Greek GSX-R forum
 θέλω τα φώτα σας  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
 θέλω τα φώτα σας  Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
 θέλω τα φώτα σας  Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
JIMK7
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
nasos-v
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
T.R.E
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
k8 600 kk
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
kostaskr6
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
κολτρέϊν
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
Leroy
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
ripper
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
 θέλω τα φώτα σας  Poll_l10 θέλω τα φώτα σας  Poll_c10 θέλω τα φώτα σας  Poll_r10 

 

  θέλω τα φώτα σας

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stelarasvas
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Στελιος
Τόπος : Πατρα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Hμερομηνία εγγραφής : 30/03/2014

 θέλω τα φώτα σας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θέλω τα φώτα σας     θέλω τα φώτα σας  EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 14:11

Εχω Ζ750 με ολοσωμη φιλτρο ελευθερας Power Commander 5 ρυθμισμενο κλπ !
Το μηχανακι εχει Παρει αλογακια αλλα εχω ενδοιασμους στο να δοκιμασω κατι ακομη..
(άλλο μηχανάκι δεν παίζει να πάρω προς το παρον).

Να βγαλω -1 Δοντι απο Γραναζι Μπροστα!

Το προτεινα στο μηχανικο μου και μου εξηγησε οτι θα χασω τελικα Αλλα θα παρω δυναμη στην επιταχυνση....

ΕΔΩ θελω τα φωτα σας λοιπον....  Shocked 

Α. Ποσο τελικη χανεις δλδ? οταν το Ζακι τερματιζει στα 250.

Β. Μου ειπαν οτι ανεβαινει η καταναλωση βενζινας? ειναι αισθητη στην τσεπη μου η διαφορα? ( οταν ρυθμησα το Power Commander πχ ηταν αρκετα αισθητη η διαφορα που τραβαγε Βενζινα σε σχεση με το Μαμα )

και Γ. Αξιζει τελικα ολο αυτη η διαδικασια?


 afro  ριχτε τα φωτα σας. Τηχ!  afro 



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

 θέλω τα φώτα σας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέλω τα φώτα σας     θέλω τα φώτα σας  EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 14:38

Γ. Αξίζει και με το παραπάνω!

Α. Τελική ίσως να χάσεις 20 km/h αλλά δε νομίζω να σε πειράζει στο z (εφόσον είναι γυμνό δε νομίζω να πηγαίνεις πορεία συχνά πάνω από 200).

Β. Η κατανάλωση θα αυξηθεί επειδή θα γουστάρεις να το ανοίγεις.

Δ (μπόνους απάντηση σε ανύπαρκτη ερώτηση). Ίσως να θελήσεις να βάλεις ταυτόχρονα ένα speedohealer για να μην έχεις πρόβλημα με τα ραντάρ της τροχαίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stelarasvas
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Στελιος
Τόπος : Πατρα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Hμερομηνία εγγραφής : 30/03/2014

 θέλω τα φώτα σας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέλω τα φώτα σας     θέλω τα φώτα σας  EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 15:11

[alex] έγραψε:


Σ ευχαριστω για τις αναλυτικες απαντησεις σου...
φιλε το speedohealer τι ακριβως κανει...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[alex]
Adv. gixxer
Adv. gixxer
[alex]


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 416
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

 θέλω τα φώτα σας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέλω τα φώτα σας     θέλω τα φώτα σας  EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 15:29

Το ταχύμετρο είναι ρυθμισμένο για να δουλεύει με το μαμά γρανάζωμα και όταν αλλάξουμε αριθμό δοντιών στα γρανάζια αρχίζει να δείχνει ό,τι να 'ναι. Το speedohealer είναι ένα ψιλοφτηνό μαραφέτι που το κουμπώνεις στα καλώδια του κοντέρ για να μπορείς να ρυθμίσεις σωστά την ένδειξη της ταχύτητας, ώστε να ξέρεις με πόσα πηγαίνεις.

Βέβαια, αν δε φοράς πινακίδα και κάνεις hi-five στους τροχαίους στα μπλόκα, το speedohealer είναι πεταμένα λεφτά  geek 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

 θέλω τα φώτα σας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέλω τα φώτα σας     θέλω τα φώτα σας  EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 16:52

μπες εδω βαλε το μοντελο σου και παιξε με γραναζωματα
http://www.gearingcommander.com/

αν κοφτιαζει η 6η σου μην αλλαξεις το γραναζωμα,
αν η 6η δεν φτανει κοφτη (που αποκλειεται να φτανει σε μαμα μηχανακι) βαλε ενα +2 πισω
-1 μπροστα = + 2,7 δοντια πισω (παρακονταινει δηλαδη)

θεωρητικα μιλαω παντα το συγκεκριμενο μηχνακι δεν το εχω οδηγησει και δε ξερω ποσο και αν θελει κοντημα παντως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
θέλω τα φώτα σας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πολα θελω;
» θελω γνωμες
» ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com