Greek GSX-R forum
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
JIMK7
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
nasos-v
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
T.R.E
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
k8 600 kk
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
kostaskr6
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
κολτρέϊν
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
Leroy
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
ripper
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_l10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_c10Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Poll_r10 

 

 Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο

Πήγαινε κάτω 
+14
Akis_s3
brwmogazos
No Fear
mitsos
giannis_suzuki
kouzinas
Darksoul
Vortex
Aristosk8
Miou
bell
kentaurosk8
lakou636
Antonios_gsxr
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 13:17

Φαντάρος πλέον και μετά το κέντρο (ΚΕΥΠ Λαμίας), το χαρτί έγραφε ΕΛΔΥΚ και φεύγω σε 5 μέρες από το αεροδρόμιο της Αθήνας.

Μόλις το είδα πως πάω κύπρο, δεν ενθουσιάστηκα, αλλά πλέον το θέλω αρκετά και πιστεύω πως θα είναι πολύ καλά, από πολλές απόψεις, πλην της άποψης ότι θα κάνεις παραπάνω διάστημα να βλέπεις οικογένεια, γυναίκα, φίλους, να καβαλάς το μηχανάκι σου κτλ..

Για πείτε καμιά άποψη όσοι ζείτε, δουλεύετε, ή έχετε πάει στην κύπρο.

Πως είναι; Όμορφα;

Είναι τόσο ακριβά εκεί, όσο το περιγράφουν κάποιοι;  

Θα χορτάσει το μάτι μου να βλέπει μηχανάκια πάντως, απ' ότι κατάλαβα..

Από busa turbo, R1 crossplane, μέχρι mv agusta, ducati panigale!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakou636
Normal gixxer
Normal gixxer
lakou636


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 13:52

Για κυπριεσ ξερω οτι ειναι cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 14:17

Έχω πάει για δουλειά 5 φορές. Ειδικά για σένα που θα είσαι στρατιώτης δεν ξέρω να σου πω (απο φίλο Ελδυκάριο έχω ακούσει καλά).
Εμένα μου άρεσε γενικά με τα συν της και τα μείον της πάντα.

Πως είναι; Όμορφα; η Λεμεσός ναι είναι ωραία η Λευκωσία δεν με τρέλανε.

Είναι τόσο ακριβά εκεί, όσο το περιγράφουν κάποιοι; Τα ίδια με εδώ και στα καύσιμα καλύτερα πλέον....

Θα χορτάσει το μάτι μου να βλέπει μηχανάκια πάντως, απ' ότι κατάλαβα.. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλα. Αμαξάρες που δεν έχεις ξαναδεί live όπως κάτι Γιαπωνέζικα NSX & Acura θα δεις πολύ πιο εύκολα (αν μπλέξεις με κύκλους μηχανόβιων σίγουρα θα δεις και καλά μηχανάκια)

Από busa turbo, R1 crossplane, μέχρι mv agusta, ducati panigale!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bell
Jr.gixxer



Όνομα: : μανος
Τόπος : κρητη
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Hμερομηνία εγγραφής : 06/01/2009

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 14:43

εχει και πολυ καλη πιστα

https://www.youtube.com/watch?v=iaASnc1Iw4I
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 15:04

εχω κατεβει πριν χρονια 2 φορες για κατι παραστασεις ....

θα δεις αμαξια που δεν εχεις ξαναδει οπως λεει και ο νικος ... θα δεις και κατι μηχανες τουμπανο αλλα μονο βραδυ τα βγαζουν βολτα... μαλλον θα εχουν αλεργια στον ηλιο δεν ξερω ....

θα δεις ΓΥΝΑΙΚΑΡΕΣ.... θα ξεχασεις την δικια σου και δεν θα σε πειραξει καθολου ...
ακριβα ναι ηταν οταν ειχα κατεβει εγω... οχι πολυ αλλα λιγο πιο ακριβα απο οτι ηταν εδω. ισως γιατι εδω ξερω που να παω...

εχουμε και 2-3 κυπριους  στο φορουμ . ο χρηστος και ο πιτσιρικας ο νικος . και νομιζω οτι ειναι και ο βρωμερογκαζος κατω για δουλειες ... στειλε κανα πμ στα παιδια μπας και κανετε παρεα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 15:06

lakou636 έγραψε:
Για κυπριεσ ξερω οτι ειναι cheers


για πες τι ξερεις μην τα πω ολα εγω μετα.....tonguefafoutisfafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 17:08

παντως το 02-03 που ήμουν εγω φανταρος άκουγα απο φίλους ελδυκαριους τα χειρότερα, οσον αφορά τα εντος στρατοπέδου.
..για τα εκτος θα σου πουν και οι ντοπιοι του φορουμ...οπως και να'χει 6 μήνες είναι..υπομονή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 17:17

Πωωωω εχεις να σκ@τοσπρωξεις....

Twisted EvilTwisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 17:30

eleison ο θεος μαζι σου εχεις να δεις κ να κανεις κ να παθεις πολλα!ευχομαι να εισαι τυχερος κ να πας στο στρατοπεδο π περνανε πενα!!αλλιως αν δε μπορεις ψυχολογο Ι3 κ ερχεσαι ελλαντα παλι σε κανα νησι πιθανον!

καλο υπολοιπο ευχομαι μη μασας θα σαι μαχημι ετσι κ μεινςι κ εισαι σε σκατα στρατοπεδο!σταρχιδια σου ολα!υπομονη μαν κ καλος πολιτης!

αν σπαστεις Ι3 ψυχολογικο...εφυγες επιτοπου στο ελλντα!δε το συνιστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kouzinas
Full gixxer
Full gixxer
kouzinas


Άντρας Όνομα: : Μάνος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1122
Αγωνιζόμενος : ...ΔΕΝ!
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2010

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 17:31

Απορώ γιατί πάτε στο στρατό....Ι5 και άντε γειά... prioniprioni
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 17:53

kouzinas έγραψε:
Απορώ γιατί πάτε στο στρατό....Ι5 και άντε γειά...  prioniprioni
ο μανος εδωσε την καλυτερη συμβουλή...γιώτα γιώτα ζωή και κότα!
αν γυρνουσα το χρόνο πισω..ακριβώς αυτο θα έκανα!good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakou636
Normal gixxer
Normal gixxer
lakou636


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 21 Ιουν 2013, 20:24

Εχω οπτικοακουστικο υλικο!!! Μην με απειλεις!!!!
Miou έγραψε:
lakou636 έγραψε:
Για κυπριεσ ξερω οτι ειναι cheers


για πες τι ξερεις μην τα πω ολα εγω μετα.....tonguefafoutisfafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis_suzuki
Full gixxer
Full gixxer
giannis_suzuki


Άντρας Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 1057
Αγωνιζόμενος : στην μασα.........
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΣαβ 22 Ιουν 2013, 13:42

σε ποιο στρατοπεδο θα πας σε ειπαν??

εγω ημουν στην λαρνακα κοντα....

μαυρος ημουν το 308 γ εσσο....

ειμασταν μαζι με κυπραιους στο στρατοπεδο....και ειμασταν στην χλιδα...

εγκαταστασεις τρομερες...ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ....

για εξω εμενα μου φανηκε φτηνη η ζωη ειδικα στην λαρνακα....
οι γυναικες οπως ειπαν και απο πανω ειναι ολες μια και μια...ειτε ειναι 15 χρονων ειναι ειναι 45...

θα χασεις την μπαλα....

πολλα βελτιωμενα οχηματα...ειτε 2τροχα ειτε 4τροχα .....

εμενα προσωπικα μ'αρεσε και καποια στιγμη θελω να ξαναπαω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos
Normal gixxer
Normal gixxer
mitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 24 Ιουν 2013, 02:06

Λεπον....
Εγω ημουν Μαθιατη για 8 μηνες.(αναμεσα λαρνακα και λευκωσια)
Ειναι και σε τι εποχη θα πεσεις... διοικηση κλπ. εγω επεσα σε ζωα .αλλα οι επομενοι απο εμενα περασαν πολυ καλυτερα.Γαμω εγκαταστασεος ψησταρια/γυμναστηριο κλπ κλπ
Ακριβα δεν τα λες.Ακριβοτερα απο εδω ναι( οτι κανει εδω ενα ευρω εκει κανει 1μιση να σου δωσω να καταλαβεις).
Προσεξε μην παρασυρθεις απο τα κολομπαρα κλπ γιατι πολοι φανταροι αμαθοι το παθαν και χαλαγαν λεφτα οχι μαλακιεσ.....Κολομπαρα πως ειναι εδω τα περιπτερα? ετσι ακριβως τοσα πολλα!
Κυπριες λιγο δηθεν(με τους φανταρους) που το βρισκω λογικο....ο καθε φανταρος μονο να γ@μησει θελει δεν ειναι χαζες αλλα  οκ... πολλοι τα καταφεραν :P.Ομορφες αρκετα!!!
Α και θα πληρωνεσε 300 ευρω νομιζω πανω κατω .. που ειναι το μονο ΜΕΓΑΛΟ plus...
Επισης εξοδους κλπ ειναι καλα εχουν αρκετους φανταρους ωστε να μην τρωτε εμπλοκες..
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ! ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ΅ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΓΡΑΜΜΗ.Εχουν γινει πολλα με φανταρους οποτε μακρια!!!
Γενικα μηχανες δεν ειδα.. μπορει και λογο ωρων..... αυτο κινητα πως ειναι εδω τα σαχο εκει ειναι τα evo/impreza πολυ supra και gtr και κατι gto klp.
Αυτα ειχα να πω εγω ετσι τα ειδα και φυσικα ο καθε ανθρωπος μπορει να τα παρουσιασει διαφορετικα (πιο ευεσθτος/ανεσθητος).Μπορει να εχουν αλαξει με την παροδο των ετων....
Ελπιζω να βοηθησα :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 24 Ιουν 2013, 06:56

Φιλε Αντωνη καλη θητεια να εχεις!\
Δεν μπορεις να μαθεις σε ποιο μερος θα σε πανε?
Ο αδερφος μου-brwmogazos ειναι στην Λεμεσσο για δουλεια,αν πας εκει,στειλε το κανενα πμ να σε κατατοπισει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 24 Ιουν 2013, 13:24

Αντωνη απο οσους φιλους γνωριζω και πηγαν φανταροι Κυπρο ακουσα τακαλυτερα.

Εγω ειμαιμετην δουλεια απο τον Φεβρουαριο. Εχω κανα χρονο ακομη μπροστα μου.

Η εμπειρια μου προκυπτει κυριως απο  τις Κυριακες αντε και κανα Σαββατοβραδο που δεν δουλευω στο εργοταξιο.

Μενω στην Λεμεσσο οπου για πολλους ειναι η πιο ωραια πολη της Κυπρου. Οντως καθε παραλιακη πολη ειναι συνηθως ομορφη και εχει αρκετη ζωη...

Το κοστος ζωης λοιπον ειναισαφως πιο αυξημενο αποτι Ελλαδα. Σουπερ μαρκετ πιο ακριβα. Οχι τρελλα πραγματα αλλα σιγουρα πιο ακριβα.
Φαγητο επισης πιο ακριβο. Ανκατσεις καπου να φας σιγουρα το 10αρικο στην μεριδα ειναι το μινιμουμ. Αθηνα θα μου πεις τα ιδια σκατα δεν ειναι? Δεν αντιλεγω αλλα γενικοτερα και να φας θες κατι παραπανω αποτι Ελλαδα.
Καυσιμα πολυ πιο φθηνα βεββαια. Τσιγαρα αν καπνιζεις αποτι βλεπω απο φιλους καπνιστεςειναι πιο ακριβα.

Ζωη....σιγουρα υπαρχει ζωη και χρημα ακομα στην Κυπρο...τους βλεπω αρκετα καλομαθημενους σε ολατους! Οταν ερθει και εδω πεινα θα τους κακοφανει περισσοτερο αποτι σε εμας τους ¨"Καλαμαραδες". Πολλοι ειναι κολλημενα μυαλα και δεν γουσταρουν Ελληνες by the way.
Οι γκομενες ντυνονται στην πενα ακομα και την ημερα. Τωρα που καλοκαιριασε το κοντο σορτσακι δινει και παιρνει και ας παιζει και κυτταριτιδα. Το κωλομαγουλο και η μπουταρα παει συννεφο. Καλο αυτο για εμας τους μπανιστες που εχουμε σχεση. Φορανε  κατι παπουτσια οσο κανει το χαγιαμπουσα μου αχαχαχα. Κινητο ολες και ολοι I phone και galaxy πανω στο τραπεζι. Ναι εχει τουμπανα γκομενες που φτιαχνονται πολυ καιανοιγει το ματι σου αλλα και Ελλαδα δεν παμε πισω.
Εδω το ενδιαφερον ειναι οτι παιζει Ρωσσια καργα...Ρωσσιδια τουμπανα με κορμαρες ειδικατωρα τοκαλοκαιρι για να χανεις την μπαλα. Αρα εκτος απο τους  Κυπριους βλεπεις και μπολικους ξενους.

Κλαμπακια, καφετεριες κτλπ σφιζουν απο ζωη αρα στις εξοδους  σου θα περασεις καλα.
ΤΟ χρημα και η ποιοτητα φαινεται παντου. ΠΟλυ καλοι δρομοι διχως πηγαδια, ομορφες πολεις προσεγμενες ΔΙΧΩΣ σκουπιδια, διχως παλια κτισματα, ομορφα και σουλουπωμενα ολα. Το χαιρεσαι και νιωθεις οτι υπαρχει ποιτητα παντου.
Αυτοκινητα...καγκουρια δεν θα δεις. Σπανια μονο. Εξατμισειςδηλαδη να σου παιρνουν τα αυτια τις ξεχνας. Μερσεντες και μπεμβε βρωμαει ο τοπος ολα καινουρια μοντελα που Ελλαδα δεν κυκλοφοροουν, ιδιαιτερα κουπεδιες. Χαμηλωμενα τεζα, με ζανταρες. Τα χαιρομαι ακομη και εγω που ειμαι της βελτιωσης. Απο Γιαπωνεζικα σουπερκαρ , πορσικα φερραρικα και λαμπο βλεπεις τις Κυριακες. Οι ιδιοι οι οδηγοι τους φροντιζουν να γινονται αντιληπτοι ριχνοντας πιστολιες εξω απο τις καφετεριες. Ναι λοιπον παιζουν αμαξια που δεν βλεπεις καθε μερα Ελλαδα...
Μηχανακια? Εδω παμε στην φιλοσοφια της μοστρας και παλι. Απο χαρλει, και custom μηχανες με ελευθερες εξατμισεις θα βαρεθεις να βλεπεις. Ολο βαβουρα και απο γκαζι τιποτα αχαχαχα.
Πιο πολλες λοιπον θα δεις καστομιες και τσοπερ παρα σουπερσπορ. Χαγιαμπουσα μπολικα τα περισσοτερα μακρυψαλιδα, το ιδιο και Κ8 και ΖΖΡ 14αρια. Τουρμπιδια μπολικα που Ελλαδα δεν βλεπεις. Σουπερσπορ λοιπον θα δεις πολλα να κυκλοφορουν και ολοι ψαχνουν ορεινες διαδρομες για στιψιμο. Οι εθνικες τους εχουν οριο 100 χιλιομετρα. ΕΛΕΟΣ...
Πανω απο 120 σε μαντρωνουν αλλα αστυνομια δεν βλεπεις να κανει πολλα μπλοκα. Συνηθως κατω απο γεφυρες την αραζουν. Με μηχανες λοιπον θεωρω οτι υπαρχει θεμα αφου δεν μπορεις να ανοιξεις. Δεν τους πολυμιλανε βεββαια. Κρανος στα @@ τους...ολοι ξεκρανωτοι...9 στους 10 λεμε!

Οταν ερθεις ριξε συρμα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akis_s3
Normal gixxer
Normal gixxer
Akis_s3


Άντρας Όνομα: : Akis
Τόπος : Larisa
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 255
Αγωνιζόμενος : Στο Βαθύ Μπλε!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 24 Ιουν 2013, 13:34

Καλα θα περασεις Αντωνη μη μασας τπτ!
Εγω ημουν καταδρομεας εκει κ περασα ωραια φαντασου..
Και αδειες πολλες θα παρεις κ πιο γρηγορα θα φτανεις Ελλαδα απο Κυπρο παρα απο κανενα Ελληνικο
νησι η αν πηγαινες Εβρο. Οτι θελεις παρε με τηλ να σ πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 24 Ιουν 2013, 15:42

Κατι πολυ σημαντικο που ξεχασα....

οι τυποι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ....ειναι για τα καγκελα ΟΛΟΙ....

Σε βλεπουν να ερχεσαι με 200...οκ το παραεκαν...100 και ειναι σταματημενοι σε στενα και πεταγονται μπροστα σου....στα @@ τους...Τακακια θα φας πολυ πιο γρηγορα αποτι αλλου. Τοσο [email=π@π@ρες]π@π@ρες[/email] οδηγους δεν εχω συναντησει στην ζωη μου. Μιλαμε πεταγονται σαν τις πορδες απο το πουθενα. Δεν θα πιστευεις αυτα που βλεπεις στους δρομους.
Οι γυναικες απο [email=π@π@ριες]π@π@ριες[/email] δινουν ρεστα...γυναικα στο τιμονι, ο χαρος σε ζυγωνει λενε...μαλλον απο εδω βγηκε...και φυσικα στο γατακι τους, συνεχιζουν να μιλανε στο κινητο τους.

Εχω αποφυγει ηδη 3 στουκιδια...δεν μιλαω για φρενα που εχω ριξει, μιλαω για 1 μετωπικη με νταλικα που αποφασισε να προσπερασει τυφλα...εριξα φρενα και ημουν ετοιμος να το ριξω σε χωραφι για να χωρεσουμε, μια θειτσα που για να βγει στην εξοδο του κυκλικου της κομβου μονο που δεν μου ξυρισε ολη την πλευρα παροτι φρεναρα για να με κλεισει η ιδια ωστε να προλαβει την εξοδο τους. Τοσο βρισιδι δεν εχω ριξει στην ζωη μου σε οδηγηση...οτι κοροιδευουν στα βιντεο για Ρωσσια, φανταστειτε κατι παρομοια κουφα αλλα σε μικροτερο ποσοστο βλεπεις και εδω.
Αν φερεις την μηχανη να εχεις τον νου σου. Φαντασου σε εθνικη ολοι πανε στην ταχειας κυκλοφοριας με 90-100...και ας ερχεσαι με 200 απο πισω δεν κανουν στην ακρη. Στα @@ τους. Κολλας προφυλακτηρα και τσαντιζονται. Για να προσπερασουν αμαξι  στην αργη λωριδα μπορει και να θελουν 2 λεπτα κυριολεκτικα. Αν ο διπλα παει 100, αυτοι θα πανε 101...ακομα και νταλικες! περιμενεις, περιμενες, περιμενεις...και μετα λεμε οτι Ελλαδα ειμαστε τρελλοι. Ας ερθουν πρωτα Κυπρο και μετα ξανασυζηταμε για Ελλαδα.

Τις προαλλες σε μποτιλιαρισμα μαζεψαμε ενα καβουρα απο τα σκαλακια νταλικας που ειχε ξεχασει ο [email=π@π@ρας....αφου]π@π@ρας....αφου[/email] δεν εφυγε στον δρομο να παρει κανεναν στο λαιμο του παλι καλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΤρι 25 Ιουν 2013, 17:46

καλη θητεια Αντωνη. καλα θα περασεις εκει. εχω φιλους που πηγανε. δεν ξερω περισσοτερα
να σου πω, απλα μην παρεις στα σοβαρα το θεμα στρατος. πως πηγες απο κευπ στα τεθωρακισμενα
μονο αυτοι στο γες ξερουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠεμ 11 Ιουλ 2013, 21:00

Είμαι στο σύνταγμα τελικά, λευκωσία και θα με βάλουν στα ιατρεία απ' ότι μου είπαν..

Αν υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που να ζει λευκωσία, ας μου στείλει σε pm τον αριθμό του, οπότε όταν ξαναμπώ, να επικοινωνήσουμε να κανονίσουμε καμία συνάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 15 Ιουλ 2013, 18:32

Αντωνη σορυ τωρα ειδα το θεμα ειχα καιρο να μπω ετρεχα με δουλεϊα. Μενω λευκωσια θα σου στειλω το κινητο μου με π.μ. εφερες και μηχανη;

Παντως εχουν πολλη πλακα οι αποψεις σας για την κυπρο και εχετε ολοι δικαιο. Το μονο που θα πω ειναι οτι η ζωη ειναι πολυ χειροτερη απο ελλαδα αλλα για να το δειτε πρεπει να μεινετε καιρο. Σαν εντυπωσεις ομως οσα ειπατε ειναι σωστα.

Βρωμογκαζε τι μηχανη εχεις κατω; πας βολτες; φιλε προσεχε η κυπρος δεν ειναι ελλαδα εδω περα σε σκοττωνουν στον δρομο πολυ πιο ευκολα!

οσοι ειστε κυπρο οτι χρειαστειτε π.μ. εμενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΔευ 15 Ιουλ 2013, 20:17

Οχι φιλε μου δεν εχω παρει μηχανη μαζι. Τα βλεπω ομως και ψιλοστεναχωριεμαι.
Εχω ηδη κουραστει απο την δουλεια ολη μερα και σιγα σιγα ξενερωνω αφου μου λειπουν ανθρωποι, ασχολιες, κτλπ. Δεν μπορεις να τα εχεις ολα βεββαια. Το βλεπω οτι σε σκοτωνυν στον δρομο πολυ πιο ευκολα. Σημερα παλι 2 στουκιδια μεχρι να φτασω σπιτι ειδα. Δεν προσεχουν καθολου αλλα το χειροτερο για εμενα ειναι που πεταγονται σαν τις π@υτσες ρε γαμωτο.
Εθνικη σημερα. 120 εγω και απο αριστερα απο εξοδο μπαινουν στην εθνικη 2 αμαξια.

Εγω στην γρηγορη λωριδα. Πεταγεται ο πρωτος αλλα γκαζωνει...ε και η 2η θειτσα μπαινει στην λωριδα μου με 50-60 χιλιομετρα για να προσπερασει ενα φορτηγακι μπροστα της...
Σε βλεπουν στα 30 μετρα ρε συ με 2πλασια χιλιομετρα και στα @@ τους. Αυτο δεν μπορω να το χωνεψω με τιποτα. αχαχαχα

Αντωνη καλα αν περνας.Οποτε ερθεις προς Λεμεσο ριξε συρμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kapnias
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Θεσσαλονίκη Ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 590
Hμερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΤρι 16 Ιουλ 2013, 00:01

Δηλαδή η Κύπρος ειναι σαν την Κρήτη στην οδήγηση!
3 χρονια ειμαι εδώ και δεν μπορω να συνηθήσω, παω στην δουλειά με νεύρα, γυρίζω σπίτι με νεύρα.
Εκοψα και τη μηχανή για να μην με σκοτώσει κανενας βοσκός (ενας προσπάθησε ήδη), σκέφτομαι να κόψω και το αυτοκίνητο και να κυκλοφορώ με κτελ !!
Δημήτρη ετσι ειναι η ζωή, θέλει θυσίες!!Smile 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΤρι 16 Ιουλ 2013, 14:33

Ναι φίλε είναι παν-άχρηστοι οδηγοί. Συμφωνώ 100%. Έχουν συνηθίσει όλοι - ιδιαίτερα οι μεγαλύτεροι σε ηλικία- σε ένα slow motion στυλ, όπως περιέγραψες και εσύ πριν, προσπερνάνε άλλα αμάξια στην εθνική με +5χ/ω, πάνε να στρίψουν σε πάροδο και κάνουν 300 ώρες, έρχεσαι εσύ με +60χ/ω και σε βλέπουν μόνο αφού έχεις ήδη κολλήσει στον προφυλακτήρα τους αλλά και πάλι δεν συγκινούνται και πολλά πολλά άλλα. Ένα άλλο που μου την σπάει πολύ, και δείχνει κιόλας πόσο άχρηστοι οδηγοί είναι, είναι το ότι αν βρω αμάξι σε ορεινή διαδρομή, όσο προσεκτικά και αν το προσπεράσω τις περισσότερες φορές ο οδηγός αντιδρά σπασμοδικά και αγχωτικά, λες και θέλω να αυτοκτονήσω πάνω του. Έχω δει αμάξι να βγαίνει από τον δρόμο από την τρομάρα του μόνο και μόνο επειδή εμφανίστηκα από πίσω του με μηχανή, μιλάμε κόντεψε να σκοτωθει μόνος του ο τύπος. Οπότε φαίνεται ότι δεν ελέγχουν συχνά καθρέπτες κλπ.

Συμπέρασμα: όσοι οδηγείτε προσέχετε, ειδικά όποιος είναι να φέρει/νοικιάσει μηχανάκι κάτω να έχει το νου του, πραγματικά οι οδηγοί είναι απρόβλεπτοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο   Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο EmptyΠαρ 19 Ιουλ 2013, 10:55

Stoui....ημουν πολυ ελαστικος με τις περιγραφες μου παραπανω για να μην παρεξηγηθω ισως απο Κυπριους στο φορουμ.

ΠΟΛΥ ελαστικος. Αν γραψω πιο αναλυτικα τι εχουν δει τα ματια μου στον δρομο αυτους τους λιγους μηνες εδω στην Κυπρο θα ετρωγα ban.

Εισαι 100% μεσα οπως και ο kapnias...

Και εγω με νευρα φτανω και με νευρα γυρναω σπιτι...Μιλαμε για τρελλα. 6μιση ωρα στο κινητο μπορει κανεις να μου πει το πρωι που μιλανε ΟΛΟΙ σχεδον ενω οδηγουν?
Καθρεπτες ουτε για δειγμα...ΟΥΤΕ για δειγμα δεν κοιτανε.
Φορτηγα προσπερασεις στην εθνικη...No problem...παλι με τον κλασσικο τροπο +1 χιλιομετρα ανα ωρα παραπανω απο το προπορευομενο.

Χθες βραδυ βαρεσα 18αωρο στην δουλεια και γυρναγα κατα τη 01.00 το βραδυ σπιτι. Ε ειπα να το πατησω λιγο παραπανω...140-150. Κλασσικα ενα μινι κουπερ S ενω με ειδε πεταχτηκε να προσπερασει...στα @@ μου δεν εκοψα μεχρι που με πηρε γραμμη και βαρεσε τιμονια για να μην γινουμε μπουρδ@λ@... Βγαζουν φλας μερικοι και πεταγονται λες και το φλας 0.2 δευτερα πριν στριψει σημαινει οτι και η λωριδα πλεον ειναι δικια τους.

Το γ@μ@το παντως ειναι οτι σε κοιτανε και περιεργα αν κολλησεις προφυλακτηρα! ειτε αν τους παιξεις φωτα, ειτε κορνα.

Εδω το σκηνικο που κανουμε στην Ελλαδα σε κανα μπαρμα, δηλαδη να τον περνας με οσα, σχεδον ξυριζοντας καθρεπτη απο την δεξια λωριδα γιατι εχει μπαστακωθει στην αριστερη με 100 τους φαινεται σαν προσβολη. Το εχω κανει μπολικες φορες και ειτε θα φαω κραξιμο, ειτε δεν θα χαλαστουν και θα συνεχισουν ανενοχλητοι.

Τρελλαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πήρα μετάθεση κύπρο - για πείτε μου για Κύπρο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Συμφοριτης απο Κυπρο???
» Το πήρα το πήρα παίδες!!!
» Πειτε κανα νεο!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΚΑΦΕΝΕΙΟ-SPAM (περι ανεμων και υδατων)-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com