Greek GSX-R forum
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_l10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_c10Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Αγορά καινούριου κράνους

Πήγαινε κάτω 
+14
ΘΑΝΟΣ27
FLASKAS
Chrisk6
NIKOS
Miou
kotsosre
JIMK7
cornell
tyrinthos
Zuki
dimmoy
[alex]
k8 600 kk
Antonios_gsxr
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 17 Φεβ 2018, 20:54

Έχουμε και λέμε, μετά τις δοκιμές.

1η δοκιμή bell race pro star στο motomarket στην Καλλιρόης. Το small που είναι το νούμερο μου ήταν ασφυκτικά μικρό στο κεφάλι μου και το medium δεν ήταν για μένα. Το παλικάρι εκεί μου είπε πως είναι σε μόνιμη προσφορά το συγκεκριμένο μοντέλο από 1399 στα 599 ευρώ νομίζω.

Δοκίμασα και μία φθηνότερη σειρά της Bell, τα star νομίζω, στα οποία η εφαρμογή ήταν λίγο καλύτερη, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

2η δοκιμή δίπλα στον Τζωρτζόπουλο. Shoei X-spirit III και NXR. Το x spirit είναι σαν να το φτιάξανε με βάση το σχήμα του κεφαλιού μου. Όπως και το XR1100 που έχω και όπως και το X-spirit ΙΙ έχουν απίστευτη εφαρμογή στο κεφάλι μου. Οι τιμές που μου είπε για το III είναι 679 το μονόχρωμο και 879 τα replica.

3η δοκιμή το X-Lite X-802RR Ultra Carbon. Απίστευτο εσωτερικό πραγματικά, πανάλαφρο, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση σαν υλικά το από μέσα του και η εφαρμογή του ήταν καλή. Τιμή 460 ευρώ και απ' ότι μου είπε αυτός στο κατάστημα έχει και φθηνά ανταλλακτικά (νομίζω γύρω στα 45 ευρώ η φιμέ ζελατίνα).

4η δοκιμή στην Yamaha. Shark race R pro carbon και HJC rpha 11. Το shark αρκετά ελαφρύ, δυσκολεύτηκα περισσότερο από όλα τα κράνη που δοκίμασα να το βγάλω από το κεφάλι μου, μου φάνηκε ακραία racing συνολικά σαν κράνος και αν αποφασίσω να το πάρω, μου έκανε μία πολύ καλή τιμή. Την καλύτερη από όλα τα κράνη που είδα συνολικά χθες και μάλιστα με διαφορά. Τα HJC ποτέ δεν με συγκινούσαν εξωτερικά, δεν ξέρω γιατί και τώρα που δοκίμασα για 1η φορά κάποιο από αυτή την εταιρία, δεν μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα. Οι αεραγωγοί μου φαίνονταν της πλάκας σαν ποιότητα και στυβαρότητα συγκριτικά με του x-spirit ας πούμε, ή ακόμα και συγκριτικά με αυτούς του Shark. Τιμή δεν θυμάμαι, αλλά το άφησα σαν τελευταία επιλογή, άρα το έχω ήδη ακυρώσει.

Και τέλος δοκίμασα agv corsa. Προτού πάω στην Αθήνα έλεγα πως εφόσον μου κάνει καλά στο κεφάλι μου το corsa R θα είναι η 1η μου επιλογή. Πανέμορφο εξωτερικά, μοιάζει απίστευτα αεροδυναμικό το τμήμα του στο σαγόνι, περισσότερο από κάθε άλλο, αλλά πάλι ένιωσα πως δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με X-spirit, Race R pro και του X-Lite που δοκίμασα. Σαν εφαρμογή ήταν αρκετά καλό, ίσως να έπρεπε να το κρατήσω λίγο περισσότερο στο κεφάλι μου βέβαια, απλά ήταν η ώρα που έκλειναν σιγά σιγά και δεν ήθελα να τους καθυστερήσω.

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να δοκιμάσω Arai RX7-V, ούτε τα Kabuto που μου είχατε προτείνει. Την επόμενη φορά που θα έρθω στην Αθήνα.

Αν πάω για το φθηνότερο και το πιο value for money από όσα μου έκαναν καλά στο κεφάλι μου πάω για το race R pro με λιγότερα από 400 ευρώ.

Το HJC και το Bell και το AGV δεν τα υπολογίζω. Το πρώτο δεν με ενθουσίασε και το δεύτερο δεν είχε και την ιδανικότερη εφαρμογή στο κεφάλι μου.

Το X-Lite όπως σας είπα στα 460 ευρώ μοιάζει τρομερή επιλογή και είναι και πανάλαφρο!

Το NXR δεν το σκέφτομαι, γιατί θέλω αυτή την φορά να πάρω το racing κράνος της εταιρίας που τελικά θα διαλέξω.

Αν δεν υπολογίσω την διπλάσια τιμή του η καρδιά λέει ξεκάθαρα αυτό http://www.helmetcity.co.uk/shoei-x-spirit-3-marquez-motegi-2-tc1-2018/

Το είδα από κοντά, απίστευτα γραφικά, τρομερή εφαρμογή και μοιάζει το πιο ποιοτικό, το πιο ολοκληρωμένο από όλα τα υπόλοιπα που δοκίμασα. Αλλά και 879 ευρώ από Ελλάδα και ούτε 100 ευρώ πιο κάτω από Αγγλία. Μαζί με μία ζελατίνα ακόμη αγγίζει το χιλιάρικο.

Επειδή δυστυχώς έχω κόλλημα με το να μου αρέσει το κράνος που φοράω, δεν κοιτάζω καν τα μονόχρωμα X-spirit, ούτε καν κάποια που τα έχει σε προσφορά το Helmetcity κάτω από τα 500 ευρώ.

Τουλάχιστον ξέρω πλέον τι μου κάνει και τι όχι και έτσι κοιτάζω για τυχόν προσφορές και μένει απλά να αποφασίσω.






Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 16 Μαρ 2018, 16:13

Από σήμερα έχω τον διάδοχο του xr1100 στα χέρια μου. Αγόρασα από ελληνικό κατάστημα το Shoei X-Spirit III Marquez Motegi TC-1, το οποίο όπως σας είχα γράψει και παραπάνω, είχα δοκιμάσει στην Αθήνα πριν από περίπου ένα μήνα και μου έκατσε τέλεια στο κεφάλι μου.

Θα ανεβάσω φωτογραφίες κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο.



Όσον αφορά τα γραφικά του ήταν έρωτας με την 1η ματιά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΘΑΝΟΣ27
Normal gixxer
Normal gixxer
ΘΑΝΟΣ27


Άντρας Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Αγωνιζόμενος : ΠΑΠΑΛΑ!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2012

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 16 Μαρ 2018, 21:22

ole
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 17 Μαρ 2018, 00:05

Πολύ ωραίο. Καλές βόλτες!!!
Αχρειαστο να είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ADAMSS
Normal gixxer
Normal gixxer
ADAMSS


Άντρας Όνομα: : Πανος
Τόπος : παντου και πουθενα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Αγωνιζόμενος : στη ζωή
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2017

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 17 Μαρ 2018, 20:16

okk super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 18 Μαρ 2018, 23:14

Αγοραστηκαν  (απο εμενα και τον κολλητο μου)  2 Shoei x-spirit 3 απο ebay


1.Kagayama black mat color
 τιμη 605eu -Tzortzopoulos 890!!!!

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Img_0222
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Img_0310

2. assail blue - Ελλαδα περιπου 830eu και απο Αγγλια 540!!!!!!!!


Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Img_0311[/url]
Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Img_0312


Και μπορουν να επιστραφουν εντος 2 εβδομαδων σε περιπτωση λαθους.
Το μονο που χρειαζεται ειναι να δοκιμαστε το κρανος σε καταστημα στην Ελλαδα, για το σωστο μεγεθος (εαν δεν εχετε ηδη Shoei)

Μην πετατε τα λεφτα σας ασκοπα, αξιοποιηστε τις αγορες απο το διαδικτυο,
παντα να κανετε ερευνα αγορας.

Τωρα εντυπωσεις για το κρανος με Hayabusa Gen2 ειναι απλα σε αλλη κατηγορια.
Αθορυβο, πολυ ζυγισμενο, και στα πολλα πανω απο 260, κοβει τον αερα οπως το μαχαιρι το βουτυρο.
Το προτεινω ανεπιφυλακτα, για super προστασια, και αεροδυναμικη. Για supersport μηχανες ειναι μονοδρομος νομιζω.

Υ.Γ. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει π.μ να του στειλω τα Links
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 20 Μαρ 2018, 09:32

Antonios_gsxr έγραψε:
Από σήμερα έχω τον διάδοχο του xr1100 στα χέρια μου. Αγόρασα από ελληνικό κατάστημα το Shoei X-Spirit III Marquez Motegi TC-1, το οποίο όπως σας είχα γράψει και παραπάνω, είχα δοκιμάσει στην Αθήνα πριν από περίπου ένα μήνα και μου έκατσε τέλεια στο κεφάλι μου.

Θα ανεβάσω φωτογραφίες κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο.



Όσον αφορά τα γραφικά του ήταν έρωτας με την 1η ματιά!

Πανέμορφο. Για το ίδιο στοχεύω κι εγώ μιάς και το kiyonari τέρμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά καινούριου κράνους   Αγορά καινούριου κράνους - Σελίδα 2 EmptyΤρι 20 Μαρ 2018, 20:26

κραναρα φενεται το ατιμο Shocked
μεγειες σε ολους, αγρατζουνιστα να ναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορά καινούριου κράνους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Αγορά καινούριου παπιού
» Αγορα κρανους
» Αγορά κράνους μέχρι 300 ευρώ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com