Greek GSX-R forum
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_l10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_c10Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 Φορτιστης μπαταριας

Πήγαινε κάτω 
+20
bonepeeler
amorfotos
zed660
pakis
brwmogazos
totoulis
gsxr power k8
amstaff
diam
kostaskr6
sfikaaa
giannisK6
Georgio
stam911
k8 600 kk
Miou
xrhstos
boutser
jord136
ghost
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΤετ 20 Ιαν 2016, 18:16

Magnetti marelli apo eBay.it καλύτερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΤετ 20 Ιαν 2016, 18:20

Παιδιά ένας φορτιστής μπαταρίας είναι απαραίτητα και συντηρητής.Επίσης ο συντηρητής πως δουελύει πρέπει να είναι μόνιμα συνδεδεμένος με την μπαταρία ή της κάνεις συντήρηση μια στο τόσο;Επίσης ο συντηρητής συνδέεται στους πόλους της μπαταρίας απευθείας ή με βισματάκι κάτω από την σέλα όπως έχω δει σε κάποια παιδιά με λιθίου;Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΤετ 20 Ιαν 2016, 23:26

Εγω εχω παρει εναν optimate 4 κ τοποθετησα το ενα καλωδιο(2 εχει μεσα) σταθερο συνδεδεμενο στους πολους κ το περασα μεχρι το σελακι πισω κ οποτε θελω παω κ τον κομπλαρω απανω(για μην λυνεις-δενεις συνεχεια) για να την τονωνει. Κανει ενα maintenance για να μην πεφτει απο το κρυο-ακινησια.
Αν κ αλλαξα μπαταρια πρν απο λιγο καιρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΤετ 20 Ιαν 2016, 23:31

Αυτό το κάνεις καθε φορά που "παρκάρεις" ή μαι την εβδομαδα ας πούμε να παίρνει τα πάνω της;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroulis
Normal gixxer
Normal gixxer
stavroulis


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : ΧΑΝΙΑ!!
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 350
Αγωνιζόμενος : Προσπαθω.....
Hμερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016, 01:48

Chrisk6 έγραψε:
Εγω εχω παρει εναν optimate 4 κ τοποθετησα το ενα καλωδιο(2 εχει μεσα) σταθερο συνδεδεμενο στους πολους κ το περασα μεχρι το σελακι πισω κ οποτε θελω παω κ τον κομπλαρω απανω(για μην λυνεις-δενεις συνεχεια) για να την τονωνει. Κανει ενα maintenance για να μην πεφτει απο το κρυο-ακινησια.
Αν κ αλλαξα μπαταρια πρν απο λιγο καιρο...

Το ιδιο εχω κανει και γω λογο της ουρας που πρεπει να βγει ολη για να φτασεις στην μπαταρια.
Κατεβασε ο ''γιατρος'' καλωδιο παραληλο με την μπαταρια και φορτιζεις κανονικα αφου το φις ειναι διπλα στο μαρσπιε οπως τα αυτοκινητα του μελοντος lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016, 15:08

Μια ερώτηση ακόμα,εχω βαλει μπροστά την μηχανη 4-5 φορες με καλώδια από το αμαξι,και οχι τπτ καλωδια της προκοπής, υπάρχει περίπτωση να κάνω καμια ζημιά στα ηλεκτρικά μου(εκτός μπαταρίας αυτή παει για πέταμα ουτως ή άλλως);
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016, 15:56

οχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016, 16:21

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr power k8
Normal gixxer
Normal gixxer
gsxr power k8


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2011

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016, 22:27

έχετε να προτείνετε κάποιο μηχάνημα συντήρησης ???????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Ιαν 2016, 00:21

http://www.skroutz.gr/s/3456595/Black-Decker-BDV090.html

To εχω δυο χρονια και ειναι αψογο και πολυ ποιοτικη κατασκευη.Στα μειον οτι δεν εχει ενδειξη εκτος απο τη πρασινη λυχνια,οταν ειναι ετοιμο,αλλα με 40 ευρω και Black&Decker,μη τα θελουμε και ολα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr power k8
Normal gixxer
Normal gixxer
gsxr power k8


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2011

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Ιαν 2016, 00:34

ευχαριστώ γιαννη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας   Φορτιστης μπαταριας - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Ιαν 2016, 12:23

http://www.skroutz.gr/s/3457326/CTEK-MXS-5-0.html

http://www.skroutz.gr/c/1265/auto_engine_starters.html?keyphrase=optimate

Διαβασε λειτουργιες κ τι μπορει να κανει κ προχωρα.
Για ολα τα βαλαντια...
Εγω εχω optimate 4 Dual CAN BUS.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Φορτιστης μπαταριας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Συντηρητης -Φορτιστης-Μπαταριας
» ΚΩΔΙΚΟΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
» Φορτιση πεσμενης μπαταριας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com