Greek GSX-R forum
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
JIMK7
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
nasos-v
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
T.R.E
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
k8 600 kk
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
kostaskr6
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
κολτρέϊν
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
Leroy
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
ripper
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_l10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_c10Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Poll_r10 

 

 Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας

Πήγαινε κάτω 
+2
T.R.E
bonepeeler
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΔευ 08 Σεπ 2014, 06:33

Και αναφέρομαι για το πίσω φρένο.
Τί απόσταση έχουν οι βίδες της στήριξης της τρόμπας του πίσω φρένου;
Επίσης αν αλλάξω την πίσω δαγκάνα, θα χρειαστεί και κάποια βάση για αυτήν;
Σκέφτομαι για 4πίστονη για πίσω lol! αλλά δεν γνωρίζω αν μπαίνει χωρίς βάση.

http://www.power-barn.com/servlet/the-1621/ISR-Radial-Mount-Rear/Detail

Γιατί να βάλω τετραπίστονη; Ούτε εγώ δεν ξέρω. Απλά θέλω ομοιομορφία στην όψη. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΔευ 08 Σεπ 2014, 16:41

Κανείς; :(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΔευ 08 Σεπ 2014, 21:13

Μέτρα τες ρε Ροβέρτο σιγά το πράγμα. Αν δεν κάνω λάθος είναι 80mm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΔευ 08 Σεπ 2014, 21:18

ειναι καπου σε εναν ωκεανο στο πουθενα και δεν εχει την μηχανη και θελει να παραγγειλει δαγκανες και να εχουν ερθει ελλαδα μεχρι να γυρισει αυτος ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΔευ 08 Σεπ 2014, 21:23

Miou έγραψε:
ειναι καπου σε εναν ωκεανο στο πουθενα και δεν εχει την μηχανη και θελει να παραγγειλει δαγκανες και να εχουν ερθει ελλαδα μεχρι να γυρισει αυτος ...


Ροβέρτο πες το ρε άνθρωπε. Πες μου που είναι τα κλειδιά απ'το μηχανάκι να πάω να το πάρω να το μετρήσω Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 09 Σεπ 2014, 04:57

T.R.E έγραψε:
Miou έγραψε:
ειναι καπου σε εναν ωκεανο στο πουθενα και δεν εχει την μηχανη και θελει να παραγγειλει δαγκανες και να εχουν ερθει ελλαδα μεχρι να γυρισει αυτος ...


Ροβέρτο πες το ρε άνθρωπε. Πες μου που είναι τα κλειδιά απ'το μηχανάκι να πάω να το πάρω να το μετρήσω Laughing Laughing

Δεν έχω ιδέα πού είναι τα κλειδιά μου.
Τελικά έστειλα στον πωλητή μήνυμα για να μου προτείνει τί να βάλω.
Αν είχα γυρίσει, θα σε είχα ενοχλήσει ήδη για κάποιες τοποθετήσεις. lol!
Ετοιμάσου. Αρχές Νοέμβρη είμαι πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 11:40

Τα φώτα σας παίδες βρήκα κάτι δαγκάνες από cbr 1000 08 για το μότο μου k8 1000 και δεν ξέρω πόσα mm αποστάτες να πάρω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 12:31

δεν θυμαμαι ποσα μμ ειχα φτιαξει τους δικους μου και δεν εχω το μηχανακι να το μετρησω
αλλα ειναι παρα πολυ απλο τι θα κανεις ...

θα παρεις τις παλιες σου δαγκανες και θα τις μετρησεις , θα μετρησεις και τις καινουργιες και η διαφορα ειναι οι αποστατες που θα φτιαξεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 12:38

Η καλύτερη λύση!! έτσι θα κανω ωραίος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 15:18

Ρε μαγκα μου εχει στειλει ενα παληκαρι σχεδιο,ο PANOSK8, και του ειχα φτιαξει.Και θυμαμε οτι ηταν ακριβως τα ιδια με σενα και τα 2 μηχανακια.
Αλλα επειδη σε μια φαση εφτιαχνα και σε αλλα παιδια με ZX ,CBR κτλ,δε θυμαμε αν ηταν αυτο το σχεδιο....
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Sxedio%20panos11_zpsz4vdz19w

Αμα τυχει και στο επιβαιβεωσει (δε γραφει πια σχεδον ποτε)βαρα αφοβα ,μου ειχε πει οτι κατσανε ταμαμ/λουκουμι!!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την terrorzone στις Τρι 21 Μαρ 2017, 22:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 19:41

Ωραίος ο Θοδωρής!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤρι 21 Μαρ 2017, 21:58

Ρε Αρη ελα να το παρεις το διακοπτακι.πηγα να το βγαλω σημερα,δε τα καταφερα να μεινω σκυφτος τοση ωρα.
χαχαχαχα παλι καλα δηλαδη,σκυφτος και να μη μπορεις να σηκωθεις γρηγορα.χααχαχαχα.
Εχω και κατι αλλα αρχιδ@κι@.διακπτακι συμπλετη σιγουρα.και πρεπει να εχω και ενα φρενου.Ελα να εχεις τη καβατζα σου.
Με τις πρασσινες σακουλες ομως.Σα τρελος χειρουργος εισουνα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤετ 22 Μαρ 2017, 10:02

Φίλε terrorzone μίλησα με το παλικάρι panos k8 και τελικά δεν γίνεται γιατί αυτός έβαλε δαγκάνες brebo και άλλους δίσκους aftermarket να σε καλά Πάντος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤετ 22 Μαρ 2017, 10:37

terrorzone έγραψε:
Ρε Αρη ελα να το παρεις το διακοπτακι.πηγα να το βγαλω σημερα,δε τα καταφερα να μεινω σκυφτος τοση ωρα.
χαχαχαχα παλι καλα δηλαδη,σκυφτος και να μη μπορεις να σηκωθεις γρηγορα.χααχαχαχα.
Εχω και κατι αλλα αρχιδ@κι@.διακπτακι  συμπλετη σιγουρα.και πρεπει να εχω και ενα φρενου.Ελα να εχεις τη καβατζα σου.
Με τις πρασσινες σακουλες ομως.Σα τρελος χειρουργος εισουνα.....

Laughing Laughing Laughing Laughing

Μίλησα με Νικο και δεν γίνεται σε μένα η πατέντα... Και κάνω μόνος μου το shifter... αχαχαχαχαχα

Πες μου όποτε θες να βάλουμε τα πράγματα στο facebook για πούλημα. Στείλε μου όποτε θες μια λίστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤετ 22 Μαρ 2017, 12:08

ADAMSS έγραψε:
Φίλε terrorzone μίλησα με το παλικάρι panos k8 και τελικά δεν γίνεται γιατί αυτός έβαλε δαγκάνες brebo και άλλους δίσκους aftermarket να σε καλά Πάντος

Σκατα στη μουρη μου θυμομουν.....Μπερδευτηκα με αλλον.
Το παλεψα παντως albino
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας   Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας EmptyΤετ 22 Μαρ 2017, 13:03

Χαχαχαχαχα αρκεί η προσπάθεια δικέ μου σωραιος όλα κομπλέ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αποστάσεις στις βίδες δαγκάνας και τρόμπας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερώτηση για διαστάσεις Δαγκανας
» Επισκευή τρόμπας νερού ...
» Αντικατασταση τρομπας φρενου απο R6 .

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com