gixxer
Full gixxer
mx5


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1084
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 07 Μαρ 2012, 22:29

Η δικη μου accossato ειναι 19χ21
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 07 Μαρ 2012, 22:35

Η AP Racing τι μέγεθος εμβόλου έχει και το offset της σε ποιό εύρος παίζει;Επίσης είναι ιδέα μου ή στην φωτό λείπει το ρυθμιστηράκι για την απόσταση της μανέτας;Πάντως το συντομότερο δυνατό θα μιλήσω με το παλικάρι για να την δώ από κοντά να δω την κατάσταση της και το σημείο που πιάνουν τα σωληνάκια και βλέποντας προχωράμε.

Υ.Γ.Φίλε mx5 ευχαριστώ για την πρόταση με την τρόμπα μακάρι να ήμουν Αθήνα για να γίνει η δοκιμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 07 Μαρ 2012, 22:59

lotinia έγραψε:
Η AP Racing τι μέγεθος εμβόλου έχει και το offset της σε ποιό εύρος παίζει;Επίσης είναι ιδέα μου ή στην φωτό λείπει το ρυθμιστηράκι για την απόσταση της μανέτας;Πάντως το συντομότερο δυνατό θα μιλήσω με το παλικάρι για να την δώ από κοντά να δω την κατάσταση της και το σημείο που πιάνουν τα σωληνάκια και βλέποντας προχωράμε.

Υ.Γ.Φίλε mx5 ευχαριστώ για την πρόταση με την τρόμπα μακάρι να ήμουν Αθήνα για να γίνει η δοκιμή.


ιδεα σου ειναι ... εκει ειναι ... μια βιδουλα...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 07 Μαρ 2012, 23:38

Σωστός ο Miou. Η έκδοση της τρόμπας που είχα δεν είχε ρυθμιστη στο χέρι αλλά με αλενάκι... λίγο καιρό μετά βγάλανε με ρυθμιστή στο χέρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 17:23

Παιδιά μια ερώτηση ακόμη μιας και βρίσκω μόνο τρόμπες με ενσωματωμένο το δοχειάκι για τα υγρά υπάρχει κάποια διαφορά με τις κλασσικές που το έχουν χωριστά;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την lotinia στις Τρι 27 Μαρ 2012, 19:29, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 17:45

Υπαρχουν ακτινικες τρομπες με ενσωματομενο δοχειο scratch ..δεν νομιζω να κανουν για τ δικα μας αυτες...τι βρηκες δεν μας ειπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 18:55

Βρήκα μια ISR με το δοχείο ενσωματωμένο αλλά πήγε στο θεό η τιμή στην δημοπρασία και δυστυχώς οι beringer που ήθελα πουλήθηκαν από το car.gr και η AP ήταν πολύ χτυπημένη.Τώρα βρήκα αυτή http://www.ebay.com/itm/200732796857?_trksid=p5197.c0.m619 αλλά με προβλημάτησε τόσο το ενσωματωμένο δοχείο όσο και το χρώμα γιατί στο site της εταιρίας δεν βρίσκω να βγάζει πορτοκαλί πράματα και φοβάμαι μην έπεσα σε κανα κινέζο.Αν ήξερα οτι η AP ήταν σε τόσο χάλια κατάσταση θα έπαιρνα το σετάκι beringer με τα 350 euro να τελειώνω,τώρα αντε να βρώ....Αναζήτησης συνέχεια λοιπόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cb130081
Normal gixxer
Normal gixxer
cb130081


Άντρας Όνομα: : ΝΙΚΟΣ
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 19:06

lotinia έγραψε:
Βρήκα μια ISR με το δοχείο ενσωματωμένο αλλά πήγε στο θεό η τιμή στην δημοπρασία και δυστυχώς οι beringer που ήθελα πουλήθηκαν από το car.gr και η AP ήταν πολύ χτυπημένη.Τώρα βρήκα αυτή http://www.ebay.com/itm/200732796857?_trksid=p5197.c0.m619 αλλά με προβλημάτησε τόσο το ενσωματωμένο δοχείο όσο και το χρώμα γιατί στο site της εταιρίας δεν βρίσκω να βγάζει πορτοκαλί πράματα και φοβάμαι μην έπεσα σε κανα κινέζο.Αν ήξερα οτι η AP ήταν σε τόσο χάλια κατάσταση θα έπαιρνα το σετάκι beringer με τα 350 euro να τελειώνω,τώρα αντε να βρώ....Αναζήτησης συνέχεια λοιπόν.


αυτη εχει 14αρι εμβολο? scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 19:11

Όχι το BRO-14 είναι ο κωδικός της από όσο ξέρω,έιναι η μεγάλη της σειράς για διπλά δισκόφρενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cb130081
Normal gixxer
Normal gixxer
cb130081


Άντρας Όνομα: : ΝΙΚΟΣ
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 19:21

lotinia έγραψε:
Όχι το BRO-14 είναι ο κωδικός της από όσο ξέρω,έιναι η μεγάλη της σειράς για διπλά δισκόφρενα.

ναι ετσι ειναι!δικιο εχεις!ο κωδικος ειναι! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 19:40

πολυ "περιεργο" χρωμα εχει αυτη που βρηκες φιλε μου....
το καλυτερο νομιζω ειναι να παρεις τηλ στον αντιπροσωπο (σπυλιοτης)
και να τον ρωτησεις εαν βγαινει σε αυτο το χρωμα τρομπα....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Μαρ 2012, 19:52

βγαινει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 18:11

Μίλησα πριν λίγο με τον Σπηλιώτη και μου είπαν οτι δεν βγαίνει σε πορτοκαλί.Δεν ξέρω τι να πω πάντως φοβάμαι να την πάρω.Μου φαίνεται δεν θα βρω ποτέ τρόμπα....Αν μπορεί κάποιος να μου πει υπευθυνα αν έχουν διαφορά οι τρόμπες με ενσωματωμένο δοχείο pls γιατί με το χρώμα ξεχάσαμε την βασική ερώτηση.Tnx.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 23:47

Σωκρατη παρε ρ εσυ μια 19x18 βρεμβο με καλη τιμη να χεις και αισθηση στοφρεναρισμα αφου δεν θελεις rcs πιο τιμια μου φενεται αυτη εμενα.
Εχει κ αλλες ριξε μια ματια http://www.omniaracing.net/product_info.php/brembo-racing-radial-master-cylinder-front-brake-pump-pr-19x18-p-4898
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 19:07

Είναι πράγματι τίμια αλλά θα το πιέσω λίγο ακόμα μέχρι να έρθουν τα σωληνάκια υψηλής που περιμένω από την ομαδική,αν μέχρι τότε δεν έχω βρει κάτι πιθανό να χτυπήσω μια τέτοια και να τελειώνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Μαρ 2012, 17:58

Παίδια ξέρει κανείς το παρακάτω κατάστημα:

http://www.dynomite.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=9_58&products_id=83

οι τιμές του στις τρόμπες της ISR είναι πολύ χαμηλότερες από οτιδήποτε άλλο στο internet.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 06 Οκτ 2012, 15:00

Το no.1 όσον αφορά την απόδοση των φρένων κτλ, είναι οι δαγκάνες και μετά ακολουθούν οι δισκοπλάκες, η τρόμπα, τα τακάκια, σωληνάκια κτλ;;

Όλες οι παραπάνω δαγκάνες κάνουν για τα μηχανάκια μας;

http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%94%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%82/

Πάντως βλέποντας τις τιμές των πιο ακριβών δαγκάνων που έχει το site, των πιο ακριβών δίσκων που έχει κτλ και επειδή φαντάζομαι πως τα 1198s κτλ και τα 1199s κτλ, θα φοράνε τις καλύτερες και ακριβότερες σειρές της brembo, δεν περνάει καν από το μυαλό μου, τι δύναμη θα έχουν τα φρένα τους.........

Αν κάποιος τα έχει νιώσει, ας μας πει μερικές από τις σκέψεις του γύρω από αυτό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 06 Οκτ 2012, 18:53

πραγματικα αμα θες σοβαρη αλαγη στα φρενα μην παρεις τρομπα για κανενα λογο ...παρε δαγκανες ....εκει θα δεις την διαφορα ...
επισεις δεν ειναι πορτοκαλη ειναι κοκκινη και βγενει απλος ειναι περιεργα τα χροματα στην φοτο ...

και οσο για την brembo vs beringer σαφος καλυτερη η beringer πολυ πιο ξεκουραστη πιο ελαφρια και πολυ ορεα εσθιση

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 06 Οκτ 2012, 19:19

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
πραγματικα αμα θες σοβαρη αλαγη στα φρενα μην παρεις τρομπα για κανενα λογο ...παρε δαγκανες ....εκει θα δεις την διαφορα ...
επισεις δεν ειναι πορτοκαλη ειναι κοκκινη και βγενει απλος ειναι περιεργα τα χροματα στην φοτο ...

και οσο για την brembo vs beringer σαφος καλυτερη η beringer πολυ πιο ξεκουραστη πιο ελαφρια και πολυ ορεα εσθιση

Από το παραπάνω link που ανέβασα πριν, από τον Πίσσαρη, ποιες δαγκάνες κάνουν για το gsxr 1000 k9, ώστε να πάρω μια ιδέα και να δω και τιμές;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 06 Οκτ 2012, 19:48

http://www.motopissaris.gr/parts/CM.220A39710

εγω αυτες εχω ...και σκιζουνε Wink απο ΕΒΑΥ ιταλιας ισος τηςς βρεις και 600 αλλα οχι πιο κατο

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 06 Οκτ 2012, 21:33

Antonios_gsxr έγραψε:
Το no.1 όσον αφορά την απόδοση των φρένων κτλ, είναι οι δαγκάνες και μετά ακολουθούν οι δισκοπλάκες, η τρόμπα, τα τακάκια, σωληνάκια κτλ;;

Όλες οι παραπάνω δαγκάνες κάνουν για τα μηχανάκια μας;

http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%94%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%82/

Πάντως βλέποντας τις τιμές των πιο ακριβών δαγκάνων που έχει το site, των πιο ακριβών δίσκων που έχει κτλ και επειδή φαντάζομαι πως τα 1198s κτλ και τα 1199s κτλ, θα φοράνε τις καλύτερες και ακριβότερες σειρές της brembo, δεν περνάει καν από το μυαλό μου, τι δύναμη θα έχουν τα φρένα τους.........

Αν κάποιος τα έχει νιώσει, ας μας πει μερικές από τις σκέψεις του γύρω από αυτό..

Tα Ducati δεν φοράνε τις καλύτερες εμπορικές σειρές της Brembo, απλά φοράνε Brembo που είναι σαφώς καλύτερες από των Nissin,Tociko κλπ.Το ίδιο συμβαίνει με τις αναρτήσεις στα πχ 1098S RSV4 Factory.Είναι Ohlins που είναι καλύτερες από των Japan αλλά δεν συγκρίνονται με πχ Ohlins TTX,Bitubo, WP τις racing κατασκευές.

Στο θέμα μας τώρα.Αν τα eyro είναι λίγα και δεν μπορεί να γίνει συνολική αναβάθμιση τρόμπα-δαγκάνες-δίσκοι εγώ θα έβαζα μία Brembo 19-20 όπου θα είχα σημαντική βελτίωση στην αίσθηση και την δύναμη


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DrIoannis στις Κυρ 07 Οκτ 2012, 01:20, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 06 Οκτ 2012, 21:39

DrIoannis έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Το no.1 όσον αφορά την απόδοση των φρένων κτλ, είναι οι δαγκάνες και μετά ακολουθούν οι δισκοπλάκες, η τρόμπα, τα τακάκια, σωληνάκια κτλ;;

Όλες οι παραπάνω δαγκάνες κάνουν για τα μηχανάκια μας;

http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%94%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%82/

Πάντως βλέποντας τις τιμές των πιο ακριβών δαγκάνων που έχει το site, των πιο ακριβών δίσκων που έχει κτλ και επειδή φαντάζομαι πως τα 1198s κτλ και τα 1199s κτλ, θα φοράνε τις καλύτερες και ακριβότερες σειρές της brembo, δεν περνάει καν από το μυαλό μου, τι δύναμη θα έχουν τα φρένα τους.........

Αν κάποιος τα έχει νιώσει, ας μας πει μερικές από τις σκέψεις του γύρω από αυτό..

Tα Ducati δεν φοράνε τις καλύτερες εμπορικές σειρές της Brembo, απλά φοράνε Brembo που είναι σαφώς καλύτερες από των Nissin,Tociko κλπ.Το ίδιο συμβαίνει με τις αναρτήσεις στα πχ 1098S RSV4 Factory.Είναι Brembo που είναι καλύτερες από των Japan αλλά δεν συγκρίνονται με πχ Ohlins TTX,Bitubo, WP τις racing κατασκευές.


Α ναι;;

Δεν το γνώριζα αυτό Γιάννη..

Δηλαδή η ακριβότερη έκδοση του 1199 πχ, δεν φοράει τις καλύτερες σειρές της brembo στα φρένα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 07 Οκτ 2012, 01:04

DrIoannis έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Το no.1 όσον αφορά την απόδοση των φρένων κτλ, είναι οι δαγκάνες και μετά ακολουθούν οι δισκοπλάκες, η τρόμπα, τα τακάκια, σωληνάκια κτλ;;

Όλες οι παραπάνω δαγκάνες κάνουν για τα μηχανάκια μας;

http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%94%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%82/

Πάντως βλέποντας τις τιμές των πιο ακριβών δαγκάνων που έχει το site, των πιο ακριβών δίσκων που έχει κτλ και επειδή φαντάζομαι πως τα 1198s κτλ και τα 1199s κτλ, θα φοράνε τις καλύτερες και ακριβότερες σειρές της brembo, δεν περνάει καν από το μυαλό μου, τι δύναμη θα έχουν τα φρένα τους.........

Αν κάποιος τα έχει νιώσει, ας μας πει μερικές από τις σκέψεις του γύρω από αυτό..

Tα Ducati δεν φοράνε τις καλύτερες εμπορικές σειρές της Brembo, απλά φοράνε Brembo που είναι σαφώς καλύτερες από των Nissin,Tociko κλπ.Το ίδιο συμβαίνει με τις αναρτήσεις στα πχ 1098S RSV4 Factory.Είναι Brembo που είναι καλύτερες από των Japan αλλά δεν συγκρίνονται με πχ Ohlins TTX,Bitubo, WP τις racing κατασκευές.

Στο θέμα μας τώρα.Αν τα eyro είναι λίγα και δεν μπορεί να γίνει συνολική αναβάθμιση τρόμπα-δαγκάνες-δίσκοι εγώ θα έβαζα μία Brembo 19-20 όπου θα είχα σημαντική βελτίωση στην αίσθηση και την δύναμη

ετσι οοπος τα λες ειναι γιαννη αλλα μονο που το factory φοραει TTX και Μ4 100% δεν θυμαμε αν φοραει και τα κανονικα μπροστινα ...αξιζει Wink

και αντονη το ducati S που εχει 30+ χιλιαρικα φοραει τα καλα ολα τα αλλα φοραει τα "πελατιακα" οπος τα λεο εγω

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Beringer ή AP Racing;   Beringer ή AP Racing; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 07 Οκτ 2012, 01:29

To 1098S&RSV4 Factory δεν φοράνε ΤΤΧ Ohlins το 1198S&1199S έχει TTX.Brembo M4 φοράνε,1098S&RSV4 Factory, που στην σειρά της εταιρίας είναι κάπου πιο χαμηλά από το μέσω.Αυτό επαναλαμβάνω δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλά.Τα φρένα στο 1098 που έχει φίλος έχουν φοβερή δύναμη αλλά όχι καλή αίσθηση είναι on/off.Στο RSV4 σε σχέση με τα δικά μου,( S1000RR) που δεν είναι monoblock, δεν έχουν τόση δύναμη και μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση.Πιθανόν να είναι τα τακάκια-τρόμπα.Γενικά αυτές οι ειδικές εκδόσεις μέχρι το 2009 είχαν καλύτερα πράγματα από τα απλά αλλά μπορούσες να τα εξοπλίσεις με πιο καλά σε λογικές τιμές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Beringer ή AP Racing;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πατέντα για τρόμπα Beringer
» επιτελους beringer...
» Brembo M4monoblock+beringer

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com