Greek GSX-R forum
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Αγορα κρανους

Πήγαινε κάτω 
+18
nasos-v
magfaria
k8 600 kk
Aristosk8
ripseventh
kostasva
Darksoul
strofakias
valentinosgsxr
ghost
Miou
misfits296
teo46
GamaKapa7R
Babis
x4m3n0s
κολτρέϊν
georgeIII
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Δεκ 2011, 08:36

καθησα και διαβασα ολα τα post και θα σας πω στα γρηγορα κατι ....ειχα αγορασει καινουριο τοτε shoei xr1000 joust , πολυ καλο κρανακι το κρατησα 3 χρονια , μου ετυχε περιπτωση να το δωσω 350 ευρα , και με 350 πηρα απο φιλο arai rx 7 nagano , εκεινο το ομορφο στο κουτι του (ειχε παρει ο ανθρωπος λαθος νουμερο) , ποιος δεν θα εκανε αυτην την κινηση? οταν μετα απο 1 χρονο χρειαστηκα ησυχο δευτερο κρανος (για να το φοραει και η κυρα οποτε ερχονταν ) , μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο schuberth s1 pro..... τα συμπερασματα μου στα γρηγορα
shoei
πολυ καλο κρανος τιμιο για τα λεφτα του καποιες ασταθειες μετα τα 240-250, και αρκετος θορυβος στα πολλα
arai
μπραβο τους για την αεροδυναμικη τους σχεδιαση , αλλα ως εκει ....χωρις ωτοασπιδες δεν οδηγεις , και ο αερισμος , ε, δεν ειναι και τοοοοσο καλος που λενε , στα πολλα σαν να μην φορας κρανος , πολυ καλο....
schuberth
αφησα τελευταιο αυτο γιατι απλα θα πω οτι μερικα κρανη που ουτε τα κοιτουσαμε , ειναι τελικα πολυ καλυτερα απο τα προτυπα μας
εξηγουμαι...... απο θορυβο , δεν νομιζω να υπαρχει πιο ησυχο κρανος , σταματω εδω. , απο αερισμο , δεν ξερω ρε παιδια εγω το βρισκω πολυ ανωτερο του rx 7, πολυ καλλη ποιοτητα κατασκευης , μονη ενσταση που εχω ειναι οτι στα πολλα τρως αρκετη μετωπικη κοντρα απο αερα , εκει που το arai απλα δεν παιζεται , αλλα για ποση ωρα θα πηγαινεις με 260?
αυτα τα συμπερασματα ειναι μονο δικα μου , και μπορει πολοιο να διαφωνησουν , αλλα εγω τον γερμανο τον συστηνω ανεπιφυλακτα super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Δεκ 2011, 09:36

psaxnontas brika ayto http://www.helmetcity.co.uk/Shoei-X-Spirit-2-Kiyonari-2-TC1_AT7VC.aspx 520 eyra erxetai Ellada...edo kato apo 800 No giapete kamia gnomi simera 8a eimai a8ina leo na to dokimaso ston tzortzo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Δεκ 2011, 11:21

kostasva έγραψε:
καθησα και διαβασα ολα τα post και θα σας πω στα γρηγορα κατι ....ειχα αγορασει καινουριο τοτε shoei xr1000 joust , πολυ καλο κρανακι το κρατησα 3 χρονια , μου ετυχε περιπτωση να το δωσω 350 ευρα , και με 350 πηρα απο φιλο arai rx 7 nagano , εκεινο το ομορφο στο κουτι του (ειχε παρει ο ανθρωπος λαθος νουμερο) , ποιος δεν θα εκανε αυτην την κινηση? οταν μετα απο 1 χρονο χρειαστηκα ησυχο δευτερο κρανος (για να το φοραει και η κυρα οποτε ερχονταν ) , μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο schuberth s1 pro..... τα συμπερασματα μου στα γρηγορα
shoei
πολυ καλο κρανος τιμιο για τα λεφτα του καποιες ασταθειες μετα τα 240-250, και αρκετος θορυβος στα πολλα
arai
μπραβο τους για την αεροδυναμικη τους σχεδιαση , αλλα ως εκει ....χωρις ωτοασπιδες δεν οδηγεις , και ο αερισμος , ε, δεν ειναι και τοοοοσο καλος που λενε , στα πολλα σαν να μην φορας κρανος , πολυ καλο....
schuberth
αφησα τελευταιο αυτο γιατι απλα θα πω οτι μερικα κρανη που ουτε τα κοιτουσαμε , ειναι τελικα πολυ καλυτερα απο τα προτυπα μας
εξηγουμαι...... απο θορυβο , δεν νομιζω να υπαρχει πιο ησυχο κρανος , σταματω εδω. , απο αερισμο , δεν ξερω ρε παιδια εγω το βρισκω πολυ ανωτερο του rx 7, πολυ καλλη ποιοτητα κατασκευης , μονη ενσταση που εχω ειναι οτι στα πολλα τρως αρκετη μετωπικη κοντρα απο αερα , εκει που το arai απλα δεν παιζεται , αλλα για ποση ωρα θα πηγαινεις με 260?
αυτα τα συμπερασματα ειναι μονο δικα μου , και μπορει πολοιο να διαφωνησουν , αλλα εγω τον γερμανο τον συστηνω ανεπιφυλακτα super
Φιλε κωστα καλημερα!
Η ολη φαση με την αγορα κρανους ειναι καθαρα υποκειμενικο ζητημα.Θελει πολυ ψαξιμο και κυριως αρκετες δοκιμες για να δεις ποιο ρημαδι κελυφος κουμπωνει καλυτερα στο κεφαλι σου(οπως λεει και ο μιου)
Οντας κατοχος ενος rx7 corsair shuriken ,μπορω να πω οτι δεν το αλλαζω για κανενα λογο!!!
Η φασαρια ειναι σιγουρα πολυ μεγαλη(εγω προσωπικα γουσταρω και οδηγω χωρις ωτοασπιδες)...αεροδυναμικη no1 εφαρμογη no1 γραφικα/design no1
Σαν δευτερο κρανος εχω ενα agv k3(τη ρεπλικα του γιατρου με το 8αρι στο κεφαλι).Ωραιο εσωτερικο,καλη εφαρμογη,χαλια αεροδυναμικη,χαλια ζελατινα(χαραζεται με το παραμικρο),πολυ μεγαλο κελυφος....ok...τα 2 κρανη μεταξυ τους εχουν μερικες εκατονταδες eyro διαφορα
Εχει περασει και απο τα χερια μου(το κεφαλι μου για την ακριβεια Very Happy )και ενα xr1000 diabolic για μια 5ετια...θα το εβαζα ενα κλικ ποιο κατω απο τα arai...ισως το επομενο να ειναι HJC η schuberth...κατα τα λεγομενα του Γιωργου και τα δικα σου...αξιζουν!καλοριζικο+αχρειαστο okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Δεκ 2011, 17:18

καλος ο γερμανος που λετε αλλα ειναι για να κανεις γυμναστικη με το βαρος που εχει....και στα πολλα χλμ για κανε να κουνησεις το κεφαλι σου... νομιζεις οτι θα ξεκολησει....δεν πα να ειναι ησυχο και τι εγινε? βαζω ταπες στα αυτια και δεν εχω κανενα προβλημα στα γρηγορα ταξιδια....με το βαρος ομως υπαρχει μεγαλο θεμα....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Δεκ 2011, 17:41

schuberth = απαραδεκτο βαρυδι !!!
ειναι καλο κρανος απο εφαρμογη αλλα ειναι 1520γραμμαρια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasva
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : κωστας
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Αγωνιζόμενος : στο δρομο με τον εαυτο μου
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 01 Ιαν 2012, 08:45

πω- πω σιγα βρε θα με δειρετε.....καταρχην καλη χρονια , με πολλα γκαζια γιατι μονο με αυτο ξεφευγουμε απο τοσα που μας φορτωσανε....
ΔΕΝ παω βρε παιδια να θαψω το arai , αλοιμονο, την καθαρα προσωπικη μου γνωμη ειπα , αντε να το πω λιγο διαφορετικα. οταν θα χρειαστει να παω καπου μακρυα , κατι σαν μια αυθημερον βολτα 400 χιλιομετρων ας πουμε , τοτε θα φορεσω το γερμανο και δεν δεχομαι κουβεντα , τελος ...
οταν ομως θα παω να λυσαξω με κανεναν αλλον τρελλο μαζι στις στροφες και να γκαζωσουμε ,τοτε γιαπωνεζος δαγκωτο , ειναι οντως πιο ελαφρυ και πολυ καλο αεροδυναμικα xroniapola
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤετ 04 Ιαν 2012, 14:10

τελικα το δοκιμασα και εθνικη. Μεχρι τα 250 χλμ (δεν πηγα παραπανω) το κεφαλι δεν κουνηθηκε καθολου. απο θορυβο ομως πιστευω οτι ειναι αρκετα θορυβωδες τουλαχιστον ετσι μου φανηκε εμενα. Στο ανεβα αθηνα φοραγα ακουστηκα και ακουγα μουσικη, στο κατεβα δεν φοραγα τιποτα και τις δυο φορες ακουγοταν αρκετα ο αερας ο οποιος εμπαινε στο κρανος απο τον λαιμο στο σημειο πισω απο το δεξι αυτι. τωρα για πιο λογο εμπαινε αερας απο εκει αγνωστο... Εμπειρια απο αλλο καλο κρανος (Arai Shoei πχ) δεν εχω για να συγκρινω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤετ 04 Ιαν 2012, 15:11

λοιπον παιδια εγορασα και εγω εχθες το HJC R-PHA 10 συγκεκριμενα αγορασα το jerez mc5 http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/HJC-R-PHA-10-Jerez-MC-5/SubProducts/HJC-R-PHA-10-Jerez-MC-5-0001



to αγορασα απο την colori ακριβως στην ιδια τιμη που το εδινε το fcmoto... 359 δλδ(οκ ειμαι ψιλογνωστος στο μαγαζι αλλα εκανα και λιγα παζαρια...) και εχει εξτρα ζελατινα φιμε , pinlock (αντιθαμβωτικη), υποδοχες για tear off (einai extra ayta),υποσιαγωνο,επηρινιο μεγαλο οχι σαν των αραι , ενα ειδικο ζουμι για να κανει την ζελατινα να αποθει το νερο οταν βρεχει, μεχρι και βιδες εχτρα ειχε για αμα χασεις καμια ...ακομα και καρτα με το sn ειχε και εγγυηση 5 χρονια απο την ημερα αγορας...

εχω κανει μονο 2 μικρες διαδρομες μεσα στην αθηνα αλλα μπορω να πω οτι
οι αεραγωγοι δουλευουν πολυ καλυτερα απο του αραι με μικρες ταχυτητες, με το επιρινιο θολονουν τα γυαλια μου( θα τους βαλω ενα ειδικο σπει που εχω γιαυτο -του αραι ειναι τοσο μικρο που δεν ενοχλουσε αλλα δεν εκανε και δουλεια...)
το υποσιαγωνο δεν εχει καμια σχεση με την μλκ που ειχε το αραι και δεν περναει καθολου αερας
οσο για την φασαρια θα μαθω το σκ (αν εχει καλο καιρο γιατι λενε οτι θα χαλασει...)αλλα πιο πολυ φασαρια απο το αραι αποκλειεται να κανει....

απο ποιοτητα κατασκευης δειχνει καλη αλλα θα δειξει ο χρονος....

αναμενετε η δοκιμη στο ανοιχτο δρομο....


και αυτο που κανεις μας δεν ηξερε (ειμαι σχεδον σιγουρος...)
τα κρανοι αυτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ .... ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ...
απλα τα πουλανε πολλααααααα χρονια στην αμερικη με αλλες προδιαγραφες ( τα περισοτερα δεν εχουν d ring πχ)

επισης το τελικο φινιρισμα του κρανους ειναι με ιδια βερνικια με των αυτοκινητων με αποτελεσμα να μην φοβασε να πεσει καποιο χημικο πανω και σου χαλασει το βερνικι-φινιρισμα του κρανους....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤετ 04 Ιαν 2012, 15:23

ole μεγιεςςςςςςςςςςς αλεξ τι λεει απο βαρος???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤετ 04 Ιαν 2012, 15:30

Miou έγραψε:
λοιπον παιδια εγορασα και εγω εχθες το HJC R-PHA 10 συγκεκριμενα αγορασα το jerez mc5 http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/HJC-R-PHA-10-Jerez-MC-5/SubProducts/HJC-R-PHA-10-Jerez-MC-5-0001



to αγορασα απο την colori ακριβως στην ιδια τιμη που το εδινε το fcmoto... 359 δλδ(οκ ειμαι ψιλογνωστος στο μαγαζι αλλα εκανα και λιγα παζαρια...) και εχει εξτρα ζελατινα φιμε , pinlock (αντιθαμβωτικη), υποδοχες για tear off (einai extra ayta),υποσιαγωνο,επηρινιο μεγαλο οχι σαν των αραι , ενα ειδικο ζουμι για να κανει την ζελατινα να αποθει το νερο οταν βρεχει, μεχρι και βιδες εχτρα ειχε για αμα χασεις καμια ...ακομα και καρτα με το sn ειχε και εγγυηση 5 χρονια απο την ημερα αγορας...

εχω κανει μονο 2 μικρες διαδρομες μεσα στην αθηνα αλλα μπορω να πω οτι
οι αεραγωγοι δουλευουν πολυ καλυτερα απο του αραι με μικρες ταχυτητες, με το επιρινιο θολονουν τα γυαλια μου( θα τους βαλω ενα ειδικο σπει που εχω γιαυτο -του αραι ειναι τοσο μικρο που δεν ενοχλουσε αλλα δεν εκανε και δουλεια...)
το υποσιαγωνο δεν εχει καμια σχεση με την μλκ που ειχε το αραι και δεν περναει καθολου αερας
οσο για την φασαρια θα μαθω το σκ (αν εχει καλο καιρο γιατι λενε οτι θα χαλασει...)αλλα πιο πολυ φασαρια απο το αραι αποκλειεται να κανει....

απο ποιοτητα κατασκευης δειχνει καλη αλλα θα δειξει ο χρονος....

αναμενετε η δοκιμη στο ανοιχτο δρομο....


και αυτο που κανεις μας δεν ηξερε (ειμαι σχεδον σιγουρος...)
τα κρανοι αυτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ .... ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ...
απλα τα πουλανε πολλααααααα χρονια στην αμερικη με αλλες προδιαγραφες ( τα περισοτερα δεν εχουν d ring πχ)

επισης το τελικο φινιρισμα του κρανους ειναι με ιδια βερνικια με των αυτοκινητων με αποτελεσμα να μην φοβασε να πεσει καποιο χημικο πανω και σου χαλασει το βερνικι-φινιρισμα του κρανους....

καλοριζικο και αγρατσουνιστο!!!! για αυτο θολωναν τα γυαλια μου αμεσως; περιμενω και εγω την αποψη σου για το κρανος ως εμπειροτερος!!! στειλε μου σε παρακαλω ποιο ειναι αυτο το ειδικο σπρευ για τα γυαλια.

αυτα τα tear off τι ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 13:42

KARDITSARA έγραψε:
ole μεγιεςςςςςςςςςςς αλεξ τι λεει απο βαρος???

1200g ειναι το δικο μου (χς) ακομα και στο χερι καταλαβενεις την διαφορα στο βαρος απο το αραι...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 13:46

okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 13:48

κουκλα ειναι αλεξ!!!

μεγιες μεγιες!!!

okk okk okk

______________________________________________________
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 DgnfjaΑγορα κρανους - Σελίδα 2 X3ww74Αγορα κρανους - Σελίδα 2 25k1wusΑγορα κρανους - Σελίδα 2 2nqcwidΑγορα κρανους - Σελίδα 2 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 13:51

GEORGEIIΙ

δοκιμασε να βγαλεις το επιρινιο και το υποσιαγωνο και δεν θα εχεις προβλημα με το θολωμα ξανα...το δοκιμασα ... drunken

αυτο το σπει που λεω ειναι της σοναχ ειδικο αντιθαμβοτικο για παρμπριζ και ζελατινες κρανους... αοσμο εντελως και καταπληκτικο προιον.... το ειχα αγορασει απο το πρακτικερ (νομιζω) στα 7ε και το συνυστω ανεπιφυλακτα...
1.5 χρονο που το βαζω στην ζελατινα του αραι δεν θολωνει ακομα και κλειστη να εχεις την ζελατινα στο φαναρι την ωρα που βρεχει... τα γυαλια (μυωπιας πχ)ομως θα θολωσουν εκτος και εαν εχουν κατι ειδικες επιστρωσεις που υπαρχουν...(που δεν θα τις εχεις βαλει σιγουρα γιατι ειναι αρκετα ακριβες....)
μπορεις ομως να βαλεις απο το σοναχ και στους φακους των γυαλιων σου ... τουλαχιστον ενας φιλος και εγω που το δοκιμασαμε δεν επαθαν τιποτα τα γυαλια μας... kapelo


το τεαρ οφφ ειναι μια λεπτη ζελατινα που μπαινει εξωτερικα στην ζελατινα του κρανους στα μικρα τσουτσουνακια και προεξεχουν και οταν πχ γεμισει η ζελατινα σου με νεκρα μυγακια βγαζεις το τεαρ οφφ και ειναι πλεον καθαρη... αν εχεις προσεξει σε αγωνες ΣΒΚ -μοτο γπ ειναι χαρακτιριστικη η κινηση
που κανουν οι αναβατες οταν το αφαιρουν...
επισης αν θελεις δεν βαζεις μονο 1 αλλα και αλλες απο πανω ... (μεχρι 3 νομιζω αν θυμαμαι καλα εβαζα οταν ετρεχα εντουρο)

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miou στις Πεμ 05 Ιαν 2012, 14:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 13:56

nasos-v έγραψε:
κουκλα ειναι αλεξ!!!

μεγιες μεγιες!!!

okk okk okk



thanks νασο ... το καλυτερο ειναι να το δεις το βραδυ που φωσφοριζει το περιγραμμα
των χρωματων.... beer

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 14:07

Miou έγραψε:
nasos-v έγραψε:
κουκλα ειναι αλεξ!!!

μεγιες μεγιες!!!

okk okk okk



thanks νασο ... το καλυτερο ειναι να το δεις το βραδυ που φωσφοριζει το περιγραμμα
των χρωματων.... beer


θα το δω. λες να μου ξεφυγεις? fafoutis fafoutis

ωραιο κρανακι πηρες φιλε oooyes oooyes oooyes

______________________________________________________
Αγορα κρανους - Σελίδα 2 DgnfjaΑγορα κρανους - Σελίδα 2 X3ww74Αγορα κρανους - Σελίδα 2 25k1wusΑγορα κρανους - Σελίδα 2 2nqcwidΑγορα κρανους - Σελίδα 2 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 15:10

μεγειες Μιου!κ αγρατζουνιστο! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrakias
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Αγωνιζόμενος : ΟΠΟΥ ΤΥΧΕΙ!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/02/2009

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 05 Ιαν 2012, 15:28

ΑΛΕΞ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ-ΟΣ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 07:37

Το βάζω εδώ, μια που ίσως ενδιαφέρει κάποιους με δεδομένο την εξαιρετική τιμή. Έχω το ίδιο ακριβώς κράνος-χρώμα SHOEI XR1100 και το είχα πάρει πριν 2 μήνες 399 ευρώ από τους ίδιους. Τώρα το κατέβασαν και άλλο. Πιο φθηνό 369 ευρώ από όσο ξέρω δύσκολα θα βρει κάποιος.

http://www.motoin.de/Helmets/Integral-Helmets/SHOEI-XR-1100-Enigma::16464.html?language=en
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 09:55

καλη η τιμη δεν λεω αλλα τι να το κανεις αμα εχει κατασκευαστει πριν 4 χρονια και τωρα το μαγαζι απλα προσπαθει να ξεστοκαρει ....

οποιος ενδιαφερθει θα πρεπει οπωσδηποτε να ρωτησει την ημερομηνια κατασκευης

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 11:07

Miou έγραψε:
καλη η τιμη δεν λεω αλλα τι να το κανεις αμα εχει κατασκευαστει πριν 4 χρονια και τωρα το μαγαζι απλα προσπαθει να ξεστοκαρει ....

οποιος ενδιαφερθει θα πρεπει οπωσδηποτε να ρωτησει την ημερομηνια κατασκευης

Ωπ, τι ήταν τώρα αυτό που είπες;; Για να ελέγξω και το δικό μου, αν και από όσο ξέρω κάποια κράνη δεν έχουν ημερομηνία λήξης λόγο υλικού. Ισχύει;; Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 14:37

topetwrx έγραψε:
Miou έγραψε:
καλη η τιμη δεν λεω αλλα τι να το κανεις αμα εχει κατασκευαστει πριν 4 χρονια και τωρα το μαγαζι απλα προσπαθει να ξεστοκαρει ....

οποιος ενδιαφερθει θα πρεπει οπωσδηποτε να ρωτησει την ημερομηνια κατασκευης

Ωπ, τι ήταν τώρα αυτό που είπες;; Για να ελέγξω και το δικό μου, αν και από όσο ξέρω κάποια κράνη δεν έχουν ημερομηνία λήξης λόγο υλικού. Ισχύει;; Rolling Eyes



nono nono nono

μακαρι να ισχυε ....
οι εταιρειες λενε για περιπου 5 χρονια απο την ημερα κατασκευης και πας για αλλαγμα μετα ...
οκ το λενε οι εταιρειες που εχουν συμφερον να πουλανε καθε 3και λιγο κρανη ... αρα τα 5 χρονια να τα κανεις ποσα? 7? με τιποτα παραπανω...αν σκεφτεις ομως απο την στιγμη που το κατασκευαζει , το αποθηκευει , το κανει διανομη στις εκαστοτε κεντρικες αποθηκες της και μετα το διαμοιραζει στην καθε χωρα και μετα στα σημεια πωλησης ... μεχρι λοιπον να φτασει στο μαγαζι το κρανος εχει περασει αρκετος καιρος ( για να μην πω για τιποτα 6μηνες και παραπανω ...)
και φυσικα δεν θα πουληθει την ιδια στιγμη .... μπορει να ειναι στο μαγαζι για χρονια μεχρι να πουληθει... επισης οταν πουληθει και παραγγειλει το νεο κρανος το καταστημα , φυσικα θα ερθει απο την αποθηκη που εχει η καθε εταιρεια στην ελλαδα . που φυσικα δεν φερνει κρανοι καθε εβδομαδα... αρα το νεο κρανος που θα γινει παραγγελια μπορει και να ηρθε στην ελλαδα οταν ηρθε και το πρωτο που πουλησε το μαγαζι ....δλδ πριν 2 χρονια ....μπορει και παραπανω πολλες φορες δυστυχος...


εχει τυχει να παω σε μαγαζι να αγορασω κρανος και τον ρωταω εαν ειναι φρεσκο ...ο ξεφτυλας που να του καταστραφει η μηχανη ολοσχερος ηθελε να μου πασαρει κρανος που ειχε κατασκευαστει πριν 4 χρονια ... οπως καταλαβενεις δεν μπορεις να αγορασεις ενα τετοιο κρανος γιατι εχει ηδη φαει τα ψωμια του ,σχεδον. το πλαστικο ο,τι και να ειναι πολυμεριζετε , αλλα σιγα σιγα και αλλα πιο γρηγορα....
εσυ βαζεις το κεφαλι σου μεσα φυσικα και εσυ θα κρινεις εαν θελεις να αγορασεις ενα παλιο κρανος πιο φθηνα ή θα βαλεις μερικα λεφτα ακομα για να παρεις ενα πιο ακριβο αλλα φρεσκο....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sxlogo
Full gixxer
Full gixxer
sxlogo


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 982
Αγωνιζόμενος : 3B Racing team(Bikes,Beer,Bed)
Hμερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 15:16

Καποιος mal@kies εχει βγαλει ραδιοαρβυλα(το εχω ξανακουσει) οτι τα νεα ακριβα κρανη δεν ληγουν....Τι να πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 16:37

Και εμένα μου έκανε εντύπωση (ευχάριστη βεβαίως Laughing ) όταν μου είπαν ότι κάποια κράνη δεν έχουν ημερομηνία λήξης!
Έψαξα το δικό μου, άλλα δεν βρήκα κάπου να γράφει την ημερομηνία παραγωγής. Ξέρετε που μπορεί να είναι γραμμένη; Τα SHOEI XR1100 πότε βγήκε στην αγορά; Είναι φρέσκο κράνος από όσο ξέρω.

Τέλος και αυτό το ξέρω από αρκετά αξιόπιστη πηγή, κάποιοι αντιπρόσωποι που έχουν πραγματικά καλές τιμές στο ίδιο προϊόν είναι γιατί έχουν πιάσει τους στόχους με αποτέλεσμα η SHOEI στην προκειμένη περίπτωση να τους δίνει κάποιο αριθμό κρανών σε ιδιαίτερα προνομιακή τιμή! Τώρα αν αυτά που τους δίνει είναι παλιά δεν ξέρω! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 02 Οκτ 2012, 16:50

το κρανος εχει σχεδον 4 χρονια που εχει βγει στην παραγωγη

να τους δινει η εταιρεια κρανοι τσαμπα γιατι επιασαν τους στοχους μπορει αλλα αποκλειω ο τζωρτζοπουλος να τα πουλαει αυτα φθηνοτερα για διαφορους λογους....

που γραφουν τα σοει την ημε/νια κατασκευης δεν ξερω....ποτε μου δεν ειχα σοει

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορα κρανους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΓΟΡΑ ΚΡΆΝΟΥΣ
» Βοήθεια για αγορά κράνους
» ερωτηση για μεγεθος κρανους

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com