Greek GSX-R forum
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Αγορά αυτοκινήτου!!!

Πήγαινε κάτω 
+16
panosk8
T.R.E
topetwrx
boutser
amstaff
greenthing
GIXXERAKIAS
brwmogazos
ripperblackdevil
DrIoannis
Miou
Koyfo
noodles
aris sr20ve
zed660
bonepeeler
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 15:05

ripperblackdevil έγραψε:
Η ιαπωνια του καποτε δν εχει σχεση με τν ιαπωνια του τωρα..κ μιλαω για αντοχη κ πολυ μετα τις 300,400,500 χιλιαδες χιλιομετρα..το aygo ειναι απιστευτο αμαξακι για μας που το κυνηγαμε,αλλα αμαξι που στο βασικο εξοπλισμο του 2010 δν εχει clima,abs,αεροσακους,στροφομετρο κτλ,κ εχει κ 6000,προτιμω να παρω παπι,ενα αδιαβροχο κ μια μπαγκαζιερα με 1000..!

Μα γιαυτο πρεπει να εχει κανεις τα ματια του ανοιχτα και να μην παρει το πρωτο μεταχειρισμενο που θα βρεθει μπροστα του.

Οσα εχω δει παντως στο καρ εχουν και αεροσακους και a/c και υδραυλικα και και και.
Δεν ειναι γυμνα δηλαδη και παιζουν απο 5-6000. Μαλιστα μετα το 2010 με το facelift μαζεψαν διαφορα προβληματακια που είχαν!


Για καποιον που θελει χαμηλή καταναλωση παντως (όπως εγώ) είναι ιδανική επιλογή μαζι με τα VW UP τα οποια δυστυχως ξεφευγουν σε τιμή.
Κουβας ειναι αλλα οικονομικος κουβάς που δεν καίει, εχει πολυ καλα κρατήματα και μεγάλη "ζητηση". Τα ford Ka και τα λοιπα 1200αρια καινε αρκετα περισσοτερα κατι που δεν δικαιολογεί την επισης υψηλη τιμή μεταπώλησης τους.

Αν ο φιλος δεν θελει 1000αρι και δεν τον νοιαζει τοσο πολυ η κατανάλωση το C2 1400 VTR κατεμε αξιζει να το κοιτάξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 15:10

brwmogazos έγραψε:
GIXXERAKIAS έγραψε:
To Αygo το έχω όδηγησει σε αντικατάσταση τoυ δικού μου corolla G6 1.4 vvt-i.Το πράμα είναι τρένο!Στρίβει με τα όσα σαν καρτάκι,χάνει λίγο σε εκκινήσεις λόγω τρικύλινδρου αλλα μετά τις 2,800rpm στροφάρει πολύ καλά για 1000cc.Αν χωρέσεις μέσα Ροβέρτο είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Συμφωνω και με miou για το Yaris μέχρι 1,300cc σε ότι πάρεις.Επίσης δές και Auris ta 1.300cc τα 6τάχυτα είναι πολύ τίμια και σκυλιά στην τιμή (και κάτω) που διαθέτεις με χώρους κιόλας για ταξίδι άνετο χωρίς τα μπαγκάζια της γυναίκας στην πλάτη σου.fafoutis

*όπως καταλάβατε είμαι και Τoyotakias. Embarassed


Μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?

Τι εννοειες αν χωραει? Ειναι ιδιαιτερα στριμοκωλο?

Γιατι ειμαι 1.86 και παω σχεδον με κλειστα ματια να παρω C1...

Μαλλον πρεπει να πεταχτω μεχρι κανενα μαντρα να μπω μεσα σε ενα...

Δεν ειμαι ψηλος, χοντρος ειμαι. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 15:16

Παντως μεχρι τωρα απο το ξενυχτι που εριξα χθες, αγαπησα Auris. Θα κοιταξω ολες τις προτασεις μεχρι να κατασταλαξω καπου και σας ευχαριστω για τη βοηθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
greenthing
Normal gixxer
Normal gixxer
greenthing


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Hμερομηνία εγγραφής : 27/09/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 18:32

to auris καλο ειναι ρε συ αλλα λιγο μεγαλο για αυτο που το θες..... ασε που θα παταω με το ταπεινο μου καρουλι lol!

δες κανα yaris η κανα polo για πρωτο και ασε τα σχεδια πρωτο αμαξι ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 20:19

Ας πω και εγω τα δικα μου βαση εμπειριας στη χρηση τους και μονο τιμιο, φτηνο σε καταναλωση, σερβις, ανταλλακτικα δεν σπαει δεν χαλαει παρε κανα hunday αν δεν σε νοιαει το πρεστιζ, για πρωτο ειναι ιδανικο θεωρω και κραταει και μεταπωληση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 08 Νοε 2016, 22:01

Μου φαινεται πως βρηκα αυτο που θελω.
Οσοι με ξερουν, θα καταλαβουν το γιατι. Smile

http://www.car.gr/1457635-toyota-celica-st1600
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 00:52

Λοιπόν, μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα παρακάτω (τουλάχιστον όσον αφορά τα μοντέλα).

http://www.car.gr/8495618-hyundai-i-30-3-service

http://www.car.gr/8868222-toyota-auris-1-6-face-lift-132hp-valvematic

http://www.car.gr/8544624-seat-leon-5-style

Μικρομεσαία δηλαδή.
Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μου αρέσει και οπτικά για να με φτιάχνει όταν θα μπαίνω μέσα.
Το i30 μου φαίνεται πάρα πολύ καλό. Τί λέτε;
Έπειτα ας πούμε πως διαλέγω ένα. Πώς το τσεκάρω μιάς και δε σκαμπάζω μία;
Μάντρες εμπιστευόμαστε ή μπα;
Επίσης η εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας μεταφέρεται στον νέο ιδιοκτήτη; επειδή το Hyundai που έβαλα, είναι ακόμα εντός εγγύησης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripperblackdevil
Normal gixxer
Normal gixxer
ripperblackdevil


Άντρας Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 67
Αγωνιζόμενος : αργω ακομη...
Hμερομηνία εγγραφής : 23/02/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 01:19

Στα λεφτα που κοιτας leon diesel αθτο το μοντελο βρισκεις..η αγορα του μεταχειρισμενου ειναι οπως και στις μηχανες..ολοι θελουν να βγαλουν κερδος..η εγγυηση μεταφερεται αν κ εφοσον ισχυει(δλδ αν ειναι εισαγωγης να εχει τα απαραιτητα εγγραφα)..εγω θα κοιταζα για το leon σε diesel η το i30 σε χειροκινητο σασμαν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 09:09

η γνώμη μου είναι αν εισαι διατεθειμένος να δώσεις 10αρικο δώσε 13 και πάρε καινούργιο punto , corsa ή ψαξου για κανενα yaris test drive υια να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο . εγω την ειχα πατήσει με 1 swift ddis . πετρέλαιο απο ελληνική μάντρα δεν παίρνεις ολα ειναι σαπακια απο γερμανια βουλγαρια ιταλια με πολλά χλμ κατεβασμένα και συμμαζεμένα επιφανειακά στα σημεία του δείχνουν την φθορα απο την χρήση . 1000 φορες να το κανεις εισαγωγή - εκτελωνισμό μονος σου για να ξέρεις τι πήρες . σου μιλάει ενας παθόν beer1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 09:13

Miou έγραψε:
αθανατα τουοτα ρε

ιαπωνια και παλι ιαπωνια fafoutis

Μια απο τα ίδια! Wink  

Έχω το YARIS DIESEL του 2007, για οικογενειακό πλέον (το μεγάλο το έχω χωρίς πινακίδες εδώ και 4 χρόνια Crying or Very sad ) και έχω σωθεί. 183000 χιλ. έως τώρα ευτυχισμένα! Οικονομία, ροπή, επιδόσεις, αξιοπιστία, χώροι (ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΟΙ!!!!), ποιότητα, τι άλλο να ζητήσει κανείς;; Πριν είχαμε το 1000άρι. Και φυσικά μόνο κουβάς δεν είναι. Για ανήσυχους οδηγούς δεν κάνει όμως, αλλά ο φίλος μας το θέλει από όσο καταλαβαίνω για ήρεμη χρήση. Τα Γερμανικά δεν τα θεωρώ αξιόπιστα και έχω πολλά παραδείγματα από φίλους. Φυσικά εξαιρέσεις υπάρχουν παντού σε όλες τις οικογένειες. Γενικά στην οικογένεια (εγώ, πατέρας, πεθερός, κουνιάδος, γαμπρός, θείος κτλ) είχαμε μόνο Ιαπωνικά, πάνω από 12 και όλα απροβλημάτιστα!

Επίσης σε μεγάλη εκτίμηση έχω το HYUNDAI I30 το οποίο θα το προτιμούσα!! Γενικά η HYUNDAI έχει ξεφύγει και ξεφεύγει συνέχεια με σταθερά βήματα. Φυσικά υπάρχουν και άλλες επιλογές, αλλά εγώ θα έμενα σε Ιαπωνία-Κορέα μεριά από θέμα αξιοπιστίας, μια που οι καιροί δεν είναι για βλάβες.

Κατά τα άλλα αν θα πάρεις πετρέλαιο (για μένα μονόδρομος προς το παρόν*) να σου πω κάποια πράγματα γιατί όσο να είναι έχει κάποιες ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέχεις για να μην έχεις προβλήματα από το βιοντίζελ.



*Το χρόνο με τα χιλιόμετρα που κάνει το αυτοκίνητο (18000+ χιλ.) έχω κέρδος σε σχέση με το 1000άρι yaris που είχα καμιά 1000 ευρώ!!!! Ήδη έχω κάνει απόσβεση την αγορά του και μιλάμε για ΑΛΛΟ αυτοκίνητο σε σχέση με το 1000άρι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 09:39

bonepeeler έγραψε:
Μου φαινεται πως βρηκα αυτο που θελω.
Οσοι με ξερουν, θα καταλαβουν το γιατι. Smile

http://www.car.gr/1457635-toyota-celica-st1600


lol!

γαματο ειναι

fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 12:07

Και μια και μιλάμε για αξιοπιστία...

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Blabes--kako-Service-h-den-spaei-den-lygaei_138016.asp

Η ALFA ROMEO μου κάνει εντύπωση που τα πήγε τόσο καλά, όταν η FIAT που είναι ίδιο γκρουπ είναι σε πιο φυσιολογική θέση!!! Rolling Eyes Βέβαια οι Alfisti θεωρούνται πωρωμένοι και ίσως να μην τα είπαν όπως έπρεπε....

Επίσης για ένα περίεργο λόγο λείπουν τα VW!! Είναι δυνατόν;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 12:48

αφου το βαγγ γκρουπ τα εχει κανει μανταρα τα τελευταια χρονια
αφου σχεδον τα μισα 1.4 τουρμπο
που ξερω απο φιλους μου εχουν σπασει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 14:07

Miou έγραψε:
αφου το βαγγ γκρουπ τα εχει κανει μανταρα τα τελευταια χρονια
αφου σχεδον τα μισα 1.4 τουρμπο
που ξερω απο φιλους μου εχουν σπασει

Αλέξανδρε έχει AUDI & SCODA σε κακή θέση όπως θα είδες και όπως ήταν αναμενόμενο.... Rolling Eyes Ναι πολλά προβλήματα όπως λες, από κινητήρες, εγκεφάλους, ηλεκτρολογικά κτλ. Μη μπλέξεις!!! Μετά εσύ θα φταις αν θα θες αντί τον ματατζή που έχεις στις φλόγες στο avatar σου να έχεις το αυτοκίνητο του group vag;;;Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 14:11

χαεχαεχααχε



γιαυτο δεν εχω αμαξι
για να εχω τον ματα στο αβαταρ

lol!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris sr20ve
Adv. gixxer
Adv. gixxer
aris sr20ve


Άντρας Όνομα: : Άρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 677
Αγωνιζόμενος : Ναι. Με αυτοκίνητα. Στα "γεράματα" αποφάσισα να γίνω και με την μηχανή...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/06/2016

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 09 Νοε 2016, 15:09

Αχαχαχαχα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 12 Νοε 2016, 09:17

Κύριοι, βρέθηκα ανάμεσα σε δύο.
Βέβαια για πρώτο αμάξι ίσως να μην είναι και η καλύτερη επιλογή αλλά δε γαμιέται.
Μιά ζωή την έχουμε.
Τόσα έχω πληρώσει ήδη με το μηχανάκι ας πληρώσω και με το αυτοκίνητο. Very Happy
Αφού απέρριψα κατευθείαν αυτά που μου είχαν γυαλίσει αρχικά στο μάτι, μιάς και από κοντά μου φάνηκαν απλά μπλιαχ, κατέληξα στα παρακάτω.

VW Scirocco 2010 1.4 160ps
Opel Astra 2011-2012 1.6 180ps

Θα καίνε τον κώλο τους, το ξέρω αλλά με έφτιαξαν άσχημα.

Μη σας πω πως σκεφτόμουν πολύ σοβαρά κι ένα
Audi A4 Quattro 2009 2.0 211ps
Αυτό που με κρατάει είναι ο φόρος πολυτελούς διαβίωσης. Αρνούμαι κατηγορηματικά να πληρώσω κάτι τέτοιο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 12 Νοε 2016, 09:48

Μην πάρεις Opel δεν έχει περιθώριο βελτίωσης. Πάρε κανένα 18αρι τουρμπάτο και DSG ( είναι σαν το σίφτερ στο μηχανάκι Laughing )

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Νοε 2016, 13:00

topetwrx έγραψε:
Και μια και μιλάμε για αξιοπιστία...

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Blabes--kako-Service-h-den-spaei-den-lygaei_138016.asp

Η ALFA ROMEO μου κάνει εντύπωση που τα πήγε τόσο καλά, όταν η FIAT που είναι ίδιο γκρουπ είναι σε πιο φυσιολογική θέση!!! Rolling Eyes Βέβαια οι Alfisti θεωρούνται πωρωμένοι και ίσως να μην τα είπαν όπως έπρεπε....

Τα alfa Romeo με jtdm κινητήρα ( Fiat, saab) είναι σκυλιά κ πάνε πάνω από 500.000 χιλιόμετρα κ πολύ οικονομικά ακόμα κ στην έκδοση 2.4 που παίζουν τα brera κ 159 . Γι αυτό κ παίζουν τόσα εισαγωγής από Ιταλία/Αυστρία /Βέλγιο/ολλανδια ( με πεσμενα χιλιόμετρα φυσικά) .

Τα μόνα θεματακια με τα alfa (αν δεν είσαι πραγματικά άτυχος) είναι:
-Μη αξιόπιστα ηλεκτρικά (ιταλικά :-P)
-η βαλβίδα ανακύκλωσης καυσαεριων egr (σε όλα τα diesel φυσικα) μπορεί να κολλήσει ανοιχτή με τον καιρό από τα κατάλοιπα, κ στομωνει με μακα την κεφαλή εισαγωγής αν δεν το προλάβεις να καταργησεις/αλλάξεις egr.  
-σε μερικές εκδόσεις, λάθος υγρό στο power steering από το εργοστάσιο, που πρέπει να αλλάξεις με το σωστό.+ αλλαγή  το ρεζερβουαρ του.
-Φθηνή αντλία νερού που πρέπει να αλλάζεις μαζί με τον υμαντα χρονισμου.
-Θέλουν software update γιατί ξεκινάνε δύσκολα κάτω από 0 βαθμούς με αποτέλεσμα να σου γαμανε τη μπαταρία.  

Στα μεγάλα συν είναι ότι στο ebay.at βρίσκεις ότι περιφερειακό/ανταλλακτικό θες σε τιμές έως κ στο 40% μιας κ Αυστρία/Γερμανία είναι γεμάτη με diesel αμάξια. Επίσης είναι μουναρες ειδικά από κοντά κ πάρα πολύ γρήγορα :-) τα 2.4 με remap egr και dpf delete από 200 άλογα πάει άνετα 240+

Παρομοίως κ τα Fiat Punto /bravo στα 1.9. Απλά δε δείχνουν τόσο ωραία :-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Νοε 2016, 20:11

bonepeeler έγραψε:
Κύριοι, βρέθηκα ανάμεσα σε δύο.
Βέβαια για πρώτο αμάξι ίσως να μην είναι και η καλύτερη επιλογή αλλά δε γαμιέται.
Μιά ζωή την έχουμε.
Τόσα έχω πληρώσει ήδη με το μηχανάκι ας πληρώσω και με το αυτοκίνητο. Very Happy
Αφού απέρριψα κατευθείαν αυτά που μου είχαν γυαλίσει αρχικά στο μάτι, μιάς και από κοντά μου φάνηκαν απλά μπλιαχ, κατέληξα στα παρακάτω.

VW Scirocco 2010 1.4 160ps
Opel Astra 2011-2012 1.6 180ps

Θα καίνε τον κώλο τους, το ξέρω αλλά με έφτιαξαν άσχημα.

Μη σας πω πως σκεφτόμουν πολύ σοβαρά κι ένα
Audi A4 Quattro 2009 2.0 211ps
Αυτό που με κρατάει είναι ο φόρος πολυτελούς διαβίωσης. Αρνούμαι κατηγορηματικά να πληρώσω κάτι τέτοιο.


τα 1.4 tsi καινε λαδι, καλο ειναι να τα αποφυγεις. νομιζω το μοτερ το βαζανε σε golf, polo, jetta. για scirocco δεν ξερω σιγουρα.

opel astra καλο χρυσο, αλλα αν σου αρεσουν οι στροφες εστω και λιγο απλα το ξεχνας. υποστρεφουν για πλακα χωρις καν πιεσεις (στο βρεγμενο γινεται παρτυ). για ταξιδια σε ευθειες θα το λατρεψεις.


αν εχεις τα λεφτα για καινουριο κοιτα το fiesta 1000 ecoboost 125hp.
αν θες σβελτο supermini μεταχειρισμενο κοιτα για grande punto tjet 1.4 120hp τουρμπο βενζινη. παιρνει safe αρκετα αλογα με περιφεριακα και προγραμμα με κλειστο μοτερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 14 Νοε 2016, 08:21

bonepeeler έγραψε:
Κύριοι, βρέθηκα ανάμεσα σε δύο.
Βέβαια για πρώτο αμάξι ίσως να μην είναι και η καλύτερη επιλογή αλλά δε γαμιέται.
Μιά ζωή την έχουμε.
Τόσα έχω πληρώσει ήδη με το μηχανάκι ας πληρώσω και με το αυτοκίνητο. Very Happy
Αφού απέρριψα κατευθείαν αυτά που μου είχαν γυαλίσει αρχικά στο μάτι, μιάς και από κοντά μου φάνηκαν απλά μπλιαχ, κατέληξα στα παρακάτω.

VW Scirocco 2010 1.4 160ps
Opel Astra 2011-2012 1.6 180ps

Θα καίνε τον κώλο τους, το ξέρω αλλά με έφτιαξαν άσχημα.

Μη σας πω πως σκεφτόμουν πολύ σοβαρά κι ένα
Audi A4 Quattro 2009 2.0 211ps
Αυτό που με κρατάει είναι ο φόρος πολυτελούς διαβίωσης. Αρνούμαι κατηγορηματικά να πληρώσω κάτι τέτοιο.


Ααααα εσύ ξέφυγες εντελώς!! Laughing Εκεί που μιλούσαμε για κατηγορία YARIS φτάσαμε σε Α4 QUATTRO!! Το Scirocco έχει καλό πάτημα, καλύτερο από το Opel. Και τα 2 είναι όμορφα αυτοκίνητα και δυνατά. Το Opel είναι 2πορτο;

Τα 1.4 VW απέφυγέ τα, γιατί κατά πάσα πιθανότητα, από αυτά που διαβάζω τουλάχιστον, θα βρεις τον μπελά σου! Το Τα FORD μια που αναφέρθηκαν είναι τα πιο καλοστημένα όντως.

Μας μπέρδεψες πάντως! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 14 Νοε 2016, 10:12

ο θεος μαζι σου ...

fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2016, 10:06

Ναι μην παρεις 1.4 tsi γιατι σκορπανε ολα...Δεν βλεπεις που δεν κυκλοφορεί κανένα εκει έξω?

και γενικά Group Vag μην ακουμπάς ειναι ρετάλια.... Very Happy

Τα μοντέλα τουρμπο κομπρεσσορ του 2007 είχαν ενα θέμα με την καδένα...οχι όλα...αλλα ακούστηκαν μερικά. Απο τότε όπως θα έχεις δεί τα μοτέρ έχουν αλλάξει άρα αν δεν στοχεύεις συγκεκριμένα σε turbo compressor tsi 14άρι μην χαλιέσαι.

Λαδάκι μερικά έκαιγαν ναί....Οπως και σχεδόν κάθε δυνατό ατμοσφαίρικο βλεπε type R ep3 και πάει μακρυά η βαλίτσα...αλλα δεν βλεπω να κράζει κανείς τους Ιάπωνες.

Παλι καλα που έχουμε το γκρουπ βαγκ και ευχαριστήθηκε ο κόσμος τεχνολογία (μοτέρ) ιπποδυνάμεις και ροπές αν λέτε και αφήστε την ράδιο αρβύλα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2016, 12:34

brwmogazos έγραψε:
Ναι μην παρεις 1.4 tsi γιατι σκορπανε ολα...Δεν βλεπεις που δεν κυκλοφορεί κανένα εκει έξω?

και γενικά Group Vag μην ακουμπάς ειναι ρετάλια.... Very Happy

Τα μοντέλα τουρμπο κομπρεσσορ του 2007 είχαν ενα θέμα με την καδένα...οχι όλα...αλλα ακούστηκαν μερικά. Απο τότε όπως θα έχεις δεί τα μοτέρ έχουν αλλάξει άρα αν δεν στοχεύεις συγκεκριμένα σε turbo compressor tsi 14άρι μην χαλιέσαι.

Λαδάκι μερικά έκαιγαν ναί....Οπως και σχεδόν κάθε δυνατό ατμοσφαίρικο βλεπε type R ep3 και πάει μακρυά η βαλίτσα...αλλα δεν βλεπω να κράζει κανείς τους Ιάπωνες.

Παλι καλα που έχουμε το γκρουπ βαγκ και ευχαριστήθηκε ο κόσμος τεχνολογία (μοτέρ) ιπποδυνάμεις και ροπές αν λέτε και αφήστε την ράδιο αρβύλα Very Happy


θιχτηκες πολυ (vagιτης εισαι ειμαι σιγουρος) και σε καμια περιπτωση δεν ειχα αυτο το σκοπο. δεν θελω να το κανω και εδω ιαπωνια vs γερμανια γιατι δεν εχει κανενα νοημα (παντου αυτο γινεται και πλεων απεχω απο συναντησεις, φορουμ κτλ).

ειπα πουθενα οτι τα vag δεν ειναι καλα? μιλησα πουθενα για τον 20vt? για τον 2.0tfsi? για κατι αλλο?
ειπα καπου οτι δε καινε λαδι τα typer?
οχι βεβαια....

ειναι ψεματα οτι το μοτερ 1.4 που βαζανε στα polo, ibiza, jetta εκαιγε λαδι και εισαι μονιμα με το 4λιτρο και τους πολλαπλασιαστες στο χορο αποσκευων? ε δε νομιζω ρε σι.
για 1.4 εγραψε ο φιλος και γι'αυτο απαντησα. κανεις δε μιλησε για τα υπολοιπα...

χωρις παρεξηγησεις παντα φιλικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά αυτοκινήτου!!!   Αγορά αυτοκινήτου!!! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2016, 12:55

brwmogazos έγραψε:


Παλι καλα που έχουμε το γκρουπ βαγκ και ευχαριστήθηκε ο κόσμος τεχνολογία (μοτέρ) ιπποδυνάμεις και ροπές αν λέτε και αφήστε την ράδιο αρβύλα Very Happy

lol! lol! lol! lol! lol!
Αυτά μην τα λέτε έτσι απότομα θα πνιγεί κανας άνθρωπος.... xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορά αυτοκινήτου!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Λεξικό Ορολογίας μοτοσικλέτας & αυτοκινήτου
» ΑΓΟΡΑ GPS...
» ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Κ9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com