Greek GSX-R forum
επιλογη scooter Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
επιλογη scooter Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
επιλογη scooter Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
JIMK7
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
nasos-v
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
T.R.E
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
k8 600 kk
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
kostaskr6
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
κολτρέϊν
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
Leroy
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
ripper
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
επιλογη scooter Poll_l10επιλογη scooter Poll_c10επιλογη scooter Poll_r10 

 

 επιλογη scooter

Πήγαινε κάτω 
+4
terrorzone
Billis 1340
Miou
proco
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠεμ 08 Οκτ 2015, 19:57

Καλησπερα,

Προσφατα μου εκλεψαν το sym citycom 300 i 2013 μοντελο.

Επειδη χρειαζεομαι scooter για να κινουμαι, σκεφτομαι να αγορασω καποιο παλι καινουργιο ομως με δοσεις γιατι δεν υπαρχει μετρητο Evil or Very Mad   μου τα εφαγε ολα η busa!!! lol

λοιπον,
Θελω να ειναι 250-300 κυβικα
να εχει χωρους αποθηκευτικους
να ειναι ομορφο γενικα και οχι σαν παπια( sh 300 + kymco people)
το Sym το θεωρω κορυφαια επιλογη σε σχεση με την τιμη του.
Το καινουργιο που βγηκε ειναι περιπου 28 αλογα, βεβαια αυτο δεν με ενδιαφερει ιδιατερα.
Αλλα δεν εχει ακομη δοκιμαστει αυτο το μοτερ.
Εψαχνα το προηγουμενο μοντ 2014 που ειναι 23 αλογα , ιδιο με αυτο που ειχα αλλα δεν βρισκω στοκ κανενα.. πριν κανα μηνα τα εδιναν 3000 ευρω αλλα ειχα αλλες προτεραιοτητες.

Αρα, επειδη θα σας μπερδεψω ( Αχιλλεα πες το, το βλεπω να ερχεται bounce )
Ειτε παιρνει καποιος sym 300 i 2014 με 3000 χιλιαρικα που ειναι πιο προσιτο σε τιμη, ειτε παρει στα 4000 που ειναι η diva το beverly 250 αλλα πολλα προβληματα, και το x city 250 yamaha( το θεωρω κορυφαια επιλογη,) ειτε το kymco people gti το οποιο ειναι γρηγορο αλλα με μηδεν χωρους , και τελος στα 5000 ειναι το x max 250 που πιστευω ειναι κορυφαια επιλογη γιατι τα συνδυαζει ολα, αξιοπιστια, ομορφια, αποθηκευτικους χωρους ( οχι δεν κανω διαφημιση στην yamaha σουζουκακιας ειμαι lol! ) ειτε σε honda sh 300 ( δεν εχει χωρους, τρομερη αξιοπιστια, μηδεν ομορφια)

Εν κατακλειδι, ειμαι αναμεσα σε sym citycom 300 i μοντ 2014 αν το βρω 3000 χιλιαρικα ειδαλως x city 250 yamaha..5000 δεν δινω με τιποτα.

Ακουω γνωμες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠεμ 08 Οκτ 2015, 20:34

δεν τα συμπαθησα ποτε μου τα σκουτερ
γεγονος ομως ειναι πως ειναι πολυ βολικα για την πολη .

μια μικρη εμπειρια εχω απο το sh 250 και ηταν πολυ πολυ βολικο για την πολη και σιγουρα καλυτερη επιλογη απο παπι μιας και ειναι ανωτερο σε ολα. θεση οδηγησης,φρενα,χωρους
οδηγικα μου αρεσε καλυτερα και απο το μπεβερλυ

απο μηχανικους εχω ακουσει οτι το χμαχ ειναι πολυ αξιοπιστο και βολικο
απο μηχανικους επισης εχω ακουσει οτι τα μπεβερλυ βγαζουν διαφορες μλκς

δεν ξερω τι εχει ο πανικας αλλα μια βολτα που ειχα παει με αυτο ειναι λες και καθεσαι στον καναπε του σαλονιου σου ή σε goldwind

η ομορφια ειναι καθαρα υποκειμενικο ζητημα .
πχ εμενα το μπεβερλυ δεν μου αρεσει καθολου . το sh μου αρεσει ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billis 1340
Normal gixxer
Normal gixxer
Billis 1340


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 295
Αγωνιζόμενος : Tuned by T.R.E...
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2014

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠεμ 08 Οκτ 2015, 20:39

Εγώ αυτο με τα Beverly και τα προβλήματα τους δεν μπορω να τα καταλάβω έχω ενα 250 καρμπυρατερ και ειναι σκύλος μαύρος βέβαια στη συντήρηση ειμαι τυπικός...Μπορει να τυχαίνει βέβαια....Beverly λοιπόν απο εμένα για την μεταπώληση την ομορφιά και την καλη οδηγική του συμπεριφορά χωρις βέβαια να ειμαι απόλυτος μιας και δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία απο scooter...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠεμ 08 Οκτ 2015, 21:26

Καλα τον ιταλο αμα τον παρεις ετοιμασου τρομπα νερου ,βαση μοτερ,κερια ιμμμο.Αυτα στο μενου.Το ση 300 ειχα το 2009 μεχρι το 2011 .ανεβενα μεχρι το χωριο στη κορινθο.αλλαξα μια μπαταρια και τακακια.γαμω τα φρενα και ας εχει μονο δισκο.κατεβαζε 150 κοντερ(αλλα αμα παταγες γυμνοσαλιαγκα ειχες φυγει).Χωρους κατω απο τη σελα μια μπουγατσα απο Σαββα και τα χαρτια σου.Αλλα σου εκανε δωρο τη βαλιτσα.ωραια φωτα και τραβαγε καλα το μοτερακι του.μονο στανταρ θα σκληρηνεις τη προφορτηση πισω γιατι ειναι σωβρακο....αυτα φιλε και το μετανιωσα που το εδωσα.τιμιο μηχανακι.τωρα σαν εμφανιση στη μαρμαροψωλαρα σου.για τη δουλεια το εχεις.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
drakos j.
Normal gixxer
Normal gixxer
drakos j.


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 140
Αγωνιζόμενος : προσπαθώ στο playstation
Hμερομηνία εγγραφής : 22/09/2013

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 01:14

σε αυτα που κοιτας το sym ειναι η πιο καλη επιλογη πιστευω..τιμιο μηχανακι για τα λεφτα του παντα.
ζημιες δεν βγαζει ιδιαιτερα,εχει χωρους και τα κανει ολα οπως καθε σκουτερ που πληρωνεις κακα τα ψεματα και το ονομα...δεν λεω honda και yamaha ειναι πολυ καλα και πολυ αξιοπιστα δεν σπανε και δεν χαλανε αλλα εξισου την δουλεια σου μπορεις να την κανεις και με ενα sym αφου το θες για την δουλεια σου και λιγο παρα εξω θα σε παει ανετα αν θελησεις...εγω το πρωτο μου ηταν ενα honda pcx 125,το εδωσα πηρα beverly 300,το εδωσα πηρα carnaby 300,το εδωσα και πηρα ενα suzuki fx αλλα δεν την αντεξα γιατι αυτο δεν χωραγε κατω απο την σελα ουτε το χαρτι του κτεο!!το πουλησα και αυτο και τωρα εχω ενα geopolis rs 300.σε κανενα δεν ειχα προβλημα το χοντα πολυ αξιοπιστο δεν ζητησε τιποτα και πολυ χωρο απο κατω χωραγε ενα φουλ φεις κρανος!τα αλλα δε με πιο λιγους χωρους αλλα απο θεμα κινητηρα ουτε κιχ ποτε.και στο καθε ενα τους ειχα κανει περιπου στα 20000 και αυτα με ζορισματα με παντιλικια και τετοια..απο δε πλυσημο μηδεν λυπηση με το πιεστικο και αγιος ο θεος ουτε εκει ειχα θεμα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 07:09

Εγω εχω aprilia sportcity 300 qube .Του χω κανει 40000χλμ κ δν μου εχει βγαλει κατι.Φοραει ιδιο μοτερ με το μπεβερλυ το 300 , αλλα μεχρι στιγμης δν μου εχει ζητησει τπτ.Μονο λαδια ,φιλιτρο κ μπιλιες λουρι του εχω αλλαξει...ΕΝταξει το συνηθισμενο των ιταλικων ειναι η τρομπα νερου...
Με αυτο που εχω παθει πλακα ειναι τα φρενα του κ οτι μετα απο 40000χλμ τα τακακια ειναι ακουραστα...Εχει δυο δισκους μπροστα...Δν εχει χωρο αρκετο κατω απο τη σελα δλδ δν χωραει ενα κρανος full face , αλλα εχει πατωμα στα ποδια κ βαζεις εκει αν θες ννα μεταφερεις πραγματα(εμενα με βολευει να βαζω τη τσαντα εργασιας κ να γυρναω ανενοχλητος)

Το sh ειναι εγγυηση κ δν εχω ακουσει κατι γι αυτο

Το xcity που ειναι βασικα το ιδιο με το xmax το μονο που εχω ακουσει ειναι οτι 3 γνωστοι μου το παθαν σχεδον ταυτοχρονα να τους καει το βιντιλατερ.Κατα τα αλλα ειναι κομπλε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 18:10

sh 250 η beverly 250 απο εμενα. αξιοπιστα ειναι και τα 2 αν τα συντηρεις σωστα. προσωπικα αν επερνα σκουτερ θα ηταν το aprilia sr max 300/gilera nexus 300. 2 φιλοι που τα εχουν και τα προσεχουν δεν εχουν βγαλει κατι. δεν ξερω ποσο θα σε βολεψει κατι τετοιο ομως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 19:57

Ρε γαμωτο ειμαι πιο κοντα στο x city 250 ασπρο με καφε σελα...δεν ξερω αν το εχει καποιος απο εδω..
Δυστυχως το sym 300 i δεν βρισκω 2014 μοντ οχι το καινουργιο με τα πολλα αλογα που εχει 3650 ευρω αλλα το προηγουμενο που επαιζε στα 3000..το ειχα και μου αρεσαι αρκετα..
Εναλλακτικα επειδη για τα ιταλικα εχω ακουσει αρκετους να εχουν προβληματα βεβαια υπαρχουννκαι εξαιρεσεις πχ theatiss λολ δεν θα παρω..
Γνωμες please για x city 250
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 20:22

Το SH 300 είναι μια χαρά,σκούτερ παίρνεις όχι γυναίκα. Έχει μεγάλες ρόδες και ωραία συμπεριφορά,και πάει 110-120 σχετικά άνετα.Το ίδιο και τα beverly.

Tα SYM είναι σαν μπαούλα =D

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proco
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 254
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2014

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 22:52

Χαχαχ Νικο δικιο εχεις...ρε φιλε το sh ειναι γαμω...αλλα εχει 5200 και ειναι εκτος μπατζετ μου. Επιδης δεν εχει χωρους, και δεν μ αρεσει να κυκλοφορω με βαλιτζα απο πισω, τι στο καλο κλειδαρας η υδραυλικος ειμαι λολ
Το x city 250 yamaha εχει 4000 πιο κοντα στα λεφτα που μπορω να διαθεσω...

Τελικα ολοι ειστε κρυφοχοντακηδες κουφαλες Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

επιλογη scooter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη scooter   επιλογη scooter EmptyΣαβ 10 Οκτ 2015, 07:27

T.R.E έγραψε:
Το SH 300 είναι μια χαρά,σκούτερ παίρνεις όχι γυναίκα. Έχει μεγάλες ρόδες και ωραία συμπεριφορά,και πάει 110-120 σχετικά άνετα.Το ίδιο και τα beverly.

Tα SYM είναι σαν μπαούλα =D


Γτ δν 110-120αριζε ευκολα το απριλιακι μου που στο χα δωσει τοτε που ησουν στα μερη μου? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
επιλογη scooter
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δεν πάει άλλο, πάω για scooter
» Αλλαγή μοτέρ σε scooter
» Επιλογη lap timer

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com