Greek GSX-R forum
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
JIMK7
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
nasos-v
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
T.R.E
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
k8 600 kk
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
kostaskr6
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
κολτρέϊν
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
Leroy
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
ripper
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_l10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_c10Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Poll_r10 

 

 Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?

Πήγαινε κάτω 
+10
gat0s
papagym
stavrosrodo
JIMK7
valentinosgsxr
kahi
1ndianos
T.R.E
teo46
Sotos27
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 01:37

Παιδες λεω να βαλω μια 520 αλυσιδα και με την ευκαιρια να αλαξω και το γραναζι.
Οι πιο εμπιροι τι μου προτεινετε?
Νομιζω τα μαμα ειναι 17 - 43
θελω λιγο παραπανω μπαμ στο ανοιγμα του γκαζιου 1 δοντι πισω ειναι καλλα? δεν θελω να το παρακοντινω αλλα ουτε νε κρατησω το μαμα τι προτεινετε? ποσο 8α επιρεασει την τελικη με 1 μεγαλυτερο δοντι πισω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 02:17

εγω νομιζω οτι θα ειναι μια χαρα το 1 δοντι για αυτα που ζητας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 04:11

Sotos27 έγραψε:
Παιδες λεω να βαλω μια 520 αλυσιδα και με την ευκαιρια να αλαξω και το γραναζι.
Οι πιο εμπιροι τι μου προτεινετε?
Νομιζω τα μαμα ειναι 17 - 43
θελω λιγο παραπανω μπαμ στο ανοιγμα του γκαζιου 1 δοντι πισω ειναι καλλα? δεν θελω να το παρακοντινω αλλα ουτε νε κρατησω το μαμα τι προτεινετε? ποσο 8α επιρεασει την τελικη με 1 μεγαλυτερο δοντι πισω?

Μπορείς επίσης να βγάλεις και τις 2ες πεταλούδες... Very Happy Very Happy Σ'αυτό που ρωτάς η τελική θα επηρεαστεί λίγο με 44 πίσω,με τελικά+φίλτρο+πρόγραμμα δεν μπόρεσα να βάλω την 6η στον κόφτη στα 1700+ μέτρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 09:13

T.R.E έγραψε:
Sotos27 έγραψε:
Παιδες λεω να βαλω μια 520 αλυσιδα και με την ευκαιρια να αλαξω και το γραναζι.
Οι πιο εμπιροι τι μου προτεινετε?
Νομιζω τα μαμα ειναι 17 - 43
θελω λιγο παραπανω μπαμ στο ανοιγμα του γκαζιου 1 δοντι πισω ειναι καλλα? δεν θελω να το παρακοντινω αλλα ουτε νε κρατησω το μαμα τι προτεινετε? ποσο 8α επιρεασει την τελικη με 1 μεγαλυτερο δοντι πισω?


Μπορείς επίσης να βγάλεις και τις 2ες πεταλούδες... Very Happy Very Happy Σ'αυτό που ρωτάς η τελική θα επηρεαστεί λίγο με 44 πίσω,με τελικά+φίλτρο+πρόγραμμα δεν μπόρεσα να βάλω την 6η στον κόφτη στα 1700+ μέτρα...


ενα δοντι + ειναι μια χαρα,κερδιζεις το (μπαμ) που θελεις και δεν χανεις τελικη (ουσιαστικα).


τι εννοεις ρε νικο?με ενα δοντι ποιο κοντο δεν παει στον κοφτι η 6η???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kahi
Adv. gixxer
Adv. gixxer
kahi


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Περιστερι - Αθηνα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 463
Αγωνιζόμενος : Μεγαλος για τετοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 21/11/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 10:04

Εγω φοραω akrapovic τιτανιου απο λαιμους και καρπον τελικα και δεν εχει πανω power commander η τιποτα παρεμφερει και θελω και εγω λιγο μπαμ παραπανω , φοραει γραναζι και αλυσιδα μαμα και οπου να΄ναι θα τα αλλαξω , τι να βαλω που ξερετε και εχετε δοκιμασει αρκετες λυσεις? μου ειπαν για did rsv3 και ενα δοντι περισσοτερο πισω τι λετε? sos


μιλαμε παντα για gsxr 1000 K7
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 10:09

kahi έγραψε:
Εγω φοραω akrapovic τιτανιου απο λαιμους και καρπον τελικα και δεν εχει πανω power commander η τιποτα παρεμφερει και θελω και εγω λιγο μπαμ παραπανω , φοραει γραναζι και αλυσιδα μαμα και οπου να΄ναι θα τα αλλαξω , τι να βαλω που ξερετε και εχετε δοκιμασει αρκετες λυσεις? μου ειπαν για did rsv3 και ενα δοντι περισσοτερο πισω τι λετε? sos


μιλαμε παντα για gsxr 1000 K7

αυτο ακριβως λεω και στον sotos27 να κανει!!! good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 16:05

1ndianos έγραψε:



τι εννοεις ρε νικο?με ενα δοντι ποιο κοντο δεν παει στον κοφτι η 6η???

Με ένα δόντι πιο κοντό πίσω δεν μπαίνει εύκολα στον κόφτη,τουλάχιστον μέχρι το 1,5 χιλιόμετρο που το προσπάθησα... Με -1 δόντι μπροστά όμως μπαίνει...

Εγώ λέω αυτά που έχω δει απ'τα μηχανάκια που έχω οδηγήσει,σε άλλα μηχανάκια ίσως συμβαίνουν άλλα πράγματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 16:31

Αν δουμε συγκεκριμενα τα Κ7-8 που εχουν θεωρητικη τελικη με το μαμα γραναζωμα 316χλμ/ωρα στις 13450στρ/λεπτο τοτε ειναι φυσικο να μην μπαινει στον κοφτη αφου σταματαει να ανεβαζει λογω του κοφτη του κοντερ.

Πιστευω οτι το καλυτερο γραναζωμα σε Κ7-8 που δεν εχουμε αντικοφτη κοντερ ειναι τα 17/45 που μας δινουν μια θεωρητικη τελικη της ταξης των 302χλμ/ωρα. Ετσι εκμεταλλευομαστε καλυτερα ολο το ευρος των στροφων του κινητηρα μεχρι την τελικη μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 17:17

T.R.E έγραψε:
1ndianos έγραψε:



τι εννοεις ρε νικο?με ενα δοντι ποιο κοντο δεν παει στον κοφτι η 6η???

Με ένα δόντι πιο κοντό πίσω δεν μπαίνει εύκολα στον κόφτη,τουλάχιστον μέχρι το 1,5 χιλιόμετρο που το προσπάθησα... Με -1 δόντι μπροστά όμως μπαίνει...

Εγώ λέω αυτά που έχω δει απ'τα μηχανάκια που έχω οδηγήσει,σε άλλα μηχανάκια ίσως συμβαίνουν άλλα πράγματα...

να σου πω την αληθεια,νικο δεν εχω εμπειρια πανω σε αυτο.το δικο μου το τουμπανιασα κατευθειαν μολις το πηρα,οποτε δεν μετραει,αλλα θυμαμαι 1-2 φορες που το ειχα τερματισει(πριν το βελτιωσω) ηθελε περιπου 300 στροφες για τον κοφτι γι αυτο υπολογιζω οτι με ενα δοντι+ πισω θα φτανει στον κοφτι η 6η.
το ιδιο μου λενε και αλλα παιδια που παμε Α.Ο. με εξατμιση και προγραμμα,οτι πανε την 6η στον κοφτι...τι να πω .
Υ.Γ.δεν συνηθιζω να οδηγαω ξενα μηχανακια (δεν θελω,δεν μ αρεσει) και γι αυτο λεω οτι μου λενε για τα (μαμα)μηχανακια!!!
το δικο μου την παει στον κοφτι σαν τρελο,με συν 500 στροφες!!!!!!!!!χαχαχα χα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 18:05

1ndianos έγραψε:

το δικο μου την παει στον κοφτι σαν τρελο,με συν 500 στροφες!!!!!!!!!χαχαχα χα.


Καλή φάση! affraid affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 18:38

Η καλυτερη αναλογια σε μαμα ειναι 17-45 το εχω γραψει πολλες φορες Rolling Eyes

Με κοφτη στη 6η εχεις πραγματικα 296 χιλιομετρα με 55 προφιλ λαστιχο ετσι ssss

και με ενα αντικοφτη πας στα 306 file




Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Dsc03494o
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 18:45

JIMK7 έγραψε:
Η καλυτερη αναλογια σε μαμα ειναι 17-45 το εχω γραψει πολλες φορες Rolling Eyes

Με κοφτη στη 6η εχεις πραγματικα 296 χιλιομετρα με 55 προφιλ λαστιχο ετσι ssss

και με ενα αντικοφτη πας στα 306 file




Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Dsc03494o

Ναι ρε Τζιμ,αλλά χωρίς speedohealer το τι λέει το κοντέρ είναι ψιλοάσχετο με την πραγματικότητα... Εκτός αν το AIM ρυθμίζει αλλιώς... Πολλά μου φαίνονται 306 με +2 δόντια πίσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 18:48

T.R.E έγραψε:


Ναι ρε Τζιμ,αλλά χωρίς speedohealer το τι λέει το κοντέρ είναι ψιλοάσχετο με την πραγματικότητα... Εκτός αν το AIM ρυθμίζει αλλιώς... Πολλά μου φαίνονται 306 με +2 δόντια πίσω...


και speedohealer του εχω ssss αλλα και το AIM ρυθμιζει και λεει πραγματικα χιλιομετρα file

με ενα αντικοφτη τα βλεπεις αλλα ξανα λεω πρεπει να εχεις 55 προφιλ λαστιχο file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 18:53

JIMK7 έγραψε:
T.R.E έγραψε:


Ναι ρε Τζιμ,αλλά χωρίς speedohealer το τι λέει το κοντέρ είναι ψιλοάσχετο με την πραγματικότητα... Εκτός αν το AIM ρυθμίζει αλλιώς... Πολλά μου φαίνονται 306 με +2 δόντια πίσω...


και speedohealer του εχω ssss αλλα και το AIM ρυθμιζει και λεει πραγματικα χιλιομετρα file

με ενα αντικοφτη τα βλεπεις αλλα ξανα λεω πρεπει να εχεις 55 προφιλ λαστιχο file




Καλά εμένα δεν χρειάζεται αντικόφτη,τους καταργεί το ΕΜ-PRO... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 18:57

T.R.E έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
T.R.E έγραψε:


Ναι ρε Τζιμ,αλλά χωρίς speedohealer το τι λέει το κοντέρ είναι ψιλοάσχετο με την πραγματικότητα... Εκτός αν το AIM ρυθμίζει αλλιώς... Πολλά μου φαίνονται 306 με +2 δόντια πίσω...


και speedohealer του εχω ssss αλλα και το AIM ρυθμιζει και λεει πραγματικα χιλιομετρα file

με ενα αντικοφτη τα βλεπεις αλλα ξανα λεω πρεπει να εχεις 55 προφιλ λαστιχο file




Καλά εμένα δεν χρειάζεται αντικόφτη,τους καταργεί το ΕΜ-PRO... Very Happy

Σωστα good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤρι 02 Φεβ 2010, 19:28

Ναι ρε Τζιμ,αλλά χωρίς speedohealer το τι λέει το κοντέρ είναι ψιλοάσχετο με την πραγματικότητα... Εκτός αν το AIM ρυθμίζει αλλιώς... Πολλά μου φαίνονται 306 με +2 δόντια πίσω...[/quoτε]

+2 δοντια+ 55 προφιλ=0. βαζεις +2 δοντια για να ανεβαζει στον κοφτι και μετα τα ακυρωνεις με 55ρη προφιλ!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤετ 03 Φεβ 2010, 15:01

πιστευω οτι το ιδανικο ειναι ακρως υποκειμενικο.
αλλος θελει τελικη, αλλος νευρο.
παντως η πιο φτηνη λυση ειναι ενα 16-αρι μπροστινο.κοντενει λιγο παραπανω αλλα σου τεντωνει τα χερια.μπαινει στο κοφτη σχετικα γρηγορα αλλα το χαμογελο ειναι fix.
αμα εχεις και power commander η' empro δινεις και τις παραπανω στροφες και ολα οκ.
στην παρουσιαση του αγωνιστικου κ9 αν θυμαμαι καλα μπροστα φορουσε 15-41 affraid και ηταν και ολο yoshimura. affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΤετ 03 Φεβ 2010, 16:41

stavrosrodo έγραψε:
πιστευω οτι το ιδανικο ειναι ακρως υποκειμενικο.
αλλος θελει τελικη, αλλος νευρο.
παντως η πιο φτηνη λυση ειναι ενα 16-αρι μπροστινο.κοντενει λιγο παραπανω αλλα σου τεντωνει τα χερια.μπαινει στο κοφτη σχετικα γρηγορα αλλα το χαμογελο ειναι fix.
αμα εχεις και power commander η' empro δινεις και τις παραπανω στροφες και ολα οκ.
στην παρουσιαση του αγωνιστικου κ9 αν θυμαμαι καλα μπροστα φορουσε 15-41 affraid και ηταν και ολο yoshimura. affraid


Αυτη παλι αλλαζουν και σασμαν ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 01:04

Σημερα πηγα και περασα ενα 16αρι γραναζακι
Προς το παρον με τα 190/50 που φοραω και τα 96 κιλα που ειμαι. το μηχανακι εγινε πολυ νευρικο
και στην κυριολεξια σου τεντωνει τα χερια.... εχει τον κοφτη για πλακα 1-2-3ες

Πριν το γραναζι ειχα την εντυπωση οτι απο τις 2000-5000 στροφες πως να το πω... ειχε αργη αποκριση στο ανοιγμα του γκαζιου..
Τωρα δεν παιρνω χαμπαρι ποτε πιανει τις 7...
Δεν το πηγα και καμια μεγαλη βολτα να ανοιξω 4ς 5ς ουτε να δω κατα ποσο εκοψε τελικη..
Αλλα μου αρεσει πολυ Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 01:31

Sotos27 έγραψε:

Αλλα μου αρεσει πολυ Very Happy Very Happy Very Happy


eeee eeee eeee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 01:33

Ευχαριστω Νικο ! ! ειχες δικιο Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 01:41

Sotos27 έγραψε:
Ευχαριστω Νικο ! ! ειχες δικιο Very Happy

Τσίμπα και αυτή την ολόσωμη τώρα,και βάλτης πάνω τα τελικά σου και είσαι τσίριος! Very Happy Very Happy


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/GSX-R-1000-07-08-Leo-Vince-Full-Titanium-Exhaust-Sytem_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2c52e4a93bQQitemZ190369278267QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 01:45

ΑΑΑ....... δεν εχω φραγκα στην Καρτα και λιγει σε 4ωρες !@#@# :( :( :(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 01:46

¨και ο τυπος κανει μονο US shipping Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?   Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ? EmptyΠεμ 04 Φεβ 2010, 02:08

Sotos27 έγραψε:
¨και ο τυπος κανει μονο US shipping Crying or Very sad

Μην μασάς,χτύπα το και βάζεις φράγκα όποτε μπορείς... Δεν χρειάζεται να έχεις λεφτά μέσα την ώρα που θα τελειώσει,όσο για το US shipping,πάρτο εσύ και μετά τον ρωτάς αν το στέλνει Ελλάδα... xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλαγη σε μεγαλυτερο γραναζι ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» gsxr750 2007 αλαγη φρενον
» Bikes & Tattoos by the sea. Το μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικό γεγονός είναι εδώ! / part 2
» Μαμα γραναζι κ7 750

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com