Greek GSX-R forum
Δικαστικές Εμπειρίες   Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Δικαστικές Εμπειρίες   Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Δικαστικές Εμπειρίες   Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
JIMK7
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
nasos-v
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
T.R.E
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
k8 600 kk
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
kostaskr6
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
κολτρέϊν
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
Leroy
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
ripper
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_l10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_c10Δικαστικές Εμπειρίες   Poll_r10 

 

 Δικαστικές Εμπειρίες

Πήγαινε κάτω 
+8
kapnias
kostas-1000k9
kontos 750
nktr
k8 600 kk
StaKokkina
ENDURASX
Lelos69
12 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 01:06

Παιδιά....το 2010 δικάστηκα ερήμην για δίπλωμα.Η παράβαση έγινε έγινε το 2006...

Ερήμην δικάστηκα γιατί δεν με βρήκαν στο σπίτι μου.Για κακή μου τύχη(μη το ψάχνετε) δεν μπορώ να αποδείξω ότι το 2010 που υποτίθεται ότι με ψάχνανε έμενα στην διεύθυνση που με έψαξαν...

Έμαθα ότι μπορώ να κάνω αίτηση ακύρωσης απόφασης και να γίνει νέο δικαστήριο την ίδια μέρα.Μου είπαν άνθρωποι που εργάζονται στα δικαστήρια ότι εάν μπορώ να αποδείξω ότι το 2010 έμενα κάπου (όχι απαραίτητα στην διεύθυνση που με ψάξανε) έχω πολλές ελπίδες να δικαιωθώ.

Για την ιστορία:Με σταμάτησαν 6/6/2006 και το δίπλωμα το είχα στις 21/6/2006.
Πλέον χρωστάω 430 ευρώ και έχω στην πλάτη 30 μέρες φυλακή με 3 χρόνια αναστολή.Και αν χάσω και το νέο δικαστήριο θα πληρώσω άλλα 250 ευρώ επιπλέον.

Έχει κάποιος από σας ανάλογη εμπειρία;; kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ENDURASX
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ENDURASX


Άντρας Όνομα: : Παντελης
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : θα θελα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 13:39

Στελιο αν θες την γνωμη μου πλρωσε τα μ@μησιατικα και μην το συνεχησεις γιατι η δικαιοσυνη ειναι απροβλεπτη...!
Γ@@@@@@σε ο εισαγγελεα η ο δικαστης η ειναι ασχημη η μερα τους?
Οπωτε αν μπωρεις αφου εχει ηδη περασει και η τριετοια πληρωσε να τελειωνεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 14:09

Προς τα κει κλείνω Παντελή,απλά σκέφτομαι ότι είναι άδικο να δώσω αέρα 430 ευρώ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
StaKokkina
Jr.gixxer
StaKokkina


Άντρας Όνομα: : Χρήστος
Τόπος : Παντού και πουθενά..
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Αγωνιζόμενος : Στο τέλος..
Hμερομηνία εγγραφής : 08/02/2012

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 14:12

ENDURASX έγραψε:
Στελιο αν θες την γνωμη μου πλρωσε τα μ@μησιατικα και μην το συνεχησεις γιατι η δικαιοσυνη ειναι απροβλεπτη...!
Γ@@@@@@σε ο εισαγγελεα η ο δικαστης η ειναι ασχημη η μερα τους?
Οπωτε αν μπωρεις αφου εχει ηδη περασει και η τριετοια πληρωσε να τελειωνεις!

Το ίδιο θα σου έλεγα κι εγώ , παρόμοια περίπτωση φίλου του ρίξανε +600 eyro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 14:22

σκατα, δωστα να τελειωνεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ENDURASX
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ENDURASX


Άντρας Όνομα: : Παντελης
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : θα θελα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 14:40

Lelos69 έγραψε:
Προς τα κει κλείνω Παντελή,απλά σκέφτομαι ότι είναι άδικο να δώσω αέρα 430 ευρώ....

Αδικο επεισης ειναι να πληρωσεις καινουργια μ@μισιατικα μονο και μονο επειδη πρεπει να εισπραξουν!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 14:44

μλκια ρπμ Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 14:53

Να διευκρινίσω ότι μπορώ να αποδείξω πως το 2010 είχα σταθερή διεύθυνση,όχι όμως αυτή που είχα δηλώσει τότε.Ο αστυνομικός μου είχε πει τότε ''σε ένα χρόνο θα σου έρθει χαρτί'' και τελικά ήρθε σε τέσσερα...Εγώ όμως το 2009 έφυγα από την διεύθυνση που δήλωσα τότε...θα μου πείτε ''έπρεπε να πας να κάνεις αλλαγή διεύθυνσης''(αυτό μου είπαν και από τα δικαστήρια) αλλά που να το ξέρω εγώ αυτό..μα και να το ήξερα,που να πάω να απευθυνθώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 18:36

Βασικα συγκληνω με τους παραπανω...πληρωσε να τελειωνεις...αν βαλεις δικηγορο και τα εξοδα δικαστηριου πιστευω θα βγει το ιδιο...
Αν αλλαξεις διευθυνση και εφοσον γνωριζες οτι εκρεμμει σε βαρος σου δικαστηριο επρεπε να το δηλωσεις στο τμημα της περιοχης που εμενες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠεμ 15 Μαρ 2012, 18:55

Με δικηγόρο θα μου βγει 300 ευρώ(200 τα έξοδα παράστασης και 100 η αμοιβή)...Μάλλον θα πάω να τα δώσω γιατί έχω σκάσει....αφήστε που αν με σταματήσουν για έλεγχο θα με μπουζουριάσουν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas-1000k9
Normal gixxer
Normal gixxer
kostas-1000k9


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Αθήνα - Τρίκαλα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Hμερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012, 00:09

kontos 750 έγραψε:
Βασικα συγκληνω με τους παραπανω...πληρωσε να τελειωνεις...αν βαλεις δικηγορο και τα εξοδα δικαστηριου πιστευω θα βγει το ιδιο...
Αν αλλαξεις διευθυνση και εφοσον γνωριζες οτι εκρεμμει σε βαρος σου δικαστηριο επρεπε να το δηλωσεις στο τμημα της περιοχης που εμενες....

Κανονικά αν γνωρίζεις ότι εκκρεμεί δικαστήριο πρέπει να δηλώσεις την αλλαγή διέυθυνσης στην εισαγγελία γιατί απο κει βγαίνουν οι κλήσεις για τα δικαστήρια.

Οσον αφορά την απόφαση του Στέλιου, βγήκε φέτος ο νόμος 4043/2012 με τον οποίο παραγράφονται όλες οι μικρές ποινές μόνο με μια αίτηση στην εισαγγελία. Οπότε λογικά θα παραγραφεί και του Στέλιου. μην τυχόν δώσεις χρήματα σε δικηγόρο προτού πας στην εισαγγελία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012, 09:35

Ο κουμπάρος μου δικάστηκε ερήμην γιατί το όργανο έγραψε λάθος τον αριθμο του σπιτιου του.
Πηγε μόνος του στο δικαστήριο βρήκε κάποιους εξυπηρετικούς ανθρώπους εκεί (κι όμως υπάρχουν ακόμα) που τον καθοδήγησαν και τελικα αθωώθηκε.
Το πρόστιμο που του είχαν κάτσει ήταν πάνω απο χιλιαρικο οπότε σκέφτηκε να δοκιμάσει και πέτυχε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012, 16:39

καταρχην καλησπερα.
το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στην εισαγγελια να ζητησεις νεο δηκαστιριο γιατι τα χαρτα που ερχονται σπιτι για δικαστιρια πρεπει να υπογραψεις για να τα παραλαβεις.δεν τα αφηνουν κατω απο την πορτα οι κλητηρες.και αν δεν σε βρει ο κλητηρας μετα πανε στο αστυνομικο τμημα και σε βρισκει η αστυνομια.
οποτε καποιος εκανε πουστια με το χαρτη του δικαστιριου οτι δηθεν το παρελαβες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakisman46
Hero gixxer
Hero gixxer
lakisman46


Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
Τόπος : Βόλος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 1481
Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012, 18:48

thodoris έγραψε:
καταρχην καλησπερα.
το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στην εισαγγελια να ζητησεις νεο δηκαστιριο γιατι τα χαρτα που ερχονται σπιτι για δικαστιρια πρεπει να υπογραψεις για να τα παραλαβεις.δεν τα αφηνουν κατω απο την πορτα οι κλητηρες.και αν δεν σε βρει ο κλητηρας μετα πανε στο αστυνομικο τμημα και σε βρισκει η αστυνομια.
οποτε καποιος εκανε πουστια με το χαρτη του δικαστιριου οτι δηθεν το παρελαβες
+1 Σε εμενα και για τα δυο δικαστηρια,υπεγραψα για να παρω την ειδοποιηση! file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012, 19:32

thodoris έγραψε:
καταρχην καλησπερα.
το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στην εισαγγελια να ζητησεις νεο δηκαστιριο γιατι τα χαρτα που ερχονται σπιτι για δικαστιρια πρεπει να υπογραψεις για να τα παραλαβεις.δεν τα αφηνουν κατω απο την πορτα οι κλητηρες.και αν δεν σε βρει ο κλητηρας μετα πανε στο αστυνομικο τμημα και σε βρισκει η αστυνομια.
οποτε καποιος εκανε πουστια με το χαρτη του δικαστιριου οτι δηθεν το παρελαβες


δεν ισχυει αυτο παιδια .... ο κλητηρας ερχετε στην διευθηνση που εχεις δηλωσει , αν δεν σε βρει εκει απλα την τοιχοκολλαει...δεν μπορει ουτε να την δωσει σε καποιον αλλο για λογαριασμο σου ....
φανταστητε οτι μου ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα στο μαγαζι μια και ειχε ενα χαρτι για δικαστηριο για τον πατερα μου και δεν ηταν εδω αυτος και αντι να μου αφησει το χαρτι εμενα( ξερει οτι ειμαι ο γιος) ηθελε να το κολλησει στην τζαμαρια του μαγαζιου ... της εξηγησα φυσικα ,με την λεπτοτητα που με διακρινει, οτι δεν μπορει να γινει αυτο και τελικα ξαναπερασε μετα απο λιγη ωρα και βρηκε τον πατερα μου και του το εδωσε....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012, 20:43

Miou έγραψε:
thodoris έγραψε:
καταρχην καλησπερα.
το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στην εισαγγελια να ζητησεις νεο δηκαστιριο γιατι τα χαρτα που ερχονται σπιτι για δικαστιρια πρεπει να υπογραψεις για να τα παραλαβεις.δεν τα αφηνουν κατω απο την πορτα οι κλητηρες.και αν δεν σε βρει ο κλητηρας μετα πανε στο αστυνομικο τμημα και σε βρισκει η αστυνομια.
οποτε καποιος εκανε πουστια με το χαρτη του δικαστιριου οτι δηθεν το παρελαβες


δεν ισχυει αυτο παιδια .... ο κλητηρας ερχετε στην διευθηνση που εχεις δηλωσει , αν δεν σε βρει εκει απλα την τοιχοκολλαει...δεν μπορει ουτε να την δωσει σε καποιον αλλο για λογαριασμο σου ....
φανταστητε οτι μου ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα στο μαγαζι μια και ειχε ενα χαρτι για δικαστηριο για τον πατερα μου και δεν ηταν εδω αυτος και αντι να μου αφησει το χαρτι εμενα( ξερει οτι ειμαι ο γιος) ηθελε να το κολλησει στην τζαμαρια του μαγαζιου ... της εξηγησα φυσικα ,με την λεπτοτητα που με διακρινει, οτι δεν μπορει να γινει αυτο και τελικα ξαναπερασε μετα απο λιγη ωρα και βρηκε τον πατερα μου και του το εδωσε....

αλεξανδρε....να ξερεις ειναι παρανομο να τοιχοκολισει κλητηριο για δικαστηριο......
για πολλους λογους που ειναι ευκολο να καταλαβουν ολοι
συγκεκριμενα μηλαγα με μια ξαδερφη μου δηκηγορο για ενα θεμα και οντος υσχιει αυτο που εγραψα παραπανω.
αν δεν σε βρει ο κλητηρας ειναι υποχρεομενος να ξαναερθει και μετα αν δεν σε βρει τα παει στην αστυνομια.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΣαβ 17 Μαρ 2012, 12:07

Παιδιά και εγώ και θυροκόλληση ήξερα,που όντως είναι καραγκιοζιλίκι, γιατί οι καλοθελητές είναι πολλοί....

Πήγα χτες το πρωί στην εισαγγελία για να κοιτάξω αν ισχύει και για μένα ο νόμος 4043.Ο νόμος αυτός μιλάει για πρόστιμα και ποινές που προήλθαν από πταίσματα και πλημμελήματα για ΜΗ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΕΣ αποφάσεις.Η δικιά μου όμως είναι αμετάκλητη.Οπότε δε με έπιανε.

Δεν ξέρω τι συνέβη,άλλα όταν κοίταξε την υπόθεση μου η εισαγγελέας στον υπολογιστή,μου είπε ότι το πρόστιμό μου έχει πληρωθεί και μου έδωσε και χαρτί με την σφραγίδα της ότι πλήρωσα.....

Εδώ έχω να επισημάνω ότι μαζί με εμένα δικάστηκε και ο αδερφός μου για παραχώρηση οχήματος(το μηχανάκι που με πιάσανε ήταν δικό του).Τον αδερφό μου τον έπιασαν πριν ένα μήνα,τον πήγαν αυτόφωρο,πλήρωσε τα 40 ευρώ δικαστικά έξοδα που χρωστούσε και ησύχασε.Ο αριθμός της δίκης του αδερφού μου είναι ο ίδιος με τον δικό μου....Λέτε...;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΣαβ 17 Μαρ 2012, 12:19

μια χαρα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΣαβ 17 Μαρ 2012, 12:45

Για την ιστορια, τα λεφτά που έπρεπε να πληρώσεις τί έγιναν και πώς προέκυψαν;
Τί χαρτί είχες εσύ στα χέρια σου που έπρεπε να πληρώσεις;
Ζήτα και ένα αντίγραφο ποινικού μητρώου για να ξέρεις πού βρίσκεσαι.

Μήπως σου έκαναν haircut ??? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΣαβ 17 Μαρ 2012, 13:12

Lelos69 έγραψε:
Παιδιά και εγώ και θυροκόλληση ήξερα,που όντως είναι καραγκιοζιλίκι, γιατί οι καλοθελητές είναι πολλοί....

Πήγα χτες το πρωί στην εισαγγελία για να κοιτάξω αν ισχύει και για μένα ο νόμος 4043.Ο νόμος αυτός μιλάει για πρόστιμα και ποινές που προήλθαν από πταίσματα και πλημμελήματα για ΜΗ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΕΣ αποφάσεις.Η δικιά μου όμως είναι αμετάκλητη.Οπότε δε με έπιανε.

Δεν ξέρω τι συνέβη,άλλα όταν κοίταξε την υπόθεση μου η εισαγγελέας στον υπολογιστή,μου είπε ότι το πρόστιμό μου έχει πληρωθεί και μου έδωσε και χαρτί με την σφραγίδα της ότι πλήρωσα.....

Εδώ έχω να επισημάνω ότι μαζί με εμένα δικάστηκε και ο αδερφός μου για παραχώρηση οχήματος(το μηχανάκι που με πιάσανε ήταν δικό του).Τον αδερφό μου τον έπιασαν πριν ένα μήνα,τον πήγαν αυτόφωρο,πλήρωσε τα 40 ευρώ δικαστικά έξοδα που χρωστούσε και ησύχασε.Ο αριθμός της δίκης του αδερφού μου είναι ο ίδιος με τον δικό μου....Λέτε...;;;;;


αυτα ειναι μεγαλε σου εφεξε....... Δικαστικές Εμπειρίες   781369 Δικαστικές Εμπειρίες   781369 Δικαστικές Εμπειρίες   781369


μην το πεταξεις το χαρτι που σου εδωσε η εισαγγελεας... δεν ξερεις που θα σου ζητηθει στο μελλον και απο ποιον οργανο ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΣαβ 17 Μαρ 2012, 15:10

kapnias έγραψε:
Για την ιστορια, τα λεφτά που έπρεπε να πληρώσεις τί έγιναν και πώς προέκυψαν;
Τί χαρτί είχες εσύ στα χέρια σου που έπρεπε να πληρώσεις;
Ζήτα και ένα αντίγραφο ποινικού μητρώου για να ξέρεις πού βρίσκεσαι.

Μήπως σου έκαναν haircut ??? Very Happy

Τα λεφτά προκύψαν από το δικαστήριο...Όταν έπιασαν τον αδερφό μου,έψαξα και για μένα,πήγα στα δικαστήρια και βρήκα την δικογραφία.Από κει μου έδωσαν ένα χαρτί που έγραφε την απόφαση.Με αυτό το χαρτί πήγα χτες στον εισαγγελέα.

Miou εννοείται ότι το κρατάω αυτό το χαρτί,τσέκαρα και στην αστυνομία ότι δεν υπάρχει εις βάρος μου τίποτα πλέον και όλα καλά προς το παρόν.Μια υπόνοια έχω,μήπως μου έρθει στη φορολογική δήλωση τελικά...αλλά δεν θα είχε έρθει ήδη;Τι να πω...

Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον Κώστα που στην τελική χάρις αυτόν πήγα στον εισαγγελέα και έμαθα τα χαρμόσυνα respekt2 respekt2 respekt2 respekt2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakisman46
Hero gixxer
Hero gixxer
lakisman46


Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
Τόπος : Βόλος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 1481
Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΔευ 19 Μαρ 2012, 17:52

Τελος καλο ολα καλα cheers Εδω ταιριαζει η παροιμια...... αλλος γ@μ@ει και αλλος πληρωνει! fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Δικαστικές Εμπειρίες   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δικαστικές Εμπειρίες    Δικαστικές Εμπειρίες   EmptyΔευ 19 Μαρ 2012, 19:44

lakisman46 έγραψε:
Τελος καλο ολα καλα cheers Εδω ταιριαζει η παροιμια...... αλλος γ@μ@ει και αλλος πληρωνει! fafoutis fafoutis

fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δικαστικές Εμπειρίες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com