Greek GSX-R forum
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_l10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_c10επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 επιλογη καμερας

Πήγαινε κάτω 
+23
ivan93
noodles
Vortex
Chrisk6
poliviosgixxer
Gixxerm@n
Darksoul
92_kakos
fatsas k5
gixxermak
Miou
ghost
JIMK7
[alex]
Antonios_gsxr
Aristosk8
8annos
kentaurosk8
Black Eagle
mistiriodis_tsantakias
theatiss
Leroy
boutser
27 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 06:09

1080P ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΟ ΟΤΙ ΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ...
Αυτα που εχεις μισο μαθη πεστα σε καναν αλλον
ακου εκει τα 60 fps ειναι για βραδυ ...πιος στης μαθενει αυτες της παπαργιες?και το ISO δλδ τι ειναι για να κανει καφε? το White balance? και αυτο αδιαφορο φανταζομε ...μην αναφερο οτι καμια απο αυτες της καμερες δενειναι ιδιετερα καλες το βραδυ ,ποσο μαλον αυτη που μας εδιξες
Οσο για το slow motion me 60 fps ειναι σχεδον αχριστο .
οταν δεν ξερεις κατι να μην το λες και εκτιθεσε να το ψαχνης λιγο.

και να μιλας καλυτερα γιατι δεν ξερεις σε πιον θα πεσεις και πος θα ειναι εκεινη την ορα ιδειετερα οταν εισαι κενουργιος σε ενα φορουμ και εχεις μονο35 ποστ και αυτα μονο για να παρεις πλιροφοριες αποεμας χορις να εχεις προσφερει ΤΙΠΟΤΑ στην κινοτιτα...

χεστικαμε για το youtube επιδει εχει συγκεκριμενο φορματ τα βλεπεις ΕΣΥ ολα ιδια ,αμα ειξερες να ανεβασεις και να κανεις μια στιχιοδεις επεξεργασια σε premier θα εβγαζες και 1440 και τα FPS για πιο γλυκια κινηση ΟΧΙ ΕΠΙΔΕΙ ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΔΥ  ,και αυτο ειναι κατι που δεν τραβαει η αχριστι καμερα που θες να υποστιρξεις ...
και με το να τα χοντρενεις(σε νουμερα) δεν παει να πει οτι θα βγαλεις καλυτερη την σαβουρα που μας λες .

στο ξαναγραφο γιατι δεν κανεις καν τον κοπο να διαβασεις πιο πανο

410ευρο ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΒΑΣΕΙΣ 6 ΦΑΚΟΥΣ ΘΗΚΗ ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 64GB με transfer rate 90mb/s ΟΧΙ 500
και αμα στην τελικη δεν τα εχεις πιγενε να κλαυτης αλου εδω ειμαστε καπιταλες!

σου ειπα οτι καλη ειναι για τα λευτα της αλλα δεν συγκρινετε ουτε στο 1/3 της go pro.
η καμερες ξερεις δεν ειναι μονο για να της βαζεις στην μηχανη καπιοι θελουνε ν ατραβιξουνε και αλλα πραγματα σε πολυ καλητερες πιοτιτες που δεν προκιτε ποτε να γινουνε με 80 ευρο ...
και 80 ευρο ΧΟΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 09:25

απο την μικρη μου πειρα στις φωτογραφικες ενας φθηνος φακος εστω και επωνυμος δεν εχει καμια σχεση με ενα απο την καλη σειρα των επωνυμων ...

καπως ετσι ειναι και με τις καμερες .

ειδικα για τα βιντεο παιζει τεραστιο ρολο και η καρτα εκτος απο τις αλλες λεπτομερειες

εαν απλα θελεις μια φθηνη καλουτσικη καμερα να τραβας βιντεο τις βολτες με το μηχανακι ή να σκι κτλ αλλα δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις μια χαρα ειναι και η κινεζικη με τα 80ε . αν εχεις απαιτησεις σκας τα 3πλασια και αγορασεις την go pro


πολιβιε ισως εσενα να σου φαινονται πολλα τα 410ε για ολα αυτα μαζι με την καμερα αλλα σε αλλους φαινονται νορμαλ . ισως και λιγα ...
και καλο θα ηταν να προσεχεις τους χαρακτηρισμους σου σε ατομα που δεν τα γνωριζεις

κατι τετοια μου ελεγαν και εμενα για τους φακους μου στην φωτογραφικη αλλα οταν εγινε συγκριση με κατι αλλους φθηνους η διαφορα ηταν χαοτικη ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 10:30

Δεν το ξερα πως υπαρχει κλωνος του κλωνου της gopro!!
60 fps μονο για βραδυ...? Απορω γιατι γινεται αυτη η συζητηση?!
Αν δεν γνωριζει καποιος τα στοιχειωδη περι φωτοshooting(iso-wb-F/) κ τι κανουν αυτα
καλο ειναι να μαθει. Οποιος εχει τα λεφτα να παρει gopro που γ@μαει ,αλλιως φτηνοτερες λυσεις
με ο,τι συνεπαγεται αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poliviosgixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
poliviosgixxer


Άντρας Όνομα: : pol
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Αγωνιζόμενος : Κατσε μεχρι να φυγεις!
Hμερομηνία εγγραφής : 05/09/2014

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 10:46

Οταν ειχα τη gopro black ακομα δεν την ειχαν τα καταστηματα θεσσαλονικης,ολοι εδω γνωριζεται γιατι διαβαζεται με τις ωρες κατι που δεν εχεται,πιστευω οσοι κραξατε δεν εχετε gopro ειμαι σιγουρος δηλαδη!Ο αλλος θυκτικε με το ανιδεε και λεει δεν με ξερεις και τετοια.. και ποιος εισαι ρε φιλε;;μην το παιζεις ιστορια γιατι θα το παιξω γεωγραφια και θα ψαχνομαστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poliviosgixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
poliviosgixxer


Άντρας Όνομα: : pol
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Αγωνιζόμενος : Κατσε μεχρι να φυγεις!
Hμερομηνία εγγραφής : 05/09/2014

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 10:53

ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ
γιατι προκαλεις


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miou στις Σαβ 27 Σεπ 2014, 12:54, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 12:15

εγω που ειμαι υπερ της ποιότητας θελω μια go pro 3 κομπλε αλλα επιδή ειμαι και ταπι και ψυχρεμος την θελω με 100€ γίνεται;;; οποτε τι κανουμε;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poliviosgixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
poliviosgixxer


Άντρας Όνομα: : pol
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Αγωνιζόμενος : Κατσε μεχρι να φυγεις!
Hμερομηνία εγγραφής : 05/09/2014

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 12:43

Απ οτι βλεπω πολυ δημοκρατια ρε παιδια..σβησατε αυτα που εγραψα? ειστε ωραιοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poliviosgixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
poliviosgixxer


Άντρας Όνομα: : pol
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Αγωνιζόμενος : Κατσε μεχρι να φυγεις!
Hμερομηνία εγγραφής : 05/09/2014

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 12:50

σου ξαναλεω για τελευταια φορα προσεχε τι γραφεις


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miou στις Σαβ 27 Σεπ 2014, 12:52, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : προκαλεις λεμεεεεε σταματααααα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 12:51

poliviosgixxer έγραψε:
Απ οτι βλεπω πολυ δημοκρατια ρε παιδια..σβησατε αυτα που εγραψα? ειστε ωραιοι

ναι παληκαρι μου εγω το εσβησα γιατι σου εγραψα και το πρωι να προσεχεις τι γραφεις και πως χαρακτηριζεις τον καθενα εδω μεσα . ειδικα απο την στιγμη που δεν τον γνωριζεις

εσυ με την δημοσιευση που σου εσβησα προκαλεις να γινει παλι χαμος εδω μεσα κατι που δεν δεχομαστε

οπως εκανες και με την παραπανω σου δημοσιευση πουπαλι αλλαξα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poliviosgixxer
Normal gixxer
Normal gixxer
poliviosgixxer


Άντρας Όνομα: : pol
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Αγωνιζόμενος : Κατσε μεχρι να φυγεις!
Hμερομηνία εγγραφής : 05/09/2014

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 12:54

+fonw mazi sou Miou des ti grafei o anideos oti eiste kapitales edw? eleos dld auto p eipe ekproswpei olous???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 15:36

Στέφανε, ή οποιοσδήποτε άλλος γνωρίζει.. Για να δω στο κινητό μου που τραβάει η κάμερα (για την gopro λέω), μπορώ απλά μέσω του wifi και της συσκευής μου, ή χρειάζεται εφαρμογή;

Γιατί επειδή έχω BlackBerry και αποκλείεται να έχει βγει εφαρμογή της gopro για τα BB, αν γίνεται απλά μέσω του wifi, τότε αλλάζουν τα δεδομένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 15:42

Miou έγραψε:
απο την μικρη μου πειρα στις φωτογραφικες ενας φθηνος φακος εστω και επωνυμος δεν εχει καμια σχεση με ενα απο την καλη σειρα των επωνυμων ...

καπως ετσι ειναι και με τις καμερες .

ειδικα για τα βιντεο παιζει τεραστιο ρολο και η καρτα εκτος απο τις αλλες λεπτομερειες

εαν απλα θελεις μια φθηνη καλουτσικη καμερα να τραβας βιντεο τις βολτες με το μηχανακι ή να σκι κτλ αλλα δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις μια χαρα ειναι και η κινεζικη με τα 80ε . αν εχεις απαιτησεις σκας τα 3πλασια και αγορασεις την go pro


πολιβιε ισως εσενα να σου φαινονται πολλα τα 410ε για ολα αυτα μαζι με την καμερα αλλα σε αλλους φαινονται νορμαλ . ισως και λιγα  ...
και καλο θα ηταν να προσεχεις τους χαρακτηρισμους σου σε ατομα που δεν τα γνωριζεις

κατι τετοια μου ελεγαν και εμενα για τους φακους μου στην φωτογραφικη αλλα οταν εγινε συγκριση με κατι αλλους φθηνους η διαφορα ηταν χαοτικη ...

Εγώ απλά θα συμφωνήσω με τον Αλέξανδρο στο ότι τα χρήματα δεν είναι πολλά, αν αναλογιστείς ότι παίρνεις ίσως την καλύτερη action camera που υπάρχει! Σίγουρα στις εποχές που ζούμε δεν τα βρίσκουμε στον δρόμο, αλλά αν συγκρίνουμε την τιμή με φωτογραφικές πχ που τις παίρνει κάποιος για να κάνει την δουλειά του και είναι οι top στο είδος του και στην κατηγορία τους, τότε είναι ""λίγα"" τα 350 ευρώ χοντρικά που ζητάνε οι καλύτερες action κάμερες! Πάντως είναι πολύ σημαντικό, έτσι που έχει αναπτυχθεί τόσο πολύ ο ανταγωνισμός σε αυτή την κατηγορία, ότι και με το 1/4 αυτής της τιμής και πολύ οικονομικά μπορεί κάποιος να έχει αξιοπρεπέστατα βίντεο από βόλτες του, ή υποβρύχια κτλ.

Πριν από λίγα χρόνια οι επιλογές ήταν ελάχιστες και έπρεπε να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη για να πεις ότι θα τραβήξεις ένα βίντεο το οποίο θα σε ικανοποιεί.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 15:49

θελει εφαρμογη της GP οστοσο ισος να εχει και για ΒΒ

λιπον παιδακι πολιβιε ,ουτε το αστιο για τους καπιταλες επιασες επιδι εγω δεν ειμαι λογια κατεβενεις οποτε θες αθηνα /χαιδαρι να μου το πεξεις γεογραφια και οτιαλλο θες .

το πιος ειμαι εγω εδω μεσα τουλαχιστον το λενε τα ποστ μου τα χρονια μου και το ποσα ατομα με γνοριζουνε εδομεσα ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ και ξερουνε και το σπιτι μου και οταν κανο μαγκιες ξερουνε ποθ ερθουνε να με βρουνε,χορις να κριβομε πισο απο το pc
επιδει εισαι σκουπιδι ομος και εδω μεσα δεν θελουμε ατομα σαν εσενα καταλαβε το λαθος σου ζητα συγνωμη και μετα ισος σε αφισουνε να ξανα γραψεις ...
τι νομιζις ρε 15αχρονο οτι εδω λεμε οτι εχουμε την καμερα για να μεγαλοση το πουλι μας?δλδ θα σου λεγαμε οτι την εχουμε χορις να την εχουμε ετσι για το εφε?
μαθε τι ειναι το exposer και τι κανει το διαφραγμα σε μια καμερα και μετα ελα να μας πεις για τα FPS που τραβανε σκοταδι .

στην τελικη παιδακι του νιπιαγογιου αμα δεν θελεις ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ κανεις δεν ροτισε εσενα ,αλλος ξεκινεισε το θεμα ειπες την μαλακιουλα σου την διαβασαμε τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια .

ΑΑ ,και οταν κανεις γεογραφια ψαξε και λιγο πιο διπλα μην ερθης αμορφοτος γιατι ειναι κριμα να μην ξερεις απο πιο ιστορικο μνιμιο του χαιδαριου θα σε βρουνε κρεμασμενο με ενα αγκουρι στον κολο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 16:54

Eυτυχως μλκ Στεφανε τις προαλλες μου ελεγες να μεινω εγω ηρεμος και να μην ασχολουμαι adffs

xaxa xaxa xaxa xaxa respekt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 17:04

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 19:17

Vortex έγραψε:
Eυτυχως μλκ Στεφανε τις προαλλες μου ελεγες να μεινω εγω ηρεμος και να μην ασχολουμαι adffs

xaxa xaxa xaxa xaxa respekt

Ειμουνα στης καλες μου ρε γιαυτο ...οστοσο ειμουνα πολυ ηρεμος συγκρατιθικα :*
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 19:45

Καταρχας μην τσακωνεστε με τις κωλοκαμερες Rolling Eyes


Στεφανε σεξουλιαρικο αγορι τι λες για την Garmin VIRB Elite HD vs GoPro Hero3+ Black Edition απο θεμα ποιοτητας εικονας xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 27 Σεπ 2014, 23:16

JIMK7 έγραψε:
Καταρχας μην τσακωνεστε με τις κωλοκαμερες Rolling Eyes


Στεφανε σεξουλιαρικο αγορι τι λες για την Garmin VIRB Elite HD vs GoPro Hero3+ Black Edition  απο θεμα ποιοτητας εικονας xmmm


ψαχνο μερικα στατσ για αυτην στο νετ,αλλα εσυ δεν ειπες οτι σου φενοτανε γκουμουτσα η GP? αυτη ειναι μεγαλιτερη απο ολες της μεργιες και βαριτερη ακομα και με την GP στην θηκι της .

κατα εμε μητσο ειναι τι θες να κανεις σιγουρα οχι ομος αυτην την καμερα σε αυτα τα λευτα αμα ειχε ασπουμε κατο απο 200 ευρο ισος ναι ,θα στην προτινα μονο  αν θες τα συμπραγκαλα που εχει πανο (δλδ οθονες GPS κτλπ κτλπ) και αυτο γιατι ξερο για τη χρισι την θες .
τα FPS οπος βλεπεις ειναι λιγοτερα σε σχεση με την GP (μιλοντας παντα για την hero 3+ black)
τορα εγω την πηρα λογο πιοτιτας σε προσιτη τιμη για να κανο τα video clip για τα κοματια μου που εκει πεζει ρολο η πιοτιτα περισοτερο απο το να την εχεις σε καπιο κινουμενο αντικιμενο .
επισεις προσεχε τα βιντεο του youtube τα περισοτερα (μεσα και της GP φυσικα)ειναι επεξεργασμενα με καπιο προγραμμα οποτε το αποτελσμα που θα εχεις στο pc σου θα ειναι πολυ διαφορετικο τοσο που μπορει να εκπλιχτης αρκετες φορες ,η περισοτεροι να ξερεις τραβανε RAW (δλδ οτι ακριβος πιανη ο σενσορας)αυτο ομος απετη πολυ γριγορη καρτα και καλα skills στο προγραμμα για να στροσις την ικονα ...α και αρκετη να ξερεις βαζουνε φακους (φιλτρα) μπροστα οπος Pollarized
να εμπιστεβεσε μονο τα στατσ που βλεπεις οπος μεγεθος sencora, FPs και φυσικα τα MP βεβεα μια καμερα τετιου ιδους την περνεις με γνομονα και την χριση που θα κανεις ποσο βολεβει αν εχει καλες βασις ,μην ξεχνας οτι αγοραζεις την καμερα αλλα δεν εχει τπτ αλλο μεσα στο κουτη

εδω βλεπεις τι πιρα με τα λευτα που σου ειπα (λιπει το παλουκι που την κρατας και η θηκη μεταφορας για ολα αυτα )

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 20140927_221559_zpsf83eb4ec

αν λιπον δεν θες τοσο τα GPS κτλπ κτλπ τοτε οχι αλλιος μονο για τα εξτρα θα την προτινα Wink




Υστερογραφο:δεν τσακονομε για της καμερες απλος για τον τροπο που μιλαει καπιος Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014, 11:35

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
Καταρχας μην τσακωνεστε με τις κωλοκαμερες Rolling Eyes


Στεφανε σεξουλιαρικο αγορι τι λες για την Garmin VIRB Elite HD vs GoPro Hero3+ Black Edition  απο θεμα ποιοτητας εικονας xmmm


ψαχνο μερικα στατσ για αυτην στο νετ,αλλα εσυ δεν ειπες οτι σου φενοτανε γκουμουτσα η GP? αυτη ειναι μεγαλιτερη απο ολες της μεργιες και βαριτερη ακομα και με την GP στην θηκι της .

κατα εμε μητσο ειναι τι θες να κανεις σιγουρα οχι ομος αυτην την καμερα σε αυτα τα λευτα αμα ειχε ασπουμε κατο απο 200 ευρο ισος ναι ,θα στην προτινα μονο  αν θες τα συμπραγκαλα που εχει πανο (δλδ οθονες GPS κτλπ κτλπ) και αυτο γιατι ξερο για τη χρισι την θες .
τα FPS οπος βλεπεις ειναι λιγοτερα σε σχεση με την GP (μιλοντας παντα για την hero 3+ black)
τορα εγω την πηρα λογο πιοτιτας σε προσιτη τιμη για να κανο τα video clip για τα κοματια μου που εκει πεζει ρολο η πιοτιτα περισοτερο απο το να την εχεις σε καπιο κινουμενο αντικιμενο .
επισεις προσεχε τα βιντεο του youtube τα περισοτερα (μεσα και της GP φυσικα)ειναι επεξεργασμενα με καπιο προγραμμα οποτε το αποτελσμα που θα εχεις στο pc σου θα ειναι πολυ διαφορετικο τοσο που μπορει να εκπλιχτης αρκετες φορες ,η περισοτεροι να ξερεις τραβανε RAW (δλδ οτι ακριβος πιανη ο σενσορας)αυτο ομος απετη πολυ γριγορη καρτα και καλα skills στο προγραμμα για να στροσις την ικονα ...α και αρκετη να ξερεις βαζουνε φακους (φιλτρα) μπροστα οπος Pollarized
να εμπιστεβεσε μονο τα στατσ που βλεπεις οπος μεγεθος sencora, FPs και φυσικα τα MP βεβεα μια καμερα τετιου ιδους την περνεις με γνομονα και την χριση που θα κανεις ποσο βολεβει αν εχει καλες βασις ,μην ξεχνας οτι αγοραζεις την καμερα αλλα δεν εχει τπτ αλλο μεσα στο κουτη

εδω βλεπεις τι πιρα με τα λευτα που σου ειπα (λιπει το παλουκι που την κρατας και η θηκη μεταφορας για ολα αυτα )



αν λιπον δεν θες τοσο τα GPS κτλπ κτλπ τοτε οχι αλλιος μονο για τα εξτρα θα την προτινα Wink






Kατσε ρε φιλε γιατι με μπερδεψες λιγο  xmmm

1) η VIRB Elite HD εχει στα 1080p: 1920x1080 Pixel, 30fps και η GoPro HERO3+ Black Edition εχει και αυτή στις 1920x1080 Pixel, 30fps η κανω λαθος  scratch κι αν είναι ιδια τα fps γιατι να παιζει καλυτερα η HERO  scratch

2) Οσο αφορα το βαρος η VIRB Elite είναι στα 176 γραμμαρια.... αλλα με οθονη - GPS  και δεν χρειαζεται εχτρα κουτι για να είναι αδιαβροχη  Rolling Eyes βαλε τωρα μια GoPro με με οθονη - GPS και κουτι να δεις ποσο βγαινουν  ssss βασικο για μενα το βαρος μιας και θα την χρησιμοποιω και στο ποδηλατο  Very Happy

3) σε θεμα αεροδυναμικης δεν εχουν καμια σχεση  nono η μια είναι πλακε  fafoutis και η άλλη σαν πυραυλος  Very Happy βασικο για μενα  Very Happy

4) η VIRB Elite βγαζει φωτο 16MP (4664x3496px) και GoPro 12MP όχι τοσο βασικο για μενα  xmmm

5) Τα παραπανω εχτρα που εχει μια VIRB Elite HD μπορεις να βλέπεις ακομα παλμους καρδιας ( βασικο ) ακομα μπορω να την συνδεσω και στο Garmin Edge 800 να βλεπω πεταλιερες βαττ κ.τ.λ κ.τ.λ.

6) Επιπλέον, η Elite έχει αυτονομια 3 ωρων σε 1080p/30fps (η GoPro 1,5 ωρα) βασικο ssss

Αυτό που δεν ξερω είναι τη σοι φακο και επεξεργαστη εχουν και οι 2  xmmm

Από τα βιντεο που εχω δει, δεν μπορω να καταλαβω διαφορες  scratch γιατι όπως λες και εσυ εχει πεσει πολυ επεξεργασια  Rolling Eyes

Θελω να πιστευω ότι η GoPro εχει ιστορια στις καμερες και ισως τουλάχιστον σε θεμα βιντεο πρεπει να είναι κορυφη  Very Happy απλα δεν ξερω τι λεει μια Elite μπροστα της  scratch

Η καινουργια GoPro HERO4 που θα εχει οθονη αφης ( δυνατότητα λήψης 4K / 30fps )  Shocked θα είναι καλη φαση, αν της εβαζαν και GPS ακομα καλυτερα  tongue και κατι πρεπει να κανουν με το σχημα της είναι αθλια  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΔευ 29 Σεπ 2014, 00:20

η GP παει 1080π 60 fps(διλαδι διπλασια) ,επισεις η τορα GPhero3+ εχει 4κ πιοτιτα με 15 fps (not good but it dose it )βαλε και της οπιες ρυθμισεις κλιστρου/διαφραγματος επιτρεπει η GP.

στην πιοτιτα φοτο ομος ναι την κερδιζει η VIRB αλλα απο οτι καταλαβενο εχει χιροτερο επεξεργαστη(λογο χαμιλον FPS και αναλισεον video).

Το βαρος παραμενει περισοτερο απο την GP hero 3+ (προσχε το PLUS) ακομα και με την θηκη .

Οσο για την αυτονομια αυτο διαφερη και για της 2 καμερες πολυ και ειναι ενα μεγαλο θεμα ,αν θα εχουνε ανιχτα τα GPS/WIFI/BT κτλπ κτλπ και στο play back που ισος ειναι και αυτο ενα μεγαλο θεμα
αλοστε να ξερεις αν τραβας 30 FPS εχει μεγαλι διαφορα στην καταναλοση απο το να τραβας 60FPS
και σε σιμιοση εχει σετακι 2 μπαταριες φορτιστη στα 10 ευρο για την GP στο ΕΒΑΥ :P

Για εμενα μου ειναι αχριστη η ενσοματομενη οθονη εφοσον χρισιμοπιο το κινιτο ,πραμα που θα βολεψει και εσενα αν και δεν το ξερεις ακομα :P

οστοσο ειναι τρομερη η VIRB λογο του GPS αρα θα σου ελεγα για μιχανοκινιτα και ποδιλατα κτλπ κτλπ ειναι πολυ καλυτερη γιατι προσφερει πραματα που απλος δεν θα τα εχεις με την GP και ισος με καμια αλλη σε αυτην την πιοτιτα/τιμη .

Ομος η GP στα 2,7κ και 30 FPS ειναι μια πολυ ολοκλιρομενη λυση για καπιον που ψαχνει πιοτιτα βιντεο (οπος εγω για τα μουσικα κλιπακια μου) αλλα και ιχου αφου εχει ενα απο τα καλητερα μικροφονα (εγραξα προσφατα προβα μεσα σε στουντιο και ο ιχος ειταν πραγματικα απιστευτος ,τσιμπαγε λιγο παραπανο μπασα αλλα αυτο ρυθμηζεται).

και φυσικα σου προσθετο το ποσο μεγαλη πικιλια εχει η GP σε πραγματα σε σχεση με την VIRB
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΔευ 29 Σεπ 2014, 22:56

προς ενημερωση...νεα μοντελα GoPro με αρχικο entry level μοντελο (1080p) μονο με 125 eyro
http://techblog.gr/gadgets/gopro-hero4-official-2-versions-and-entry-level-at-125-euros-9876/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 12:16

http://www.techgear.gr/gopro-hero4-announced-92919/?utm_source=ContraWidget&utm_medium=ContraFooter&utm_campaign=24mediaWidget&utm_content=Homepage

Ανακοινώθηκαν και επίσημα οι νέες GoPro, μαζί με τις τιμές τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 21:06

αυτη με τα 125 πολυ μουφα μου φαινετε με 5fps. για πείτε ρε παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΤρι 30 Σεπ 2014, 21:36

http://www.ebay.com/itm/141415852538?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649


ειχα πονταρει για πλακα πριν μερες και την κερδησα την βλεπετε να μου τροει ολες τις μπανανες στο σπιτι ή ειναι της προκοπης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

επιλογη καμερας - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη καμερας   επιλογη καμερας - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 02 Οκτ 2014, 14:35

αυτη ειναιπου προτινε ο αλλος ρε ,καλη ειναι για τα λευτατης και ιδιετερα για εσεναααααααα :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
 
επιλογη καμερας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Αγορά κάμερας για onboard λήψεις
» επιλογη scooter
» Πρώτη επιλογή????

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com