Greek GSX-R forum
Φορτιστης μπαταριας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Φορτιστης μπαταριας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Φορτιστης μπαταριας Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
JIMK7
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
nasos-v
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
T.R.E
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
k8 600 kk
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
kostaskr6
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
κολτρέϊν
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
Leroy
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
ripper
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Φορτιστης μπαταριας Poll_l10Φορτιστης μπαταριας Poll_c10Φορτιστης μπαταριας Poll_r10 

 

 Φορτιστης μπαταριας

Πήγαινε κάτω 
+20
bonepeeler
amorfotos
zed660
pakis
brwmogazos
totoulis
gsxr power k8
amstaff
diam
kostaskr6
sfikaaa
giannisK6
Georgio
stam911
k8 600 kk
Miou
xrhstos
boutser
jord136
ghost
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΣαβ 21 Ιαν 2012, 17:31

θελω να παρω εναν φορτιστη μπαταριας για την μοτοσυκλετα μου γιατι π.χ. τωρα που ειχα να την βαλω μπρος αρκετο καιρο
η μπαταρια ειναι off...εχω βρει αυτον απο ελλαδα >>>>>>>>> http://www.baxevanismoto.com/index.php?sel=access&ids=4
μηπως θα μπορουσα να κανω τη δουλεια μου με καποιον φθηνοτερο σαν αυτους πιο κατω απο ebay? και τι πρεπει να προσεξω?
http://www.ebay.com/itm/12V-TRICKLE-BATTERY-CHARGER-EUROPEAN-PLUG-CLASSIC-MOTORCYCLE-RESTORATION-PROJECT-/370558673747?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item564704a353
http://www.ebay.com/itm/Automatic-Battery-Float-Charger-Cen-Tech-Brand-New-Car-Motorcycle-ATV-12V-/360427657706?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item53eb2999ea
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΣαβ 21 Ιαν 2012, 18:40

βρεθηκε λυση...σαββατο 28 ιανουαριου 2012 απο Lidl...παλμικος φορτιστης...οτι πρεπει για την gel μπαταριουλα μου, και φθηνος...
http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg//lidl_gr/hs.xsl/index_15591.htm?offerdate=&ar2=340&id=309&country=GR&zipcode=141+22&city=Irakleio&district=Irakleio&street=Irakliou+Av.&ar=340&nf=True
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
jord136
Normal gixxer
Normal gixxer
jord136


Άντρας Όνομα: : Ιορδάνης
Τόπος : Πειραιάς
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Hμερομηνία εγγραφής : 03/07/2011

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΣαβ 21 Ιαν 2012, 19:38

τον εχω και εγω ειναι αψογος mprabo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΣαβ 21 Ιαν 2012, 20:25

αυτον απ το λντλ λεω να παρω και εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrhstos
Normal gixxer
Normal gixxer
xrhstos


Άντρας Όνομα: : χρηστος
Τόπος : κοζανη
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Hμερομηνία εγγραφής : 28/12/2009

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 13:34

και εγω αυτον σκεφτομαι να παρω.αυτον πχ το χειμωνα τον εχεις μονιμα στην μπριζα και συνδεμενη την μπαταρια ετσι δεν ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 13:59

xrhstos έγραψε:
και εγω αυτον σκεφτομαι να παρω.αυτον πχ το χειμωνα τον εχεις μονιμα στην μπριζα και συνδεμενη την μπαταρια ετσι δεν ειναι?


θεωριτικα ναι ετσι ειναι αλλλα νομιζω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο να εχεις ολο το χειμωνα την μηχανη ακινητη και την μπαταρια συνδεδεμενη και ας εχεις φορτιστη στην πριζα...υπαρχουν και μερικοι συντηρητες γιαυτην την δουλεια αλλα το καλυτερο ειναι να λυσεις τους πολους αν δεν σκοπευεις το χειμωνα να κινησεις την μηχανη....συν ο,τι αλλο πρεπει να κανεις για να μηνει η μηχανη τοσο καιρο σε ακινησια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 15:32

στους φτηνιαρικους φορτιστες απο lidl και e-bay που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ cut-off οταν φορτιζετε μπαταριες παρτε και κανενα πολυμετρακι να μετρατε ταση κατα τη φορτηση γιατι προβλεπετε ΜΠΑΜ ΜΠΟΥΜ !!!!!!!

υπαρχουν φορτιστες με 60-70 ευρο που ειναι ψηφιακοι και φορτιζουν απο 0,8ν μεχρι και 12ν ! και ταση φορτισης απο 0,1 miliampere μεχρι 5ampere !!!
και κανουν και για li-po % li-fe kai ni-mi kai ni-cd και γενικοτερα ΟΤΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!!! και το βασικοτερο εχουν auto cut-off και cycle απο decharge σε charge και αντιστοιχα για refresh μπαταριας !

πχ αυτος εδω http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6443__G_T_Power_A8_8Cell_balancer_Charger.html

υπαρχουν και αλλοι πολλοι σε διαφορα site !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 15:40

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5548__IMAX_B6_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html

εγω εχω αυτον και εχω φορτισει τα παντα ολα κυριολεκτικα μεχρι και μπαταρια αυτοκινητου

(μονο που θα χρειαστειτε και ενα μετασχηματιστη καπου στα 15ευρο απο τα 220ν στα 18ν max κανονικα 15ν)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam911
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stam911


Άντρας Όνομα: : Βασιλης
Τόπος : Πατρα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 606
Αγωνιζόμενος : στο κουβαλημα κιβωτιων!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 17:08

απο Lidl αγοραστε να εχω δουλεια lol! thanks κωστα αν μπορεις πηγαινε στο ανοιγμα πρωι πρωι γιατι τα εξαφανιζουν ολα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 17:44

stam911 έγραψε:
απο Lidl αγοραστε να εχω δουλεια lol! thanks κωστα αν μπορεις πηγαινε στο ανοιγμα πρωι πρωι γιατι τα εξαφανιζουν ολα!

fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam911
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stam911


Άντρας Όνομα: : Βασιλης
Τόπος : Πατρα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 606
Αγωνιζόμενος : στο κουβαλημα κιβωτιων!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 12/05/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 18:29

k8 600 kk έγραψε:
stam911 έγραψε:
απο Lidl αγοραστε να εχω δουλεια lol! thanks κωστα αν μπορεις πηγαινε στο ανοιγμα πρωι πρωι γιατι τα εξαφανιζουν ολα!

fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis

kolos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 24 Ιαν 2012, 19:16

ο συγκεκριμενος του lidl κανει και συντηρηση study τον εχει φιλος απο προηγουμενη προσφορα του lidl και δουλευει ρολοι...

το κακο ειναι οτι σε αυτες τις αγορες ειναι και λιγο τι ζαρια θα φερεις...μερικοι φορτιστες θα ειναι για πεταμα μετα απο μερικες

χρησεις, για να μην πω απο την πρωτη...γι'αυτο μαζευονται τα κομαντος απο το πρωι και τους παιρνουν σε εξαδες σαν μπιρες lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:08

Τι λέτε για αυτούς εδώ? ποιο να προτιμήσω?

http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=2015&cat=94

Και

http://www.motoraid.eu/ctek/battery-charger-ctek-xs-50?sort=p.price&order=DESC

Τον CTEK MXS 5.0 12V 5A τον βρήκα στα 83€ σε ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:12

τελικα δεν θα το πουλησεις το μηχανακι??? τι να τον κανεις τον φορτιστη???
ασε οτι αυτοι εχουν 80+ ... πολλα δεν ειναι?
δεν παιζεικανεναν πιο φθηνος ας μην ειναι τοσο χαιτεκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:16

Όχι τελικά το μετάνιωσα και θα το κρατήσω χαχαχαχαχα ο CTEK MXS 5.0 • Προσφέρεται με 5-ετή εγγύηση.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:17

Φορτιστης μπαταριας Uks9

38 ευρω,2 χρονια εγγυηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:17

Georgio έγραψε:
Όχι τελικά το μετάνιωσα και θα το κρατήσω

την καλυτερη δουλεια εκανες... good 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:21

Ναι ρε Αλέξανδρε έτσι λέω κι εγώ, είναι έρωτας το εργαλείο.
Γιάννη ευχαριστώ φίλε μου τα έχω δει όλα από εχθές το ψάχνω αλλά λέω να πάρω κάτι καλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:23

Τι εννοεις ''καλο'';
Το συγκεκριμενο το εχω παρει και πιστευω πως ειναι καλυτερο απο τις κινεζιες που κυκλοφορουν και ο λογος που το επελεξα ειναι πως για οικιακη χρηση κανεις τη δουλεια σου με 40 ευρω Wink
Και μη ξεχνας πως ειναι Black & Decker....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:37

Μάλλον έχεις δίκιο, το δεύτερο έχω την εντύπωση ότι είναι γερμανικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 16:43

Το MXS 5 CTEK είναι Σουηδικής εταιρείας και χώρα κατασκευής Σουηδία.
MAXIMISER 3800 European Version είναι Αγγλικής εταιρείας αλλά χώρα κατασκευής κίνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
sfikaaa
Normal gixxer
Normal gixxer
sfikaaa


Άντρας Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 326
Hμερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 18:14

αλλο φορτιστης και αλλο συντηρητης μπαταριας...στο δευτερο τα μιλιβολτ ειναι πολυ λιγα κ ξεκινα να δουλευει με το που πεφτει κατω απο 11.5 η μπαταρια.Βεβαια σε μια χαμηλα φορτισμενη μπαταρια ΔΕΝ την αναστενη.

Το πρωτο φορτιζει που σημαινει οτι τα βολτ εξοδου ειναι ποιο πολλα δηλ σε συνεχες χρηση θα διαλυση την μπαταριαSmile 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgio
Full gixxer
Full gixxer
Georgio


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Αγωνιζόμενος : Να μη τρελαθώ...
Hμερομηνία εγγραφής : 16/09/2012

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 18:20

Φορτιστής - συντηρητής μπαταρίας CTEK XS 5.0

Ο MXS 5.0 είναι ένας φορτιστής που προσφέρει την τελευταία τεχνολογία που μέχρι τώρα υπήρχε μόνο στην επαγγελματική σειρά προϊόντων της CTEK.


• Ο φορτιστής μπορεί να λύσει ένα ευρύ φάσμα προβλημάτων της μπαταρίας και είναι ο ιδανικός φορτιστής για τα άτομα με υψηλές απαιτήσεις.


• Ο MXS 5.0 προσφέρει χαρακτηριστικά όπως η διάγνωση της μπαταρίας που δείχνει αν η μπαταρία μπορεί να λάβει και να διατηρήσει τη φόρτιση, μία ειδική λειτουργία που θα αποκαθιστά την βαθιά στρωματοποιημένη αποφορτισμένη μπαταρία και μοναδική φόρτιση συντήρησης.


• Είναι επίσης κατάλληλος για τη φόρτιση που απαιτούν μπαταρίες AGM (πχ Optima) , παρέχει έναν τρόπο για βελτιστοποιημένη φόρτιση κατά τη διάρκεια των κρύων ημερών του χειμώνα και επίσης έχει ένα πρόγραμμα παροχής ισχύος που επιτρέπει την αποσύνδεση της μπαταρίας όταν πρέπει να αντικατασταθεί από το όχημα χωρίς να χάνονται σημαντικές αποθηκευμένες ρυθμίσεις.


• Η μοναδική οθόνη επιτρέπει στο χρήστη να παρακολουθεί την όλη διαδικασία φόρτισης.

• Ο MXS 5.0 είναι ένας πλήρως αυτόματος 8-βημάτων φορτιστής που παρέχει δυνατότητα επιλογής 0.8A ή 5A στα 12V για μπαταρίες 12V 1,2 - 110 Ah και είναι κατάλληλος για φόρτιση συντήρησης, έως 160Ah.


• Ο MXS 5.0 ταξινομείται στο IP 65 (ικανότητα σε παφλασμό και σκόνη) και έχει σχεδιαστεί για την προστασία των ηλεκτρονικών συστημάτων των οχημάτων και δεν σπινθιρίζει,έχει προστασία από αναστροφή πολικότητας και προστασία από βραχυκύκλωμα.


• Προσφέρεται με 5-ετή εγγύηση.





ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:


ΤΑΣΗ 12V


ΤΥΠΙΚΗ ΤΑΣΗ AC 220-240VAC, 50-60Hz


ΤΑΣΗ ΦΟΡΤΙΣΗΣ μικρών , κανονικών: 14,4V , ψύχους/AGM: 14,7V , RECOND: 15,8V


ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΤΑΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ 2.0V


ΡΕΥΜΑ ΦΟΡΤΙΣΗΣ 5A μέγιστο


ΡΕΥΜΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ 0.65A rms (Με το μέγιστο ρεύμα φόρτισης)


ΔΙΑΡΡΟΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ < 1Ah / μήνα


ΚΥΜΑΤΙΣΜΟΣ < 4%


ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ -20°C έως +50°C, η ισχύς εξόδου μειώνεται αυτόματα σε υψηλές θερμοκρασίες


ΤΥΠΟΣ ΦΟΡΤΙΣΤΗ 8-σταδίων με πλήρως αυτόματο κύκλο φόρτισης


ΤΥΠΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ Όλοι οι τύποι των 12V μπαταριών μολύβδου (WET, MF, Ca/Ca, AGM και GEL)


ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ 1,2-110Ah , έως 160Ah για συντήρηση


ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 168 x 65 x 38mm. (Μ x Π x Υ)


ΚΛΑΣΗ ΜΟΝΩΣΗΣ IP65


ΒΑΡΟΣ 0.6kg


ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ προέκταση 40εκ. με κλάμες και προέκταση 40εκ. με οπές Μ6(6,4 mm).


Κρητικές

Δημητρης Βεζυρης(15/05/2013)5/5
Συμφωνω απολυτα με τον κο.Παναγιωτιδη ειναι πραγματικα πολυ καλο εργαλειο . Προσοχη δεν ειναι ταχυφορτιστης (το οποιο ειναι πολυ καλο γιατι δε καιει τη μπαταρια)

Ιωαννης Παναγιωτιδης(16/01/2013)5/5

οτι καλυτερο εχω επενδύσει για την φόρτωση και συντήρηση της μπαταριας! ...αξιζει τα λεφτα του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/Mitakidis.Georgio
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤετ 23 Οκτ 2013, 02:50

ποσο κανει αυτος γιωργο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Φορτιστης μπαταριας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας EmptyΤετ 23 Οκτ 2013, 09:07

Εγώ εχω 1 απ το λιντλ και κάνει πολύ καλή δουλειά με 20€ σίγουρα δεν είναι σαν αυτούς που λεν τα παιδιά αλλά εγώ εχω δει ότι ανασταίνει μπαταρίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Φορτιστης μπαταριας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Συντηρητης -Φορτιστης-Μπαταριας
» ΚΩΔΙΚΟΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
» Φορτιση πεσμενης μπαταριας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com