Greek GSX-R forum
Βοηθεια για yoshi box Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Βοηθεια για yoshi box Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Βοηθεια για yoshi box Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
JIMK7
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
nasos-v
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
T.R.E
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
k8 600 kk
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
kostaskr6
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
κολτρέϊν
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
Leroy
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
ripper
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Βοηθεια για yoshi box Poll_l10Βοηθεια για yoshi box Poll_c10Βοηθεια για yoshi box Poll_r10 

 

 Βοηθεια για yoshi box

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alaska
Normal gixxer
Normal gixxer
alaska


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Thessaloniki
Ηλικία : 24
Αριθμός μηνυμάτων : 134
Hμερομηνία εγγραφής : 04/01/2011

Βοηθεια για yoshi box Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοηθεια για yoshi box   Βοηθεια για yoshi box EmptyΤετ 25 Ιουλ 2012, 23:19

'Επεσε στα χερια μου ενα yoshi box, και θελω να ρυθμισω το Κ3 ενος φιλου.. διαβαζω το μανουαλ αλλα τα αγγλικα μου ειναι φτωχα... θα ημουν ευγνωμον για λιγη βοηθεια... Το μηχανακι του φοραει ολοσωμη και εχει ελευθερο φιλτρο. Καταννοω το Β σκελος (ρελαντι-μεσαια-ψηλα) αν και μου φαινετε περιεργο που η γιοσιμουρα προτεινει -5 0 0 σαν τιμες.... (ακουω προτεινομενες τιμες) Δεν καταλαβαινω την ιστορια με το μονοξιδιο του ανθρακα... Υπαρχει καπου ενα παρομοιο θεμα αλλα δεν με καλυπτει.. ευχαριστω προκαταβολικα.. Το μανουαλ -----> http://www.edubs.net/bikestuff/misc/yafms02.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Βοηθεια για yoshi box Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για yoshi box   Βοηθεια για yoshi box EmptyΤετ 25 Ιουλ 2012, 23:34

alaska έγραψε:
'Επεσε στα χερια μου ενα yoshi box, και θελω να ρυθμισω το Κ3 ενος φιλου.. διαβαζω το μανουαλ αλλα τα αγγλικα μου ειναι φτωχα... θα ημουν ευγνωμον για λιγη βοηθεια... Το μηχανακι του φοραει ολοσωμη και εχει ελευθερο φιλτρο. Καταννοω το Β σκελος (ρελαντι-μεσαια-ψηλα) αν και μου φαινετε περιεργο που η γιοσιμουρα προτεινει -5 0 0 σαν τιμες.... (ακουω προτεινομενες τιμες) Δεν καταλαβαινω την ιστορια με το μονοξιδιο του ανθρακα... Υπαρχει καπου ενα παρομοιο θεμα αλλα δεν με καλυπτει.. ευχαριστω προκαταβολικα.. Το μανουαλ -----> http://www.edubs.net/bikestuff/misc/yafms02.pdf

Aν φόραγες ένα wideband στο μηχανάκι δεν θα σου φαινότανε περίεργο... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Βοηθεια για yoshi box Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για yoshi box   Βοηθεια για yoshi box EmptyΠεμ 26 Ιουλ 2012, 09:32

Φιλε μου και εμενα περιεργο μου φανηκε χθες που κουρδισαμε με yoshibox to hayabusa μου.

-5 0 0 δωσαμε με ολοσωμη γιοσιμουρα και ελευθερο φιλτρο + ταπωμενα τα pair valves.


Στο ρελαντι επισης δωσαμε καυσιμα αποτι ειδα σε ολους τους κυλινδρους φυσικα. Στο +2 δηλαδη στο ρελαντι. Μετα εκανε καποιες ακομη ρυθμισεις στο ρελαντι τις οποιες δεν ημουν κοντα να δω ως τελικες. Το εβαζε μπροστα μερικα μαρσαρισματακια και το κουρδιζε.

Παντως απεκτησε πιο βελουδινη λειτουργια το μηχανακι. Μου εκανε και εμενα εντυπωση που δεν εδωσε καυσιμα μεσαια και ψηλα.

Συμφωνα λοιπον με το yoshibox η πανω σειρα ρυθμιζει μειγματα μεχρι τις 3000 οπως βλεπεις και η κατω μετα τις 3000

Σου ζητα λοιπον να εχεις καυσαναλυτη για να κουρδισεις μειγματα. Συνηθως σε βελτιωμενα αυτοκινητα βαζουμε της AEM τον wideband. 200 ευρω απο Αμερικη τον ειχα παρει. Εχει bosch λαμδα επανω του αρα μπορεις παραλληλα με εναν τετοιο να εχεις εποπτεια στα καυσαερια σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βοηθεια για yoshi box
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» yoshi ecu
» Εγκεφαλος Yoshi για K5
» Yoshi Gp Evo 2 ή Yoshimura R77 για το κ8 1000???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com