Greek GSX-R forum
conti sport attack Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
conti sport attack Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
conti sport attack Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
JIMK7
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
nasos-v
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
T.R.E
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
k8 600 kk
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
kostaskr6
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
κολτρέϊν
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
Leroy
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
ripper
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
conti sport attack Poll_l10conti sport attack Poll_c10conti sport attack Poll_r10 

 

 conti sport attack

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spyros_k6
Normal gixxer
Normal gixxer
spyros_k6


Άντρας Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Hμερομηνία εγγραφής : 16/07/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 16:09

Καλησπερα παιδες!! το gixxer μου φοραει conti race attack με παρα παρα πολλα χιλιομετρα τα ειχε πανω οταν το πηρα και ο λαστιχας μου μου ειπε οτι ειναι για πεταμα,εγω δεν εχω εμπειρια για να ξερω κ απο αλλα λαστιχα καθως ειναι η πρωτη μου μηχανη. τι λετε αξιζει να ξαναβαλω το ιδιο η να βαλω dunlop gp racer που μου προτινουν??? Η χρήση ειναι για δρομο ταξιδια στροφη δεν με ενδιαφερει βροχη η αλλες συνθηκες... λοιπον τι λετε??


Έχει επεξεργασθεί από τον/την spyros_k6 στις Παρ 14 Σεπ 2012, 20:36, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 17:01

δεν καταλαβενω ετσι οπως τα γραφεις ... σε ενδιαφερει το ταξιδι και δεν σε ενδιαφερει η στροφη και η βροχη ?αν ειναι ετσι δεν σου κανει με τιποτα το ντανλοπ ... αν σε ενδιαφερει η στροφη και δεν σε νοιαζει για βροχη καλο ειναι το ντανλοπ αλλα δεν κανει για ταξιδια....
εγω θα σου προτεινα πιρελι ροσσο κορσα ή μ5 .. κανουν για ταξιδια , στροφες , βολτες . το πιρελι λιγο καλυτερο στην πιστα και στις στροφες και το μ5 λιγο καλυτερο στο ταξιδι και στην βροχη ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 18:56

Miou έγραψε:
δεν καταλαβενω ετσι οπως τα γραφεις ... σε ενδιαφερει το ταξιδι και δεν σε ενδιαφερει η στροφη και η βροχη ?αν ειναι ετσι δεν σου κανει με τιποτα το ντανλοπ ... αν σε ενδιαφερει η στροφη και δεν σε νοιαζει για βροχη καλο ειναι το ντανλοπ αλλα δεν κανει για ταξιδια....
εγω θα σου προτεινα πιρελι ροσσο κορσα ή μ5 .. κανουν για ταξιδια , στροφες , βολτες . το πιρελι λιγο καλυτερο στην πιστα και στις στροφες και το μ5 λιγο καλυτερο στο ταξιδι και στην βροχη ...

+1000 eeee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 18:58

spyros_k6 έγραψε:
Καλησπερα παιδες!! το gixxer μου φοραει conti race attack με παρα παρα πολλα χιλιομετρα τα ειχε πανω οταν το πηρα και ο λαστιχας μου μου ειπε οτι ειναι για πεταμα,εγω δεν εχω εμπειρια για να ξερω κ απο αλλα λαστιχα καθως ειναι η πρωτη μου μηχανη. τι λετε αξιζει να ξαναβαλω το ιδιο η να βαλω dunlop gp racer που μου προτινουν??? Η χρήση ειναι για δρομο ταξιδια στροφη δεν με ενδιαφερει βροχη η αλλες συνθηκες... λοιπον τι λετε??

Τα φορούσα στο μηχανάκι μου τα gp racer και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος! Κρατούσαν πολύ καλά στον δημόσιο δρόμο, αλλά σε διάρκεια ζωής και ειδικά για ταξίδια, δεν κάνουν..

Αν σε ενδιαφέρει το να σου βγάλουν πολλά χιλιόμετρα, να κάνεις τα ταξίδια σου, κτλ, τότε τα ξεχνάς.

Για την χρήση που σου γράφω παραπάνω, μπορείς να δεις τα νέα bridgestone s20, ή αυτά που σου προτείνει ο Αλέξανδρος παραπάνω..

Υπόψιν, πως τα λάστιχα που σου έχει αναφέρει ο Αλέξανδρος, αλλά και τα s20, δεν είναι κούτσουρα και πηγαίνουν μόνο ευθεία, απλά δεν είναι τόσο ""πιστιάρικα"" και μαλακά, όσο τα racer και άλλα αντίστοιχα.

Ξεκαθάρισε για τι χρήση τα θέλεις και στο μεγαλύτερο ποσοστό, σε τι συνθήκες θα κινείσαι κτλ και μετά θα είναι πιο εύκολη η επιλογή.. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyros_k6
Normal gixxer
Normal gixxer
spyros_k6


Άντρας Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Hμερομηνία εγγραφής : 16/07/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 20:35

εννοω οτι θελω να παω ταξιδια και να εχω κρατημα στις στροφες.δεν υπαρχει περιπτωση να βγω με βροχη η να τρεξω αν με πιασει στο δρομο.δηλ να ειναι πολυ καλα στο στεγνο. και να μην μ ταλαιπορουνται τοσο στο ταξιδι.!τα μ5 τι εταιρια ειναι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 20:47

spyros_k6 έγραψε:
εννοω οτι θελω να παω ταξιδια και να εχω κρατημα στις στροφες.δεν υπαρχει περιπτωση να βγω με βροχη η να τρεξω αν με πιασει στο δρομο.δηλ να ειναι πολυ καλα στο στεγνο. και να μην μ ταλαιπορουνται τοσο στο ταξιδι.!τα μ5 τι εταιρια ειναι???

Τα M5 είναι της metzeler.

Αυτά που σου προτείνει ο Αλέξανδρος είναι πιστεύω τα καταλληλότερα για την χρήση που περιγράφεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyros_k6
Normal gixxer
Normal gixxer
spyros_k6


Άντρας Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Hμερομηνία εγγραφής : 16/07/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΠαρ 14 Σεπ 2012, 20:54

ωραια νομιζω 300 ευρω βγαινουν στον δικο μου τα πιρελλι.τα continental δεν κανουν γι αυτη τη χρηση??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΣαβ 15 Σεπ 2012, 11:03

spyros_k6 έγραψε:
ωραια νομιζω 300 ευρω βγαινουν στον δικο μου τα πιρελλι.τα continental δεν κανουν γι αυτη τη χρηση??

θεωριτικα κανουν .... δεν τα εχω δοκιμασει ποτε μου, ουτε και κανενας γνωστος μου για να εχω ακουσει γνωμες ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cursed2
Normal gixxer
Normal gixxer
cursed2


Άντρας Όνομα: : Ιωαννης
Τόπος : Αιγαλεω-Καλιφορνια
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Αγωνιζόμενος : Ναι
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2011

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΣαβ 15 Σεπ 2012, 12:24

Miou έγραψε:
spyros_k6 έγραψε:
ωραια νομιζω 300 ευρω βγαινουν στον δικο μου τα πιρελλι.τα continental δεν κανουν γι αυτη τη χρηση??

θεωριτικα κανουν .... δεν τα εχω δοκιμασει ποτε μου, ουτε και κανενας γνωστος μου για να εχω ακουσει γνωμες ....

+1 Στα παιδια απο πανω Πιρελακι ολ ταϊμ κλασσικ good

Race attack εχω δοκιμασει δουλεουν με χαμηλοτερες πιεσεις απο πιρελλι και σια.
Για δρομο ειναι λιγο σκληρα, για πιστα κανεις 2-3 τρακ ντεϋ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyros_k6
Normal gixxer
Normal gixxer
spyros_k6


Άντρας Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Hμερομηνία εγγραφής : 16/07/2012

conti sport attack Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: conti sport attack   conti sport attack EmptyΚυρ 16 Σεπ 2012, 17:37

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!pirelli θα βαλω που ειναι δοκιμασμενα!και παλι ευχαριστω! euxaristo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
conti sport attack
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Bridgestone Battlax Hyper Sport S20

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com