Greek GSX-R forum
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_l10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_c10ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?

Πήγαινε κάτω 
+9
Miou
STELIOS
bolek76
ripseventh
Darksoul
mistiriodis_tsantakias
T.R.E
GamaKapa7R
ktm_21
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 06 Σεπ 2011, 23:49

Miou έγραψε:
ripseventh έγραψε:
Οχι ρε φιλε δεν λεω οτι μου λειπει δυναμη.ενοω αν θα πετυχω την γραμμικοτητα στο γκαζι(ρυθμιζοντας μονο με τελικο) η θα πετυχεις καλυτερη γραμμικοτητα ρυθμιζοντας με ολοσωμη?

εγω φιλε λεω οτι πας και ρυθμιζεις ετσι οπως εισαι.ετσι και αλλοιως κομπλε εισαι με τελικο εγκεφαλο κτλ
μια χαρα ευχαριστιμενος θα εισαι πιστευω...
Ok Aλεξ με καλυψες file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 06 Σεπ 2011, 23:51

giannisK6 έγραψε:
Εχει δικιο ο Αλεξ...οτι και να λεμε αν δεν κανεις βολτα ενα ρυθμισμενο σωστα μηχανακι οπως το δικο του δεν μπορεις να νιωσεις ακριβως αυτο που λεμε ''γραμμικοτητα'' good
Να σου πω οτι οδηγησα ενα καφασακι μετα απο σωστη ρυθμιση κ μου αρεσε πολυ το γκαζι ειχε τετοια γραμμικοτητα που δεν φοβιζε καθολου στο παραπανω ανοιγμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 06 Σεπ 2011, 23:53

http://www.t2ne.gr/Eκει το πηγε ο φιλος με το καβα κ εκανε πολυ καλη δουλεια ο τυπος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 06 Σεπ 2011, 23:56

Aντε Λουκα ψησου να ερθεις αυριο στη βολτα....1 ωριτσα δρομος ειναι souza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 00:00

Μακαρι να μπορουσα αλλα λογο δουλειας ειναι περιορισμενοσ ο χρονος μου.Για που ειστε με το καλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 00:06

Δες το αντιστοιχο ποστ να μην χαλαμε και το ποστ εδω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ktm_21
Normal gixxer
Normal gixxer
ktm_21


Άντρας Όνομα: : ALEX
Τόπος : ATHINA
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 282
Αγωνιζόμενος : MPA OXI AKOMH :P
Hμερομηνία εγγραφής : 13/08/2009

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 00:49

χαχα απ οτι βλέπω το θέμα που άνοιξα είχε πολύ ντόρο τελικά. κάποτε δεν μπαίναμε καν στον κόπο να ασχοληθούμε αν καίει ένα τέτοιο μηχανάκι τώρα 'βλέπω ψιλό ψάχνονται όλοι. :P
Ισχύει ότι τα busa σε ταξίδι καινέ λιγότερο λόγο των περισσότερων κυβικών γιατι ταξιδεύουν πιο άνετα με λιγότερες στροφές ?

οσο για τον μόνο και την ρύθμιση στο δυναμόμετρο όντος αξίζει τον κόπο. το μηχανάκι γίνεται όντως πιο γραμμικό και κερδίζει και καμπόσα αλογάκια σε σχέση με τον χάρτη της dynojet. εγώ είχα περάσει ήδη τα πράγματα πάνω και μου κάνε δυναμομέτρηση πριν και μετά την δική του δουλειά.
Πριν την ρύθμιση ήταν πολύ απότομο χαμηλά σε βαθμό που έφτανε να σε φοβίζει. απο καταναλώσεις δεν μέτρησα τότε οπότε δεν ξέρω.

Πάντως εμένα δεν μοθ πήρε 200 ευρώ. Γύρω στα 100 και κάτι αν θυμάμαι καλά. Αυτό βεβαια πριν 2 χρόνια....

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 00:56

Aυτο για το Busa και την καταναλωση του στο ταξιδι δεν το ξερω σιγουρα αλλα μου φαινεται απολυτως λογικο να καιει λιγοτερο λογω του οτι ειναι πιο μακρυ γενικα,εχει κυβικα και αλογα αρα εχει την ιδια ταχυτητα με ενα 1000 με λιγοτερες στροφες και το κυριοτερο...εχει καλυτερη αεροδυναμικη η οποια το βοηθαει να ''ξοδευει'' λιγοτερα αλογα για να υπερνικησει την αντισταση του αερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 01:17

και εχει και 5-6 λιτρα μεγαλυτερο ντεποζιτο αρα θελει πια αραια βενζιναδικο και σου λεει ο μπουσακιας παω αθηνα-θεσ/κη με 2 ντεποζιτα και λες πως γινεται αυτο και τρελενεσαι...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 01:38

ktm_21 έγραψε:
χαχα απ οτι βλέπω το θέμα που άνοιξα είχε πολύ ντόρο τελικά. κάποτε δεν μπαίναμε καν στον κόπο να ασχοληθούμε αν καίει ένα τέτοιο μηχανάκι τώρα 'βλέπω ψιλό ψάχνονται όλοι. :P
Ισχύει ότι τα busa σε ταξίδι καινέ λιγότερο λόγο των περισσότερων κυβικών γιατι ταξιδεύουν πιο άνετα με λιγότερες στροφές ?

οσο για τον μόνο και την ρύθμιση στο δυναμόμετρο όντος αξίζει τον κόπο. το μηχανάκι γίνεται όντως πιο γραμμικό και κερδίζει και καμπόσα αλογάκια σε σχέση με τον χάρτη της dynojet. εγώ είχα περάσει ήδη τα πράγματα πάνω και μου κάνε δυναμομέτρηση πριν και μετά την δική του δουλειά.
Πριν την ρύθμιση ήταν πολύ απότομο χαμηλά σε βαθμό που έφτανε να σε φοβίζει. απο καταναλώσεις δεν μέτρησα τότε οπότε δεν ξέρω.

Πάντως εμένα δεν μοθ πήρε 200 ευρώ. Γύρω στα 100 και κάτι αν θυμάμαι καλά. Αυτό βεβαια πριν 2 χρόνια....

Very Happy


Εγώ με Busa που ταξίδεψα για 600 περίπου χλμ δίπλα δίπλα,κάθε 170-180 χλμ βάζαμε ακριβώς την ίδια βενζίνη,ταξιδεύοντας με 180-220.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 01:45

Καλα ειναι και η οδηγηση που παιζει ρολο παντα....και διπλα να ησασταν αν εσυ ησουν με μια πανω και το Busa με μια κατω μπορει να εκαιγε και περισσοτερο εκεινο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 01:52

giannisK6 έγραψε:
Καλα ειναι και η οδηγηση που παιζει ρολο παντα....και διπλα να ησασταν αν εσυ ησουν με μια πανω και το Busa με μια κατω μπορει να εκαιγε και περισσοτερο εκεινο...

Ρε Λάρισα Αλεξανδρούπολη πήγαμε,όλο ευθεία και 6η ήμασταν... Τα ίδια καίνε μέχρι αυτές τις ταχύτητες τουλάχιστον

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?   ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 07 Σεπ 2011, 01:58

E τοτε παω πασο... :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΡΑΓΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ???ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΡΑΓΕ???
» πολυ τουμπα.....!!!!!!
» ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΜΟΤΟ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com