Greek GSX-R forum
GSXR 600 K6 ΗELP!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
GSXR 600 K6 ΗELP!! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
GSXR 600 K6 ΗELP!! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
JIMK7
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
nasos-v
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
T.R.E
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
k8 600 kk
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
kostaskr6
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
κολτρέϊν
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
Leroy
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
ripper
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_l10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_c10GSXR 600 K6 ΗELP!! Poll_r10 

 

 GSXR 600 K6 ΗELP!!

Πήγαινε κάτω 
+4
JIMK7
Miou
varypiniths
cytheDS
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΠαρ 13 Μαρ 2015, 10:27

γεια σας παιδιά καταρχάς καλός σας βρήκα!
πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός gsxr 600 μοντέλο του 2006 και έχω 1-2 προβληματάκια και θα ήθελα τα φώτα σας μπας και βγάλω κάποια άκρη
1ον.: το ""κλαπέ"" τις εξάτμισης πως λειτουργεί, από τις πόσες  στροφές "ανοίγει" και με το γύρισμα του κλειδιού πρέπει να λειτουργήσει (όπως το YPVS τις Yamaha?) έχω δοκιμάσει άλλους 2 μηχανισμούς από φίλους και κανένας δεν λειτούργησε.
οι φίσες από την πλεξούδα κατεβάζουν ρεύμα.
τώρα το έχω καταργήσει και το ""κλαπε"" είναι μονίμως ανοικτό..κατα πόσο θα επηρεάσει την λειτουργία του κινητήρα και αν την επηρεάσει σε τι θα έχει επιπτώσεις
2oν.: το συγκεκριμένο μηχανάκι καθόταν 2 χρόνια και αφού το πείρα του έκανα ολικό service τα λάδια ήταν πεντακάθαρα (χωρίς γρέζια η νερά) όταν άνοιξα την τάπα για να βάλω τα καινούργια λάδια παρατήρησα "σαπούνι" στην τάπα και γενικά στην εσωτερική πλευρά από το καπάκι, από που παίζει να με περνάει τα νερά μέσα? η παίζει να ήταν λόγο ακινησίας και υγρασίας? και αν έχω θέμα αν βάλω φώκια θα το σώσω?
3ον: η καμπάνα έχει κάποια κενά, όταν το έχω στο stand το μηχανάκι και βάλω μια ταχύτητα οποιαδήποτε και κουνήσεις την ρόδα το καταλαβαίνεις.. υπάρχει πρόβλημα με αυτό? θα χρειαστώ καινούργια καμπάνα? το έχει πάθει κάποιος άλλος?

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
varypiniths
Normal gixxer
Normal gixxer
varypiniths


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : PORTO SALONICA
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Αγωνιζόμενος : κατι κατεχουμε και μεις...
Hμερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΠαρ 13 Μαρ 2015, 12:14

1 δεν μπορεις σιγουρα να το ρυθμισεις μονος αν δε κατεχεις πολλα...αν ειναι μονιμως ανοιχτο θεωρητικα δεν παει στα χαμηλομεσαια αλλα παει καλυτερα στα ψηλα.
2 το σαπουνι ειναι κατα 80% υγρασια αλλα εχε το νου σου πως θα παει το θεμα
3 ολες οι καμπανες καπως ετσι ειναι ειδικα αν ο προηγουμενος του επινε το αιμα...τωρα αν εχεις τεραστιο κενο και σου τη σπαει θες καμπανα.ο τροπος που την ελεγξες δεν ειναι και ο πιο σωστος,ενοιωσες και τα κενα της αλυσιδας.
4καλοταξιδος και παντα ορθιος
spam on
5 γιατι αγοραζετε 600 και δε δινεται 500 παραπανω να παρετε 750 δε μπορω να καταλαβω.ειναι η μερα με το απολυτο σκοταδι και οχι απλα την νυχτα lol! .φιλικα παντα ε...
spam off
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΠαρ 13 Μαρ 2015, 14:59

οπως τα λεει ο απουπαν
καλες βολτες

gixxer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΠαρ 13 Μαρ 2015, 15:19

καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ. αλλα μάλλον όσον αφορά τον μηχανισμό τις εξάτμισης δεν σας έδωσα να καταλάβετε τι θέλω να πω!!... ΔΕΝ λειτουργεί καν! γι'αφτό λέω δοκίμασα και άλλους 3 μηχανισμούς.!! δεν λειτουργεί, πως να το πω.. πας βόλτα και είναι μόνιμος κλειστό ΔΕΝ ανοίγει το κλαπέτο, που στην ουσία είναι σαν να είναι χαλασμένος ο μηχανισμός..
όσο για ποιον λόγο πείρα 600 και όχι 750..
Το πείρα από φίλο-κολλητό και με έκανε απίστευτα καλή τιμή γιατί έφευγε εξωτερικό, αλλα ακόμα και αν δεν έπαιρνα το δικό του πάλι 600 θα κοιτούσα.. για πρώτη μηχανή δρόμου νομίζω πως είναι αρκετά καλή, αργότερα σε 1-2 χρονια θα το κοιτάξω για να πάρω κάτι μεγαλύτερο.. όχι ότι είμαι άπειρος από θέμα οδήγησης αλλα σε αυτήν την κατηγορια πηγαίνω πρώτη φορα. φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΠαρ 13 Μαρ 2015, 22:08

cytheDS έγραψε:
καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ. αλλα μάλλον όσον αφορά τον μηχανισμό τις εξάτμισης δεν σας έδωσα να καταλάβετε τι θέλω να πω!!... ΔΕΝ λειτουργεί καν! γι'αφτό λέω δοκίμασα και άλλους 3 μηχανισμούς.!! δεν λειτουργεί, πως να το πω.. πας βόλτα και είναι μόνιμος κλειστό ΔΕΝ ανοίγει το κλαπέτο, που στην ουσία είναι σαν να είναι χαλασμένος ο μηχανισμός..
όσο για ποιον λόγο πείρα 600 και όχι 750..
Το πείρα από φίλο-κολλητό και με έκανε απίστευτα καλή τιμή γιατί έφευγε εξωτερικό, αλλα ακόμα και αν δεν έπαιρνα το δικό του πάλι 600 θα κοιτούσα.. για πρώτη μηχανή δρόμου νομίζω πως είναι αρκετά καλή, αργότερα σε 1-2 χρονια θα το κοιτάξω για να πάρω κάτι μεγαλύτερο.. όχι ότι είμαι άπειρος από θέμα οδήγησης αλλα σε αυτήν την κατηγορια πηγαίνω πρώτη φορα. φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά..

Σωστα επραξες και πηρες 600 good οσο για το σερβομοτερ οι λογοι που δεν δουλευει είναι πολλοι Wink
Θα σου αναφερω μερικους από αυτους

1) Εχουν βγαλει από την ecu ένα καλωδιο για να μην αναβει το fi

2) Εχει κοπει το καλωδιο προς την ecu

3) Για να λειτουργισει πρεπει να ρυθμιστεί σωστα σε βολτ κατι που δεν μπορεις να κανεις εσυ nono πρεπει να το πας αντιπροσωπεια η τελος παντων σε ένα συνεργειο που να ξερει πως να το ρυθμιση  Very Happy

Αυτά είναι μερικα που μου ερχονται στο μυαλο μου, κανε αυτά και βλέπουμε Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Σαβ 14 Μαρ 2015, 01:19, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 00:29

μήπως υπάρχει καμια φωτογραφία η κανένα σχεδιάγραμμα για να δω που είναι η ecu και πια καλώδια φεύγουν για τον μηχανισμό? έχει 2 φύσες και μέτρησα με πολύμετρο να δω αν φέρνουν ρεύμα και ποσο. η μια έχει 3 καλώδια και το ένα από αυτά φέρνει 6volt η άλλη fisa έχει 2 καλώδια και το ένα από αυτά 6volt πάλι...

και όσον αφορά το "σαπούνι" που είδα στο καπάκι και στην τάπα.. εάν λέμε τώρα υπάρχει διαρροή θα είναι πολύ μιρκή γιατί στα νερά δεν φαίνεται κάποια διαφορα.. μπορώ να το σώσω με φώκια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 01:02

cytheDS έγραψε:
μήπως υπάρχει καμια φωτογραφία η κανένα σχεδιάγραμμα για να δω που είναι η ecu και πια καλώδια φεύγουν για τον μηχανισμό? έχει 2 φύσες και μέτρησα με πολύμετρο να δω αν φέρνουν ρεύμα και ποσο. η μια έχει 3 καλώδια και το ένα από αυτά φέρνει 6volt η άλλη fisa έχει 2 καλώδια και το ένα από αυτά 6volt πάλι...

και όσον αφορά το "σαπούνι" που είδα στο καπάκι και στην τάπα.. εάν λέμε τώρα υπάρχει διαρροή θα είναι πολύ μιρκή γιατί στα νερά δεν φαίνεται κάποια διαφορα.. μπορώ να το σώσω με φώκια?

Η ecu είναι κατω από τη σελλα, απλα δεν θυμαμαι ποιο πιν είναι στην ηλεκτρονικη σου για να κανεις τις μετρισης σου, αν θες σχεδιάγραμμα κατεβασε το service manual για το μηχανακι σου

Η φυσα με τα 3 καλωδια είναι που κανεις τις ρυθμισεις με τα βολτ, αναλογα με τα συρματόσχοινα, για να καταλάβεις πρεπει να εχεις γνωσεις πανω σ αυτό Very Happy ισως και με το service manual να βγαλεις ακρη, καπου μεσα λεει πως το κανεις Wink

Το σαπουνι που σου εχει κανει είναι από την υγρασία...δεν είναι τιποτα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 01:15

Κατι ακομα δεν δουλευει το μοτερ αν δεν εχεις πανω τις ντιζες του εξουπ και πρεπει να είναι σωστα ρυθμισμένες γιατι αλλιως κολλαει  Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 02:43

παιδιά ελπίζω να κάνει καλο καιρό και να το πάω κάποια στιγμή στην αντιπροσωπεία, σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. καλο βραδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 02:58

Καλοταξιδο φιλαρακι!!
Οπως στα λενε τα παιδια ειναι απλα για αρχη
δες ειναι οι ντιζες πανω στη πεταλουδα κ πανω στο μοτερακι?
Αν ναι,οταν γυρνας το κλειδι κανουν να κουνηθουν οι ντιζες κ
καπου μπλοκαρουν ή δε ζοριζονται καν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 13:08

ευχαριστώ πολύ. όταν το πείρα ήταν οι ντίζες στο μοτεράκι και στην πεταλούδα αλλα με το γύρισμα του κλειδιού δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ.!! οποτε τις έβγαλα από το μοτεράκι και τώρα είναι μόνιμα ανοιχτό.
δεν έχω πρόβλημα και έτσι όπως είναι (λόγο καιρού δεν το πήγα ακόμα βόλτα με την πεταλούδα ανοιχτή) απλά με ενδιαφέρει πιο πολύ τι επιπτώσεις θα έχει... δηλαδή αν θα "κρεμάει" στα χαμηλά και βεβαια αν γίνετε να το φτιάξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 20:44

Θεωρητικα μαν τραβαει καλυτερα στις χαμηλομεσσαιες,
πρακτικα εγω δεν ειδα καμια διαφορα στο 600.
Αν δε γυρνανε καθολου,ουτε το μοτερακι και δε σου αναβει
το FI στο καντραν,τοτε εχουν κοψει το καλωδιακι
απ την ECU οπως σε ειπε κι ο jim,ή ισως εχουν βαλει καποια αντισταση
νομιζω γινεται κι ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 22:23

σας ευχαριστώ και πάλι παιδιά όλους για την βοήθεια σας, θα κοιτάξω να βρω την ECU για να δω αν έχει γίνει κάποια "μετατροπή"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΣαβ 14 Μαρ 2015, 23:26

Αν δεν σου αναβει fi στανταρ εχουν βγαλει η κοψει το καλωδιο που παει στον εγκεφαλο Wink και για αυτό δεν σου δουλευει καθολου το μοτερ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΚυρ 15 Μαρ 2015, 00:11

οταν αναψε το f1, το γειωσα και το προβλημα ηταν το exup. Το ξηλωσα, ντιζες και μοτερακι, τραβηξα και το ασπρο μαυρο καλωδιο που παει στον εγκεφαλο για να μην μεινει το f1 αναμμενο και βρηκα την ησυχια μου. Διαφορα δεν καταλαβα πουθενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΚυρ 15 Μαρ 2015, 00:56

εγώ φοράω την μαμά εξάτμιση επάνω και γιαφτο λέω μήπως έχω κάποιο "θέμα" τώρα και άλλοι που φοράν έστω και τελικό εξάτμισης λένε ότι δεν βλέπουν κάποια διαφορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 15:44

GSXR 600 K6 ΗELP!! GvZwJ7
GSXR 600 K6 ΗELP!! Cw5d9j
GSXR 600 K6 ΗELP!! R1kow5
παιδιά έβγαλα αυτές τις φωτογραφίες από τις φίσες που πηγαίνουν επάνω στον εγκέφαλο λογικά... τα συμπεράσματα δικά σας.
και αυτό το άσπρο φισάκι που φαίνεται δεν ήταν πουθενά συνδεμένο
άμα δείτε προσεκτικά στην πρώτη εικόνα το καλώδιο ακριβώς διπλα από αυτό που είναι κολλημένο είναι κομμένο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 15:51

Μεγάλος νικοκοιρης αυτός που το είχε. Ξεκουμποσε τα φισακια ίσος έχουν υγρασία και άλατα. Δεν θέλει πολύ για να μην κάνει επαφή. Παίζει να το είχαν καταργήσει παλιά και έγινε πατάτα στην επαναφορά της μαμά εξάτμισης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 15:56

τι μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση? γίνετε κάτι? αν τα ενόσω θα έχω πρόβλημα? όσο για το άσπρο φισάκι στην τελευταία φωτογραφία δεν μπόρεσα να βρω που συνδέεται
τα φισακια από το exup τα ξεκούμπωσα και δεν βγάζει FI
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 17:57

Μάλλον σε εκείνο το φισακι θα είχε κανένα X-tre. Βρες την σωστή συνδεσμολογεια , εγώ δεν την θυμάμαι . Κάποιος με 600 θα σου απαντήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 18:25

φιλε μπορείς να μου πεις τι είναι το X-tre? γιατι είμαι καινούργιος στο χώρο με τα super sport
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 19:18

Αντικόφτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 19:22

ααα ok ευχαριστώ.. όσο για τα υπόλοιπα περιμένω κάποιος να με διαφωτίσει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΔευ 16 Μαρ 2015, 19:44

cytheDS έγραψε:
GSXR 600 K6 ΗELP!! GvZwJ7

παιδιά έβγαλα αυτές τις φωτογραφίες από τις φίσες που πηγαίνουν επάνω στον εγκέφαλο λογικά... τα συμπεράσματα δικά σας.
και αυτό το άσπρο φισάκι που φαίνεται δεν ήταν πουθενά συνδεμένο
άμα δείτε προσεκτικά στην πρώτη εικόνα το καλώδιο ακριβώς διπλα από αυτό που είναι κολλημένο είναι κομμένο!

Χμμμ τελικα είναι ότι ειχα πει  Very Happy
Αυτό που είναι κομμενο πρεπει να το ενωσεις ξανα, για να σου δουλεψει το εξουπ Wink και φυσικα θα πρεπει να ρυθμισεις τις ντιζες σωστα ( με βολτ ) για να μην κολλαει το μοτερ Very Happy

αν το ενωσεις θα δουλευει ξανα το μοτερ, αλλα αν δεν εχεις ρυθμισει σωστα τις ντιζες θα σου αναβει fi και δεν θα δουλευει το μοτερ nono απλα την ωρα που ανοίγεις τον διακοπτη θα κανει τη πρωτη κινηση και μετα τελος tongue


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Τρι 17 Μαρ 2015, 20:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cytheDS
Normal gixxer
Normal gixxer
cytheDS


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Mακεδονία
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Αγωνιζόμενος : Life is a circuit
Hμερομηνία εγγραφής : 13/03/2015

GSXR 600 K6 ΗELP!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GSXR 600 K6 ΗELP!!   GSXR 600 K6 ΗELP!! EmptyΤρι 17 Μαρ 2015, 00:18

αν το ενόσω δηλαδή δεν θα έχω πρόβλημα?  

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
GSXR 600 K6 ΗELP!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Τοποθέτηση ψαλιδιού από Gsxr 600 06-07 σε Gsxr 600 08-09
» gsxr 750 ή gsxr 1000
» Eλαστικα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com