Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_l10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_c10Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750

Πήγαινε κάτω 
+21
cpantelo
bougas13
varypiniths
Schumi
mantzokos
noodles
2wheels
BillyGsxR
magfaria
giannisK6
Vortex
Miou
boutser
amstaff
giannis_suzuki
TheVeteran
DrIoannis
Georgio
Darksoul
kapnias
krosfala
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 16 Ιαν 2014, 16:43

krosfala έγραψε:
Εχει τοσο μεγαλη γκαζιερα??Παιζει και να μη τ ανοιξα τοτε ανετα  Smile 
Ρε φιλλιπα να σε ρωτησω κατι..Αφου ο σερβομηχανισμος υπαρχει για
να βελτιωσει χαμηλα,πως γινεται καταργωντας τον να παρει?
Και με βγαλσιμο καταλυτη παλι δε χανεις χαμηλα?
Μαλλον μιλας και για κανα commander-bazzaz μετα ε?
Παλι μιλησα με εναν σημερα με ολοσωμη και αυτος μου λεει
ρυθμισμενο απ τη suzuki..Τι σκατα ρυθμιζει η suzuki δε μπορω να καταλαβω...
Νομιζω yoshi box,κανουν οι αντιπροσωπειες κανα αλλο φλασαρισμα?

δε το ανοιξες ποτε 100% του γκαζιου απλα...
αν ειναι για να παρεις τετοιο μοτο κ να το δουλευεις χαμηλομεσαια τοτε παρε κανα παπακι οχι 750 ωμο αλλα ετσι ειναι!
μεσαια ψηλα δουλευουν αυτα τα μοτο κ οσο περιεργο κ αν σου φαινεται χωρις αυτα π σ πα περνει 8-10 αλογα βεβαια με καλο ρυθμισμα commanderbazzaz με yoshibox λιγο δυσκολο κ ολοι συνηθως βαζουν μειγμα(το κανουν πιο πλουσιο μεσαια ψηλα) κ στο τελος καιει περισσοτερο νομιζεις οτι παει στα χαμηλα αλλα ψηλα δεν ανοιγει ποτε!
η πλειοψηφια των μοτο π ρυθμιζονται για ελλαδα στην ελλαδα χρειαζονται φτωχιμα σε σχεση με τον μαματο χαρτη της καθε εταιριας (εκτος κ εαν παιξουν ροικες τουρμπ κομπρεσορας κ παει λεγοντας εκει σιγουρα θα θελει το κερασμα για να βγαλει αλογατα)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 16 Ιαν 2014, 16:44

krosfala έγραψε:
Εχει τοσο μεγαλη γκαζιερα??Παιζει και να μη τ ανοιξα τοτε ανετα  Smile 
Ρε φιλλιπα να σε ρωτησω κατι..Αφου ο σερβομηχανισμος υπαρχει για
να βελτιωσει χαμηλα,πως γινεται καταργωντας τον να παρει?
Και με βγαλσιμο καταλυτη παλι δε χανεις χαμηλα?
Μαλλον μιλας και για κανα commander-bazzaz μετα ε?
Παλι μιλησα με εναν σημερα με ολοσωμη και αυτος μου λεει
ρυθμισμενο απ τη suzuki..Τι σκατα ρυθμιζει η suzuki δε μπορω να καταλαβω...
Νομιζω yoshi box,κανουν οι αντιπροσωπειες κανα αλλο φλασαρισμα?

ναι καλα το λες χωρις καταλυτη θα πεθανει χαμηλα ...
ναι καλα το λες οτι το σερβο ειναι για να φτιαχνει τις μεσαιες
αμα το βγαλεις θα τις χαλασεις ...

αμα ομως βαλεις κομαντερ , ρυθμισεις , φλασαρει ςκτλ τα φτιαχνεις αυτα

και ναι η γκαζιερα του ειναι ατελειωτη ... σπας τον καρμπο σου για να την τερματισεις ... δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο. εμενα στην πιστα στην αρχη με ξενισε αφου δεν ειχε την αμεσωτητα αλλα τελικα μου αρεσε γιατι δεν ειχα να προσεξω πως να ανοιξω το γκαζι ... απλα το ανοιγα πολυ γνωριζοντας οτι θελει και αλλο λιγο ... χεεχχεχεχεεχε
αμα θελεις την αλλαζεις με μικρο κοστος

σε εξουσιοδοτημενο θα σου κανουν ενα γενικο -προχειρο ρυθμισμα με υοσι μποξ

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 16 Ιαν 2014, 17:00

thanks thanks 
Να δουμε τι θα δουμε.....
Η βοηθεια σας ειναι πραγματικα πολυτιμη  okk 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mantzokos
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωνσταντίνος Μαντζωρος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Hμερομηνία εγγραφής : 04/12/2013

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 16 Ιαν 2014, 17:57

παιδες επειδη ψαχνω και εγω γι αυτο τι λετε??http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3758043/ καπου εχω δει οτι το παιδι εχει γραψει και εδω μεσα για να πουλησει την εξατμιση αλλα μεχρι εκει..ξερεις κανενας τπτ περισσοτερο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Schumi


Άντρας Όνομα: : Οδυσσέας
Τόπος : Θεσσαλονίκη, Μακεδονία, Ελλάδα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 715
Αγωνιζόμενος : Έγινε τα λέμε...
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2011

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 03:15

Πέτρο, αν θέλεις υπάρχει παιδί να πάρεις βόλτα ένα 750 να δεις τι και πως. Αλλά είναι Κ7 και φοράει Yoshi τελικό και φίλτρο.
Πάντως κι εγώ όταν πήρα βόλτα 750, δεν έπαθα και καμιά συγκοπη σε σχέση με το 600.
Εντάξει φαίνεται η διαφορά αλλά όχι τίποτα τρελό και αλλοπαρμένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 08:00

και εγω οταν ειχα το gsr ειχα παρει βολτα ενα 750 και μεχρι τις 7500 ψωφιο μου ειχε φανει...

βεβαια το gsr χαμηλα πεταγε το ειχα και γραναζωμενο και ηταν τεραστια η διαφορα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 11:30

Ρε γκαζοφανιαδες ολοι Very Happy Very Happy  μην το ισοπεδωνετε το 750 ετσι.καταρχην τα streetακια τυπου gsr fazer εχουν χαμηλομεσαια καλα αλλα μετα κανεις τσιγαρο και κατα δευτερον τα ειπε ολα ο Φιλιππος πιο πανω.ειμαι καταχος του εν λογω με φιλτρο προγραμμα(ετοιματσιδικο) ολοσωμη γραναζωμα και κοντη γκαζιερα και το μονο εργαλειο που λιγουρευομαι ειναι το καινουργιο 750 του 13.δε μπορειται να φανταστειτε τι γελιο βγαζω με τα 1000 στις σερρες στις εξοδους απο στροφες.οτι ειπε ο Φιλιππος απλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 15:38

Schumi έγραψε:
Πέτρο, αν θέλεις υπάρχει παιδί να πάρεις βόλτα ένα 750 να δεις τι και πως. Αλλά είναι Κ7 και φοράει Yoshi τελικό και φίλτρο.
Πάντως κι εγώ όταν πήρα βόλτα 750, δεν έπαθα και καμιά συγκοπη σε σχέση με το 600.
Εντάξει φαίνεται η διαφορά αλλά όχι τίποτα τρελό και αλλοπαρμένο.
 thanks Ωραια,αν μπορεις δες τι παιζει και τα λεμε απ το τηλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 15:43

giannis_suzuki έγραψε:
και εγω οταν ειχα το gsr ειχα παρει βολτα ενα 750 και μεχρι τις 7500 ψωφιο μου ειχε φανει...

βεβαια το gsr χαμηλα πεταγε το ειχα και γραναζωμενο και ηταν τεραστια η διαφορα....
Ετσι γιαννη,ουτως η αλλως αυτα τα μηχανακια δεν ειναι φτιαγμενα για να δουλευουν χαμηλα
συν του οτι ισως να μη τ ανοιξα και καλα μιας και δεν ηταν αυτος ο σκοπος του τεστ νραιβ,
συν του οτι ηταν μαμα.Μ ενα γραναζακι πιστευω αλλαζουν τα πραματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 15:51

Οποτε εσυ το οδηγησες σε στροφες που μονο ενα δυνατο μονοκυλινδρο θα σου εκανε εντυπωση....λογικο ειναι να μην σε τρομαξει,θελει να βγεις σε ενα καλο δρομο για να δεις εντυπωσεις.Οταν ειχα το R6 θυμαμαι μεχρι να βγω στον ανοιχτο δρομο ενιωθα οτι οδηγουσα παπι σχεδον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 15:54

varypiniths έγραψε:
Ρε γκαζοφανιαδες ολοι Very Happy Very Happy  μην το ισοπεδωνετε το 750 ετσι.καταρχην τα streetακια τυπου gsr fazer εχουν χαμηλομεσαια καλα αλλα μετα κανεις τσιγαρο και κατα δευτερον τα ειπε ολα ο Φιλιππος πιο πανω.ειμαι καταχος του εν λογω με φιλτρο προγραμμα(ετοιματσιδικο) ολοσωμη γραναζωμα και κοντη γκαζιερα και το μονο εργαλειο που λιγουρευομαι ειναι το καινουργιο 750 του 13.δε μπορειται να φανταστειτε τι γελιο βγαζω με τα 1000 στις σερρες στις εξοδους απο στροφες.οτι ειπε ο Φιλιππος απλα...
Ενα λαθος που γνωριζω οτι κανεις ειναι οσο αναφορα το gsr-fazer klp.
Τα μηχανακια ειναι κι αυτα 4κ σε σειρα,η λειτουργια τους ειναι πολυστροφη,
αρπαζουν κι αυτα ψηλα απο τη μανα τους.Συγκεκριμενα το gsr φευγει μαζι με το
gsxr600 μεχρι τις 9-10000.φιλικα στα λεω  beer 
Στη συγκριση που κανεις με το 1000 δεν εχω αποψη...
Ισως το υπεραναλυσαμε το θεμα χαμηλωμεσσαιες,σιγουρα υπαρχουν τροποι να βελτιωθει,
εχω καταληξει οπως λεει κι ο τιλος του θεματος στο 750.
Απλως εκανα θεμα για το αρπαγμα χαμηλα γιατι προσωπικα
περιμενα να το νιωσω πιο ζωντανο,αλλα δε τρεχει τπτ.
 beer 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 15:59

giannisK6 έγραψε:
Οποτε εσυ το οδηγησες σε στροφες που μονο ενα δυνατο μονοκυλινδρο θα σου εκανε εντυπωση....λογικο ειναι να μην σε τρομαξει,θελει να βγεις σε ενα καλο δρομο για να δεις εντυπωσεις.Οταν ειχα το R6 θυμαμαι μεχρι να βγω στον ανοιχτο δρομο ενιωθα οτι οδηγουσα παπι σχεδον.
Ετσι γιαννη  beer 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 16:34

Μην τα ισοπεδωνουμε κι ολα το 750 εχει τουλαχιστον 20 αλογα παραπανω ροδα απο οποιοδηποτε 600 αν αναλογιστουμε οτι ενα 600 τυπου Gsxr ριχνει σε ενα μαμα Gsr αλλα 10 αλογα τροχο στην καλυτερη δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση. Οπως δεν υπαρχει και συγκριση του 750 με το 1000 διοτι ναι με σε περιβαλλον πιστας μπορει να οδηγηθει πιο ευκολα και να απελει με καλο οδηγο 1000αρια αλλα στον ανοιχτο δρομο απλα δεν υπαρχει επαφη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 18:35

bougas13 έγραψε:
Μην τα ισοπεδωνουμε κι ολα το 750 εχει τουλαχιστον 20 αλογα παραπανω ροδα απο οποιοδηποτε 600 αν αναλογιστουμε οτι ενα 600 τυπου Gsxr ριχνει σε ενα μαμα Gsr αλλα 10 αλογα τροχο στην καλυτερη δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση. Οπως δεν υπαρχει και συγκριση του 750 με το 1000 διοτι ναι με σε περιβαλλον πιστας μπορει να οδηγηθει πιο ευκολα και να απελει με καλο οδηγο 1000αρια αλλα στον ανοιχτο δρομο απλα δεν υπαρχει επαφη.

Χρονια πολλα Αντωνη!! xroniapola 
Δε διαφωνω σ αυτα που λες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 17 Ιαν 2014, 21:17

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου. Κατα την γνωμη μου πηγαινε κατευθειαν σε 1000 οι τιμες τους ειναι χωμα πλεον και πουλιουνται επειτα πολυ πιο ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Schumi


Άντρας Όνομα: : Οδυσσέας
Τόπος : Θεσσαλονίκη, Μακεδονία, Ελλάδα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 715
Αγωνιζόμενος : Έγινε τα λέμε...
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2011

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 01:00

Εγώ πάντως έχω αντίθετη άποψη. Ειδικά για αυτό που θέλεις να κάνεις εσύ με το μηχανάκι που θα αγοράσεις Πέτρο.
Από την τιμονάρα στα κλιπ ον, από τα 95 άλογα στα 160, από τα 600 κυβικά στα 1000. Θέλεις και τα στροφιλίκια σου...
Χωρίς να μάθεις πρώτα σε κάτι πιο ήπιο, θα ανοίξεις κάνα γκάζι στην έξοδο καμιάς στροφής στο 2ο πόδι της Χαλκιδικής και με το 1000 θα βρεθείς... άσε καλύτερα μη σε πω που.
600 εγώ λέω ή την χρυσή τομή το 750, το οποίο σε περιορίζει μόνο σε Suzuki.
Εσύ έχεις την τελευταία κουβέντα Πέτρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 02:41

Επειδη εγω ξεκινησα με 600 πηγα 1000 και μετα 750 εχω να σου πω τα εξης:

To 750 για να παει γρηγορα θελει να το κυνηγησεις.....
το 1000 επειδη εχει περισσοτερη ροπη απο χαμηλα παει πολυ πιο ευκολα αερατα χωρις να ζητα περισσοτερη εμπειρια απο τον οδηγο για να οδηγηθει γρηγορα. Αφηνεις μια 3η και ολα γινονται μονα τους. Στο 750 εισαι συνεχεια ανεβασε κατεβασε και γενικοτερα πρεπει να οδηγησεις δεν παει μονο του.
Επειδη ειχα και gsr 600 μη συγκρινετε ανομια πραγματα.Καμια μα καμια σχεση το ενα με το αλλο...

Ταπεινη μου αποψη απο τη στιγμη που δεν εισαι κολλημενος με τη πιστα (ποια πιστα ?????) παρε 1000 οσο και να σου ακουγεται φοβερο ειναι πολυ πιο ευκολο για το δρομο....ακομα και το δικο μου 750 που εχει πολλα πραγματα πανω του δεν εχει καμια σχεση με 1000 στο δρομο και ας ειναι πιο ελαφρυ και πιο στριφτερο....επικινδυνα ειναι ολα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 09:28

cpantelo έγραψε:


επικινδυνα ειναι ολα!

αυτο απλα τα λεει ολα.....

οδυσσεα μπορει να παρει ενα 1000 να το βαλει στο B η στο C και να μαθει....ντε και καλα πρεπει να ανοιξει τερμα γκαζι απο την πρωτη μερα??

εγω για να το ανοιξω τερμα το γκαζι το ειχα 2 μηνες το μηχανακι...και μιλαμε για ευθεια οχι για στροφες..

οτι και να παρεις θελει σεβασμο...ειναι μεγαλη η διαφορα απο το gsr που ειχαμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 09:36

giannis_suzuki έγραψε:


οδυσσεα μπορει να παρει ενα 1000 να το βαλει στο B η στο C και να μαθει.....


ετσι δεν θα μαθει ποτε του ....
τι νομιζεις ειναι αυτο που πρεπει να μαθει? ποσο να βγαζει τον κωλο του απο την σελα ή το ποσο και πως θα ανοιγει το γκαζι ??? αμα το εχει στο c (που τα κ5 δεν εχουν επιλογη .απο το 7 και μετα) απλα το ανοιγει τερμα και παει σαν το gsr

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 10:00

μα για 7αρι και πανω ψαχνει ουτος η αλλως για αυτο το ειπα....

απλα σε πρωτη φαση ειπα να το κανει ετσι μεχρι να εξικοιωθει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bougas13
Normal gixxer
Normal gixxer
bougas13


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 153
Hμερομηνία εγγραφής : 07/02/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 10:10

Το μονο που χρειαζεται εξοικιωση κατα την γνωμη μου ειναι ο ρυθμος με τον οποιο ανεβαινουν τα χιλιομετρα και το ποσο γρηγορα καλυπτονται οι αποστασεις σε πολυ μικρο χρονο. Μεχρι να εξοικιωθει ο εγκεφαλος του καθε χρηστη με την επιταχυνση. Και εγω οταν καβαλησα απο το παπι το Gsr μου φαινοταν οτι εχανα τον κοσμο μετα με το 1000 παλι τα ιδια μεχρι να κατλαβω τι συμβαινει ποτε μα ποτε ομως το μηχανακι δεν πηρε παραπανω γκαζι απ οσο ζητουσα οποτε ολα στο μυαλο στον καρπο ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 18 Ιαν 2014, 19:42

Καλα τα λετε ολα τα συνιθιζεις κ ολα τα βαριεσαι και δε
σου φτανουν μετα απο καποιο καιρο,σιγουρα...
Τωρα γιατι 750?
Γιατι θα ναι το πρωτο ss για μενα,και πιστευω
θα το μαθω πιο ευκολα και πιο γρηγορα απ το 1000...
Οικονομικα καλυτερη επιλογη ειναι το 1000 στανταρ.
Ειδικα στη περιπτωση που παρεις 750 του ριξεις ευρα
και μετα το δωσεις για να παρεις 1000.Σιγουρα χανεις εουρος δε λεω...
Αλλα ισως και να με καλυψει το 750..ποτε δε ξες
Ουτως η αλλως κουλος ειμαι  fafoutis 
Αλλα ολα παιζονται μιας και το 750 ειναι
σπανιο στη χωρα μας και δε βρισκεις ευκολα,ειδικα σε καλη τιμη.
Εκεινο που χα ποσταρει στην αρχη το ασπρο μπλε
πεμπτη μιλουσα με το παιδι και τη παρασκευη πηγε
καποιος το πηρε κι εφυγε kapelo  κυριος
Αντε να δουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ 19 Ιαν 2014, 17:39

καλησπερα.φιλε οι μονοι λογοι για να παρεις 750 αποψη μου απο την στιγμη που δεν το θες για πιστα(cpantelo ακριβως πια πιστα χα χα)ειναι γιατι σου αρεσει περισσοτερο απο το 1000 και καιει λιγοτερο...!αμα σου αρεσει το ιδιο και δεν εχεις θεμα με το δευτερο για μενα το 1000 ειναι μονοδρομος.θα το μαθεις το ιδιο γρηγορα ολα εξαρτονται απο το ποσο μυαλο εχεις οταν τα καβαλας..
ασε που τα 1000 τα βρισκεις σε πιο ανταγωνιστικες τιμες.ξανασκεψου το.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 20 Ιαν 2014, 11:11

εγω που δεν εχω πολυ εμπειρια σε οδηγηση, εχω καταλαβει τα εξης:
600=μπορεις να παιζεις ολη μερα αν το μαθεις πως συμπεριφερεται και δε θα σε προδωσει ποτε
750=πιο γρηγορο αλλα εχει συμπεριφορα παρομοια με το 600 (δεν το οδηγησα πολυ για να εχω μια ολοκληρομενη αποψη)
1000=δεν μπορεις να παιξεις οπως με το 600 στις στροφες (εδω παιζει ρολο και ο οδηγος, εγω δεν μπορω να το κανω παντως) αλλα ειναι πολυ πιο ανετο σε ταξιδια, ακομα και σε μικρες βολτες.

σκεφτεσαι τι πραγματικα θελεις απο μια μηχανη και παιρνεις αυτη που σε καλυπτει περισσοτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750   Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 20 Ιαν 2014, 11:30

Να πω κι εγώ τη μαλακία μου.

Θες οπωσδήποτε supersport;
Με το γυμνό είσαι ευχαριστημένος;
Θα ήθελες κάτι διαφορετικό που χαμηλά να τραβάει σαν αρκούδι;

Εάν δε σε ενδιαφέρει οπωσδήποτε το supersport ψάξε να οδηγήσεις ένα bking.
Πιστεύω πως θα το λατρέψεις κι ας έχει διάφορα περίεργα όπως οι διαστάσεις και για ορισμένους η ασχήμια του.

Την είπα τη μαλακία μου.
Over and Out.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα φωτα σας για επιλογη gsxr750
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Gsxr750 k6
» κεφαλη gsxr750 k4 k5
» τελικο εξατμησης για gsxr750

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com