Greek GSX-R forum
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_l10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_c10ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες

Πήγαινε κάτω 
+14
kapnias
bolek76
gsxrthiva
mistiriodis_tsantakias
Tedyboysmos
DimSTriple
thodoris
Darksoul
panosk8
akisrio
ripseventh
valentinosgsxr
stam911
misterq
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Αυγ 2011, 01:37

Συνήθως σε τέτοιες κουβέντες προτιμώ να απέχω.... είπα σήμερα να γράψω κάτι με προσοχή να μη παρεξηγηθώ (που ελπίζω να το πέτυχα).

Όπως και να έχει, 120 βαθμοί δεν χαμηλή θερμοκρασία για υδρόψυκτο μοτέρ, είναι αρκετή ακόμα και για αερόψυκτο! Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για ένα τόσο ακριβό μοτέρ! What a Face
Πέταμα θέλουν τα λάδια μετά απο τέτοια χρήση.
Σκέψου πως σ'αυτή τη θερμοκρασία ένα Nissan GTR μπαίνει σε safe mode και δε σ'αφήνει να ανεβάσεις πάνω απο 4000 Wink

Απο porsche βλέπω καλά πας έτσι! Δύσκολα μοτέρ απο πλευράς προσοχής και δεσίματος αλλά... πολύ ιδιαίτερα good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Αυγ 2011, 02:27

ripseventh έγραψε:
Φανταζομαι το ιδιο ισχυει κ για τα δικα μας track bike πριν μπει πιστα?Παντως εγω το εφαρμοζω το ζεσταμα πριν κανω το πρωτο sesion!

Συγνώμη σε ξέχασα. Φυσικά μπορείς να το εφαρμόσεις και σύ στο δικό σου! Υπερβολές στο ζέσταμα δεν υπάρχει λόγος να γίνεται, το λάδι να ξέρεις δουλεύει υπο φυσιολογικές συνθήκες σε θερμοκρασίες 70-90 βαθμούς, σε καταστάσεις παρατεταμένης πίεσης (drag χιλιομέτρων) δε πρέπει να ξεπερνάνε τους 100 βαθμούς κελσίου! Με παραπάνω υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα μακροπρόθεσμα και σίγουρα αλλάζει και ο τρόπος απόδοσης της μοτοσυκλέτας - ευτυχώς η καλή σουζούκι έχει ευλογήσει τα χιλιάρια της και στο μπούσα με ψυγείο λαδιού απο στόκ... δε φαντάζεσαι πόση διαφορά κάνει αυτό απο μόνο του!! Δεν είναι τυχαίο πως φτιάχνει τα πιο αξιόπιστα μοτέρ μεταξύ όλων των Ιαπωνικών εργοστασίων...

Αυτά απο 'μένα. Καληνύχτα Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
misterq
Jr.gixxer
misterq


Όνομα: : kostas
Τόπος : patra
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Αυγ 2011, 04:17

παιδες πιστευω οτι υπραχει και κατι που δν υπολογισαμε!!!! το οτι μου αλαξε καπελοτα και ισος να εβαλε του κεφαλιουτου δν παιζει? και να κατεβασε την βαλβιδα ποιο χαμιλα απο τον χρονο του και να κανανε σεχ με το μπιστονι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/martsekis
Tedyboysmos
Normal gixxer
Normal gixxer
Tedyboysmos


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 79
Αγωνιζόμενος : Όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Αυγ 2011, 10:09

Θα +φωνησω με τον Μητσο. Πανω απο 110-120 βαθμους ειναι για πεταμα τα λαδια. Εχουν γινει νερο πλεον. Και ταξιδι να πας με τετοιο καιρο, μαλια κουβαρια, ειναι αχριστα πλεον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrthiva
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΘΗΒΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2010

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Αυγ 2011, 19:09

κωστα βρηκες ακρη τελικα???τι σου ειπε ο μαστορας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris
Adv. gixxer
Adv. gixxer
thodoris


Άντρας Όνομα: : θεοδωρος βαγενας
Τόπος : λευκαδα
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 671
Αγωνιζόμενος : οποτε περισευουν λεφτα..........
Hμερομηνία εγγραφής : 28/11/2010

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Αυγ 2011, 19:18

misterq έγραψε:
παιδες πιστευω οτι υπραχει και κατι που δν υπολογισαμε!!!! το οτι μου αλαξε καπελοτα και ισος να εβαλε του κεφαλιουτου δν παιζει? και να κατεβασε την βαλβιδα ποιο χαμιλα απο τον χρονο του και να κανανε σεχ με το μπιστονι?

αν ηταν αυτο θα βαραγε αμεσως...

hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misterq
Jr.gixxer
misterq


Όνομα: : kostas
Τόπος : patra
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 03:55

εντελη το σφαλμα ειναι δικο μου δλδ της μηχανης μου!!!!! ανοικτικε προχτες το καπακι και ληθικανε ολα τα ερωτιματα μου!!! ειχε κοψει βαλβηδα και την ειχε καρφοσει στο μπιστονι!!!! με αποτελεσμα να εχω μια μπιελα off ενα μπιστονι και 4 βαλβηδες!!! εαν ηταν απο χρονισμο ι κατι τετιο θα ειχα και αλλους κυλινδρους τελειομενους οχι μονο ενα!!! παντος ευχαρηστω για το ενδιαφερων σας...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/martsekis
misterq
Jr.gixxer
misterq


Όνομα: : kostas
Τόπος : patra
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 04:00



ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 0016wm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/martsekis
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 08:31

misterq έγραψε:


ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 0016wm



affraid affraid affraid affraid


κριμα ρε π@@στη μου.... Crying or Very sad

______________________________________________________
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Dgnfjaζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 X3ww74ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 25k1wusζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2nqcwidζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Tedyboysmos
Normal gixxer
Normal gixxer
Tedyboysmos


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 79
Αγωνιζόμενος : Όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 10:50

Δεν ειναι απαραιτητο να γινει σε ολους τους κυλινδρους! Αναλογα κ με το ποσες στροφες ειχες οταν εγινε το κακο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrthiva
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΘΗΒΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2010

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 11:09

Εμενα παντως περιεργο μου φενεται να εκοψε βαλβιδα απο μονο του...και μετα απο ρεγουλαρισμα βαλβιδων...τι ρεγουλαρισμα εκανε τοτε!!....και να πω οτι εβαλες και καμια κοντρα και το ζορισες ?????δεν ξερω...περιεργα ακουγοντε...!!! ας μας πει και κανα παιδι που ξερει καλητερα!!! ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ απλα εχω αμφιβολιες επειδει παντα τα ριχνουν στο μηχανακη και ποτε στην μαλακιατους!!!εχω καει απο αυτα γιαυτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misterq
Jr.gixxer
misterq


Όνομα: : kostas
Τόπος : patra
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 12:41

πριν παω για να αλαξω καδενες τεντοτιρες καπελοτα το μηχανακι μου ειχε ενα θεμα με τον τεντοτηρα το οποιο ειχε αποτελεσμα να μου πηδιξει ενα δοντι στην εξαγωγη το μηχανακι χρονιστικε αλλα την ζημια την ειχε κανει ιδι και το εδειξε μετα!!! κοβοντας την βαλβιδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/martsekis
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 14:49

DimSTriple έγραψε:
ripseventh έγραψε:
Φανταζομαι το ιδιο ισχυει κ για τα δικα μας track bike πριν μπει πιστα?Παντως εγω το εφαρμοζω το ζεσταμα πριν κανω το πρωτο sesion!

Συγνώμη σε ξέχασα. Φυσικά μπορείς να το εφαρμόσεις και σύ στο δικό σου! Υπερβολές στο ζέσταμα δεν υπάρχει λόγος να γίνεται, το λάδι να ξέρεις δουλεύει υπο φυσιολογικές συνθήκες σε θερμοκρασίες 70-90 βαθμούς, σε καταστάσεις παρατεταμένης πίεσης (drag χιλιομέτρων) δε πρέπει να ξεπερνάνε τους 100 βαθμούς κελσίου! Με παραπάνω υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα μακροπρόθεσμα και σίγουρα αλλάζει και ο τρόπος απόδοσης της μοτοσυκλέτας - ευτυχώς η καλή σουζούκι έχει ευλογήσει τα χιλιάρια της και στο μπούσα με ψυγείο λαδιού απο στόκ... δε φαντάζεσαι πόση διαφορά κάνει αυτό απο μόνο του!! Δεν είναι τυχαίο πως φτιάχνει τα πιο αξιόπιστα μοτέρ μεταξύ όλων των Ιαπωνικών εργοστασίων...

Αυτά απο 'μένα. Καληνύχτα Smile Smile

ενω η χοντα δεν εχει ψυγιο λαδιου και στα μεγαρα το μηχανακη δοουλευει απο 100-104 μεσααααααααα και με το που βγενεις καταλαβενεις τι γινετε ....λιγο ασχετο αυτο που λεο αλλα ετσι για να δειτε την μαμα σουζουκη

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 15:06

nasos-v έγραψε:


affraid affraid affraid affraid


κριμα ρε π@@στη μου.... Crying or Very sad


Ευκαιρία να το κάνει 1070,όχι κρίμα... :P

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 15:42

T.R.E έγραψε:
nasos-v έγραψε:


affraid affraid affraid affraid


κριμα ρε π@@στη μου.... Crying or Very sad


Ευκαιρία να το κάνει 1070,όχι κρίμα... :P


Oxi ρε ευκαιρια ειναι να του δωσεις το δικο σου και να το κανεις εσυ 1070 fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 10p7ousζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Icnsl4ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2dhxn3kζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2lbdx0jζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 04 Αυγ 2011, 15:58

τι 1070 ρε ....αυτα ειναι φλοργιες αμα δεν το κανεις 1200+ δεν λεει

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 00:10

Παντως περα απο τη πλακα τα GSXR δεν κοβουν βαλβιδες ετσι ευκολα Evil or Very Mad

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 10p7ousζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Icnsl4ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2dhxn3kζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2lbdx0jζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 00:38

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
DimSTriple έγραψε:
ripseventh έγραψε:
Φανταζομαι το ιδιο ισχυει κ για τα δικα μας track bike πριν μπει πιστα?Παντως εγω το εφαρμοζω το ζεσταμα πριν κανω το πρωτο sesion!

Συγνώμη σε ξέχασα. Φυσικά μπορείς να το εφαρμόσεις και σύ στο δικό σου! Υπερβολές στο ζέσταμα δεν υπάρχει λόγος να γίνεται, το λάδι να ξέρεις δουλεύει υπο φυσιολογικές συνθήκες σε θερμοκρασίες 70-90 βαθμούς, σε καταστάσεις παρατεταμένης πίεσης (drag χιλιομέτρων) δε πρέπει να ξεπερνάνε τους 100 βαθμούς κελσίου! Με παραπάνω υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα μακροπρόθεσμα και σίγουρα αλλάζει και ο τρόπος απόδοσης της μοτοσυκλέτας - ευτυχώς η καλή σουζούκι έχει ευλογήσει τα χιλιάρια της και στο μπούσα με ψυγείο λαδιού απο στόκ... δε φαντάζεσαι πόση διαφορά κάνει αυτό απο μόνο του!! Δεν είναι τυχαίο πως φτιάχνει τα πιο αξιόπιστα μοτέρ μεταξύ όλων των Ιαπωνικών εργοστασίων...

Αυτά απο 'μένα. Καληνύχτα Smile Smile

ενω η χοντα δεν εχει ψυγιο λαδιου και στα μεγαρα το μηχανακη δοουλευει απο 100-104 μεσααααααααα και με το που βγενεις καταλαβενεις τι γινετε ....λιγο ασχετο αυτο που λεο αλλα ετσι για να δειτε την μαμα σουζουκη
affraid affraid 100-104 τι ειπες τωρα ρε Στεφ....μετα καταλαβαμε τι εγινε....seeeexxx.Περα απ την πλακα νομιζω οτι ειναι αρκετα ζεστο να δουλευει τοσο ψηλα θερμακρασια εμενα το δικο μου στα μεγαρα με τρομερη ζεστη δουλευε 89-92 κ ελεγα παει το μοτορι θα καει...οποτε καλα ειμαι flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 00:49

misterq έγραψε:
πριν παω για να αλαξω καδενες τεντοτιρες καπελοτα το μηχανακι μου ειχε ενα θεμα με τον τεντοτηρα το οποιο ειχε αποτελεσμα να μου πηδιξει ενα δοντι στην εξαγωγη το μηχανακι χρονιστικε αλλα την ζημια την ειχε κανει ιδι και το εδειξε μετα!!! κοβοντας την βαλβιδα
Δεν νομιζω οτι με ΕΝΑ δοντι το μηχανακι μπορει να καρφωσει εκτος κ αν ηταν 2 τοτε ομως θα ειχε καρφωσει πιο νωρις θελω να πω οτι με ενα δοντι θα ειχες καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα εκτος κ αν δεν εδωσες σημασια κ το δουλευες αρκετο καιρο ετσι κ πιο μετα εμανιστηκε η ζημια.Κριμα παντως για σενα κ για το μοτερακι..δεν πειραζει σιδερα ειναι κ γινονται!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 01:46

ripseventh έγραψε:
mistiriodis_tsantakias έγραψε:
DimSTriple έγραψε:
ripseventh έγραψε:
Φανταζομαι το ιδιο ισχυει κ για τα δικα μας track bike πριν μπει πιστα?Παντως εγω το εφαρμοζω το ζεσταμα πριν κανω το πρωτο sesion!

Συγνώμη σε ξέχασα. Φυσικά μπορείς να το εφαρμόσεις και σύ στο δικό σου! Υπερβολές στο ζέσταμα δεν υπάρχει λόγος να γίνεται, το λάδι να ξέρεις δουλεύει υπο φυσιολογικές συνθήκες σε θερμοκρασίες 70-90 βαθμούς, σε καταστάσεις παρατεταμένης πίεσης (drag χιλιομέτρων) δε πρέπει να ξεπερνάνε τους 100 βαθμούς κελσίου! Με παραπάνω υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα μακροπρόθεσμα και σίγουρα αλλάζει και ο τρόπος απόδοσης της μοτοσυκλέτας - ευτυχώς η καλή σουζούκι έχει ευλογήσει τα χιλιάρια της και στο μπούσα με ψυγείο λαδιού απο στόκ... δε φαντάζεσαι πόση διαφορά κάνει αυτό απο μόνο του!! Δεν είναι τυχαίο πως φτιάχνει τα πιο αξιόπιστα μοτέρ μεταξύ όλων των Ιαπωνικών εργοστασίων...

Αυτά απο 'μένα. Καληνύχτα Smile Smile

ενω η χοντα δεν εχει ψυγιο λαδιου και στα μεγαρα το μηχανακη δοουλευει απο 100-104 μεσααααααααα και με το που βγενεις καταλαβενεις τι γινετε ....λιγο ασχετο αυτο που λεο αλλα ετσι για να δειτε την μαμα σουζουκη
affraid affraid 100-104 τι ειπες τωρα ρε Στεφ....μετα καταλαβαμε τι εγινε....seeeexxx.Περα απ την πλακα νομιζω οτι ειναι αρκετα ζεστο να δουλευει τοσο ψηλα θερμακρασια εμενα το δικο μου στα μεγαρα με τρομερη ζεστη δουλευε 89-92 κ ελεγα παει το μοτορι θα καει...οποτε καλα ειμαι flower flower

φαντασου οτι με το που βγεις η θερμοκρασια ανεβενει κατακοριφα και στοους 110+ αφου το μηχανακη σταματαει να κινηται κ το σβηνο ....εχωωω ραματα για την γουνα της χοντα αλλα δδεν εχω χρονο να γραψω

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 01:56

Aμα βρεις χρονο πεστα εδω μπας κ σταματισουν να μας τα κανουνε τσουρεκια..με τις πλεξουδες made in korea lol! lol! http://www.hondaclub.gr/site/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misterq
Jr.gixxer
misterq


Όνομα: : kostas
Τόπος : patra
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 26/07/2011

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 02:11

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/martsekis
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 02:37

ripseventh έγραψε:
Aμα βρεις χρονο πεστα εδω μπας κ σταματισουν να μας τα κανουνε τσουρεκια..με τις πλεξουδες made in korea lol! lol! http://www.hondaclub.gr/site/

Προσοχη! To eset (antivirus) μου βρισκει trojan στο λινκ που δινεις εδω περα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 02:48

αυτο το σιτε εψαχνα ρε θενξ .... εε τα χοντα βαλεντινο ειναι σαν τους ιους γιαυτο μπερδευετε το εσετ θα ειναι φτιαγμενο απο την σουζουκι ;P

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες   ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 05 Αυγ 2011, 05:13

για να μην παραφραστο αργοτερα ...ψυγιο λαδιου "εχει" το χοντα ...αλλα πραγματικα δεν εχει ...για μια ιδεα
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/08-09-1000rr-1000-rr-CBR-OIL-COOLER-motor-engine-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3a564ee9bbQQitemZ250556115387QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

και ειναι κολιμενο πανο στο μοτερ ....τεσπα οταν θα εχω χρονο θα τα πουμε...βγενο εκτος θεματος

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
 
ζημια μετα απο χρονισμα στις βαλβιδες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Στιγμιαίο κόψιμο γκαζιού
» Βαλβίδες gsxr 600 K6
» επειδή θα κάνω ζημιά βοήθεια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com