Greek GSX-R forum
Τι λάστιχα να βάλω? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τι λάστιχα να βάλω? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τι λάστιχα να βάλω? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
JIMK7
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
nasos-v
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
T.R.E
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
k8 600 kk
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
kostaskr6
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
κολτρέϊν
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
Leroy
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
ripper
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τι λάστιχα να βάλω? Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? Poll_r10 

 

 Τι λάστιχα να βάλω?

Πήγαινε κάτω 
+20
opoulian
valentinosgsxr
apenadi
T.R.E
nktr
petrospropo
stavrosrodo
mistiriodis_tsantakias
lotinia
fox
Lelos69
panosk8
Hamamatsu
JIMK7
nasos-v
thanosk6
giatros
Κωσταςηρακλειο
κολτρέϊν
fanr
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fanr
Jr.gixxer
fanr


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 20:30

καλησπέρα σε ολους..εχω ενα κ8 1000 και θελω να αλακσω λαστιχο.Μου εχουν πει για τα metzeller racetech k2 ή k3.Αν τα εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει..ή αν υπαρχει κατι αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 20:32

θα σου πρότεινα να βάλεις ΒΤ016 το έχω δοκιμάσει, πολύ καλό λάστιχο ή ΒΤ003 έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και εγώ αυτό θέλω να βάλω..!!

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fanr
Jr.gixxer
fanr


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 20:47

για το πισω λαστιχο προφιλ καλυτερο το 55 απο το 50?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 20:48

απ' ότι έχω ακούσει 55 άλλα μιλήσουν οι πιο έμπειροι Wink Wink

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κωσταςηρακλειο
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : kostas
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 563
Αγωνιζόμενος : oxi pia
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 21:19

Super cοrise pro γόμες φίλε μου στο συνιστώ ανεπιφύλακτα είναι δοκιμαζμενο.. βγαίνει μόνο 55..ας πι και κάποιος αλος τι γνώμη του.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κωσταςηρακλειο
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : kostas
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 563
Αγωνιζόμενος : oxi pia
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 21:23

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giatros
Normal gixxer
Normal gixxer
giatros


Άντρας Όνομα: : Παντελής
Τόπος : Κηφισιά - Πολιτεία / Σέρρες / Αγιος
Ηλικία : 74
Αριθμός μηνυμάτων : 185
Αγωνιζόμενος : Παλιά..,
πολύ παλιά..!!
Hμερομηνία εγγραφής : 09/06/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 21:28

Να ρωτήσω τι χρήση κάνεις στο μηχανάκι. Μονοκάβαλλο , δικάβαλλο ?
Πόσο καλά οδηγάς , από το 1 μέχρι το 10 ?
Σε τι δρόμους κυκλοφορείς συνήθως?
Τα λάστιχα που έχεις τώρα τι πάθανε? και σε πόσα χιλιόμετρα?
Βάλε μια φωτογραφία..
Που μένεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=792074187
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 22:52

giatros έγραψε:
Να ρωτήσω τι χρήση κάνεις στο μηχανάκι. Μονοκάβαλλο , δικάβαλλο ?
Πόσο καλά οδηγάς , από το 1 μέχρι το 10 ?
Σε τι δρόμους κυκλοφορείς συνήθως?
Τα λάστιχα που έχεις τώρα τι πάθανε? και σε πόσα χιλιόμετρα?
Βάλε μια φωτογραφία..
Που μένεις?

Όλα αυτα που ρωτάει ο Παντελής έχουν μεγάλη σημασία στο τί λάστιχο θα προτιμήσεις. Πρέπει κι εσύ να μας διαφωτίσεις λίγο για να σε βοηθήσουμε.
Και κάτι άλλο, τα BT016 ή ακόμη και τα ΒΤ003 δεν έχουν σχέση με τα Metzeler που θέλεις να βάλεις. Τα racetec είναι λάστιχο με πιστάδικο προσανατολισμό και βγαίνουν σε γόμες. Το ΒΤ016 είναι καθαρά λάστιχο δρόμου με πολύ πιο αργή κορώνα απο το Μetzeler.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 23:10

thanosk6 έγραψε:

Και κάτι άλλο, τα BT016 ή ακόμη και τα ΒΤ003 δεν έχουν σχέση με τα Metzeler που θέλεις να βάλεις. Τα racetec είναι λάστιχο με πιστάδικο προσανατολισμό και βγαίνουν σε γόμες. Το ΒΤ016 είναι καθαρά λάστιχο δρόμου με πολύ πιο αργή κορώνα απο το Μetzeler.

Θάνο δεν είπα εγώ ότι είναι ίδια, ούτε τα σύγκρινα.. απλά ο φίλος μας ρωτάει ''τι λάστιχα του προτείνουμε'' Wink Wink

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 23:17

κολτρέϊν έγραψε:
thanosk6 έγραψε:

Και κάτι άλλο, τα BT016 ή ακόμη και τα ΒΤ003 δεν έχουν σχέση με τα Metzeler που θέλεις να βάλεις. Τα racetec είναι λάστιχο με πιστάδικο προσανατολισμό και βγαίνουν σε γόμες. Το ΒΤ016 είναι καθαρά λάστιχο δρόμου με πολύ πιο αργή κορώνα απο το Μetzeler.

Θάνο δεν είπα εγώ ότι είναι ίδια, ούτε τα σύγκρινα.. απλά ο φίλος μας ρωτάει ''τι λάστιχα του προτείνουμε'' Wink Wink
E όταν μας λέει για racetec ομως δεν γίνεται να του λέμε για 016 εμείς. Εκτός και αν δεν έχει ιδέα για το τί θέλει να βάλει. Κάτι αντίστοιχο θα ήταν κάποια γόμα της Bridgestone.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΚυρ 26 Ιουλ 2009, 23:30

thanosk6 έγραψε:
κολτρέϊν έγραψε:
thanosk6 έγραψε:

Και κάτι άλλο, τα BT016 ή ακόμη και τα ΒΤ003 δεν έχουν σχέση με τα Metzeler που θέλεις να βάλεις. Τα racetec είναι λάστιχο με πιστάδικο προσανατολισμό και βγαίνουν σε γόμες. Το ΒΤ016 είναι καθαρά λάστιχο δρόμου με πολύ πιο αργή κορώνα απο το Μetzeler.

Θάνο δεν είπα εγώ ότι είναι ίδια, ούτε τα σύγκρινα.. απλά ο φίλος μας ρωτάει ''τι λάστιχα του προτείνουμε'' Wink Wink
E όταν μας λέει για racetec ομως δεν γίνεται να του λέμε για 016 εμείς. Εκτός και αν δεν έχει ιδέα για το τί θέλει να βάλει. Κάτι αντίστοιχο θα ήταν κάποια γόμα της Bridgestone.

τεσπα..!! ας μην χαλάσουμε το ποστ..!! εγώ απάντησα σε αυτό που ρωτάει..

fanr έγραψε:
Μου εχουν πει για τα metzeller racetech k2 ή k3.Αν τα εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει..ή αν υπαρχει κατι αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fanr
Jr.gixxer
fanr


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 00:14

το μηχανακι φοραει ακομη τα μανισια λαστιχα 015 εκανα 5000κm και η αισθηση που μου δινουν ειναι κατω απο μετρια χωρια που δυσκολα στριβει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 08:58

πες αν θες για τι χρηση τα θες?

πιστα ?

γρηγορες βολτες?

πολεμικες βολτες?

βολτα με το μωρο?

τι ζητας, κρατημα?

εβεληξια?

πολλα χιλιομετρα να βγαζει?

απαντησε σε αυτα για να μπορουν να σου προτεινουν λαστιχα τα παιδια...

______________________________________________________
Τι λάστιχα να βάλω? DgnfjaΤι λάστιχα να βάλω? X3ww74Τι λάστιχα να βάλω? 25k1wusΤι λάστιχα να βάλω? 2nqcwidΤι λάστιχα να βάλω? Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 09:04

τα metzeller racetech k2 ή k3 ειναι γομες μεσαία και σκληρη αντιστηχα!

πολυ καλο κρατημα ,γρηγορη αναλαγη κατευθηνσης, οτι πρεπει για πιστα 'η πολεμικες βολτες!

απο χιλιομετρα στον δρομο υπολοιγισε περιπου 3-4000!

βεβαια αν καταφερες και εφαγες τα 015 σε 5000 χιλιομετρα μην περιμενεις απο τα racetech πανω απο 3000...

κρατημα καλο και πολλα χιλιομετρα στα λαστιχα ειναι αντιστροφος αναλογα ποσα... :vwrv:

______________________________________________________
Τι λάστιχα να βάλω? DgnfjaΤι λάστιχα να βάλω? X3ww74Τι λάστιχα να βάλω? 25k1wusΤι λάστιχα να βάλω? 2nqcwidΤι λάστιχα να βάλω? Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 09:16

fanr έγραψε:
καλησπέρα σε ολους..εχω ενα κ8 1000 και θελω να αλακσω λαστιχο.Μου εχουν πει για τα metzeller racetech k2 ή k3.Αν τα εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει..ή αν υπαρχει κατι αλλο...

Tα metzeller racetech Κ2 ειναι πολυ καλα λαστιχα αλλα ειναι πιο πολυ για πιστα και δεν θα σε βγαλουν πολλα χιλιομετρα εγω παντως στη θεση σου αυτα θα εβαζα :vwrv:

Τα Κ3 δεν βγαινουν σε γομες αλλα ειναι πιο πολυ για δρομο και θα σου βγαλουν λιγο παραπανω χιλιομετρα με κοστος λιγοτερο κρατημα βεβαια :vwrv: και στις δυο περιπτωσεις να βαλεις το 55 υψος λαστιχο για πισω :betvt:

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Τι λάστιχα να βάλω? 10p7ousΤι λάστιχα να βάλω? Icnsl4Τι λάστιχα να βάλω? 2dhxn3kΤι λάστιχα να βάλω? 2lbdx0jΤι λάστιχα να βάλω? 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 09:37

JIMK7 έγραψε:
fanr έγραψε:
καλησπέρα σε ολους..εχω ενα κ8 1000 και θελω να αλακσω λαστιχο.Μου εχουν πει για τα metzeller racetech k2 ή k3.Αν τα εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει..ή αν υπαρχει κατι αλλο...

Tα metzeller racetech Κ2 ειναι πολυ καλα λαστιχα αλλα ειναι πιο πολυ για πιστα και δεν θα σε βγαλουν πολλα χιλιομετρα εγω παντως στη θεση σου αυτα θα εβαζα :vwrv:

Τα Κ3 δεν βγαινουν σε γομες αλλα ειναι πιο πολυ για δρομο και θα σου βγαλουν λιγο παραπανω χιλιομετρα με κοστος λιγοτερο κρατημα βεβαια :vwrv: και στις δυο περιπτωσεις να βαλεις το 55 υψος λαστιχο για πισω :betvt:

ta k3 δεν ειναι σκληρη γομα δημητρη?

______________________________________________________
Τι λάστιχα να βάλω? DgnfjaΤι λάστιχα να βάλω? X3ww74Τι λάστιχα να βάλω? 25k1wusΤι λάστιχα να βάλω? 2nqcwidΤι λάστιχα να βάλω? Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 09:52

Έτσι ήξερα κι εγω. Όπως η Pirelli εχει τα sc1, sc2 κτλ, έτσι η metzeler εχει τα Κ1, Κ2... Δέν ξέρω πάλι , ίσως να κάνω λάθος. Πάντως τα Κ3 λένε, αν και για δρομο είναι λιγο ιδιότροπα, θέλουν καλό ζεσταμα και στα γλιστερά κομμάτια είναι λίγο ζόρικα, όπως κάθε λάστιχο άλλωστε που εχει πιστάδικο προσανατολισμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 12:34

Αν δεν κυνηγας χρονους στην πιστα,βαλε metzeler κ3 interact ή bridgestone 003 rs ή dunlop qualifier rr ή τα michelin power one δρομου που ειναι καινουρια αλλα ακουσα πολυ καλα λογια.Αυτα ολα ειναι λαστιχα δρομου με τα οποια μπορεις να μπεις και πιστα αλλα αν θελεις να πιεσεις πραγματικα θα βαλεις γομες ή σλικ.
Αν θελεις καθαρα χρηση δρομου και ταξιδια εθνικη μην βαλεις τιποτα απο ολα αυτα γιατι θα τα καψεις χωρις λογο.Υπαρχουν καθαρα λαστιχα δρομου οπως τα bridgestone bt 016,metzeler m3,pirelli diablo rosso κτλ.Επισεις αν κανεις τετοια χρηση μην αλλαζεις το προφιλ σε 55 και το 50 καλο ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanosk6
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thanosk6


Όνομα: : Θανάσης
Τόπος : Ξάνθη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 446
Hμερομηνία εγγραφής : 30/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 12:46

alex-k7 έγραψε:
Αν δεν κυνηγας χρονους στην πιστα,βαλε metzeler κ3 interact ή bridgestone 003 rs ή dunlop qualifier rr ή τα michelin power one δρομου που ειναι καινουρια αλλα ακουσα πολυ καλα λογια.Αυτα ολα ειναι λαστιχα δρομου με τα οποια μπορεις να μπεις και πιστα αλλα αν θελεις να πιεσεις πραγματικα θα βαλεις γομες ή σλικ.
Αν θελεις καθαρα χρηση δρομου και ταξιδια εθνικη μην βαλεις τιποτα απο ολα αυτα γιατι θα τα καψεις χωρις λογο.Υπαρχουν καθαρα λαστιχα δρομου οπως τα bridgestone bt 016,metzeler m3,pirelli diablo rosso κτλ.Επισεις αν κανεις τετοια χρηση μην αλλαζεις το προφιλ σε 55 και το 50 καλο ειναι.

+1000 :darg: συμφωνώ απόλυτα. Τα Μ3 και τα Diadlo ειναι άψογα για τον δρόμο, δεν υπάρχει λόγος να βάλεις κατι άλλο αν δεν μπαίνεις πίστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fanr
Jr.gixxer
fanr


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 15:34

ποιο πολυ παω για γρηγορες βολτες και λιγο πιστα (πιο παλια και με αλλα μηχανακια). Τωρα με το Κ8 με δυσκολευει στην αλλαγη κατευθηνσης γι αυτο ρωταω και για το προφιλ καποιος φιλος εγραψε οτι αν βαλεις 55 παει καλυτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 15:39

νομιζω οτι οι απαντησεις των παιδιων καλυπτουν πληρως για την επιλογη ελαστικων.:ec3c: :ec3c:
οσο για το προφιλ,πιο αναλυτικα δες εδω για 50 η 55
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fanr
Jr.gixxer
fanr


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Hμερομηνία εγγραφής : 06/04/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 15:49

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους ναστε καλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΔευ 27 Ιουλ 2009, 16:24

nasos-v έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
fanr έγραψε:
καλησπέρα σε ολους..εχω ενα κ8 1000 και θελω να αλακσω λαστιχο.Μου εχουν πει για τα metzeller racetech k2 ή k3.Αν τα εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει..ή αν υπαρχει κατι αλλο...

Tα metzeller racetech Κ2 ειναι πολυ καλα λαστιχα αλλα ειναι πιο πολυ για πιστα και δεν θα σε βγαλουν πολλα χιλιομετρα εγω παντως στη θεση σου αυτα θα εβαζα :vwrv:

Τα Κ3 δεν βγαινουν σε γομες αλλα ειναι πιο πολυ για δρομο και θα σου βγαλουν λιγο παραπανω χιλιομετρα με κοστος λιγοτερο κρατημα βεβαια :vwrv: και στις δυο περιπτωσεις να βαλεις το 55 υψος λαστιχο για πισω :betvt:

ta k3 δεν ειναι σκληρη γομα δημητρη?

Naso τωρα για την εκδρομη πηρα τα Κ3 και μου ειπαν οτι αυτα δεν ειναι οπως τα Κ2 που βγαινουν σε γομες :vwrv: αλλα στο εξωτερικο που εχουν δρομαρες θα κρατουν μια χαρα lol!

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Τι λάστιχα να βάλω? 10p7ousΤι λάστιχα να βάλω? Icnsl4Τι λάστιχα να βάλω? 2dhxn3kΤι λάστιχα να βάλω? 2lbdx0jΤι λάστιχα να βάλω? 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 00:36

Γενικα αυτα τα ελαστικα,ποση ζωη εχουν μεσο ορο?Μπορουν να φτασουν τα 10.000 χιλιομετρα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Τι λάστιχα να βάλω? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 09:16

Lelos69 έγραψε:
Γενικα αυτα τα ελαστικα,ποση ζωη εχουν μεσο ορο?Μπορουν να φτασουν τα 10.000 χιλιομετρα???

xmmm μεχρι 5000 το πολυ....

______________________________________________________
Τι λάστιχα να βάλω? DgnfjaΤι λάστιχα να βάλω? X3ww74Τι λάστιχα να βάλω? 25k1wusΤι λάστιχα να βάλω? 2nqcwidΤι λάστιχα να βάλω? Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
 
Τι λάστιχα να βάλω?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» τι δισκακια να βαλω και απο που?
» τη τακακια να βαλω???
» τι φιλτρο να βαλω???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com