Greek GSX-R forum
Aftermarket Bodywork Fairing Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Aftermarket Bodywork Fairing Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Aftermarket Bodywork Fairing Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
JIMK7
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
nasos-v
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
T.R.E
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
k8 600 kk
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
kostaskr6
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
κολτρέϊν
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
Leroy
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
ripper
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Aftermarket Bodywork Fairing Poll_l10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_c10Aftermarket Bodywork Fairing Poll_r10 

 

 Aftermarket Bodywork Fairing

Πήγαινε κάτω 
+8
No Fear
ripseventh
Sotoner
Antonios_gsxr
Vortex
kostaskr6
Miou
gsx600Rnikos
12 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gsx600Rnikos
Normal gixxer
Normal gixxer
gsx600Rnikos


Άντρας Τόπος : cyprus
Ηλικία : 30
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Αγωνιζόμενος : ΛΕΜΕΣΟΣ-ΑΓΡΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2011

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 17:12

τη γνώμη έχετε για τα άφτερμάρκετ πλαστικά ? καλά? η θα μετανιώσω αν τα βάλω?ευχαριστώ ! 8)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 18:32

gsx600Rnikos έγραψε:
τη γνώμη έχετε για τα άφτερμάρκετ πλαστικά ? καλά? η θα μετανιώσω αν τα βάλω?ευχαριστώ ! 8)

τα εχουμε ξαναπει ρε νικο 1000000000000 φορες ....

ειναι πλαστικα που κοστιζουν περιπου 450ε μαζι με τα μεταφορικα... μην περιμενεις οτι ειναι σαν τα μαμα που κοστιζουν 3000ε ...
ουτε απο ποιοτητα βαφης , ουτε απο βερνικη ουτε απο εφαρμογη .... αλλα αμα θελεις να κανεις το μηχανακι σου track bike δεν θα αφησεις τα μαμα πλαστικα πανω και ουτε σε νοιαζει για την ποιοτητα των πλαστικων ... αλλα φυσικα και ειναι καλυτερα να βαλεις πολυεστερικα για την περιπτωση που θελεις να το κανεις track bike ....

τωρα εαν απλα εφαγες καμια ψηλη βαψε τα δικα σου, αν απλα θελεις να αλλαξεις χρωμα στο μηχανακι σου 450ε εχουν ετοιμα βαμενα ... δεν νομιζω οτι θα βαλεις και τα κλαματα για την ποιοτητα τους ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 18:59

Aftermarket Bodywork Fairing 1719136172 ετσι οπως τα λεει ο φιλος τσιου νιαου απο πανω Aftermarket Bodywork Fairing 79988 Aftermarket Bodywork Fairing 79988
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 20:58

To βερνικι παιζει να το εχει βελτιωσει ο κιτρινιαρης Οχτμαρτ Αλεξανδρε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 21:13

Jester έγραψε:
To βερνικι παιζει να το εχει βελτιωσει ο κιτρινιαρης Οχτμαρτ Αλεξανδρε.


να μου το πεις αυτο σε 1-2 χρονια... τωρα ουτε μηνα δεν το εχεις καλα καλα.... beer

παντος το ριχνει πανω απο τα αυτοκολλητα ... με ο,τι κακα και ο,τι καλα εχει αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 21:34

Miou έγραψε:
Jester έγραψε:
To βερνικι παιζει να το εχει βελτιωσει ο κιτρινιαρης Οχτμαρτ Αλεξανδρε.


να μου το πεις αυτο σε 1-2 χρονια... τωρα ουτε μηνα δεν το εχεις καλα καλα.... beer

παντος το ριχνει πανω απο τα αυτοκολλητα ... με ο,τι κακα και ο,τι καλα εχει αυτο...

με την τυχη μου αμα το εχω 1-2 χρονια θα σε παρω να παμε Γερμανια να κερασω μπυρες xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΤετ 20 Ιουν 2012, 21:29

Παιδιά, μπορείτε να μουπείτε μερικά sites αξιόπιστα, στα οποία να έχουν πολυεστερικά κοστούμια, τα οποία να τα έχετε οι ίδιοι, ή έστω δικοί σας γνωστοί, οπότε να ξέρουμε ότι είναι μια χαρά σαν ποιότητα, συναρμολόγηση κτλ;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotoner
Full gixxer
Full gixxer
Sotoner


Άντρας Όνομα: : Σωτήρης
Τόπος : Καρδίτσα (Λάρισα)
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 891
Αγωνιζόμενος : Μπααααα..Όχι τίποτα άλλο αλλα είναι όλοι αργοι για μένα και δεν θα έχει εμδιαφέρον...???@@##$$!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2009

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΤετ 20 Ιουν 2012, 23:20

Miou έγραψε:
gsx600Rnikos έγραψε:
τη γνώμη έχετε για τα άφτερμάρκετ πλαστικά ? καλά? η θα μετανιώσω αν τα βάλω?ευχαριστώ ! 8)

τα εχουμε ξαναπει ρε νικο 1000000000000 φορες ....

ειναι πλαστικα που κοστιζουν περιπου 450ε μαζι με τα μεταφορικα... μην περιμενεις οτι ειναι σαν τα μαμα που κοστιζουν 3000ε ...
ουτε απο ποιοτητα βαφης , ουτε απο βερνικη ουτε απο εφαρμογη .... αλλα αμα θελεις να κανεις το μηχανακι σου track bike δεν θα αφησεις τα μαμα πλαστικα πανω και ουτε σε νοιαζει για την ποιοτητα των πλαστικων ... αλλα φυσικα και ειναι καλυτερα να βαλεις πολυεστερικα για την περιπτωση που θελεις να το κανεις track bike ....

τωρα εαν απλα εφαγες καμια ψηλη βαψε τα δικα σου, αν απλα θελεις να αλλαξεις χρωμα στο μηχανακι σου 450ε εχουν ετοιμα βαμενα ... δεν νομιζω οτι θα βαλεις και τα κλαματα για την ποιοτητα τους ....

+1000000000
Έχω πάρει πλαστικά κινέζικα.Με λίγη δουλίτσα γίνονται πένα απο εφαρμογή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/SotosTattoos/media_set?set=a.4632994185
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΣαβ 21 Ιουλ 2012, 15:48

Παιδιά, έχω 2-3 απορίες και σίγουρα μπορείτε να μου πείτε τι ισχύει.

Για να κάνω το k9 μου, να είναι το κοστούμι του σαν το tas relentless από το isle of man, αγοράζω από κάπου έτοιμο το κοστούμι μαύρο και με τα συγκεκριμένα αυτοκόλλητα, ή αγοράζω ένα οποιοδήποτε πολυεστερικό κοστούμι, το βάφω εγώ μαύρο και εγοράζω ξεχωριστά τα αυτοκόλλητα;

Πως σας φαίνεται το παραπάνω κοστούμι; Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο; Καλή εφαρμογή;

http://www.car.gr/parts/view/1096635/

Και κάτι ακόμα. Στο παραπάνω κοστούμι λέει για κάλυμα τεπόζιτου, αλλά στις φωτογραφίες δεν το δείχνει. Να πάρω και πολυεστερικό κάλυμα για το τεπόζιτο, ή δεν χρειάζεται;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΣαβ 21 Ιουλ 2012, 15:56

Κοιτα αλλο πολυεστερικο και αλλο το πλαστικο κοστουμι το ενα ειναι καθαρα για χρηση πιστας δλδ δεν εχει θεσεις για φωτα,κλειστη καρινα κτλπ,τ 2ο ειναι οπως το μαμα αλλα δεν εχει σχεση η ποιοτητα...εσυ τι ακριβως θες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΣαβ 21 Ιουλ 2012, 15:58

Εγώ θέλω χωρίς θέσεις για φώτα, χωρίς πίσω θέση κτλ. Μόνο για πίστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΣαβ 21 Ιουλ 2012, 16:07

παιρνεις πολυεστερα το βαφεις μαυρο αγοραζεις και το σετ μ τα αυτοκολητα tas relentles και εισαι κομπλε,βεβαια αν κοιτας το βαμενο τας του martin στο isle of man θα δεις και μια ραχοκοκαλια να τρεχει στο μηκος της μηχανης,αυτο βεβαια δεν υπαρχει σε after αυτο/λητα απ οσο γνωριζω,μαλλον ειναι αερογραφια,και για να γινει θα θελει πολλα eyro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΣαβ 21 Ιουλ 2012, 16:12

ripseventh έγραψε:
παιρνεις πολυεστερα το βαφεις μαυρο αγοραζεις και το σετ μ τα αυτοκολητα tas relentles και εισαι κομπλε,βεβαια αν κοιτας το βαμενο τας του martin στο isle of man θα δεις και μια ραχοκοκαλια να τρεχει στο μηκος της μηχανης,αυτο βεβαια δεν υπαρχει σε after αυτο/λητα απ οσο γνωριζω,μαλλον ειναι αερογραφια,και για να γινει θα θελει πολλα eyro

Έχεις υπόψιν σου κάποιον βαφέα που να κάνει πολύ καλή δουλειά; Τι είδους βαφή κάνουμε στο κοστούμι;

Γνωρίζεις περίπου πόσο θα μου κοστίσει το βάψιμο ολόκληρου του πολυεστερικού, μαζί με τα 2 ασημένια κομμάτια που έχει το K9;

Πάνω από 500;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΚυρ 22 Ιουλ 2012, 00:11

Επειδη ειχα σκοπο να φτιαξω το συγκεκριμενο σχεδιο που λες απο auctmarts,μπορουσαν να τα φτιαξουν ολα,εκτος απο την ραχοκοκκαλια.
Οσο για αυτη,καποιος παλιοτερα στο ebay πουλουσε το σχεδιο σε αυτοκολλητο,πανακριβα βεβαια,αλλα δεν μπορεις να το βρεις πλεον!
Εγω θα σου ελεγα να επιλεξεις απο auctmarts ενα απο τα σχεδια που εχει ή να του ζητησεις να σου φτιαξει καποιο αλλο.
Εγω μιας και δεν μου εκατσε το Relentless,του ζητησα να μου φτιαξει το φετινο σχεδιο του παγκοσμιου,ελπιζω την επομενη εβδομαδα να το εχω εδω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΚυρ 22 Ιουλ 2012, 04:25

Antonios_gsxr έγραψε:
ripseventh έγραψε:
παιρνεις πολυεστερα το βαφεις μαυρο αγοραζεις και το σετ μ τα αυτοκολητα tas relentles και εισαι κομπλε,βεβαια αν κοιτας το βαμενο τας του martin στο isle of man θα δεις και μια ραχοκοκαλια να τρεχει στο μηκος της μηχανης,αυτο βεβαια δεν υπαρχει σε after αυτο/λητα απ οσο γνωριζω,μαλλον ειναι αερογραφια,και για να γινει θα θελει πολλα eyro

Έχεις υπόψιν σου κάποιον βαφέα που να κάνει πολύ καλή δουλειά; Τι είδους βαφή κάνουμε στο κοστούμι;

Γνωρίζεις περίπου πόσο θα μου κοστίσει το βάψιμο ολόκληρου του πολυεστερικού, μαζί με τα 2 ασημένια κομμάτια που έχει το K9;

Πάνω από 500;
Στην αθηνα υπαρχουν πολλοι που κανουν αυτην την δουλεια,υπαρχει κ ενα παιδι που ειναι μελος εδω Θοδωρης λεγεται και κανει βαφες,τωρα για τιμες δεν γνωριζω τι μπορει να ζητησει καποιος,αλλα δεν νομιζω να κανει 500ε βαψιμο σ ενα πολυεστερικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 15:04

Παιδιά, αυτό είναι ένα ολόκληρο πολυεστερικό κοστούμι;

http://www.car.gr/parts/view/1096635/

Τρύπες για την ζελατίνα δεν έχει; Τις δημιουργούμε εμείς;

Θέλω να βάλω την ζελατίνα που φοράει και τώρα το μηχανάκι μου. Γίνεται;;

Εκεί που λέει κλειστή ουρά, ή ανοιχτή, εννοεί αν θα μπορώ να παίρνω συνοδηγό, ή όχι; Με κλειστή δεν παίρνω, σωστά;;

Τα 2 ram air, αριστερό και δεξί χρειάζονται; Εννοώ τα πολυεστερικά..

Αυτά που έχω τώρα πάνω, δεν γίνεται να τα κρατήσω, μέσα από το κοστούμι;

Και κάτι τελευταίο.

Τι αφαιρούμε από μέσα από τα πλαστικά; Προβολέα εμπρός, πίσω φώτα.. Τι άλλο;

Αν έχει κάποιος εμπειρία με το κοστούμι που παρέθεσα παραπάνω, ας μου πει την γνώμη του..

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 15:34

Ναι μπορείς να βάλεις την ζελατίνα που φοράς,συνοδηγό δεν παίρνεις ποτέ,κλειστή ουρά εννοεί ότι καταργείς την σέλα του οδηγού και κάθεσαι πάνω στο πολυεστερικό.Ram air κρατάς τα δικά σου χωρίς θέμα λογικά


Καλύτερα αν βγάλεις τα στοκ πλαστικά ξεκούμπωσέ τα μαζί με τα φανάρια,βγαίνουν πιο εύκολα ( και ξαναμπαίνουν επίσης)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 15:43

T.R.E έγραψε:
Ναι μπορείς να βάλεις την ζελατίνα που φοράς,συνοδηγό δεν παίρνεις ποτέ,κλειστή ουρά εννοεί ότι καταργείς την σέλα του οδηγού και κάθεσαι πάνω στο πολυεστερικό.Ram air κρατάς τα δικά σου χωρίς θέμα λογικά


Καλύτερα αν βγάλεις τα στοκ πλαστικά ξεκούμπωσέ τα μαζί με τα φανάρια,βγαίνουν πιο εύκολα ( και ξαναμπαίνουν επίσης)

Συνήθως κρατάμε το σελάκι του οδηγού σε αυτές τις περιπτώσεις, ή όχι; Για ποιους λόγους βγάζουμε την σέλα του οδηγού και επιλέγουμε να καθόμαστε στο πολυεστερικό;;

Κερδίζουμε κάτι;

Και κάτι τελευταίο.. Από που μπορώ να αγοράσω κάλυμα πολυεστερικό, για να καλύψω ολόκληρο το τεπόζιτο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 18:35

Tα παντα ειναι συγκοινωνουντα δοχεια....οπου κερδιζεις , κατι χανεις καπου αλλου!
Με τη κλειστη σελα εχεις πολυ καλυτερη αισθηση για το τι κανει η μηχανη απο κατω σου και συνηθως καθεσαι και λιγο πιο ψηλα (αναλογα το κοστουμι βεβαια).Επισης πολυ σημαντικο αναλογα και με το υλικο που θα χρησιμοποιησεις ειναι οτι αυξανεις την τριβη με αποτελεσμα να μην γλυστρας σχεδον καθολου πανω στη μηχανη.Το μειονεκτημα ειναι οτι ουσιαστηκα δεν καθεσαι σε σελα και ο ποπος σου θα γινει επιπεδος xaxa xaxa xaxa

Αν δεν το κανεις trackbike παρε με ανοιχτη ουρα και βαλε τη μαμα σελα, δεν ειναι για βολτες ετσι με τπτ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΔευ 27 Αυγ 2012, 21:19

Όσοι έχετε πάρει πολυεστερικό κάλυμα για το τεπόζιτο, από που το αγοράσατε και πόσο περίπου κοστίζει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΤρι 28 Αυγ 2012, 09:33

δες και μετα φωτα σου τι θα κανεις !!!

αναλογα την χρηση ... kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΤρι 16 Οκτ 2012, 17:16

Παιδια γνωριζει κανεις ποσο εχουν ολο το κοστουμι της carbonin http://www.carbonin.com/bike/19/ μαζι με το ρεβερβουαρ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΤρι 16 Οκτ 2012, 17:37

παρε τηλ τον μουρατη .αυτος τα φερνει νομιζω


ή μπας και ειναι ο παπασταυρου??? aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

Aftermarket Bodywork Fairing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket Bodywork Fairing   Aftermarket Bodywork Fairing EmptyΤετ 17 Οκτ 2012, 21:07

Ο παπασταρου ειναι,βρηκα και ενα θεμα ανοιχτο για αυτα τα καρμπον και στο car επισης κατι.Ευχαριστω αλεξανδρε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Aftermarket Bodywork Fairing
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Aftermarket fairings
» carbon upper fairing ??
» Παραγγελία fairing από Κίνα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com