Greek GSX-R forum
Σκύλος - Gsxr 1-1 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Σκύλος - Gsxr 1-1 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Σκύλος - Gsxr 1-1 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
JIMK7
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
nasos-v
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
T.R.E
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
k8 600 kk
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
kostaskr6
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
κολτρέϊν
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
Leroy
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
ripper
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_l10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_c10Σκύλος - Gsxr 1-1 Poll_r10 

 

 Σκύλος - Gsxr 1-1

Πήγαινε κάτω 
+3
Miou
BillyGsxR
gixxerk7k1
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 20:32

Αγαπητοί συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες, έφτασε λοιπόν και εμένα αυτή η αποφράδα ημέρα να σας διηγηθώ τον πόνο μου...

Χθες βράδυ, στον δρόμο Τρικάλων - Λάρισας, στο ύψος της Πηνειάδας, είχα την ατυχία να πετύχω 1 σκύλο ο οποίος προσπαθούσε να φάει ότι απομεινάρια υπήρχαν σε 1 κουτί με τρόφιμα μέσα στη μέση του δρόμου (σε αυτό το σημείο να δώσω τα συγχαρητήρια μου σε όλους τους βρωμιάρηδες-ασυνείδητους που πετάνε ότι βρούν στους δρόμους)

Το αποτέλεσμα? Να πάει η ψυχή μου στην κούλουρη, γιατί ήταν μεγαλούτσικος και το μόνο που προλάβαμε να κάνουμε και οι δύο ήταν να κοιταχτούμε στα μάτια, και μετά... ΓΚΑΠ!!! Δύο κοσκινίσματα στο τιμόνι, και αναμονή για το πέσιμο (160+). Μετά από θαύμα δεν τσακιστήκαμε, καθώς ήμουν δικάβαλος με το έτερον ήμισυ, και μπαγκάζια από το τριήμερο.

Βέβαια ο τραγικός απολογισμός ήταν να μείνω από μπροστινό φρένο, σπασμένο μπροστινό φτερό, σπασμένο αριστερό fairing, και δεν ξέρω αν έχει "πάρει" και τίποτα άλλο, όπως ψυγεία καλάμια...

Μέχρι να συνέλθω και να γυρίσω πίσω να δω τι έγινε, τα όποια πλαστικά είχαν γίνει θρύψαλα από τα φορτηγά, και ο σκύλος άφαντος!!! Μόνο μια λωρίδα αίματος είχε μείνει, λογικά τον παρέσυρε και κανένα φορτηγό...

Οπότε μπορεί κάποιος να με ενημερώσει (με το μαλακό) για το τι με περιμένει? Κόστος fairing-φτερού, ενδεχομένως και μια στραβή δισκόπλακα, κανένα καλάμι... Αν γνωρίζει και κανείς που μπορώ να τα προμηθευτώ?

Υ.γ.1 Δεν μου πάει η καρδιά να δω τι άλλη ζημιά έπαθε
Υ.γ.2 Ξέρω... Μ@λ@κι@ μου που έτρεχα βραδιάτικα
Υ.γ.3 Με το μαλακό να αποφύγω το εγκεφαλικό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BillyGsxR
Adv. gixxer
Adv. gixxer
BillyGsxR


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Ιλιον , Athens
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 548
Αγωνιζόμενος : του Clubbing
Hμερομηνία εγγραφής : 21/04/2010

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 21:40

πιστευω θα βρεις πραγματα πες μας τι μηχανη εχεις ...και θα βρουμε πραγματα που μενεις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.renaultservicedelios.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 21:41

μια χαρα εισαι φιλε αφου μας το γραφεις ....
απο φρενο τι εγινε και εμεινες?? μπας και αμα τρομπαρεις μερικες φορες φτιαξει ?? αμα ειχε στραβωσει λιγο η δισκοπλακα θα ειχες φρενο απλα θα ειχες αναδραση στη μανετα...

φτερακι θα βαλεις ημιτασιοναρα απο το εβαυ . ευκαιρια να ψαχτεις και για κανα καρμπον ... παιζει να ειναι και πιο φθηνο απο το μαμα ... 

το πλαινο που σου εσπασε παιζει να εχει την ιδια τιμη με ολοκληρο το κινεζικο σετ ...

αν ειχε παρει κανα καλαμι θα τραβαγε . ασε οτι δεν περνουν τοσο ευκολα ... ευτυχος ....


 να πας να δεις καλα τι αλλο μπορει να εχει το μηχανακι ...απο οτι καταλαβα εχεις κ7 1000 ??

το εγκεφαλικο το γλυτωσες ... το εμφραγμα??? fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 21:46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 22:08

BillyGsxR έγραψε:
πιστευω θα βρεις πραγματα πες μας τι μηχανη εχεις ...και θα βρουμε πραγματα που μενεις???

Πράγματα βλέπω υπάρχουν και στο ebay, απ΄ότι μου απάντησε και ο miou στα link... Όσο για τη μηχανή k7 1000, και μένω στο Βόλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 22:11

Miou έγραψε:
μια χαρα εισαι φιλε αφου μας το γραφεις ....
Μια χαρά είμαι με ψυχολογία όμως $κ@τ@...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 22:21

Miou έγραψε:
απο φρενο τι εγινε και εμεινες?? μπας και αμα τρομπαρεις μερικες φορες φτιαξει ?? αμα ειχε στραβωσει λιγο η δισκοπλακα θα ειχες φρενο απλα θα ειχες αναδραση στη μανετα...

Το φρένο όταν το τρομπάρω γρήγορα, μετά από 6-7 φορές πιάνει, αλλά με το που θα κάνω μισό μέτρο, το ξαναπατάω και τερματίζει χωρίς να έχω φρένο. Ξαναδοκιμάζω το ίδιο, 6-7φορες τρομπάρισμα, ξαφνικά επανέρχεται η δύναμη πέδησης, ξεκινάω κάνω μισό μέτρο, φρένο ΜΗΔΕΝ!!! Το δοκίμασα χθές 5 φορές? Τίποτα!!! Θεώρησα και εγώ ότι από το χτύπημα πήρε αέρα? Αρχικά πίστεψα ότι κόπηκε το σωληνάκι από την αριστερή πλευρά, αλλά δεν φαίνεται διαρροή υγρών, και το πλαστικό δοχειάκι είναι πάνω από το full. Όσο και αν μου φάνηκε κάτι το εύκολα επισκευάσιμο, είναι αυτό το χράτσα-χρούτσα (από την τριβή μέταλο με μέταλο) που ακούγεται όταν το μηχανάκι κινείται χωρίς να πατάω το φρένο( είναι περίπου τριπλάσιος ο θόρυβος που ακούγεται από τον κλασικό ήχο του φρεναρίσματος). Ανάδραση στην μανέτα δεν έχω από ότι θυμάμαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 22:23

Miou έγραψε:
 να πας να δεις καλα τι αλλο μπορει να εχει το μηχανακι ...απο οτι καταλαβα εχεις κ7 1000 ??

το εγκεφαλικο το γλυτωσες ... το εμφραγμα??? fafoutis
Αύριο αν προλάβω θα πάω στον εξουσιοδοτημένο του Βόλου να δούμε τι παίζει γενικά με το μηχανάκι...

Αύριο θα δούμε αν θα γλιτώσω το έμφραγμα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 00:35

Αφού δεν χτυπήσατε, δεν πέσατε, μην το συζητάς καθόλου! Για πλαστικά κοίτα σε αγγελίες και μάντρες με μεταχείρο ακόμα και ebay. Δεν λέει να πας να τα σκάσεις για καινούρια μαμά με τίποτα! Όλοι έχουμε κάποια στιγμή φθορές σε πλαστικά, οπότε μην αγχώνεσαι και στενοχωριέσαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BillyGsxR
Adv. gixxer
Adv. gixxer
BillyGsxR


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Ιλιον , Athens
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 548
Αγωνιζόμενος : του Clubbing
Hμερομηνία εγγραφής : 21/04/2010

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 05:05

εχεις στραβωσει δισκους εαν θες εχω γνωστο που τους ισιωνει και ειναι κομπλε.. ο,τι θες επικοινωνησε μαζι μου.. μην πληρωνεις χωρις λογο λεφτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.renaultservicedelios.gr
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 09:16

gixxerk7k1 έγραψε:
Miou έγραψε:
 να πας να δεις καλα τι αλλο μπορει να εχει το μηχανακι ...απο οτι καταλαβα εχεις κ7 1000 ??

το εγκεφαλικο το γλυτωσες ... το εμφραγμα??? fafoutis
Αύριο αν προλάβω θα πάω στον εξουσιοδοτημένο του Βόλου να δούμε τι παίζει γενικά με το μηχανάκι...

Αύριο θα δούμε αν θα γλιτώσω το έμφραγμα!!!

φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον αλλο στο Βόλο να σου πει Για τη ζημιά... Αποψη μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 14:12

BillyGsxR έγραψε:
εχεις στραβωσει δισκους εαν θες εχω γνωστο που τους ισιωνει και ειναι κομπλε.. ο,τι θες επικοινωνησε μαζι μου.. μην πληρωνεις χωρις λογο λεφτα

Ευχαριστώ πολύ billy, αν χρειαστεί θα επικοινωνήσω μαζί σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 14:14

louk6 έγραψε:
gixxerk7k1 έγραψε:
Miou έγραψε:
 να πας να δεις καλα τι αλλο μπορει να εχει το μηχανακι ...απο οτι καταλαβα εχεις κ7 1000 ??

το εγκεφαλικο το γλυτωσες ... το εμφραγμα??? fafoutis
Αύριο αν προλάβω θα πάω στον εξουσιοδοτημένο του Βόλου να δούμε τι παίζει γενικά με το μηχανάκι...

Αύριο θα δούμε αν θα γλιτώσω το έμφραγμα!!!

φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον αλλο στο Βόλο να σου πει Για τη ζημιά... Αποψη μου

Τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι!!! Εαν φτάσαμε να αποφεύγουμε και τα εξουσιοδοτημένα... Εσύ για ποιο λόγο λες να τον αποφύγω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 19:36

Καλα 2καβαλος και με τοσα χιλιομετρα και δεν επαθες τπτ παρα μονο υλικες ζημιες;

Χαλαρωσε αγορινα . Στα @@ σου οι υλικες ζημιες. Φαντασου να ειχατε παθει τπτ.

Και παλι κλαην μαην,αφου ειστε εσεις καλα αυτο μετραει μονο kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΤετ 26 Ιουν 2013, 20:10

εισαι τυχερος που δεν επαθες τιποτα. επικινδυνος δρομος για να τρεχεις και μαλιστα βραδυ.
απο χωριο της καρδιτσας ειμαι και ξερω. ψαξε στο ebay και σε μεταχερησμενα ανταλακτικα.
μην τα αγορασεις καινουρια απο suzuki για κανενα λογο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
louk6
Hero gixxer
Hero gixxer
louk6


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : βολος
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 2024
Αγωνιζόμενος : Αμα τυχει... οπου τυχει....
Hμερομηνία εγγραφής : 30/08/2011

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΠεμ 27 Ιουν 2013, 15:09

gixxerk7k1 έγραψε:
louk6 έγραψε:
gixxerk7k1 έγραψε:
Miou έγραψε:
 να πας να δεις καλα τι αλλο μπορει να εχει το μηχανακι ...απο οτι καταλαβα εχεις κ7 1000 ??

το εγκεφαλικο το γλυτωσες ... το εμφραγμα??? fafoutis
Αύριο αν προλάβω θα πάω στον εξουσιοδοτημένο του Βόλου να δούμε τι παίζει γενικά με το μηχανάκι...

Αύριο θα δούμε αν θα γλιτώσω το έμφραγμα!!!

φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον αλλο στο Βόλο να σου πει Για τη ζημιά... Αποψη μου

Τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι!!! Εαν φτάσαμε να αποφεύγουμε και τα εξουσιοδοτημένα... Εσύ για ποιο λόγο λες να τον αποφύγω?

όχι φίλε μου δε σου λέω να τον αποφύγεις, αν θες πηγενε. Δε μου έχουν κάνει κάτι. Απλα εγώ για τέτοιου είδους έλεγχο και εκτίμηση ζημίας, θα πήγαινα στην αθηνων. Πριν απο τη ford.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΠεμ 27 Ιουν 2013, 15:16

Vartholomaios έγραψε:
Καλα 2καβαλος και με τοσα χιλιομετρα και δεν επαθες τπτ παρα μονο υλικες ζημιες;

Χαλαρωσε αγορινα . Στα @@ σου οι υλικες ζημιες. Φαντασου να ειχατε παθει τπτ.

Και παλι κλαην μαην,αφου ειστε εσεις καλα αυτο μετραει μονο kapelo

Πλέον χαλάρωσα - ξενέρωσα τελείως!!! Δεν παίζει να ξανατρέξω, χωρίς λόγο βέβαια, και ειδικά το βράδυ!!! Έκατσα χθες και σύγκρινα τα φώτα του αυτοκινήτου με τα φώτα της μηχανής, και έλεγα ότι αν είχα φώτα σαν του αυτοκινήτου, θα τον είχα γλυτώσει το σκύλο.

Το θέμα είναι να συνειδητοποιήσουμε όλοι ότι τρέχουμε στους ελληνικούς δρόμους, με ότι αυτό συνεπάγεται για τον ελλειπή φωτισμό, τις κακοτεχνίες (καθ οδόν από Πρέβεζα προς Ιωάννινα έσκασα μέσα σε κάτι λακούβες-τρύπες που είχε η άσφαλτος που πίστεψα ότι θα έσπασα τη ζάντα!!!), και τους ασυνείδητους που πετάνε ότι σκουπίδι έχουν στο δρόμο, με τον κίνδυνο να πέσεις πάνω τους ή στο σκύλο, γάτα, αλεπού, πουλί, σκαντζόχοιρο (έχω πατήσει ήδη 2, έναν πριν 2 εβδομάδες σε επαρχιακό δρόμο του Βόλου, και άλλον ένα κανένα τρίωρο πριν πατήσω το σκύλο).

Βέβαια αφού είναι μόνο υλικές ζημιές, στα @@ μου όπως είπες...

Το μόνο που έχω να πω τα μάτια σας 400 όλοι, και υπερβολική προσοχή όταν πέσει το σκοτάδι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΠεμ 27 Ιουν 2013, 15:22

vaggelisK8600 έγραψε:
εισαι τυχερος που δεν επαθες τιποτα. επικινδυνος δρομος για να τρεχεις και μαλιστα βραδυ.
απο χωριο της καρδιτσας ειμαι και ξερω. ψαξε στο ebay και σε μεταχερησμενα ανταλακτικα.
μην τα αγορασεις καινουρια απο suzuki για κανενα λογο!

Τυχερός δεν λες τίποτα!!!

Τελικά, αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι όλοι οι δρόμοι είναι επικίνδυνοι, απλά οι "ντόπιοι" γνωρίζουν σε κάθε περιοχή τις "αναποδιές" της. Εγώ θα έπερνα όρκο ότι έχουμε πιο επικίνδυνους δρόμους στην Μαγνησία, και ότι το συγκεκριμένο κομμάτι της Λαρισης-Τρικαλων είναι "καλό". Μέχρι που οδήγησα στη Λευκάδα και είδα τι πάει να πει χάλια δρόμος!!! (έχω ακούσει και χειρότερα για την Κρήτη, αλλά δεν έχω εμπειρία από τους ενλόγο δρόμους)

Για τα ανταλλακτικά, μάλλον για e-bay με βλέπω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxerk7k1
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 19
Hμερομηνία εγγραφής : 19/05/2012

Σκύλος - Gsxr 1-1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος - Gsxr 1-1   Σκύλος - Gsxr 1-1 EmptyΠεμ 27 Ιουν 2013, 15:25

louk6 έγραψε:
gixxerk7k1 έγραψε:
louk6 έγραψε:
gixxerk7k1 έγραψε:
Miou έγραψε:
 να πας να δεις καλα τι αλλο μπορει να εχει το μηχανακι ...απο οτι καταλαβα εχεις κ7 1000 ??

το εγκεφαλικο το γλυτωσες ... το εμφραγμα??? fafoutis
Αύριο αν προλάβω θα πάω στον εξουσιοδοτημένο του Βόλου να δούμε τι παίζει γενικά με το μηχανάκι...

Αύριο θα δούμε αν θα γλιτώσω το έμφραγμα!!!

φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον αλλο στο Βόλο να σου πει Για τη ζημιά... Αποψη μου

Τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι!!! Εαν φτάσαμε να αποφεύγουμε και τα εξουσιοδοτημένα... Εσύ για ποιο λόγο λες να τον αποφύγω?

όχι φίλε μου δε σου λέω να τον αποφύγεις, αν θες πηγενε. Δε μου έχουν κάνει κάτι. Απλα εγώ για τέτοιου είδους έλεγχο και εκτίμηση ζημίας, θα πήγαινα στην αθηνων. Πριν απο τη ford.

Έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια για τον συγκεκριμένο στην Αθηνών, από ένα φίλο που πάει εκεί το v-strom του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σκύλος - Gsxr 1-1
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τοποθέτηση ψαλιδιού από Gsxr 600 06-07 σε Gsxr 600 08-09
» gsxr 750 ή gsxr 1000
» Eλαστικα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΕΠΕΙΓΟΝ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com