Greek GSX-R forum
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
JIMK7
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
nasos-v
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
T.R.E
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
k8 600 kk
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
kostaskr6
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
κολτρέϊν
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
Leroy
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
ripper
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_l10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_c10Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Poll_r10 

 

 Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων

Πήγαινε κάτω 
+2
giannisK6
Antonios_gsxr
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠεμ 18 Μάης 2017, 14:46

Χαιρετώ την παρέα!

Είδα αυτά τα πανέμορφα δοχεία υγρών φρένων της Rizoma και θέλω να πάρω ένα για τα μπροστινά φρένα.

Δοχείο Νο. 1
Δοχείο Νο.2Δοχείο Νο.3

Το θέμα είναι το εξής. Απ' ότι διαβάζω στο site της Rizoma, η Νο. 1 επιλογή που ανέβασα παραπάνω είναι για τον συμπλέκτη και όχι για τα φρένα.

Επειδή υπάρχει διαφορά στο σχήμα και μου αρέσει η 1η επιλογή πολύ περισσότερο, θα υπάρχει κάποιο οποιοδήποτε πρόβλημα αν αγοράσω ποτηράκι υγρών που προορίζεται για συμπλέκτη και βάλω μέσα υγρά φρένων;

Σε πολλές φωτογραφίες που βρίσκω στο google βρίσκω αρκετές μοτοσυκλέτες που έχουν το 1ο δοχείο από την πλευρά του φρένου και όχι από την πλευρά του συμπλέκτη.

Όπως θα δείτε εδώ σε διάφορες φωτογραφίες εδώ

Στο site του Πίσσαρη, ο οποίος τα εμπορεύεται, δεν γράφει ότι είναι αποκλειστικά για συμπλέκτη μόνο. https://www.uride.gr/parts/CM.CT125B

Και μία τελευταία απορία.

Χρειάζομαι και αυτό μαζί με την αγορά του δοχείου υγρών φρένων;





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠεμ 18 Μάης 2017, 15:33

Ιδια υγρα παιρνει ο συμπλεκτης με τα φρενα,οποτε αρχικα το δοχειο κανει και για τα δυο.
Επειδη τα εψαχνα πριν λιγο καιρο,σου προτεινω να παρεις απο ebay,ιδια με τα rizoma (απλα δεν εχουν τη σταμπα),σε λιγοτερο απο τη μιση τιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠεμ 18 Μάης 2017, 17:09

δεν ειναι ιδια τα υγρα του συμπλεκτη με των φρενων
λογικα αυτο που θελεις ειναι το μικρο που βαζουν στο συμπλεκτη

το αλλο που ρωτας εαν πρεπει να παρεις ειναι για να στηριξεις το δοχειο
εαν βρεις τροπο να το στηριξεις τοτε δεν ειναι αναγκη να το παρεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠεμ 18 Μάης 2017, 17:48

Miou έγραψε:
δεν ειναι ιδια τα υγρα του συμπλεκτη με των φρενων
λογικα αυτο που θελεις ειναι το μικρο που βαζουν στο συμπλεκτη

το αλλο που ρωτας εαν πρεπει να παρεις ειναι για να στηριξεις το δοχειο
εαν βρεις τροπο να το στηριξεις τοτε δεν ειναι αναγκη να το παρεις

Ναι Αλέξανδρε, το μικρότερο σε ύψος θέλω, που το προτείνει η Rizoma για δοχείο για τον συμπλέκτη.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠαρ 19 Μάης 2017, 17:57

δεν θα εχεις θεμα λογω υλικου...εγω εβαλα αλφαδολαστιχο και ειναι μια χαρα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠαρ 19 Μάης 2017, 22:09

ghost έγραψε:
δεν θα εχεις θεμα λογω υλικου...εγω εβαλα αλφαδολαστιχο και ειναι μια χαρα lol!


Κώστα μετά από λίγο καιρό αρχίζει και "ιδρώνει" το αλφαδολάστιχο,δεν κάνει για υγρά φρένων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΠαρ 19 Μάης 2017, 22:19

@Antonios_gsxr

δε νομιζω να εχεις προβλημα, δηλαδη σε καστομ μηχανακια πως βαζουνε τετοια δοχεια?
το 1ο δοχειο το βαζουν στο συμπλεκτη γιατι επαρκει, δε θελει πολυ υγρο οπως το φρενο.
για τη βαση δεν γνωριζω ομως, στειλε mail στην πωλητη και πες του αν τις δινει μαζι με το δοχειο,
διαφορετικα του λες να σου βαλει τη βαση για δοχειο φρενου (ασχετα αν εσυ παρεις το μικρο)

ειναι διαφορετικα τα υγρα φρενου με του συμπλεκτη? dot 4 δε βαζεις και στα 2?  aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΣαβ 20 Μάης 2017, 15:04

Ψάχνοντας στο caprimoto.it (official web reseller της Rizoma) και βλέποντας το δοχείο που με ενδιαφέρει, (αυτό), είδα ότι έχει μερικές επικοινωνίες, οι περισσότερες από τις οποίες είναι παρόμοιες με την δική μου.
Εδώ αυτό που αναφέρω.

Question:I have a PR16RCS clutch and PR15RCS brake MCs, should i buy a CT125 for the clutch and one CT127 for the brake or can i bought 2 X CT125 ?
02/08/2012
Answer:Both solutions are correct.


Question: Hello, I have a bmw hp4 and wanted to know if the CT125 is compatible with the front brake because every picture is the presentation of CT127 is presented. there-he has a volume or capacity to meet? thank you
11/02/2014
Answer:These are universal parts , if you use a lower capacity reservoir you will need to control the level more frequently.


Question: Can I use CT125 both for front and rear brake on my 2009 Kawasaki Z750 ?
17/01/2016
Answer:You can't use it on the rear because it is too big, in the front usually it is used for clutch but you can use it.


Νομίζω πως πήρα απάντηση στην απορία μου.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΤετ 31 Μάης 2017, 15:51

Επανέρχομαι, μιας που θα παραγγείλω άμεσα νέο ποτήρι υγρών φρένων.

Είδα ψάχνοντας στο ίντερνετ αυτό και θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρω από Ελλάδα ποικιλία σε τέτοια σωληνάκια.

Πώς μπορώ να το αναζητήσω στα ελληνικά, επειδή πληκτρολογώντας σωληνάκι φρένων μου βγάζει συνέχεια για σωληνάκια υψηλής κτλ και εγώ θέλω απλά αυτό το μικρό που ξεκινάει από το δοχείο υγρών φρένων και καταλήγει στην τρόμπα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων   Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων EmptyΤετ 31 Μάης 2017, 20:32

αλλοιως κοιτα εαν σου κανει το σωληνακι απο την μαμα τρομπα-δοχειακι
αλλιως ξερω οτι ο λαμπριανιδης πουλαγε σωληνακια φρενων με το μετρο
παρτον ενα τηλ μπας και βολευτεις με αυτον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποτηράκι υγρών συμπλέκτη, αντί για φρένων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αλλαγή υγρών φρένων
» Nissin Δοχειακι υγρων φρενων
» Δοχείο υγρών συμπλέκτη k8 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com