Greek GSX-R forum
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
JIMK7
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
nasos-v
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
T.R.E
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
k8 600 kk
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
kostaskr6
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
κολτρέϊν
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
Leroy
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
ripper
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_l10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_c10επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Poll_r10 

 

 επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paulosk
Normal gixxer
Normal gixxer
paulosk


Άντρας Όνομα: : Παύλος
Τόπος : Παλλήνη
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 148
Αγωνιζόμενος : ε ;;;
Hμερομηνία εγγραφής : 20/05/2011

επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου   επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου EmptyΤετ 01 Αυγ 2012, 08:22

καλημέρα στη παρέα,

τί από τα δύο να προτιμήσω υγραέριο ή led ;
τις λάμπες υγραερίου τύπου camping gas όλοι τις ξέρουμε αλλά από την άλλη υπάρχουν και τα φαναράκια led

η χρήση που θα κάνω είναι για ψάρεμα από βάρκα ή ξηρά

με του υγραερίου έχουμε λειτουργεία από 6 εώς 12 ώρες συνεχόμενες με κόστος 5-6 ευρώ περίπου για το γκαζάκι + ότι κάποια στιγμή θα χρειαστεί αλλαγή ο αμίαντος ή ο γλόμπος του φωτιστικού

με το φωτιστικό led έχουμε λειτουργεία 20 ώρες συνεχόμενα και φτάνουν και τις 3 εβδομάδες που είδα στα πιο πολλά και λειτουργούν με μπαταρίες AA - C - D τις οποίες πληρώνεις μια φορά αν πας σε επαναφορτιζόμενες και δεν ξαναέχεις κόστος λειτουργίας

τέλος επειδή ξέρω πώς φωτίζει του υγραερίου,αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν ο φωτισμός των led είναι επαρκής για νύχτα

έχει χρησιμοποιήσει κανείς led να μου πει την γνώμη του ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου   επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου EmptyΤετ 01 Αυγ 2012, 09:23

Ερασιτέχνες ρε πστ μου...ψάρεμα από βάρκα ΚΑΙ βράδυ κιόλας με λάμπα..... Rolling Eyes

lol!

Οι κλασικές λάμπες με το υγραέριο βγάζουν πιό δυνατό φώς στο μέγιστο από τις λάμπες με led + ότι βγάζουν πιό φυσικό φώς για την χρήση που θές.

Εγώ για camping πήρα με 10 ευρώ επαναφορτιζόμενο φακό από Jumbo γ@μώ τις ευκαιρίες με λειτουργία φακού-λάμπας-αλάρμ και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι τώρ + ότι μου αρέσει τρελά αυτή η απόχρωσή του πάγου στο φωτισμό. file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου   επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου EmptyΤετ 01 Αυγ 2012, 09:56

οι λαμπες με το γκαζι ειναι πιο δυνατες συνηθως .... δεν μιλαμε για κανενα τρελο φακο με λεδ και με τρελη τιμη ....
οι λαμπες με το γκαζι ειναι και ευαισθητες ενω οι φακοι λεδ δεν παθενουν τπτ οσες φορες και να πεσουν .... και και πιο μικροι και πιο ελαφρυοι...

αν απλα θελεις να βλεπεις την πετονια σου και το δολωμα παρε εναν φακο κεφαλης με λεδ ... ειναι αρκετα δυνατοι , πολυ μικροι και ελαφριοι και θα σε καλυψουν πληρως...
αν τωρα θελεις πυροφανη ε δεν σου κανει σιγουρα....
αν θελεις παρε με τηλ ή κατεβενεις αθηνα και σου δανειζω μερικους να δεις πως φωτιζουν - δουλευουν...

γενικα θα σου προτινα φακο λεδ και οχι γκαζολαμπα....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ENDURASX
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ENDURASX


Άντρας Όνομα: : Παντελης
Τόπος : Περιστερι
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : θα θελα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου   επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου EmptyΠεμ 02 Αυγ 2012, 10:00

Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα Αλεξανδρο και θα σου προτεινα αν δεν θες να βλεπεις απλα την πετονια παρε φαναρακι led και πιστεψε με βγαζει πολυ φως!
Κανω ελευθερο καμπινκ και παντα led εχω (μιας και το εχω αναμενω στη σκηνη μου και ξερω οτι δεν θα βγω καρβουνιασμενος!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paulosk
Normal gixxer
Normal gixxer
paulosk


Άντρας Όνομα: : Παύλος
Τόπος : Παλλήνη
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 148
Αγωνιζόμενος : ε ;;;
Hμερομηνία εγγραφής : 20/05/2011

επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου   επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου EmptyΠεμ 02 Αυγ 2012, 10:08

τελικά πήρα έναν led κεφαλής energizer με 3 led και πραγματικά σκοτώνει

Άλεξ thx για το info !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
επλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com