Greek GSX-R forum
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
JIMK7
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
nasos-v
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
T.R.E
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
k8 600 kk
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
kostaskr6
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
κολτρέϊν
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
Leroy
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
ripper
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_l10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_c10ρε τι μπορει να σου κανει το stand Poll_r10 

 

 ρε τι μπορει να σου κανει το stand

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gphellas
Normal gixxer
Normal gixxer
gphellas


Άντρας Όνομα: : Γεωργιος
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Αγωνιζόμενος : GPHELLAS
Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2012

ρε τι μπορει να σου κανει το stand Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ρε τι μπορει να σου κανει το stand   ρε τι μπορει να σου κανει το stand EmptyΔευ 23 Σεπ 2013, 18:02

ειχα εδω και αρκετο καιρο που λετε προβλημα με το gixxer μου. αναβε συχνα πυκνα το f1 και καποιες φορες (συνηθως σε δρομο με λακουβες η σκαμπανεβασματα στην ευθεια) περιπου στις 14.000 σαλ σαν καποιος να μου εκλεινε το διακοπτη και να τον ξανανοιγε ακαριαια.
υστερα απο επισκεψη στη SUZUKI για διαγνωση 3 κωδικοι με πρειμεναν.
1 δυσλητουργεια αισθητηρα οξυγονου
2 δυσλητουργεια αντλιας ψεκασμου καυσιμου
3 δυσλητουργει σερβομηχανισμου στην εξατμιση

οσω αφορα τα 2 πρωτα μου ειπαν οτι του οξυγονου πιθανων καποια στιγμη που αλαξα φιλτρο η το καθαρισα επειδη πιθανων το ξεκουμποσαν απο τη φυσα να ειχε ανοιχτο το διακοπτη και να το εγραψε σαν βλαβη ενω για την αντλια καλο ειναι να γεινει ενας ελεγχος πιεσης. η πεταλουδα ομως μου ειπαν ειναι που αναβει ολη την ωρα το f1. τωρα για αυτα που κανει στις 14.000 σαλ ισως να ειναι η αντλια... με τα πολλα πολλα στεναχωρημενος με αυτα που ακουσα πηγα σπιτι και πηρα βαριοπουλα και καλεμι..... εεεε. οχι οχι το μωρο μου πηρα το pc και προχωρησα στην απομονωση της πεταλουδας...... και εκει που ειμαι στα 4 τι να δω??? ???? ???? οχι δεν ηταν αραπης!!! το stand ισα που το κραταγε η βιδα... και εκει βλεπω την βαλβιδα οταν εχεις ταχυτητα να σβηνει.... omg λεω εχει γουστο!!! βαζω μπροστα τη μοτο και οπως γυρνουσε η ροδα με 1 με το που ακουμπω το stand σβηνει... το εσφηξα καλα και μετα τιποτα επρεπε να κανει μεγαλυτερη διαδρομη... κουνιοταν με λιγα λογια... τεσπα αφου τελειωνω και με την πεταλουδα την παω βολτα <σα να πηρα αλλη μηχανη> πετουσε... ουτε f1 τιποτα. 10 μερες τωρα δεν μου το εχει ξανακανει δουλευει ρολοι... τι 14.000 τι κοφτες δεν μου εχει ξανακανει τιποτα.... αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι για το stand το ποιο ασημαντο που δεν το σκεφτηκα καν μπορει να ψαχνομουν μεχρι και για μπεκ πχ.
ολα μελι γαλα τωρα.
απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BillyGsxR
Adv. gixxer
Adv. gixxer
BillyGsxR


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Ιλιον , Athens
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 548
Αγωνιζόμενος : του Clubbing
Hμερομηνία εγγραφής : 21/04/2010

ρε τι μπορει να σου κανει το stand Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρε τι μπορει να σου κανει το stand   ρε τι μπορει να σου κανει το stand EmptyΔευ 23 Σεπ 2013, 18:38

μου εχει συμβει με 280 km  αττικη οδο να μ κανει διακοπες να μου σβηνει η μηχανη ...na stamataw και να παιρνει και να σβηνει...  ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ κ παρατηρησα την βαλβιδα του σταντ .. ΛΑΣΚΑ η βιδα και γυρνουσε και ανοιγε τν βαλβιδα.....  Κ9 1000 το ειχα ξανα ακουσει αυτο το συμβαν ΒΑΛΕ loctite στην βιδα να μν λασκαρει ξανα!!!  

souza souza souza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.renaultservicedelios.gr
gphellas
Normal gixxer
Normal gixxer
gphellas


Άντρας Όνομα: : Γεωργιος
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Αγωνιζόμενος : GPHELLAS
Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2012

ρε τι μπορει να σου κανει το stand Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρε τι μπορει να σου κανει το stand   ρε τι μπορει να σου κανει το stand EmptyΔευ 23 Σεπ 2013, 18:51

Ok θα βάλω.
Εμένα είναι 600 δεν ξέρω αν βλέπει τα 280 ;-( μέχρι 275 έχω πάει ;-(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheVeteran
Adv. gixxer
Adv. gixxer
TheVeteran


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 457
Αγωνιζόμενος : Δε νομιζω!
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

ρε τι μπορει να σου κανει το stand Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ρε τι μπορει να σου κανει το stand   ρε τι μπορει να σου κανει το stand EmptyΤρι 24 Σεπ 2013, 10:32

Γνωστη περιπτωση βλαβης.
Πηγα και εγω που λετε στις 15/9 στα Μεγαρα να κανω τα κολπα μουgeek...μπαινω στο πρωτο session και στην εξοδο της Κ μπροστα απο τα πριτσ που εχει εσωτερικα μια εσωχη (λακουβα) και εισαι πλαγιασμενος με ανοιχτα τα grip-ιαTwisted Evil σπασμενη δευτερα γλουυυυυπππππ...εσβηνε το μοτορι και χτυπουσα τ'αχαμνα μου στο ντεποζιτο και ακαριαια ξανα επιταγχυνση.
Στο πρωτο πραγμα που πηγε το μυαλο μου ηταν το stand αλλα επειδη δε μου'το ξανακανει ειχα τις αμφιβολιες μου. Βγηκα με μελανιασμενα αρ%#^δια και εβαλα ενα δεματικο στο stand.
Problem solved!cheers

Υ.Σ. Εμενα δεν ειχε λασκαρει η βιδα, αλλα επειδη το stand σε εκεινο το σημειο ειχε πιασει λιγο-πολυ πιχλιτσα και δυσκολευομουν να το ανοιγοκλεισο, το καθαρισα και του εβαλα και λιγο λαδακι 2 μερες πριν ανεβω Μεγαρα και μαλλον μετα πολιομαλακωσε η λειτουργια του και "επαιζε".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ρε τι μπορει να σου κανει το stand
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μπορει κανεις..
» paddock stand
» Ερώτηση σχετικά με Stand

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com