Greek GSX-R forum
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Τι λάστιχα να βάλω?

Πήγαινε κάτω 
+20
opoulian
valentinosgsxr
apenadi
T.R.E
nktr
petrospropo
stavrosrodo
mistiriodis_tsantakias
lotinia
fox
Lelos69
panosk8
Hamamatsu
JIMK7
nasos-v
thanosk6
giatros
Κωσταςηρακλειο
κολτρέϊν
fanr
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fox
Normal gixxer
Normal gixxer
fox


Άντρας Τόπος : Σαλαμινα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 10:40

φιλε μου εγω εχω ενα κ7 1000 και απο τοτε που αλαξα σε racetec k2 με 50 προφιλ δεν ξανα ασχοληθικα με λαστιχα επαθα την πλακα μου μπορει να τρογοντε ποιο γρηγορα γιατι ειναι γομα αλλα απο το να εχω καλιτερη προσφηση το προτιμω!!!! οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι σωστο!!!αρα +1000 και απο μενα!!!! file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 12:00

fox έγραψε:
φιλε μου εγω εχω ενα κ7 1000 και απο τοτε που αλαξα σε racetec k2 με 50 προφιλ δεν ξανα ασχοληθικα με λαστιχα επαθα την πλακα μου μπορει να τρογοντε ποιο γρηγορα γιατι ειναι γομα αλλα απο το να εχω καλιτερη προσφηση το προτιμω!!!! οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι σωστο!!!αρα +1000 και απο μενα!!!! file


και που να εβαζες το 55 προφιλ ssss

την επομενη φορα δοκιμασε το και δεν θα χασεις file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 12:45

Παιδιά μιας και ρώτησε και ο φίλος,τα Dunlop D211GP για τα οποία σε άλλο post έγινε "χαμός" κάνουν για δρόμο είναι ας πούμε σαν τα BT-003 ή όχι;Επίσης στην Ελλάδα κυκλοφορούν τα BT-003 ST ή μόνο οι γόμες;Tnx.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 14:42

αν θελεις μπορις να βαλεις το Diablo στην εκδοσει SP ειναι ολοιδιο οπτικα κ σε κορονα με το αγονιστικο αλλα λιγο πιο σκληρος σκελετος κ επισις λιγο πιο σκληρη γομα απο το sc3, θα σου βγαλει αρκετα χιλιομετρα κ ειναι πολυ καλο για τρακ ντεις κ τετια .....
η τιμη του κιμενετε γιρο στα 350-390 αναλογος,με τοποθετηση ;P
μετα θα προτινα το ΒΤ-16 πολυ καλο για δρομο αλλα κ για πιστα ....τορα ολα αυτα αμα δεν θες γομες .....αν θες γομες δοκιμασε καπια μεταχιρισμενη για αρχη κ βλεπεις Wink


edit:Τα dunop ειναι μονο για πιστα,εγω τα χρησιμοπιο κ στον δρομο βεβεα αλλα δεν ειναι τοσο καλα σε σχεση με αλλες γομες που εχω φορεσει σον δρομο .....για δρομο απο οσες εχο δοκιμαση καλητερες κ σε βροχη κ σε ολα ειναι τα Diablo superbike(dld ta slick)sc1 front sc2 back
ανεβαζανε πιο γριγορα θερμοκρασιες κ ο σκελετος τους φενετε πιο μαλακος Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
fox
Normal gixxer
Normal gixxer
fox


Άντρας Τόπος : Σαλαμινα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 14:46

JIMK7 έγραψε:
fox έγραψε:
φιλε μου εγω εχω ενα κ7 1000 και απο τοτε που αλαξα σε racetec k2 με 50 προφιλ δεν ξανα ασχοληθικα με λαστιχα επαθα την πλακα μου μπορει να τρογοντε ποιο γρηγορα γιατι ειναι γομα αλλα απο το να εχω καλιτερη προσφηση το προτιμω!!!! οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι σωστο!!!αρα +1000 και απο μενα!!!! file


και που να εβαζες το 55 προφιλ ssss

την επομενη φορα δοκιμασε το και δεν θα χασεις file
ωπα γραψε λαθος 55 φοραω κεκλιμενη ταχητιτα χασαμε την στροφη στα φρενα!!!! χαχαχα δεν υπαρχει λογος να βαλεις 50.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 15:24

fox έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
fox έγραψε:
φιλε μου εγω εχω ενα κ7 1000 και απο τοτε που αλαξα σε racetec k2 με 50 προφιλ δεν ξανα ασχοληθικα με λαστιχα επαθα την πλακα μου μπορει να τρογοντε ποιο γρηγορα γιατι ειναι γομα αλλα απο το να εχω καλιτερη προσφηση το προτιμω!!!! οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι σωστο!!!αρα +1000 και απο μενα!!!! file


και που να εβαζες το 55 προφιλ ssss

την επομενη φορα δοκιμασε το και δεν θα χασεις file
ωπα γραψε λαθος 55 φοραω κεκλιμενη ταχητιτα χασαμε την στροφη στα φρενα!!!! χαχαχα δεν υπαρχει λογος να βαλεις 50.

AAA good ειπα κι εγω fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 16:38

JIMK7 έγραψε:
fox έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
fox έγραψε:
φιλε μου εγω εχω ενα κ7 1000 και απο τοτε που αλαξα σε racetec k2 με 50 προφιλ δεν ξανα ασχοληθικα με λαστιχα επαθα την πλακα μου μπορει να τρογοντε ποιο γρηγορα γιατι ειναι γομα αλλα απο το να εχω καλιτερη προσφηση το προτιμω!!!! οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι σωστο!!!αρα +1000 και απο μενα!!!! file


και που να εβαζες το 55 προφιλ ssss

την επομενη φορα δοκιμασε το και δεν θα χασεις file
ωπα γραψε λαθος 55 φοραω κεκλιμενη ταχητιτα χασαμε την στροφη στα φρενα!!!! χαχαχα δεν υπαρχει λογος να βαλεις 50.

AAA good ειπα κι εγω fafoutis fafoutis
με 55-αρι προφιλ θελει και 1-2 δοντια κοντεμα γιατι μακραινει το βημα και γινεται λιγακι τεμπελικο. Smile(ολα αυτα στην διασταση 190.στην διασταση 180-55-17 ολα ειναι οκ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petrospropo
Normal gixxer
Normal gixxer
petrospropo


Άντρας Όνομα: : petros
Τόπος : peiraias
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 131
Hμερομηνία εγγραφής : 14/07/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 16:45

εγω οταν εβαλα 55αρι μετα απο λιγο εβαλα και ενα δοντακι πισω γιατι οντως γινεται καπως νοθρο το μιχανακι αλλα με ενα δοντακι ακομα ολλα μια χαρα....δεν εχω δολιμασει με 2 δοντια παραπανω το εχω βολευτει ετσι οπως ειναι....πιστευω ομως οτι με 2 θα σκοτωνει......και οταν δοκιμαζεις 55αρι δεν γυρνας στο 50αρι(γνωμη μου παντα)... Smile οσο για το τι λαστιχο να βαλεις εγω θα σου προτεινα αυτα που φοραω dragon supercorsa pro.....ειμαι πολυ ευχαρθστημενος αλλα ειναι για 4 με 5000 χλμ το πολυ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fox
Normal gixxer
Normal gixxer
fox


Άντρας Τόπος : Σαλαμινα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 17:04

λογω 55 ποτε δεν ακουσα καποιον να λεει για κοντεμα εισαι σιγουρος???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 17:11

fox έγραψε:
λογω 55 ποτε δεν ακουσα καποιον να λεει για κοντεμα εισαι σιγουρος???
oταν απο 190-50 πας στο 190-55..........ΝΑΙ θελει λιγο κοντεμα γιατι μεγαλωνει η διαμετρος αρα και το βημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petrospropo
Normal gixxer
Normal gixxer
petrospropo


Άντρας Όνομα: : petros
Τόπος : peiraias
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 131
Hμερομηνία εγγραφής : 14/07/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 17:15

οπως ειπε και ο σταυρος πιο πανω μεγαλωνει η διαμετρος αλλα καλυτερα ειναι να βαλεις πρωτα το λαστιχο να το διαπιστωσεις και μονος σου και μετα βαλε και το γραναζι για να δεις την διαφορα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fox
Normal gixxer
Normal gixxer
fox


Άντρας Τόπος : Σαλαμινα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 17:21

stavrosrodo έγραψε:
fox έγραψε:
λογω 55 ποτε δεν ακουσα καποιον να λεει για κοντεμα εισαι σιγουρος???
oταν απο 190-50 πας στο 190-55..........ΝΑΙ θελει λιγο κοντεμα γιατι μεγαλωνει η διαμετρος αρα και το βημα.
υπαρχει ομως περιπτοση να χαλασεις κατι αλλο ομως με 2 δοντια κοντεμα??? η το φερνεις παλι στα ισα???
ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο πολυ της πιστας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 17:25

fox έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
fox έγραψε:
λογω 55 ποτε δεν ακουσα καποιον να λεει για κοντεμα εισαι σιγουρος???
oταν απο 190-50 πας στο 190-55..........ΝΑΙ θελει λιγο κοντεμα γιατι μεγαλωνει η διαμετρος αρα και το βημα.
υπαρχει ομως περιπτοση να χαλασεις κατι αλλο ομως με 2 δοντια κοντεμα??? η το φερνεις παλι στα ισα???
ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο πολυ της πιστας.
2 δοντια εννοουμε πισω.
οχι δεν χαλας τιποτα.απλα αποκτας ξανα την χαμενη ''ζωντανια''.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fox
Normal gixxer
Normal gixxer
fox


Άντρας Τόπος : Σαλαμινα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 17:29

stavrosrodo έγραψε:
fox έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
fox έγραψε:
λογω 55 ποτε δεν ακουσα καποιον να λεει για κοντεμα εισαι σιγουρος???
oταν απο 190-50 πας στο 190-55..........ΝΑΙ θελει λιγο κοντεμα γιατι μεγαλωνει η διαμετρος αρα και το βημα.
υπαρχει ομως περιπτοση να χαλασεις κατι αλλο ομως με 2 δοντια κοντεμα??? η το φερνεις παλι στα ισα???
ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο πολυ της πιστας.
2 δοντια εννοουμε πισω.
οχι δεν χαλας τιποτα.απλα αποκτας ξανα την χαμενη ''ζωντανια''.
εγινε σε ευχαριστω θα το ψαξω αν και στο ταξιδι που ειχα κανει απο τα 280 μεχρι τα 300 ειδα λιγο μουλαρομα!!! οκ εγινε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 18:54

η διαφορά είναι στο +1 δόντι πίσω (για την ακρίβεια 0,8 ), οπότε το επαναφέρεις όπως είναι στοκ.
Εάν θα βάλεις +2 πίσω είναι το ιδανικό γιατί η μοτό έχει ήδη πολύ μακριές σχέσεις, ειδικά η 1η με στοκ γρανάζωμα δεν τελειώνει. Με +2 γίνεται άλλο μοτό cheers


fox έγραψε:

υπαρχει ομως περιπτοση να χαλασεις κατι αλλο ομως με 2 δοντια κοντεμα??? η το φερνεις παλι στα ισα???
ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο πολυ της πιστας.

δεν χαλάς τίποτα, ίσα - ίσα που αποκτάς ένα πανέμορφο χαμόγελο μέσα από το κράνος Very Happy
Εγώ που κάνω μικτή χρήση (πίστα-βόλτα) είμαι στο -1 μπροστα που είναι ίσο με +2,7 πίσω και είναι πολύ οκ γι αυτό που το θέλω, απλώς ήθελε, μετά από πολύ ψάξιμο και δοκιμές που έκανα, επειδή είχα πολλές ταλαντώσεις (τανκ σλάπινγκ) στο μπροστινό και ειδικά με 3η στο κιβώτιο, πίσω μεγάλωμα το δυναμικό sag=με τον αναβάτη πάνω (δηλ. να κάθεται περισσότερο το πίσω μέρος στα 3,4 cm) για να μακρύνει λίγο το μεταξώνιο και να ηρεμήσει.
Τεσπα, επειδή υπάρχει δυσκολία στην εύρεση των +2δοντιών για το κ7-κ8 δηλ. το 43 που φοράει μαμά να γίνει 45 γι αυτό έβαλα το -1 μπροστά δηλ. απο 17 σε 16. Με ένα 44σάρι το κ7-κ8 είναι σούπερ και κατα προτίμηση AFAM που τα φέρνει ο Τασούλης που τρομερή ποιότητα ατσαλιού και όχι τα JT του Αλεξόπουλου που είναι μέτρια ποιότητα και με μικρότερη αντοχή. (τα έχω δοκιμάσει και τα δύο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 20:51

nktr έγραψε:
η διαφορά είναι στο +1 δόντι πίσω (για την ακρίβεια 0,8 ), οπότε το επαναφέρεις όπως είναι στοκ.
Εάν θα βάλεις +2 πίσω είναι το ιδανικό γιατί η μοτό έχει ήδη πολύ μακριές σχέσεις, ειδικά η 1η με στοκ γρανάζωμα δεν τελειώνει. Με +2 γίνεται άλλο μοτό cheers


fox έγραψε:

υπαρχει ομως περιπτοση να χαλασεις κατι αλλο ομως με 2 δοντια κοντεμα??? η το φερνεις παλι στα ισα???
ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο πολυ της πιστας.

δεν χαλάς τίποτα, ίσα - ίσα που αποκτάς ένα πανέμορφο χαμόγελο μέσα από το κράνος Very Happy
Εγώ που κάνω μικτή χρήση (πίστα-βόλτα) είμαι στο -1 μπροστα που είναι ίσο με +2,7 πίσω και είναι πολύ οκ γι αυτό που το θέλω, απλώς ήθελε, μετά από πολύ ψάξιμο και δοκιμές που έκανα, επειδή είχα πολλές ταλαντώσεις (τανκ σλάπινγκ) στο μπροστινό και ειδικά με 3η στο κιβώτιο, πίσω μεγάλωμα το δυναμικό sag=με τον αναβάτη πάνω (δηλ. να κάθεται περισσότερο το πίσω μέρος στα 3,4 cm) για να μακρύνει λίγο το μεταξώνιο και να ηρεμήσει.
Τεσπα, επειδή υπάρχει δυσκολία στην εύρεση των +2δοντιών για το κ7-κ8 δηλ. το 43 που φοράει μαμά να γίνει 45 γι αυτό έβαλα το -1 μπροστά δηλ. απο 17 σε 16. Με ένα 44σάρι το κ7-κ8 είναι σούπερ και κατα προτίμηση AFAM που τα φέρνει ο Τασούλης που τρομερή ποιότητα ατσαλιού και όχι τα JT του Αλεξόπουλου που είναι μέτρια ποιότητα και με μικρότερη αντοχή. (τα έχω δοκιμάσει και τα δύο)
μπορει να βαλει και -1μπρος και -1πισω. δηλαδη στο κ7.....16-42. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 23 Ιαν 2010, 22:25

fox έγραψε:

υπαρχει ομως περιπτοση να χαλασεις κατι αλλο ομως με 2 δοντια κοντεμα??? η το φερνεις παλι στα ισα???
ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο πολυ της πιστας.


Ναι χαλάς,την ένδειξη στο κοντέρ κιάλλο,δλδ κλέβει περισσότερα χλμ αλλά αυτό διορθώνεται με Speedohealer... Επίσης η 6η μπαίνει στον κόφτη,και στο ταξίδι έχεις ελάχιστες στροφές παραπάνω και ίσως λίγο περισσότερους κραδασμούς.

Επίσης χαλάς και την ψυχική σου η ηρεμία... Μια φορά για πλάκα στο Κ5 είχα βάλει -1/+2,γιατί μου έλεγαν κάτι Ιταλικά στις ρεπρίζ... Ότι πιο κάφρικο πράγμα έχω οδηγήσει ποτέ... fotia fotia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apenadi
Jr.gixxer
apenadi


Άντρας Όνομα: : gorilla
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Hμερομηνία εγγραφής : 21/01/2010

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 08:36

και ενα χρησιμο εργαλειο υπολογισμου των αλλαγων στο γραναζωμα και το προφιλ του ελαστικου....

http://www.gearingcommander.com/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 16:17

εγω παντος οταν εβαλα ΑΦΑΜ τα εκανα -1μπροστα -2 πισω ετσι ειναι σαν να εκανα +0,7 πισω κ ετσι ειμαι οσο πιο κοντα σε στοκ με 55αρι προφιλ + οτι ειναι μικροτερη αλησηδα κ ελαφριτερα γραναζια .....ακουγομε υπερβολικος αλλα γιατι οχι ?
μιπος να ξεχορισουμε τα ποστ με την αλησυδα σε αλλο θεμα γιατι ειμαστε οφ-τοπικ?
σεξ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 17:26

apenadi έγραψε:
και ενα χρησιμο εργαλειο υπολογισμου των αλλαγων στο γραναζωμα και το προφιλ του ελαστικου....

http://www.gearingcommander.com/
okk ωραιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 17:44

Και κατι αλλο παιδες,επειδη δεν εχω αλλαξει λαστιχα ποτε,να υποθεσω οτι δεν τα αλλαζετε και τα δυο...Οποιο φαγωθει πρωτο...(στην Ελλαδα το πισω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 17:50

Σε ολο τον κοσμο το πισω λιωνει πρωτο. Εγω τα αλλαζω παντα ζευγαρι αλλα δεν το τρεχω σε κοντρες και σπανια κανω χαζοπαντιλικια μες την πολη. Οπως καταλαβαινεις εξαρταται απο τις συνηθειες σου αν θα αλλαζεις δυο πισω για ενα μπροστα ή ζευγαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 17:54

Οχι ξερεις γιατι το ειπα το "στην Ελλαδα το πισω''?Ειχα παει πριν χρονια σε ενα σεμειναριο στην ΜΟΘ για ελαστικα και αυτος που μιλουσε ειπε οτι στην Αγγλια πρωτα αλλαζουν το μπροστα!!!!!!!Μαλλον κανουν καλα endo....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 17:58

Μαλλον ηθελε να δωσει εμφαση στην κακη ποιοτητα των ελληνικων δρομων παρα το εννοουσε αυτο που ελεγε. Οσο καλη ασφαλτο και να εχουν οι αγγλοι δεν μπορει να ειναι καλυτερη απο τις πιστας (των Σερρων πχ) και ποτε δεν εχω ακουσει κανεναν να λιωνει στην πιστα το μπροστινο και να αφηνει το πισω για αργοτερα. Ακομη κι αν εχει συμβει αποτελει εξαιρεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 18:04

Και σε ποσα χιλιομετρα περιπου τα αλλαζεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι λάστιχα να βάλω?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» τη τακακια να βαλω???
» τι φιλτρο να βαλω???
» Τι clipons να βαλω?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com