Greek GSX-R forum
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
JIMK7
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
nasos-v
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
T.R.E
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
k8 600 kk
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
kostaskr6
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
κολτρέϊν
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
Leroy
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
ripper
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_l10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_c10EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Poll_r10 

 

 EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?

Πήγαινε κάτω 
+9
gsxr1000nitro
Hamamatsu
nasos-v
omerta69
blade 750
DimSTriple
gixxermak
JIMK7
stavrosrodo
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΣαβ 21 Φεβ 2009, 21:49

EM PRO-PC3&IGNITION MODULE-RAPIDBIKE BOX 3-BAZZAZ.......?
Τι απο ολα αυτα ειναι καλυτερο για οσους απο μας θελουν το....κατι παραπανω?
ολοι οι παραλληλοι εγκεφαλοι λειτουργουν τροποποιοντας τα σηματα της μαμας ecu και περαν της αλλαγης στην εκχυση βενζινης η τροποποιηςη στην αναφλεξη πιστευω οτι λειτουργει μονο για αργοπορια(retard) και οχι για προπορια που χρειαζονται τα ατμοσφαιρικα μοτερ(πως ο παραλληλος να δεχτει το σημα απο την ecu και να το στειλει στην ουσια πιο γρηγορα στα μπουζια???????).
Αρα δεν θα ηταν προτιμοτερο να παει καποιος για τον em pro?ειναι λιγο ακριβωτερος αλλα δεν κανει απειρως καλυτερη δουλεια????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΣαβ 21 Φεβ 2009, 21:59

Αναλογα για τη δουλεια που το θελεις scratch π.χ. εγω που τρεχω στη ταχυτητα μου χρειαζεται το ΒΑΖΖΑΖ Very Happy γιατι εχει τραξιον κοντρολ που δεν εχουν οι αλλοι :vwrv: με σχετικα λιγα λεφτα τωρα εσυ που τρεχεις στα DRAGSTER μερικος δεν σου κανει Smile αλλα αν θες κι άλλη δυναμη θα πας σε άλλες ποιο ουσιωδεις βελτιωσεις για το εργαλειο :vwrv:

:betvt:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Κυρ 22 Φεβ 2009, 11:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΚυρ 22 Φεβ 2009, 00:59

Ωραία αυτά που λέτε βρε παιδιά...αλλα ποσα euro κάνει το καθένα πχ για το δικό μου μηχανάκι που είναι το 750 k3!!! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΚυρ 22 Φεβ 2009, 11:31

GSXR-750 έγραψε:
Ωραία αυτά που λέτε βρε παιδιά...αλλα ποσα euro κάνει το καθένα πχ για το δικό μου μηχανάκι που είναι το 750 k3!!! Rolling Eyes


Δυστυχως φιλε Δημητρη τουλαχιστον το ΒΑΖΖΑΖ για το δικο σου δε βγαινει No γιατι είναι καινουργιος οικος βελτιωσεις και ξεκινησαν να φτιαχνουν ηλεκτρονικες για μηχανακια από το 2005 και μετα . Smile

Τωρα αν εσυ θες να του βαλεις κατι τετοιο με σχετικα μικρο κοστος scratch θα πας στο PC με τιμη περιπου 300ευρω μεχρι 500ευρω αναλογα από πού θα το παρεις Laughing αλλα για να θες κατι τετοιο πρεπει πρωτα να εχεις βαλει τουλαχιστον εξατμιση από λαιμους Very Happy γιατι αν το μηχανακι είναι εντελως νορμαλ δε θα δεις καμια διαφορα παρα μονο στη τσεπη σου :vwrv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΚυρ 22 Φεβ 2009, 14:44

JIMK7 έγραψε:
Αναλογα για τη δουλεια που το θελεις scratch π.χ. εγω που τρεχω στη ταχυτητα μου χρειαζεται το ΒΑΖΖΑΖ Very Happy γιατι εχει τραξιον κοντρολ που δεν εχουν οι αλλοι :vwrv: με σχετικα λιγα λεφτα τωρα εσυ που τρεχεις στα DRAGSTER μερικος δεν σου κανει Smile αλλα αν θες κι άλλη δυναμη θα πας σε άλλες ποιο ουσιωδεις βελτιωσεις για το εργαλειο :vwrv:

:betvt:

σωστοτατη τοποθετηση Δημητρη :aswe:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΔευ 23 Φεβ 2009, 09:52

Και στο ignition module της dynojet και στο rapid bike μπορείς να δουλέψεις με ξεχωριστό χάρτη ανάφλεξης είτε για αργοπορεία, είτε για προπορεία οπότε θέμα δεν υπάρχει.

Για τον περισσότερο κόσμο, το απλό power commander ή το bazzaz αρκεί. Απο ’κεί και έπειτα το θέμα είναι τι ζητάει ο αναβάτης και τι ποσό έχει να διαθέσει.

Να προσθέσω μόνο πως ο empro δε δουλεύει παράλληλα με την μαμά ecu αλλά τον αντικαθιστά μαζί με όλη τη καλωδίωση της μοτοσυκλέτας, είτε για endurance είτε για race χρήση. Καταργεί τα στόπ, τη κόρνα, τα φλάς και το βεντιλατέρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤρι 24 Φεβ 2009, 11:06

καλημερα!να ρωτησω εχω το pc3 με ολοσωμη και φιλτρο,αν αλλαξω εκεντροφορους θα με καλυπτει απλα με νεα ρυθμιση η θελει αλλαγη και αυτο?????thanx!!!!
scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤρι 24 Φεβ 2009, 12:27

Μια χαρά θα σε καλύψει, σετάπ θα χρειαστεί μόνο και τίποτε άλλο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
omerta69
Jr.gixxer
omerta69


Άντρας Όνομα: : nikos
Τόπος : rodos
Αριθμός μηνυμάτων : 47
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤρι 24 Φεβ 2009, 13:53

blade 750 έγραψε:
καλημερα!να ρωτησω εχω το pc3 με ολοσωμη και φιλτρο,αν αλλαξω εκεντροφορους θα με καλυπτει απλα με νεα ρυθμιση η θελει αλλαγη και αυτο?????thanx!!!!
scratch


φιλε blade ίσος να το ξέρεις απλά πρόσεχε τι stage κεντροφόρον θα βάλεις αν βάλεις yoshi νομίζω έχει 3 stage για το 750 δεν ξέρω ακριβώς αλλα για το 1000 αν βάλεις το stage 3 με αυτά που έχεις και χωρίς πιστόνια το μηχανάκι δεν θα δουλέψει όσο kavsimo και να δόσεις από προσωπική εμπειρία 1,2 βαριά :aswe: :ererg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤρι 24 Φεβ 2009, 15:11

Φίλε omerta τα άλογα δεν έχουν τόσο εμπλοκή με τα πιστόνια όσο με τη κεφαλή και το χρόνισμα των όποιων εκκεντροφόρων. Τα πιστόνια έχουν καλύτερη αποβολή θερμοκρασίας και αντοχή στις στροφές, έχουν και λίγη παραπάνω συμπίεση... η δουλειά για τα άλογα πρέπει να γίνει πάνω.
Όσο για το μηχανάκι του φίλου Blade, κάτι θα ξέρει ο βελτιωτής του... αν και δε βρίσκω το λόγο να μπεί στο μοτέρ και να μη πάρει 1000 Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
blade 750
Normal gixxer
Normal gixxer
blade 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : Βολος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Αγωνιζόμενος : 1000 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤρι 24 Φεβ 2009, 15:33

DimSTriple έγραψε:
Φίλε omerta τα άλογα δεν έχουν τόσο εμπλοκή με τα πιστόνια όσο με τη κεφαλή και το χρόνισμα των όποιων εκκεντροφόρων. Τα πιστόνια έχουν καλύτερη αποβολή θερμοκρασίας και αντοχή στις στροφές, έχουν και λίγη παραπάνω συμπίεση... η δουλειά για τα άλογα πρέπει να γίνει πάνω.
Όσο για το μηχανάκι του φίλου Blade, κάτι θα ξέρει ο βελτιωτής του... αν και δε βρίσκω το λόγο να μπεί στο μοτέρ και να μη πάρει 1000 Wink
δεν παιρνω 1000 υπερβολη!προτιμω να βελτιωσω το 750 ειναι πιο μαζεμενο και με βολευει περισσοτερο απλα θελω να το κανω λιγο πιο αγριο απο οτι ειναι.σχετικα με τους εκκ για yoshi σκεφτομαι,θα το ψαξω λιγο καλυτερα!ευχαριστω παιδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤρι 24 Φεβ 2009, 21:13

Αν δεν έχεις παίξει με γρανάζια, βάλε αλυσίδα με 520 βήμα με -1 μπροστά γρανάζι. Το μηχανάκι είναι αρκετά μακρύ στόκ... οπότε θα δείς δραματική βελτίωση

Νά'σαι καλάSmile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤετ 25 Φεβ 2009, 23:18

DimSTriple έγραψε:
Αν δεν έχεις παίξει με γρανάζια, βάλε αλυσίδα με 520 βήμα με -1 μπροστά γρανάζι. Το μηχανάκι είναι αρκετά μακρύ στόκ... οπότε θα δείς δραματική βελτίωση

Νά'σαι καλάSmile Smile

Δημητρη καλη η αλυσιδα η 520 αλλα προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η χρηση της προοριζεται μονο για αγωνιστικες καταστασεις.εγω που τρεχω και στα dragster αλλα παω και πολυ στο δρομο προτιμω την 530.με κανει να νοιωθω πιο ασφαλης.(εχω δει αρκετες 520 να ξεβρακωνουν μεσα σε λιγα χλμ. και αλλες να κοβονται).οσο για το -1 μπροστα....οντως εχεις την αισθηση οτι εκανες αναβαθμηση......10 αλογων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΤετ 25 Φεβ 2009, 23:26

[quote="stavrosrodo"]
DimSTriple έγραψε:
Αν δεν έχεις παίξει με γρανάζια, βάλε αλυσίδα με 520 βήμα με -1

Δημητρη καλη η αλυσιδα η 520 αλλα προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η χρηση της προοριζεται μονο για αγωνιστικες καταστασεις.εγω που τρεχω και στα dragster αλλα παω και πολυ στο δρομο προτιμω την 530.με κανει να νοιωθω πιο ασφαλης.(εχω δει αρκετες 520 να ξεβρακωνουν μεσα σε λιγα χλμ. και αλλες να κοβονται)..

Αυτό με την αλυσίδα το έπαθα κι εγώ!!Είχα βάλει στην αρχή μια τέτοια και σε 2.000 χιλιόμετρα την πέταξα!!Μου έσπασε τα νεύρα κάθε 500 χιλιόμετρα το πολύ ήθελε σφίξιμο μέχρι που ξεχείλωσε τελείως.Δεν την συνιστώ με τίποτα για τον δρόμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠεμ 26 Φεβ 2009, 00:50

Να ξεκαθαρισουμε πρωτα κατι οταν ειναι να βαλετε μια αλυσιδα 520 σε ενα μηχανακι που αποδιδει πανω απο 150 αλογα σαφως και θελει συντηρηση περισσοτερο απο μια 530 αλλα ΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΤΕ το κυριοτερο ειναι να βαλετε μια κορυφαια οπως τη DID ERV3 αν θυμαμαι καλα και δεν θα εχετε κανενα προβλημα :vwrv:
Στο δικο μου αυτη εχω βαλει και ειδα κατι ψηλα στην αλλαγη κατευθυνσης οσο για παραπανω δυναμη δεν ειδα καμια διαφορα στο δρομο αλλα ουτε και στο δυναμομετρο :( απο αξιοπιστια εχω κανει μεχρι στιγμης 8000 χιλιομετρα χωρις κανενα προβλημα :vwrv:

:qrv qv: :qrv qv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠεμ 26 Φεβ 2009, 09:07

6000 χιλ με afam 520 αλυσηδογραναζα και την εχω τεντωσει μονο μια φορα και αυτο ελαχιστο!

σε 520 θελει καλη αλυσιδα και συντηρηση καλη και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠεμ 26 Φεβ 2009, 11:14

Αυτή την άποψη είχα και ’γώ για τα 520, μέχρι που δοκιμάσαμε την αλυσίδα που αναφέρει ο Δημήτρης JIMk7 σε ένα 12άρι αρκούδα με 225 ρόδα, ίσως το πιο δυνατό εκείνη την εποχή => 2005, με γρανάζια αλουμινίου και ζάντες μαγνησίου. Το γρανάζι και όχι η αλυσίδα, έβγαλε 7-8 μήνες κόντρες και ανοίγματα ακόμα και δικάβαλα, η αλυσίδα άντεξε περίπου 9000χλμ χωρίς να κάνει κίχ. Ο αναβάτης μάλιστα δεν ήταν αυτό που λέμε στο μέσο όρο κιλών... Wink

Απο τότε έχει δοκιμαστεί σε αγωνιστικά και πολιτικά μηχανάκια χωρίς να έχει προκύψει καμμία δυσάρεστη έκπληξη, απλά όπως σωστά είπαν τα παιδιά θέλει συντήρηση Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
omerta69
Jr.gixxer
omerta69


Άντρας Όνομα: : nikos
Τόπος : rodos
Αριθμός μηνυμάτων : 47
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠεμ 26 Φεβ 2009, 13:09

και go μια από τα ίδια 520 afam με γραναζάκια της ίδιας ράτσας και εγώ είχα κάποιους ενδοιασμούς αλλα μέχρι στιγμή ούτε σφίξιμο χρειάστηκε και έχω γύρο στα 6000 χιλιόμετρα μαυτήν και ένα δοντάκι πίσω πιο μεγάλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠεμ 26 Φεβ 2009, 17:26

η γνωμη ολων των παιδιων που εχουν δοκιμασει κατι τετοιο ειναι σαφεστατα πιο εγκυρη της δικης μου, που στηριζεται μονο σε υποθεση και εμεση εμπειρια.
παιδια αν εχει καποιος μαμα εγκεφαλο για κ6 1000 που δεν τον χρειαζεται ας επικοινωνησει μαζι μου. :thanks!!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠαρ 27 Φεβ 2009, 17:21

Αν μπει ολοσωμη και φιλτρο ο εγκεφαλος επιβαλεται,η μπορει να δουλεψει και με τα μαμα μειγματα?
Ακουσα οτι φτωχαινει το μειγμα ειναι αληθεια?Και αν ναι διορθωνεται με yoshi box?Ευχαριστω προκαταβολικα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠαρ 27 Φεβ 2009, 19:07

Παράθεση :
παιδια αν εχει καποιος μαμα εγκεφαλο για κ6 1000 που δεν τον χρειαζεται ας επικοινωνησει μαζι μου.




Σταυρο λογικα θα χρειαζεσαι και τους διακοπτες γιατι οπως ξερεις εχει immobilizer ..

Εχω εγκεφαλο απο κ6 αλλα , νομιζω οτι εχει κοπει ενα pin αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι.. αν δεν με γελαει η μνημη μου δουλευει αυτος ο εγκεφαλος δεν ξερω ομως αν σου κανει εσενα . παντος αν εχεις τα καταλληλα προγραμματα δεν χρειαζεται να hackareis το μαμα εγκεφαλο το ιδιο πραγμα ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠαρ 27 Φεβ 2009, 19:51

Είναι απαραίτητη η καυσανάλυση μετα την εγκατάσταση της εξάτμισης. Κατα 99% θα χρειαστείς επαναχαρτογράφηση. Αυτό σημαίνει tekka, yoshimura box, pc, motty, bazzaz, ή flash όταν και αν θα υπάρξει η δυνατότητα (υπάρχουν και άλλα αλλά μη μπλέξεις, αυτά είναι τα γνωστά).

Να ξέρεις οτι Box και tekka ανεβάζουν καύσιμα στο περίπου (χαμηλές μεσαίες, υψηλές) και κάποια έκδοση τέκα έχει 5 βαθμίδες. Το bazzaz είναι καλό αλλά δε θα παίξεις με αβάνς, έχει και κάποια μικρά προβλήματα αξιοπιστίας και παραμένει ακριβό, περίπου όσο το pc, το Pc είναι καλό και κλασσικό, μπορείς να το βρείς και πολύ φθηνά και τέλος το motty το μόνο πραγματικό closed loop σύστημα, δε πειράζεις και σ'αυτό αβάνς και πρέπει να σφάξεις και την καλωδίωση σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠαρ 27 Φεβ 2009, 20:04

alex-k7 έγραψε:
Αν μπει ολοσωμη και φιλτρο ο εγκεφαλος επιβαλεται,η μπορει να δουλεψει και με τα μαμα μειγματα?
Ακουσα οτι φτωχαινει το μειγμα ειναι αληθεια?Και αν ναι διορθωνεται με yoshi box?Ευχαριστω προκαταβολικα..



Aλεξανδρε στο δικο μου το ειχα χωρις παραπανω μιγμα πανω απο ενα χρονο και το μαχανακι γαζωνε :sfs: σιγουρα όμως ζηταει παραπανω καυσιμα Very Happy απο κι και μετα ποσο βαθεια θελεις να βαλεις το χερι στη τσεπη λυσεις υπαρχουν :vwrv:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr1000nitro
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gsxr1000nitro


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠαρ 27 Φεβ 2009, 21:13

περισσοτερα μηχανακια απο το εργαστασιο τα βγαζουν πολυ πιο πλουσια απο το απαραιτητο. εγω παντος οτι και να αλλαξω στο μηχανακι μου κανω τις απαραιτητες προεργασιες. δηλαδη αλλαζω συστημα εξαγωγης σιγουρα θα κοιταξω τα καυσιμα γιατι δεν θελω να μου βγαλει προβλημα εμεσα. ποιο συγκεκριμενα ειναι οι βαλβιδες αν ειναι φτωχο την εβαψες ..


ενα κ7 με συστημα εξαγωγης φιλτρο αν θυμαμαι καλα ηθελε - και σε μερικα σημεια + τα καυσιμα με αντθεση με hayabusa 08 που ηθελε αυξηση.

Αλλα με το yoshimura ε-βοχ δεν μπορεις να συνδιασεις rmp +καυσιμα και να εχεις 100 τισ εκατο αποτελεσμα σε ολο το φασμα στροφων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?   EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....? EmptyΠαρ 27 Φεβ 2009, 21:31

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. :qrv qv:
Σημερα το απογευμα εγινε το εξης παραδοξο..Ανοιγουν δυο φιλοι μου ζχ 10 08 με αντικοφτη nikko και οι
δυο.Ο ενας ολοσωμη arata και ο αλλος τελικο μ4 και ηταν πολυ λιγο μπροστα αυτος με το τελικο scratch
Ομολογω οτι δεν το περιμενα και προβληματιστηκα αρκετα γιατι οσα αλλα μοτο ειδα με αρατα πηγαιναν σφαιρα..
Επισεις εχω και ενα αλλο παραδειγμα,το δικο μου και ενος φιλου κ7. Εγω τελικα gp evo y pipe και 5-10-10 sto box,και αυτος commander,ολοσωμη akrapovic,galespeed αλουμινιου και αντικοφτη και πηγαινουμε μαζι μεχρι την τελικη..Δεν ξερω τι να υποθεσω,θελω να παρω το κ9 και να το βελτιωσω αλλα μ αυτα που βλεπω μηπως να βαλω 2 τελικα και να ξεμπερδευω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
EM PRO--PC3&IGNITION MODULE--RAPIDBIKE BOX 3--BAZZAZ.....?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ignition module
» shifter module?????
» Bazzaz απορια?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com