Greek GSX-R forum
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
JIMK7
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
nasos-v
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
T.R.E
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
k8 600 kk
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
kostaskr6
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
κολτρέϊν
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
Leroy
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
ripper
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_l10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_c10SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Poll_r10 

 

 SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm

Πήγαινε κάτω 
+9
ADAMSS
poulitzer
gregor
terrorzone
lospsi
Koyfo
topetwrx
Miou
Volde27
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 02:08

Αγαπητοί φίλοι γειά σας

Είμαι κάτοχος Hayabusa K8, με 33,000km.
Η μηχανή αγοράστηκε μεταχειρισμένη(εντελώς μαμά) πρίν απο 1 μήνα.
Την πήγα για έλεγχο πριν την αγοράσω, σε γνωστό συνεργείο εξουσιοδοτημένο SUZUKI,
και μου είπαν οτι είναι o.k, και να προχωρήσω στην αγορά της εάν θέλω.

Βγαίνω καυλ.....νος εθνική οδό να την χαρώ, και διαπιστώνω οτι το Busa
πάνω απο τις 7,000 στροφές δεν!!! Με 3η,4η,5η,6η, τίποτα. (με 1η μόνο ανεβάζει 10,000 rpm)
Ξενερώνω λέω μάλλον αντλία βενζίνης είναι θα την πάω να την τσεκάρουν και θα φτιάξει..
Κανονίζω ραντεβού σε άλλο συνεργείο
και την αφήνω να την δούν.
Καθαρίστηκαν τα φίλτρα της αντλίας, και τα μπέκ, έβαλα και ενα φίλτρο DNA (ήθελα και φίλτρο τρομάρα μου,γιατί σκέφτομαι να της βάλω Yoshimura τελικά, να ελαφρύνει λίγο) την έκανε βόλτα ο μηχανικός
και ήρθε η στιγμή που υποτίθεται θα έβαζα φωτιά στην άσφαλτο.
Ώσπου να βγώ εθνική το Busa επιταχύνει σφαίρα, και βελτιώθηκε αισθητά σε σχέση με την 1η φoρά.

Μετά λύπης μόλις πάω να φορτώσω απο 3η και πάνω στίς 7,000 rpm το μηχανάκι σαν να έχει κόφτη
δεν μπορεί να ανεβάσει στροφές. Μίλησα σήμερα με το συνεργείο, μου είπαν αποκλείεται να έιναι η αντλία.
Στο net σε site διάβασα οτι πρέπει να μετρηθεί η πίεση στην αντλία, ο μάστορας λέει να αλλάξουμε μπουζί
(εάν είναι δυνατόν)  Έχει κάποιος ιδέα απο τι μπορεί να συμβαίνει?
Εάν έχετε κάποιο συνεργείο να προτείνετε, ευπρόσδεκτο


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Volde27 στις Σαβ 09 Δεκ 2017, 20:46, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 09:08

εχει συναγερμο το μηχανακι ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 09:31

Με 1η ανεβάζει δυνατά ή απλά και με το ζόρι μέχρι τις 10000; Μέχρι τις 7000 πως ανεβάζει; Δυνατά και πέφτει απότομα σαν να έχει κόφτη ή ψόφια;

Το πρώτο που θα έκανα είναι να μετρήσω συμπίεση, αλλά πάλι το να είναι τόσο ψόφια δεν στέκει.

Κάνε καλού κακού και ένα έλεγχο σε ΟΛΕΣ τις γειώσεις γιατί είναι άτιμο πράμα. Την έχω πατήσει άσχημα από λασκαρισμένη γείωση κάπου κάτω από τη σέλα.

Να υποθέσω ότι τα μπουζί είναι ΟΚ.

Πριν την πάρεις ή αυτοί που την έλεγξαν δεν την έκαναν κάποια δοκιμή;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 10:19

Miou έγραψε:
εχει συναγερμο το μηχανακι ?


Φίλε Miou καλημέρα.
Ναι φοράει συναγερμό. Λές να παίζει κάτι απο εκεί?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 10:40

ναι .το ειχαν παθει αρκετοι αυτο με τους μετα συναγερμους με λαθος συνδεσμολογια .
δεν θυμαμαι καλα αλλα νομιζω οτι συνδεαν πανω στην αντλια βενζινης και αυτο εκανε διακοπες.
ψαξε λιγο στην αναζητηση και θα βρεις τα παρομοια θεματα και θα διαβασεις τι ακριβως ηταν το προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 10:42

topetwrx έγραψε:
Με 1η ανεβάζει δυνατά ή απλά και με το ζόρι μέχρι τις 10000; Μέχρι τις 7000 πως ανεβάζει; Δυνατά και πέφτει απότομα σαν να έχει κόφτη ή ψόφια;

Το πρώτο που θα έκανα είναι να μετρήσω συμπίεση, αλλά πάλι το να είναι τόσο ψόφια δεν στέκει.

Κάνε καλού κακού και ένα έλεγχο σε ΟΛΕΣ τις γειώσεις γιατί είναι άτιμο πράμα. Την έχω πατήσει άσχημα από λασκαρισμένη γείωση κάπου κάτω από τη σέλα.

Να υποθέσω ότι τα μπουζί είναι ΟΚ.

Πριν την πάρεις ή αυτοί που την έλεγξαν δεν την έκαναν κάποια δοκιμή;


Φίλε topetwrx  χαμηλά δουλεύει μια χαρά, γι αυτό δεν καταλάβαν κάτι,σε κανένα απο τα δύο συνεργεία.
Εάν είχε πρόβλημα σε συμπίεση, θα ήταν παντού χωρίς δύναμη.
Ανεβάζει γρήγορα έως τις 7,000, χωρίς δισταγμό και κομπιάσματα.

Τα μπουζί έχουν αλλαχτεί στίς 12,000km, αυτό φαίνεται στο βιβλίο service.

Μόλις μίλησα με το συνεργείο και μου είπαν να την πάω αύριο, και να τσεκάρουν την πίεση στην αντλία βενζίνης.
Θα σας κρατήσω ενήμερους.

Υ.Γ Οχι τίποτα άλλο, αλλά έχει ξεκινήσει και η κρεβατομουρμούρα, τι την ήθελες την μηχανή κτλπ. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 10:46

Miou έγραψε:
ναι .το ειχαν παθει αρκετοι αυτο με τους μετα συναγερμους με λαθος συνδεσμολογια .
δεν θυμαμαι καλα αλλα νομιζω οτι συνδεαν πανω στην αντλια βενζινης και αυτο εκανε διακοπες.
ψαξε λιγο στην αναζητηση και θα βρεις τα παρομοια θεματα και θα διαβασεις τι ακριβως ηταν το προβλημα

Θα το έχω υπόψην μου, και εάν η αντλία δεν έχει τελικά πρόβλημα,
θα τούς πω να τον αποσυνδέσουν.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 11:57

Φίλοι μου έχω νεότερα.

Μπήκε ο μάστορας στο σύστημα της SUZUKI, με τον αρ. πλαισίου, και είδε
οτι ΔΕΝ έχουν γίνει 2 ανακλήσεις στο BUSA μου, ανορθωτής, και πλεξούδα κεντρικού διακόπτη.
Πράγμα περίεργο γιατί έως τις 20,000Km πήγαινε στα πλάισια της εγγύησης σε εξουσιοδοτημένα
Service Suzuki για να ισχύει η εγγύηση.

Οπότε είπε απαραίτητα να ξεκινήσουμε απο εκεί, μέσω αντιπροσωπείας (χωρίς κόστος?)
και μετά να ασχοληθούμε με τα υπόλοιπα.

Πριν μπεί στο σύστημα μου είπε οτι ελέγχθηκε
η πίεση στην αντλία, και δουλευε οκ. Αλλά στίς ψηλές στροφές δεν μπορεί να τσεκαριστεί η πίεση
οπότε πρέπει να αντικατασταθεί, απο οτι λέει στο srevice manual της Suzuki.

Είδωμεν, θα μιλήσει με αντιπροσωπεία για τις ανακλήσεις και θα με ενημερώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 13:09

Αυτό που σου έχω κυκλώσει έχει κανονικά ένα καπάκι που βραχυκυκλώνει τα 2 pin. Τα αλλά 2 κάτω είναι οι μεγάλες φύσες του εγκεφάλου για να κατατοπιστείς που περίπου είναι.
Εκεί θα συνδέεται ο συναγερμός. Πες τους να στο βραχυκυκλώσουν χωρίς να συνδέεται ο συναγερμός εκεί και δοκίμασε.

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   WVphfviyT424MYy4t7G_eQ

Κάπως έτσι μοιάζει (με το καπάκι).

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   I2muPuB5RZ2q72ZSbySunw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 13:19

Koyfo έγραψε:
Αυτό που σου έχω κυκλώσει έχει κανονικά ένα καπάκι που βραχυκυκλώνει τα 2 pin. Τα αλλά 2 κάτω είναι οι μεγάλες φύσες του εγκεφάλου για να κατατοπιστείς που περίπου είναι.
Εκεί θα συνδέεται ο συναγερμός. Πες τους να στο βραχυκυκλώσουν χωρίς να συνδέεται ο συναγερμός εκεί και δοκίμασε.

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   WVphfviyT424MYy4t7G_eQ

Κάπως έτσι μοιάζει (με το καπάκι).

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   I2muPuB5RZ2q72ZSbySunw

Φίλε Koyfo σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία.
Θα τούς πω να τον αποσυνδέσουν, να δούμε εαν επηρεάζει.

Το θέμα με τον ανορθωτή, που δεν έχει αλλαχτεί και έχει γίνει ανάκληση απο την SUZUKi
υπάρχει περίπτωση να κάνει την ζημιά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 13:27

Volde27 έγραψε:
=

Το θέμα με τον ανορθωτή, που δεν έχει αλλαχτεί και έχει γίνει ανάκληση απο την SUZUKi
υπάρχει περίπτωση να κάνει την ζημιά?
Φαντάζομαι ναι θα μπορούσε να δώσει τέτοια συμπτώματα. Ας με διορθώσει κάποιος.

Καλά αυτός που σου την πούλησε έτσι σου την έδωσε; Είναι δυνατόν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
lospsi
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 17/11/2016

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 15:40

Volde27 έγραψε:
Φίλοι μου έχω νεότερα.

Μπήκε ο μάστορας στο σύστημα της SUZUKI, με τον αρ. πλαισίου, και είδε
οτι ΔΕΝ έχουν γίνει 2 ανακλήσεις στο BUSA μου, ανορθωτής, και πλεξούδα κεντρικού διακόπτη.
Πράγμα περίεργο γιατί έως τις 20,000Km πήγαινε στα πλάισια της εγγύησης σε εξουσιοδοτημένα
Service Suzuki για να ισχύει η εγγύηση.

Οπότε είπε απαραίτητα να ξεκινήσουμε απο εκεί, μέσω αντιπροσωπείας (χωρίς κόστος?)
και μετά να ασχοληθούμε με τα υπόλοιπα.

Πριν μπεί στο σύστημα μου είπε οτι ελέγχθηκε
η πίεση στην αντλία, και δουλευε οκ. Αλλά στίς ψηλές στροφές δεν μπορεί να τσεκαριστεί η πίεση
οπότε πρέπει να αντικατασταθεί, απο οτι λέει στο srevice manual της Suzuki.

Είδωμεν, θα μιλήσει με αντιπροσωπεία για τις ανακλήσεις και θα με ενημερώσει.

Όσο είχα το GSXR (1000 K7), έκανα χωρίς κόστος την ανάκληση της τρόμπας φρένου που δεν είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Φέτος, στα κεντρικά της Suzuki.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 17:44

Λογικά φταίει αυτό που σου είπα και όχι κάτι άλλο. Εμένα φαντάσου βάραγε κόφτη στις 12.000rpm αντί για τις 14.000rpm.
Και μόνος σου μπορείς να το δεις δεν είναι τίποτα, βγάλε τη σέλα του οδηγού και πάρε ένα συνδετήρα για να βραχυκυκλώσεις τα 2 από τα 4 pin. Θα το καταλάβεις από το συναγερμό ο οποίος θα είναι συνδεδεμένος σε αυτά τα 2. Άμα δεν είσαι σίγουρος, βάλε μια φωτο εδώ με το plug να το δούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 21:05

Φίλοι μου ευχαριστώ για τις πολύτιμες απαντήσεις σας, και το ενδιαφέρον σας.

Πέρασα πρίν λίγο απο τον μάστορα (που είναι εξαιρετικός τύπος και ασχολείται ιδιαίτερα)
και τα νέα είναι τα εξής.

Είδε στο σύστημα online του Σφακιανάκη, οτι υπάρχει ο ανορθωτής που πρέπει να αλλαχτεί
λόγω ανάκλησης. Σε 1-2 μέρες, θα περαστεί στο Busa, και θα τσεκάρουμε μήπως είναι
απο εκεί το πρόβλημα. Θα δούμε επίσης την σύνδεση του συναγερμού, μήπως έχει
γίνει λαλακία στη σύνδεση.

Εάν δεν διορθωθεί το πρόβλημα, πάω (δυστυχώς) για αγορά αντλίας μεταχειρισμένης.
Την έχω βρεί 170-200 ευρώ στο ebay. Στήν Ελλάδα είναι πολύ πιο ακριβές, απ΄οτι είπε ο μάστορας.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν είναι βέβαιο οτι φταίει η αντλία, και δεν γουστάρω να δίνω
χρήματα, χωρίς να ξέρω που είναι το πρόβλημα.

Τον ρώτησα εάν εχει κανένα Busa να δανειστούμε την αντλία, για να δούμε εάν εκεί είναι
το θέμα, αλλά δυστυχώς δεν παίζει κάτι.

Θα σας κρατάω ενήμερους για την όποια εξέλιξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 21:18

[quote="topetwrx"]
Volde27 έγραψε:
=



Καλά αυτός που σου την πούλησε έτσι σου την έδωσε; Είναι δυνατόν;

Το μηχανάκι το αγόρασα απο ένα φοιτητή, ο οποίος έκανε 1,000Km απο τον Γενάρη
έως σήμερα! Εντελώς άσχετος απο μηχανάκια, την πήρε για να χτυπήσει κανένα γκομενάκι στην σχολή του.
Δεν την έβγαλε ποτέ εκτός Αθήνας, οπότε δεν είχε καταλάβει τίποτα. (1ο μηχανάκι του, με λεφτά του ματσωμένου μπαμπά)

Το Busa το είχε αγοράσει (με το πρόβλημα μάλλον) απο το Moto Japan, και του έχουν
δώσει εγγύηση μοτέρ ενός έτους. Η εγγύηση ισχύει ακόμα μάγκες, πήρα τηλ. στο μαγαζί, και μού είπαν
με άσχημο τρόπο, οτι άλλαξε ιδιοκτήτης, και δεν ισχύει η εγγύηση! Του λέω μεγάλε άλλαξες ΑΦΜ? Γιατι εαν είναι
το ίδιο με πρίν τότε έιναι η ίδια επιχείρηση! Μου απάντησε οτι δεν υποχρεούται να μου πεί, και κοντέψαμε να βριστούμε...

Ξέρετε εάν αληθεύει αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤρι 28 Νοε 2017, 21:21

lospsi έγραψε:
Volde27 έγραψε:
Φίλοι μου έχω νεότερα.

Μπήκε ο μάστορας στο σύστημα της SUZUKI, με τον αρ. πλαισίου, και είδε
οτι ΔΕΝ έχουν γίνει 2 ανακλήσεις στο BUSA μου, ανορθωτής, και πλεξούδα κεντρικού διακόπτη.
Πράγμα περίεργο γιατί έως τις 20,000Km πήγαινε στα πλάισια της εγγύησης σε εξουσιοδοτημένα
Service Suzuki για να ισχύει η εγγύηση.

Οπότε είπε απαραίτητα να ξεκινήσουμε απο εκεί, μέσω αντιπροσωπείας (χωρίς κόστος?)
και μετά να ασχοληθούμε με τα υπόλοιπα.

Πριν μπεί στο σύστημα μου είπε οτι ελέγχθηκε
η πίεση στην αντλία, και δουλευε οκ. Αλλά στίς ψηλές στροφές δεν μπορεί να τσεκαριστεί η πίεση
οπότε πρέπει να αντικατασταθεί, απο οτι λέει στο srevice manual της Suzuki.

Είδωμεν, θα μιλήσει με αντιπροσωπεία για τις ανακλήσεις και θα με ενημερώσει.

Όσο είχα το GSXR (1000 K7), έκανα χωρίς κόστος την ανάκληση της τρόμπας φρένου που δεν είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Φέτος, στα κεντρικά της Suzuki.

    Έγινε σ΄ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 08:30

Συγνωμη ρε Βολντε27 για το semi-spam ,αλλα ρε φιλε εκει στη μιχαλακοπουλου/καλλιροης ειναι σχεδον ολοι για μπουνιες,ροχαλες και χαστουκοτακουνα στις βλεφαριδες να τους γυρισουν μπουκλα.απορω πως κρατηθηκες ...μακαρι να βγαλεις ακρη.για συναγερμό μετα μου μυριζει και εμενα.ξηλωσε τον να παει στο διαολο.εγω το χαριζα στο συνεργειατζη και δεν τον ηθελε,ενω δουλευε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 09:22

Volde27 έγραψε:
ν
δώσει εγγύηση μοτέρ ενός έτους. Η εγγύηση ισχύει ακόμα μάγκες, πήρα τηλ. στο μαγαζί, και μού είπαν
με άσχημο τρόπο, οτι άλλαξε ιδιοκτήτης, και δεν ισχύει η εγγύηση! Του λέω μεγάλε άλλαξες ΑΦΜ? Γιατι εαν είναι
το ίδιο με πρίν τότε έιναι η ίδια επιχείρηση! Μου απάντησε οτι δεν υποχρεούται να μου πεί, και κοντέψαμε να βριστούμε...

Ξέρετε εάν αληθεύει αυτό?


αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις μπορεις να τον ninza
φυσικα και δεν ισχυει η mal@kies που σου ειπε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 11:17

terrorzone έγραψε:
Συγνωμη ρε Βολντε27 για το semi-spam ,αλλα ρε φιλε εκει στη μιχαλακοπουλου/καλλιροης ειναι σχεδον ολοι για μπουνιες,ροχαλες και χαστουκοτακουνα στις βλεφαριδες να τους γυρισουν μπουκλα.απορω πως κρατηθηκες ...μακαρι να βγαλεις ακρη.για συναγερμό μετα μου μυριζει και εμενα.ξηλωσε τον να παει στο διαολο.εγω το χαριζα στο συνεργειατζη και δεν τον ηθελε,ενω δουλευε.....

lol! lol! Οντως Καλλιροης-Μιχαλακοπουλου, θελουν τρελλα μπουκετα, για να σεβονται εμας που μας τα παιρνουν
χοντρα εδω και δεκαετιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 11:22

Miou έγραψε:
Volde27 έγραψε:
ν
δώσει εγγύηση μοτέρ ενός έτους. Η εγγύηση ισχύει ακόμα μάγκες, πήρα τηλ. στο μαγαζί, και μού είπαν
με άσχημο τρόπο, οτι άλλαξε ιδιοκτήτης, και δεν ισχύει η εγγύηση! Του λέω μεγάλε άλλαξες ΑΦΜ? Γιατι εαν είναι
το ίδιο με πρίν τότε έιναι η ίδια επιχείρηση! Μου απάντησε οτι δεν υποχρεούται να μου πεί, και κοντέψαμε να βριστούμε...

Ξέρετε εάν αληθεύει αυτό?


αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις μπορεις να τον ninza
φυσικα και δεν ισχυει η mal@kies  που σου ειπε

Καλημερα φιλε Miou

Το ερωτημα ειναι πως μπορω να μαθω εαν αλλαξε ο ιδιοκτητης???
Βασει νομοθεσιας νομιζω οτι αλλαζει το ΑΦΜ μιας επιχειρησης οταν πουληθει.
Εχεις καμμια ιδεα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 11:53

μιλας με τον συνηγορο του καταναλωτη και λες οτι εχεις αγορασει ενα μηχανακι με εγγυηση και οτι το μαγαζι πλεον δεν την δεχεται κτλ κτλ και τους αφηνεις να τον παρουν αυτοι ενα τηλ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 14:50

Σας στέλνω pic και της χοντρουλας, που γινεται η φασαρια.

Κυριακη στο Σχηματαρι που την εβγαλα για check!

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Img_1013
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gregor
Jr.gixxer
gregor


Άντρας Όνομα: : gregory
Τόπος : volos
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 08/07/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 16:37

το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το Motojapan ήθελα να κάνω την αγορά αλλά επειδή το παλικάρι που την είχε αγοράσει από εκεί την είχε πάρει με ''δανειο'' ή κάτι τέτοιο από εκεί στην άδεια του είχε παρακράτηση κυριότητας και γω ήθελα ένα χαρτι για να γίνει η άρση και επειδή είχε αλλάξει η ιδιοκτησία δεν μπορούσα να τον βρω, οπότε μάλλον ισχύει ότι άλλαξε η ιδιοκτησία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Volde27
Jr.gixxer
Volde27


Άντρας Όνομα: : volde
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Αγωνιζόμενος : Some day
Hμερομηνία εγγραφής : 27/11/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 16:45

gregor έγραψε:
το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το Motojapan ήθελα να κάνω την αγορά αλλά επειδή το παλικάρι που την είχε αγοράσει από εκεί την είχε πάρει  με ''δανειο'' ή κάτι τέτοιο από εκεί στην άδεια του είχε παρακράτηση κυριότητας και γω ήθελα ένα χαρτι για να γίνει η άρση και επειδή είχε αλλάξει η ιδιοκτησία δεν μπορούσα να τον βρω, οπότε μάλλον ισχύει ότι άλλαξε η ιδιοκτησία

Αρα τον ηπια απο πλευρας εγγυησης.
Τελος παντων, ουτως η αλλος σιγα μην μου εδιναν λυση στο προβλημα....

Υ.Γ. Με παρακρατηση κυριοτητας τι γινεται αληθεια οταν αλλαζει η ιδιοκτησια??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gregor
Jr.gixxer
gregor


Άντρας Όνομα: : gregory
Τόπος : volos
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 08/07/2017

SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm    SOS HAYABUSA K8 -  ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ  ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm   EmptyΤετ 29 Νοε 2017, 22:42

η παρακράτηση κυριότητας γίνεται στο όνομα του ιδιοκτήτη της εταιρίας. οπότε για να γίνει η άρση παρακράτησης ήθελε ένα αποδεικτικό της τράπεζας ότι έχει εξοφληθεί όλο το ποσό και μία υπεύθυνη δήλωση του ιδιοκτήτη της εταιρίας ότι έχει πληρωθεί και ότι δεν έχει καμία άλλη απαίτηση και να γίνει η άρση της παρακράτησης, στην δικιά μου περίπτωση το όλο θέμα ήταν να βρω τον προηγούμενο ιδιοκτήτη της motojapan. αλλά τέλος καλά όλα καλά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
SOS HAYABUSA K8 - ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7.000 rpm
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόβλημα με GSXR 1000 K7 μπερδέματα ακαυτες κ δν ανεβάζει πάνω από 3500σαλ
» Για να μην ανεβαζει θερμοκρασια τωρα το καλοκαιρι......
» ΠΑΝΩ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com