Greek GSX-R forum
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_l10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_c10Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 Τι λάστιχα να βάλω?

Πήγαινε κάτω 
+20
opoulian
valentinosgsxr
apenadi
T.R.E
nktr
petrospropo
stavrosrodo
mistiriodis_tsantakias
lotinia
fox
Lelos69
panosk8
Hamamatsu
JIMK7
nasos-v
thanosk6
giatros
Κωσταςηρακλειο
κολτρέϊν
fanr
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 24 Ιαν 2010, 18:44

valentinosgsxr έγραψε:
Μαλλον ηθελε να δωσει εμφαση στην κακη ποιοτητα των ελληνικων δρομων παρα το εννοουσε αυτο που ελεγε. Οσο καλη ασφαλτο και να εχουν οι αγγλοι δεν μπορει να ειναι καλυτερη απο τις πιστας (των Σερρων πχ) και ποτε δεν εχω ακουσει κανεναν να λιωνει στην πιστα το μπροστινο και να αφηνει το πισω για αργοτερα. Ακομη κι αν εχει συμβει αποτελει εξαιρεση.

Κι ομως στις Σερρες πρωτα αλλαζεις το εμπρος και μετα το πισω file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Ιαν 2010, 16:01

Δεν μπορω να διαφωνησω "δασκαλε" καθως δεν εχω προσωπικη εμπειρια. silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Ιαν 2010, 16:28

Έχει να κάνει με το πως οδηγείς. Εάν οδηγείς με μπροσθόβαρα= βάρος μπροστά και με πολλά φρένα μέσα στη στροφή, χαλάς περισσότερο το μπροστινό και ειδικά εάν είναι με θερμοκρασίες άνω των 25 βαθμών και με soft γόμα.
Ως συνήθως μπορείς να τη βγάλεις με 2 πισινά και 1 μπροστινό στις Σέρρες.
Εγώ και οι υπόλοιποι με τα Michelin τα σλικ με την τούμπα που τα κάνουμε βγάζουμε 2 μέρες και το μπροστινό έχει να βγάλει 1 ακόμα td

τα έχω τα λάστιχα από το td στις άλλες ζάντες που φορούσα πάνω.
Θα βγάλω και φωτό να δείτε πόσο πέλμα έχει ακόμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Ιαν 2010, 16:54

nktr έγραψε:
Έχει να κάνει με το πως οδηγείς. Εάν οδηγείς με μπροσθόβαρα= βάρος μπροστά και με πολλά φρένα μέσα στη στροφή, χαλάς περισσότερο το μπροστινό και ειδικά εάν είναι με θερμοκρασίες άνω των 25 βαθμών και με soft γόμα.
Ως συνήθως μπορείς να τη βγάλεις με 2 πισινά και 1 μπροστινό στις Σέρρες.
Εγώ και οι υπόλοιποι με τα Michelin τα σλικ με την τούμπα που τα κάνουμε βγάζουμε 2 μέρες και το μπροστινό έχει να βγάλει 1 ακόμα td

τα έχω τα λάστιχα από το td στις άλλες ζάντες που φορούσα πάνω.
Θα βγάλω και φωτό να δείτε πόσο πέλμα έχει ακόμα

+ 1000 good Nικο αλλα αν τρως και τοσα πολλα πισω παει να πει οτι δεν εχεις καλη εισοδο και χουφτωνεις πολυ γκαζι στην εξοδο ssss

Ο Μπουστας παντως κι αυτος τρωει περισσοτερο εμπρος στις Σερρες ssss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Ιαν 2010, 17:11

Εμενα παντως τα conti μου τρωγονται ομοιομορφα Σερρες Laughing
Επειδη ειμαστε λιγο Οff τοπικ
Φιλε Λελο69 εμενα το μπροστα κραταει 12,000κμ και το πισω γυρω στα 6,000κμ
στο δρομο με κανα παντιλικι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Ιαν 2010, 17:31

opoulian έγραψε:
Εμενα παντως τα conti μου τρωγονται ομοιομορφα Σερρες Laughing
Επειδη ειμαστε λιγο Οff τοπικ
Φιλε Λελο69 εμενα το μπροστα κραταει 12,000κμ και το πισω γυρω στα 6,000κμ
στο δρομο με κανα παντιλικι.

Ευχαριστω μεγαλε!!!! okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Ιαν 2010, 22:22

φιλε απ οτι καταλαβα μιλας για τον δρομο!!
θα ελεγα ενα μπροστινο τον χρονο (περιπου) και δυο πισω.τωρα αμα γουσταρεις πολυ τα κολιδια μπορει να χρειαστεις και τριτο λαστιχο πισω!!! oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 17:29

1ndianos έγραψε:
φιλε απ οτι καταλαβα μιλας για τον δρομο!!
θα ελεγα ενα μπροστινο τον χρονο (περιπου) και δυο πισω.τωρα αμα γουσταρεις πολυ τα κολιδια μπορει να χρειαστεις και τριτο λαστιχο πισω!!! oraios

(αν απευθηνεσαι σε μενα)

Ναι για δρομο μιλαω και ρωταω για χιλιομετρα επειδη δεν το χρησιμοποιω το μηχανακι ολο τον χρονο.(Ειναι σε χειμερια ναρκη απο τον Νοεμβριο και θα το ξυπνησω τον Απριλιο!!!!!)Εχω κανει μολις 4000 χλμ και δεν πιστευω να θελουν αλλαγη επειδη το εχω και θα συνεχισω να το εχω στην ακρη τοσο καιρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 19:23

:?: :?: Παιδιά αναφέρατε ότι για το πίσω λάστιχο το 55αρι προφιλ είναι κορυφαίο...επειδή τώρα θα αλλάξω και τα δύο λάστιχα και το τωρινό είναι 50αρι , θα σεβαστώ τις γνώμες σας και θα βάλω 55αρι προφίλ πίσω να το δοκιμάσω...με το μπροστινό τι γίνεται ?? αλλάζει το προφίλ του επειδή θα αλλάξει το πίσω ?? και αν δε χρειάζεται να αλλάξει θα πρέπει να πειραχτεί το υψος απο την πίσω ανάρτηση ώστε να ξαναέρθει το ''ζυγισμα'' στα ίδια ?? ή απλως το βάζω και δεν αγγίζω τίποτα ?? sos.... παρεπιπτώντος όταν είπα ότι θέλω αυτή τη διάσταση μου είπαν :!: :?: scratch ότι είναι λέει ''σπάνια διάσταση'' toixos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 19:46

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:?: :?: Παιδιά αναφέρατε ότι για το πίσω λάστιχο το 55αρι προφιλ είναι κορυφαίο...επειδή τώρα θα αλλάξω και τα δύο λάστιχα και το τωρινό είναι 50αρι , θα σεβαστώ τις γνώμες σας και θα βάλω 55αρι προφίλ πίσω να το δοκιμάσω...με το μπροστινό τι γίνεται ?? αλλάζει το προφίλ του επειδή θα αλλάξει το πίσω ?? και αν δε χρειάζεται να αλλάξει θα πρέπει να πειραχτεί το υψος απο την πίσω ανάρτηση ώστε να ξαναέρθει το ''ζυγισμα'' στα ίδια ?? ή απλως το βάζω και δεν αγγίζω τίποτα ?? sos.... παρεπιπτώντος όταν είπα ότι θέλω αυτή τη διάσταση μου είπαν :!: :?: scratch ότι είναι λέει ''σπάνια διάσταση'' toixos

γιατι θες να βαλεις 55 προφιλ??? μιλας για την πιστα η για τον δρομο???κορυφαια ειναι και με 50 προφιλ,σημασια εχει τι θελεις να κανεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 07:10

:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:14

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile

εβαλα τα power one πριν 5 μερες.αυτα βγαινουν και σε 50 και σε 55 προφιλ.τα 55 προφιλ ειναι γομα,και με μεγαλητερη καμπυλη,και τα δυο ειναι πολυ καλα.και με τα δυο κανεις οτι θελεις (βολτα-πιστα)με το 55 προφιλ γινετε ποιο γρηγορο στην στροφη ειδικα στα κλειστα κοματια,αρα και καλυτερο στην πιστα με το 50 δεν αλλαζει τιποτα στο μηχ.σου και εχεις καλα κρατηματα!!!

εαν βαλεις 55 προφιλ κοντινε το βημα σου γιατι μακραινει αρκετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 10:31

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile


Με το 55αρι ειναι παντου καλυτερο ( δρομο και πιστα ) file
απλα θα βαλεις δυο δοντια περισσοτερα στο πισω γραναζι hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 13:00

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:?: :?: Παιδιά αναφέρατε ότι για το πίσω λάστιχο το 55αρι προφιλ είναι κορυφαίο...επειδή τώρα θα αλλάξω και τα δύο λάστιχα και το τωρινό είναι 50αρι , θα σεβαστώ τις γνώμες σας και θα βάλω 55αρι προφίλ πίσω να το δοκιμάσω...με το μπροστινό τι γίνεται ?? αλλάζει το προφίλ του επειδή θα αλλάξει το πίσω ?? και αν δε χρειάζεται να αλλάξει θα πρέπει να πειραχτεί το υψος απο την πίσω ανάρτηση ώστε να ξαναέρθει το ''ζυγισμα'' στα ίδια ?? ή απλως το βάζω και δεν αγγίζω τίποτα ?? sos.... παρεπιπτώντος όταν είπα ότι θέλω αυτή τη διάσταση μου είπαν :!: :?: scratch ότι είναι λέει ''σπάνια διάσταση'' toixos
σου ειπαν οτι ειναι σπανια η διασταση γιατι οντως 55προφιλ σε 190 διασταση δεν βγαζουν ολοι.
ενω σε 180\55 βγαζουν οι παρισσοτερες.και με 180/55 δεν αλλαζει πολυ το βημα και μπορεις να κρατησεις το ιδιο γραναζωμα.και εχει και ''στριφτερη'' κορωνα.(τα πιο ''αγωνιστικα'' λαστιχα π.χ supercorsa pro).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 13:58

JIMK7 έγραψε:
ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile


Με το 55αρι ειναι παντου καλυτερο ( δρομο και πιστα ) file
απλα θα βαλεις δυο δοντια περισσοτερα στο πισω γραναζι hallo

Jimmy , το μηχανάκι το έχω ήδη κοντύνει δυο δόντια και δε θα με πειράξει να αλλάξει το βήμα...το ερώτημα μου είναι αν πρέπει να αλλάξω και του μπροστινού το προφίλ και αν όχι , το πειράζει στο ''ζύγισμα''..μήπως πρέπει να κάνω και τίποτε άλλο όπως έχω προαναφέρει??? Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 14:43

Το μηχανακι σου θα ειναι πολυ καλυτερο με την μαμα διασταση μπροστα και 180/55 πισω λαστιχο. Ετσι ειχα το δικο μου SRAD και μου δινε περισσοτερη αυτοπεποιθηση πλαγιασμενος. Ειχα χαμηλωσει και το μπροστινο κατα 3 χιλ και σηκωσα το πισω μερος και 20χιλ (με λινκς για το μοχλικο - 25 ευρω απο ebay) κι ειχα πετυχει ετσι το καλυτερο στησιμο για κλειστο στροφιλικι (με τις μαμα αναρτησεις βεβαιως). Μετα απο αυτα χρειαστηκε να σφιξω λιγο παραπανω τις αναρτησεις και περισσοτερο την πισω γιατι εμπαινα με περισσοτερα χλμ και ηθελα καλυτερη αισθηση απο το πισω μερος της μηχανης.

Αυτα που σου λεω ειναι αποσταγμα 6 χρονων με το 750 του '96 και λαβε υποψιν οτι αυτο το μηχανακι δεν ειχε σταμπιλιζατερ. Αν ειχα το δικο σου μαλλον θα το ειχα χαμηλωσει ακομη λιγο μπροστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 15:42

Βαλε 180/55.Ειναι και πιο φτηνο απο τα αλλα 2 (190/50 190/55)
Στο 750 το 190 ειναι καπως μεγαλη διασταση και πιστευω περιτη.
Με το 180/55 το μηχανακι θα γινει πολυ πιο στριφτερο.
Στις αναρτησεις δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα.Στο μηχανακι θα θα σηκωθει ελαχιστα ο κολος λογου του 55 προφιλ και θα γινει λιγο γρηγοροτερο στις αλλαγες κατευθυνσης
Μπροστα δεν βγαινει μεγαλητερο προφηλ απο αυτο που ειδη εχεις 120/70
Βγαινει μεγαλητερο προφηλ μονο εαν αλλαξεις ζαντα και πας σε 16,5 ιντσες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 16:35

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile


Με το 55αρι ειναι παντου καλυτερο ( δρομο και πιστα ) file
απλα θα βαλεις δυο δοντια περισσοτερα στο πισω γραναζι hallo

Jimmy , το μηχανάκι το έχω ήδη κοντύνει δυο δόντια και δε θα με πειράξει να αλλάξει το βήμα...το ερώτημα μου είναι αν πρέπει να αλλάξω και του μπροστινού το προφίλ και αν όχι , το πειράζει στο ''ζύγισμα''..μήπως πρέπει να κάνω και τίποτε άλλο όπως έχω προαναφέρει??? Wink

φιλε θυμασε,γιατι ειχες κοντυνει το μηχανακι 2 δοντια???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 20:46

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:



Jimmy , το μηχανάκι το έχω ήδη κοντύνει δυο δόντια και δε θα με πειράξει να αλλάξει το βήμα...το ερώτημα μου είναι αν πρέπει να αλλάξω και του μπροστινού το προφίλ και αν όχι , το πειράζει στο ''ζύγισμα''..μήπως πρέπει να κάνω και τίποτε άλλο όπως έχω προαναφέρει??? Wink


Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2010, 20:51

gat0s έγραψε:
Βαλε 180/55.Ειναι και πιο φτηνο απο τα αλλα 2 (190/50 190/55)
Στο 750 το 190 ειναι καπως μεγαλη διασταση και πιστευω περιτη.
Με το 180/55 το μηχανακι θα γινει πολυ πιο στριφτερο.
Στις αναρτησεις δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα.Στο μηχανακι θα θα σηκωθει ελαχιστα ο κολος λογου του 55 προφιλ και θα γινει λιγο γρηγοροτερο στις αλλαγες κατευθυνσης
Μπροστα δεν βγαινει μεγαλητερο προφηλ απο αυτο που ειδη εχεις 120/70
Βγαινει μεγαλητερο προφηλ μονο εαν αλλαξεις ζαντα και πας σε 16,5 ιντσες


Ανεστη το 750 srad εχει 6 ιντζα πισω ζαντα σαν τα 1000 και καλο θα ειναι να μην του βαλει 180 λαστιχο ssss οχι οτι θα εχει κανενα ιδιαιτερο προβλημα αλλα καλυτερα θα του δουλεψει το 190 λογο διαστασης ζαντας file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Φεβ 2010, 07:43

1ndianos έγραψε:
ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile

εβαλα τα power one πριν 5 μερες.αυτα βγαινουν και σε 50 και σε 55 προφιλ.τα 55 προφιλ ειναι γομα,και με μεγαλητερη καμπυλη,και τα δυο ειναι πολυ καλα.και με τα δυο κανεις οτι θελεις (βολτα-πιστα)με το 55 προφιλ γινετε ποιο γρηγορο στην στροφη ειδικα στα κλειστα κοματια,αρα και καλυτερο στην πιστα με το 50 δεν αλλαζει τιποτα στο μηχ.σου και εχεις καλα κρατηματα!!!

εαν βαλεις 55 προφιλ κοντινε το βημα σου γιατι μακραινει αρκετα.

:!: :!: Παναγιώτη η michelin για τα power one βγάζει 2 διαφορετικές σείρες/γόμες με το ίδιο πέλμα...άσχετα με τα προφίλ η πρώτη είναι ένα βήμα πριν τα slic , η δευτερη ένα βήμα πρίν τη πρώτη και μετά ακολουθούν τα 2ct..μου τα έδειξε αυτός που θα μου τα βάλει και εγώ νόμιζα οτί ήταν το ίδιο...μάλιστα η πρώτη σειρά , η πιό μαλακή/αγωνιστική είναι και η μόνη που βγάζει διάσταση σε 16,5 ίντσες και που αναφέρουν ότι ''απαγορεύεται η χρήση για δρόμο''....ξαναεπισημαίνω ότι και οι δύο σειρές έχουν το ίδιο ακριβώς πέλμα σε όψη αλλάζει μόνο το ποσοστό μαλακής γόμας στους ''ώμους'' και δεν το ''φέρνουν'' διάφοροι έμποροι που κάνουν εισαγωγές παρα μόνο ο επίσημος εισαγωγέας michelin στην Ελλάδα...περισσοτερες πληροφορίες έχει το michelinpowerone.gr... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Φεβ 2010, 10:54

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
1ndianos έγραψε:
ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
:| ...Παναγιώτη , μετά που πήγα Σέρρες , αποφάσισα να μην ''ξανατρέξω'' σε δρόμο και αν μπορώ μια ή δύο φορές το χρόνο να ανεβαίνω πάνω να ξεθυμαίνω (τώρα υπολογίζουμε καλώς εχόντων των πραγμάτων Μάιο να ανεβούμε)...αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα ξαναπάω βόλτα στο δρόμο...σημειωτέον ότι το μηχανάκι το καλοκαίρι το δουλεύω επι καθημερινής βάσης...τα λάστιχα που θα βάλω είναι τα power one και τα θέλω για την πίστα και επειδη τα 2ct που φοράω έχουν ακόμη ''ψωμί'' , όταν γυρίσω απο σέρρες θα τα ξαναβάλω για το καλοκαίρι... Smile

εβαλα τα power one πριν 5 μερες.αυτα βγαινουν και σε 50 και σε 55 προφιλ.τα 55 προφιλ ειναι γομα,και με μεγαλητερη καμπυλη,και τα δυο ειναι πολυ καλα.και με τα δυο κανεις οτι θελεις (βολτα-πιστα)με το 55 προφιλ γινετε ποιο γρηγορο στην στροφη ειδικα στα κλειστα κοματια,αρα και καλυτερο στην πιστα με το 50 δεν αλλαζει τιποτα στο μηχ.σου και εχεις καλα κρατηματα!!!

εαν βαλεις 55 προφιλ κοντινε το βημα σου γιατι μακραινει αρκετα.

:!: :!: Παναγιώτη η michelin για τα power one βγάζει 2 διαφορετικές σείρες/γόμες με το ίδιο πέλμα...άσχετα με τα προφίλ η πρώτη είναι ένα βήμα πριν τα slic , η δευτερη ένα βήμα πρίν τη πρώτη και μετά ακολουθούν τα 2ct..μου τα έδειξε αυτός που θα μου τα βάλει και εγώ νόμιζα οτί ήταν το ίδιο...μάλιστα η πρώτη σειρά , η πιό μαλακή/αγωνιστική είναι και η μόνη που βγάζει διάσταση σε 16,5 ίντσες και που αναφέρουν ότι ''απαγορεύεται η χρήση για δρόμο''....ξαναεπισημαίνω ότι και οι δύο σειρές έχουν το ίδιο ακριβώς πέλμα σε όψη αλλάζει μόνο το ποσοστό μαλακής γόμας στους ''ώμους'' και δεν το ''φέρνουν'' διάφοροι έμποροι που κάνουν εισαγωγές παρα μόνο ο επίσημος εισαγωγέας michelin στην Ελλάδα...περισσοτερες πληροφορίες έχει το michelinpowerone.gr... scratch

???δεν καταλαβα γιατι μου τα λες αυτα,εβαλα power one και τα ξερω αυτα!!!τελος παντον.σε ρωτησα παραπανω γιο τον λογο που εχεις κοντυνη το μηχ. 2 δοντια,εαν βαλεις 55 προφιλ θα γινει (βαρη )το μηχ.θα αργει και δεν θα σου φορτωνει γρηγορα και η εκτη δεν θα γεμιζει με τιποτα!!!αυτα.....

oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Normal gixxer
Normal gixxer
ΣΚΟΡΠΙΟΣ


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : ???Πού τέτοια τύχη!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 24/05/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Φεβ 2010, 14:47

...Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο για το ''βάρος'' που θα δείξει το μηχανάκι με το 55αρι προφιλ και μάλλον πως θα καταλήξω στο 50άρι...εν πάση περιπτώση τη διευκρίνιση που έκανα για τα λάστιχα ήταν επειδή προανέφερες ότι ''τα 55 προφίλ είναι γόμα'' και επείδη και γω εχτές έμαθα πόσοι διαφορετικοί τύποι και γόμες βγαίνουν ανεξαρτήτου προφίλ έγραψα ότι έγραψα...τέσπα θα καταλήξω όπως έγραψα στο 50αρι για να μην αλλάξω τίποτε και απλώς θα πάω στα power one που θα είναι καλύτερα απο τα 2ct... 8)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Φεβ 2010, 14:58

ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
...Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο για το ''βάρος'' που θα δείξει το μηχανάκι με το 55αρι προφιλ και μάλλον πως θα καταλήξω στο 50άρι...εν πάση περιπτώση τη διευκρίνιση που έκανα για τα λάστιχα ήταν επειδή προανέφερες ότι ''τα 55 προφίλ είναι γόμα'' και επείδη και γω εχτές έμαθα πόσοι διαφορετικοί τύποι και γόμες βγαίνουν ανεξαρτήτου προφίλ έγραψα ότι έγραψα...τέσπα θα καταλήξω όπως έγραψα στο 50αρι για να μην αλλάξω τίποτε και απλώς θα πάω στα power one που θα είναι καλύτερα απο τα 2ct... 8)

Mεγαλη μαλακια θα κανεις αν βαλεις παλι 50 Rolling Eyes

δοκιμασε εστω και μια φορα το 55 και θα δεις οτι δεν θα βγεις χαμενος σε καμια περιπτωση file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι λάστιχα να βάλω?   Τι λάστιχα να βάλω? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Φεβ 2010, 15:58

JIMK7 έγραψε:
ΣΚΟΡΠΙΟΣ έγραψε:
...Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο για το ''βάρος'' που θα δείξει το μηχανάκι με το 55αρι προφιλ και μάλλον πως θα καταλήξω στο 50άρι...εν πάση περιπτώση τη διευκρίνιση που έκανα για τα λάστιχα ήταν επειδή προανέφερες ότι ''τα 55 προφίλ είναι γόμα'' και επείδη και γω εχτές έμαθα πόσοι διαφορετικοί τύποι και γόμες βγαίνουν ανεξαρτήτου προφίλ έγραψα ότι έγραψα...τέσπα θα καταλήξω όπως έγραψα στο 50αρι για να μην αλλάξω τίποτε και απλώς θα πάω στα power one που θα είναι καλύτερα απο τα 2ct... 8)

Mεγαλη μαλακια θα κανεις αν βαλεις παλι 50 Rolling Eyes

δοκιμασε εστω και μια φορα το 55 και θα δεις οτι δεν θα βγεις χαμενος σε καμια περιπτωση file

βρε συ,750 srad ειναι!!!το εχει κοντυνει 2 δοντια για να ζωηρεψει και να το χαιρεται ποιο πολυ,(ετσι τουλαχιστον καταλαβα)εαν του βαλει 55 προφιλ,θα μακρυνει και θα χασει οτι κερδισε απο το γραναζι....
τελος παντον.....αντε γεια.....
oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι λάστιχα να βάλω?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» τη τακακια να βαλω???
» τι φιλτρο να βαλω???
» Τι clipons να βαλω?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com