Greek GSX-R forum
Αγορα κρανους Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αγορα κρανους Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αγορα κρανους Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
JIMK7
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
nasos-v
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
T.R.E
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
k8 600 kk
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
kostaskr6
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
κολτρέϊν
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
Leroy
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
ripper
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αγορα κρανους Poll_l10Αγορα κρανους Poll_c10Αγορα κρανους Poll_r10 

 

 Αγορα κρανους

Πήγαινε κάτω 
+18
nasos-v
magfaria
k8 600 kk
Aristosk8
ripseventh
kostasva
Darksoul
strofakias
valentinosgsxr
ghost
Miou
misfits296
teo46
GamaKapa7R
Babis
x4m3n0s
κολτρέϊν
georgeIII
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΚυρ 28 Αυγ 2011, 20:27

Ξερω οτι εχουν γραφτει παρα πολλα στο φορουμ για αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι εχω διαβασει τα περισσοτερα, αλλα δεν εχω καταληξει πουθενα. Η μηχανη για την οποια προοριζεται το κρανος ειναι το gsxr K6 και η χρηση του θα ειναι εθνικη οδος κυριως με ταχυτητες αναλογες της χρησης. Δηλαδη 140 -250 χλμ. Ποιο κρανος θα μου προτεινατε και γιατι;
Εχω διαβασει σε διαφορα φορουμ επιλογες αλλων αναβατων με ss και εχω μπερδευτει ειναι η αληθεια. π.χ. αλλος αγοραζει το arai RX7 και αλλος το quandum. με ποιο σκεπτικο γινεται αυτο; μονο με το οικονομικο; ειναι λογικο οτι αν δυο κρανη εχουν στην ιδια χρηση παρομοια ανεση, ποιοτητα και ασφαλεια θα παρω αυτο με την χαμηλοτερη τιμη. Δεν εχω κολληματα με μαρκες καθολου, και βεβαια πρωτο λογο εχει η ασφαλεια.
Ευχαριστω εκ των πρωτερων και συγνωμη για την δυσκολια της ερωτησης μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολτρέϊν
Full gixxer
Full gixxer
κολτρέϊν


Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : στα χαμενα
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 5015
Αγωνιζόμενος : δεν βρισκω ''paddock girl''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΚυρ 28 Αυγ 2011, 20:36

εγω φιλε μου, τα arai και τα shoei δεν τα αλλαζω με τιποτα. τωρα δεν ξερω πως ειναι και τα οικομικα σου, αλλα μια φορα δινεις λεφτα για κρανος και το βαζεις στο κεφαλι σου..!
εγω εχω το arai chaser, αν και δεν εχω αλλαξει πολλα κρανοι ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το συνηστω.

η αποφαση δικη σου. hallo

______________________________________________________
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η SUZUKI ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
x4m3n0s
Normal gixxer
Normal gixxer
x4m3n0s


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Hμερομηνία εγγραφής : 29/05/2010

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΚυρ 28 Αυγ 2011, 21:49

Κοιτα ειναι αρχικα το θεμα τιμη.Ποσα εισαι διατεθημενος να να σκασεις για ενα κρανος.Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο Χρηστο για τις εταιριες γιατι εχω ενα απο τη καθεμια και εχω δει τη διαφορα. Αποτις δυο αυτες εταιριες η Arai εχει το rx7 gp και η shoei εχει το x-spirit 2. Εκαστο 650-750 αναλογα τα γραφικα. Να σου απαντησω τι ειδα εγω οταν πηγα απο το πρωτο μου xr-1100 (shoei) σε Arai ακριβοτερο (rx7-gp). Στα shoei ναι ειναι αψογα απο ποιοτητα και πολυ ησυχα απο θορυβο οσο περιεργο και αν ειναi και αν θελεις ενα κρανακι σα 400-450 θα στο προτεινα. Τωρα αν θελεις να εισαι με 150-250 και να μην σε πιανει ο αυχενας σου απο το αερα εισαι για το δευτερο που ειπα. Τωρα απο arai για εμενα επειδη εχω δοκιμασει viper-gt κ quantum δεν θα πηγαινα σε αυτα αλλα στο xr.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΔευ 29 Αυγ 2011, 05:10

Η δικια μου γνωμη στο κρανος ειναι το shoei x-spirti 2 που το εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.τρομερο στην πιστα - ξεκουραστο στην εθνικη αλλα παντα στις ταχυτητες που λες με χρηση ωτοασπιδων.φυσικα τα φραγκα που κοστιζει δεν ειναι μικροποσο αλλα ας αναρωτηθουμε τι αξια εχει το κεφαλι μας για τον καθενα.θα ελεγα λοιπον οτι για το κρανος ειδικα να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη.
αλλη μια γμωμη μου ειναι οτι αφου αποφασισεις τελικα να το βαλεις βαθια το χερι στη τσεπη και εφοσον η μηχανη δεν ειναι μονο για εθνικη αλλα πας και καμια φορα να κανεις τις δουλειες σου μεχρι την τραπεζα π.χ. εχε και μια φτηνη λυση για αυτη την περιπτωση.ολοι ξερουμε οτι οι περισσοτεροι οδηγοι ι.χ. ειναι τραγια με μηδενικο σεβασμο προς τις μηχανες.δεν μπορεις να φανταστεις ξενερα που θα φας αν δεις το κρανος των 700+ με 70/km την ωρα οχι παραπανω, σημαδεμενο,γδαρμενο.την εχω πατησει με το προηγουμενο κρανος και ετσι το shoei που αγοραστηκε μετα το μικροατυχημα εχει δει μονο εθνικη και πιστα.δεν μιλαμε ομως για κρανος των 50 ευρω απο το σουπερ μαρκετ.το ξερω οτι ειναι πολλα τα λεφτα αλλα ειπαμε το κεφαλι δεν εχει τιμη.
τωρα αν θες ενα κρανος για ολα,τα shoei xr1100 και 1000 ειναι η καλυτερη λυση απο 390 εως 450 αν ψαχτεις σωστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GamaKapa7R
Normal gixxer
Normal gixxer
GamaKapa7R


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 63
Αγωνιζόμενος : Βιοπαλεστης
Hμερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΔευ 29 Αυγ 2011, 07:29

ασ μην μακρυγορουμε τα κρανη που 3εχοριζουν ειναι 2..(μαρκες εννοω)
Arai .. Shoei
ειμαι κατοχος ενος Arai που πραγματικα το λατρευω αλλα επιδη το 8ες για ε8νικη προτηνω την Shoei λογο λιγοτερης φασαριας το σχεδιο ειναι δικια σου αποψη σε ασφαλεια ειναι τα ιδια....
η τιμες διαφερουν και ποικιλουν για ευνοητους λογους....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΔευ 29 Αυγ 2011, 10:15

εγω πιστεύω οτι αν πάρεις την κορυφαία σειρά της εκάστοτε εταιρίας δεν θα έχεις πρόβλημα...
φυσικά arai shoei ειναι τοπ... αλλά εγώ έχω δοκιμάσει souomy x-lite και τα θεωρώ επίσης κορυφαία κράνη.
υπάρχει και η λύση να τα πάρεις απο έξω σε πολύ καλύτερες τιμές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΤρι 30 Αυγ 2011, 18:09

να σας βαλω κατι δυσκολο; να μου πειτε 1-2 μοντελα απο τις παρακατω μαρκες, ποιο θα αγοραζατε εσεις δηλαδη (δεν με ενδιαφερουν χρωματικοι συνδιασμοι απλα τα μοντελα. π.χ. shoei 1100)

arai
shoei
hjc
bell
shark
suomy
agv
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΤρι 30 Αυγ 2011, 22:28

georgeIII έγραψε:
να σας βαλω κατι δυσκολο; να μου πειτε 1-2 μοντελα απο τις παρακατω μαρκες, ποιο θα αγοραζατε εσεις δηλαδη (δεν με ενδιαφερουν χρωματικοι συνδιασμοι απλα τα μοντελα. π.χ. shoei 1100)

arai
shoei
hjc
bell
shark
suomy
agv

εγω να σου πω για arai rx7 και shoei xr1100 μετα αν θες να πας αλλου πας για suomy extreme και τα agv GP-Tech παρακατω σε αλλα κρανει δεν θα κοιταγα δεν τα σνομπαρω αλλα το κεφαλι μου βαζω μεσα....εκτος τουτο για τις τιμες φυσικα παιζουν διαφορες και φυσικα οπως σου ειπαν απο ebay ειναι πιο καλες οι τιμες αλλα να ξερεις οτι πρεπει να δεις και σε τι μοτοσυκλετα θα το φορας πχ για το gsxr επειδει εχει αλλη θεση οδηγησης δλδ πιο κατω εισαι στη τοπ κατηγορια των κρανων δλδ αυτα πυ ειπαμε πιο πανω αν πας στα πιο φτηνα εισαι σε αλλη κατηγορια μηχανης...εχουν διαφορετικες κλησης στους αεραγωγους γιατι παιζει η γωνια που οδηγας αυτο πρεπει να το ξερεις φυσικα ολα κανουν αλλα για καποιο σκοπο ειναι το καθενα....και τελος γνωμη μου πηγενε δωσε λεφτα για να παρεις 2 καλα πραγματα ενα πολυ καλο κρανος και ενα πολυ καλο μπουφαν ...και οχι ενα μετριο και πιο μετα θα παρω αλλο...εγω τα εσκασα τοτε χρεωθηκα αλλα δεν το μετανιωνω γτ μετα μπορει να μην αγοραζα ακριβω κρανος....αυτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
x4m3n0s
Normal gixxer
Normal gixxer
x4m3n0s


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Hμερομηνία εγγραφής : 29/05/2010

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΤρι 30 Αυγ 2011, 22:46

Κοιτα καλα κρανη ειναι πολλα αλλα αν θελεις κατι το οποιο θα σου κανει ακομη πιο ευχαριστη τη ζωη στα 220+ εισαι πρωτα μεταξυ rx7-gp, x-spirit 2 και μετα πας σε αντιστοιχες λυσεις απο αλλες εταιριες που θα σου ερθουν και λιγο πιο οικονομικα αν και οπως ειπε και ο φιλος Μπαμπης παραπανω το κεφαλι σου νομιζω πρεπει να το κοστολογεις λιγο πιο ακριβα. Οσο για το θορυβο στα δυο αυτα κρανη ειναι αρκετος αλλα οχι ενοχλητικος και πανω απ'ολα οσο κουραζουν τα αυτια σου τοσο ξεκουραζουν τον αυχενα σου. ΑΝ μπορεις δοκιμασε ολα οσα σου αρεσουν και αν μπορεις δοκιμασε τα μαζι για δεις πιο σου αρεσει περισσοτερο σαν αισθηση.Οτι και αν επιλεξεις καλοριζικο καλοφορετο και αγρατζουνιστο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 00:03

http://www.amazon.co.uk/Integral-Helmet-SHOEI-XR-1100-HADRON/dp/B002VX23ZO/ref=sr_1_1?s=automotive&ie=UTF8&qid=1314738019&sr=1-1

ξερω οτι ισως δεν ταιριαζει εδω αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα... δινει το 1100 τοσο, η καταλαβαινω κατι λαθος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΤετ 31 Αυγ 2011, 16:40

Για τσεκαρε και το παρακατω ποσταρισμα σε περιπτωση που εισαι σε αυτο το νουμερο.
https://gixxer.forumgreek.com/t5050-topic

οσο για μοντελα
arai rx-7
shoei κορυφη αλλα και ακριβο το x-spirit 2 αλλιως τα xr 1100 και xr 1000 αν βρεις καπου stock τα οποια θα ειναι και πολυ φτηνα.
AGV οπως ειπε και ο θωμας μονο gp-tech και τελος αλλο ενα που μου αρεσει εμενα και καποια στιγμη θα μπει στη συλλογη μου ειναι
το hjc αλλα μονο η replica του BEN SPIES. και αυτη που πηρε το παγκοσμιο και αυτη που ετρεχε περυσι με το αστερι. 290 η προπερσυνη και 350 αυτο που εχει φετος η hjc. αντιπροσωπος αυτης της μαρκας ειναι η colori.
απο τα υπολοιπα δεν γνωριζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 13:12

αν δεν πας να τα βαλεις στο κεφαλι σου για τουλαχιστον 10-15 λεπτα δεν εχει νοημα να καθομαστε και να μιλαμε... αλλη εφαρμογη εχει το καθε κρανος(εταιρεια) απλα να ξερεις οτι τα arai με τις ταχυτητες που λες θελουν
οτασπιδες...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 17:56

εγω φιλε μου δεν θα σου πω τι μαρκα και μοντελο να παρεις...θα σου πω μονο τι θα πρεπει να κανεις...
εισαι απο τους τυχερους που δεν εχουν κοληματα με μαρκες και το αποτελεσμα θα ειναι να παρεις ενα
κρανος που πραγματικα θα σου ''κατσει'' τελεια στο κεφαλι σου...παρε με τη σειρα τα καταστηματα που
εχουν τα κρανη που σε ενδιαφερουν και δοκιμασε τα ενα ενα...στη δοκιμη αφησε το στο κεφαλι σου οσο
περισσοτερο μπορεις και οχι βαλε-βγαλε...αυτο που θα σου κατσει τελεια, αγορασε το μετα απο οπου μπορεις
να το βρεις φθηνοτερα (καταστημα ή internet) οποια επωνυμη μαρκα και αν επιλεξεις, το θεμα ασφαλεια
ειναι δεδομενο...στα δυο πρωτα (απο θεμα τιμης) μοντελα της καθε μαρκας η αεροδυναμικη ειναι δεδομενη
το θεμα ειναι ποιο θα σου ''κατσει'' εσενα καλυτερα...τι δηλαδη? spies,lorenzo,stoner,rossi,dovi,sic και ολοι
οσοι απο τους κορυφαιους αναβατες στον κοσμο που δεν εχουν επιλεξει arai ή shoei παιζουν με τη ζωη τους?
αυτο δεν σημαινει να μην παρεις arai ή shoei, αλλα να μην αγορασεις κατι μονο και μονο για το ονομα του...
οσο για τον θορυβο, αν σε ενοχλει παρε ωταστπιδες ή παρε αποφαση να ταξιδευεις με αυτοκινητο. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠεμ 01 Σεπ 2011, 18:04

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 02 Σεπ 2011, 22:40

Babis έγραψε:
Για τσεκαρε και το παρακατω ποσταρισμα σε περιπτωση που εισαι σε αυτο το νουμερο.
https://gixxer.forumgreek.com/t5050-topic

οσο για μοντελα
arai rx-7
shoei κορυφη αλλα και ακριβο το x-spirit 2 αλλιως τα xr 1100 και xr 1000 αν βρεις καπου stock τα οποια θα ειναι και πολυ φτηνα.
AGV οπως ειπε και ο θωμας μονο gp-tech και τελος αλλο ενα που μου αρεσει εμενα και καποια στιγμη θα μπει στη συλλογη μου ειναι
το hjc αλλα μονο η replica του BEN SPIES. και αυτη που πηρε το παγκοσμιο και αυτη που ετρεχε περυσι με το αστερι. 290 η προπερσυνη και 350 αυτο που εχει φετος η hjc. αντιπροσωπος αυτης της μαρκας ειναι η colori.
απο τα υπολοιπα δεν γνωριζω.

εφαγα και εγω κολλημα με το HJC πηγα να το δοκιμασω εδω πατρα αλλα δεν το ειχε και θα το φερει μετα τις 15 και αν.. που το βρηκες 350€; και κατι αλλο το RPHA-10 ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ RPS-10Q Στο επισημο site της HJC το λεει RPS-10.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Babis
Normal gixxer
Normal gixxer
Babis


Άντρας Όνομα: : Μπάμπης
Τόπος : ΝΑΥΠΛΙΟ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Αγωνιζόμενος : Γιατί??????Για να κάνω τους πωλητές των πλαστίκων πλούσιους????
Hμερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΣαβ 03 Σεπ 2011, 05:08

georgeIII έγραψε:
Babis έγραψε:
Για τσεκαρε και το παρακατω ποσταρισμα σε περιπτωση που εισαι σε αυτο το νουμερο.
https://gixxer.forumgreek.com/t5050-topic

οσο για μοντελα
arai rx-7
shoei κορυφη αλλα και ακριβο το x-spirit 2 αλλιως τα xr 1100 και xr 1000 αν βρεις καπου stock τα οποια θα ειναι και πολυ φτηνα.
AGV οπως ειπε και ο θωμας μονο gp-tech και τελος αλλο ενα που μου αρεσει εμενα και καποια στιγμη θα μπει στη συλλογη μου ειναι
το hjc αλλα μονο η replica του BEN SPIES. και αυτη που πηρε το παγκοσμιο και αυτη που ετρεχε περυσι με το αστερι. 290 η προπερσυνη και 350 αυτο που εχει φετος η hjc. αντιπροσωπος αυτης της μαρκας ειναι η colori.
απο τα υπολοιπα δεν γνωριζω.

εφαγα και εγω κολλημα με το HJC πηγα να το δοκιμασω εδω πατρα αλλα δεν το ειχε και θα το φερει μετα τις 15 και αν.. που το βρηκες 350€; και κατι αλλο το RPHA-10 ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ RPS-10Q Στο επισημο site της HJC το λεει RPS-10.

δεν ξερω τι διαφορα μπορει να εχουν και αν εχουν.το ξερω οτι εχει ελειψη αυτο το μοντελο.καποια στιγμη το κυνηγουσα πολυ αλλα δεν ειχαν στο μεγεθος μου και οταν τελικα το φερανε ειχα ξενερωσει και δεν το πηρα γιατι ενα χρονο περιμενα σαν το βλακα λες και θα μου εδιναν το κρανους του ιδιου του BEN SPIES.οταν πρωτοβγηκε το καινουριο το ειδα στο καταστημα του ναυπλιου.στις πατρας που περναω καθε πεμπτη απο το μαγαζι δεν το ειδα ακομα.για την τιμη μπορει και να κανω λαθος για τα 350 παντως ειναι κατω απο 400.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠεμ 08 Δεκ 2011, 21:39

σημερα παρελαβα το νεο μου κρανος ενα HJC R-PHA 10 BEN SPIES στα 340+ 45 μεταφορικα και δωρο ενα δευτερο κρανος HJC ZF-10. ακομα δεν το εχω δοκιμασει το δρομο για να πω εντυπωσεις οταν το κανω θα σας πω!![img]Αγορα κρανους Img20111208212913[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠεμ 08 Δεκ 2011, 21:47

georgeIII έγραψε:
σημερα παρελαβα το νεο μου κρανος ενα HJC R-PHA 10 BEN SPIES στα 340+ 45 μεταφορικα και δωρο ενα δευτερο κρανος HJC ZF-10. ακομα δεν το εχω δοκιμασει το δρομο για να πω εντυπωσεις οταν το κανω θα σας πω!![img]Αγορα κρανους Img20111208212913[/img]


απο που το πηρες ? για βαλε λινκ ? το ψιλοζαχαρωνω ... το αραι εχει αρχισει να τα παιζει και λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠεμ 08 Δεκ 2011, 21:53

http://www.ebay.com/itm/150463976893?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

το ειχα βαλει και στο θεμα EBAY Ευκαιριες... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strofakias
Jr.gixxer
strofakias


Άντρας Τόπος : Αθηνα-Ν.Ιωνια
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Hμερομηνία εγγραφής : 29/12/2011

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 30 Δεκ 2011, 20:32

προ ημερων αγορασα shoei xr1000 με μεταφορικα 200 ευρωπουλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototrail.net
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 30 Δεκ 2011, 21:47

Miou έγραψε:
georgeIII έγραψε:
σημερα παρελαβα το νεο μου κρανος ενα HJC R-PHA 10 BEN SPIES στα 340+ 45 μεταφορικα και δωρο ενα δευτερο κρανος HJC ZF-10. ακομα δεν το εχω δοκιμασει το δρομο για να πω εντυπωσεις οταν το κανω θα σας πω!![img]Αγορα κρανους Img20111208212913[/img]


απο που το πηρες ? για βαλε λινκ ? το ψιλοζαχαρωνω ... το αραι εχει αρχισει να τα παιζει και λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο...

απο τι ειχα ψαξει τελευταια shoei XR 1100 black glossy καπου στα 360 μαζι με μεταφορικα απο αγγλια κιολλας δηλαδη χωρις τελωνειο 100% πιστευω οτι ειναι ανωτερα απο την ρεπλικα του σπιες οχι σε πολλα πραγματα με μια επιφυλαξη απο θορυβο για το HJC μονο αυτο μπορει να μην εχει καλο σε αεροδυναμικη πρεπει ναναι καλο απο βαρος πολυ τουμπανο απο σχεδιο κ εντοσθια παρα πολυ καλα το χω πιασει το χω φορεσει βολτα δεν το χω κανει μονο!
αλλα εχω παρει το FG 15 για την δικια μου το προηγουμενο που εβγαινε ρεπλικα νομιζω κ ειναι πολυ καλο μεχρι τα 200 θορυβος μηδεν μετα ακους λιγακι θορυβο κ το συγκρινω με το XR1000 6 χρονων που χω!
οτι κ να παρεις αλεξ αχρειαστο ναναι ρε μαν κ παρε οποιο πραγματικα δοκιμασεις κ σου κατσει πιο καλα!!
απλα το XR1100 για μενα θα ναι σιγουρα το επομενο!κ το 1000αρακι μου θα νια για δευτερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 30 Δεκ 2011, 21:54

ρε φιλιππακο δεν καθετε κανενα σοει καλα στην κεφαλα μου....
δοκιμασα και το 1100 και χ-σπιριτ και εντουραδικα και κανενα δεν καθετε καλα...
και ετσι σκεφτομαι να δοκιμασω αυτα ( hjc )τωρα

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgeIII
Normal gixxer
Normal gixxer
georgeIII


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 233
Αγωνιζόμενος : Μακαρι να ημουν...
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2009

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 30 Δεκ 2011, 22:12

μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κρανος, πολυ ελαφρυ καλος αερισμος (εννιωθα την ροη του αερα στο κεφαλι μου και δεν πηγαινα με χιλιομετρα) στην πολυ δεν εχει θορυβο. ακομα δυστυχως δεν εχω αξιωθει να βγω εθνικη να δω τι λεει... στις 2/1 αν εχει καλο καιρο και ανεβω αθηνα με την μηχανη θα το δοκιμασω. οσο για την αντοχη σε πεσιμο μακαρι να μην το διαπιστωσω ποτε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 30 Δεκ 2011, 22:23

Miou έγραψε:
ρε φιλιππακο δεν καθετε κανενα σοει καλα στην κεφαλα μου....
δοκιμασα και το 1100 και χ-σπιριτ και εντουραδικα και κανενα δεν καθετε καλα...
και ετσι σκεφτομαι να δοκιμασω αυτα ( hjc )τωρα
ωχ εμενα ενα καλο αλλο στο HJC ηταν οτι το νιωθα σαν shoei οπωσδηποτε δοκιμη τοτε παντως το γ@μιδι ειαν παναλαφρο το ρεπλικα αυτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

Αγορα κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα κρανους   Αγορα κρανους EmptyΠαρ 30 Δεκ 2011, 22:27

georgeIII έγραψε:
μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κρανος, πολυ ελαφρυ καλος αερισμος (εννιωθα την ροη του αερα στο κεφαλι μου και δεν πηγαινα με χιλιομετρα) στην πολυ δεν εχει θορυβο. ακομα δυστυχως δεν εχω αξιωθει να βγω εθνικη να δω τι λεει... στις 2/1 αν εχει καλο καιρο και ανεβω αθηνα με την μηχανη θα το δοκιμασω. οσο για την αντοχη σε πεσιμο μακαρι να μην το διαπιστωσω ποτε

εννοειται μαν αχρειαστο ναναι κ αγρατζουνιστο φτου φτου φτου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορα κρανους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΓΟΡΑ ΚΡΆΝΟΥΣ
» Βοήθεια για αγορά κράνους
» ερωτηση για μεγεθος κρανους

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com