Greek GSX-R forum
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
JIMK7
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
nasos-v
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
T.R.E
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
k8 600 kk
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
kostaskr6
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
κολτρέϊν
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
Leroy
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
ripper
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_l10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_c10ΠΡΟΣΤΙΜΟ Poll_r10 

 

 ΠΡΟΣΤΙΜΟ

Πήγαινε κάτω 
+16
arturo
gsxr1000nitro
cyberia
GsxrPower
andRewR
sakisole
Hamamatsu
Zuki
GIXXERAKIAS
κωστας
valentinosgsxr
gat0s
DENNIS
giorgostam
STELIOS
kospoz
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 00:55

Γεια σε ολους.Μολις γυρισα απο μια βολτα στο κεντρο της πολης (Θεσσαλονικη) η οποια μου κοστισε 300 ευρωπουλα fotia
Ειμαι σταματημενος στο φαναρι (για οσους γνωριζουν στις δωδεκαοροφες απεναντι) με κρανος μπουφαν κτλ.Απεναντι βλεπω μια ομαδα ζηταδων mal@kies να με κοιτανε λες και ημουν ο παλαιοκωστας (να ναι καλα το παλικαρι).Σκανε μυτη και μου λενε σβησε και στην ακρη!Ειχα ρε παιδια την πινακιδα στο κλασικο σημειο που την εχουν ολοι στο φτερο.Μου μιλαει ο προισταμενος γιατι την εχω εκει και του λεω για ομορφια xaxa xaxa Μου λεει ναι ομως δεν φαινεται και εκεινη την ωρα πεταγεται ενας πιτσιρικος ειναι απο αυτους τους μαγκες μ@λακες που μιλανε μεσα απο την στολη και κανει μια--> τι ειπε?φαινεται?γραψτον να τελειωνουμε ninza ninza Αποτελεσμα αυτου 300 ευρω και το γνωστο μεσα σε 10 μερες αν πληρωθει η κληση ειναι τα μισα.
Αυτου του κλανιαρη ενα εχω να του πω.Οτι ποτε στη ζωη του δεν θα αξιωθει ο μ@λακας να παρει γρηγορη μηχανη :joih: :joih: και θα γυρναει με της υπηρεσιας κατι σαν dt ειναι το μαρσαριζε κιολας ο βλακας xaxa xaxa .
Εδω πανω οι τροχομπατσοι της κοβουν με οσους εχουν καλα gsxr και σε κανουν κοσκινο για να σου την κατσουν.
respekt σε οσους σε καποιο νοημα τροχομπατσου κανουν souza και εξαφανιζονται.
Μιλαω με τοσο μισος ρε παιδια γιατι αντι να πανε να κυνηγησουν πραγματικους εγληματιες οι παλιοχαφιεδες την πεφτουν σε σενα σε μενα στους ευκολους και τους τσαλακωνουν.Ξερει αυτος αν εχω την πολυτελεια να πληρωνω τετοια ποσα?Αλα στα kolos τους μηνας μπαινει μηνας βγαινει πεφτει το παραδακι τους αλοιμονο σε μας eleison eleison
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 01:43

Αφού δεν καταλαβαίνουν η μ@λ@κες ότι ο μόνος λόγος που μπαίνει η πινακίδα κάτω είναι για λόγο αισθητικής και τίποτα άλω και εξάλλου μια χαρά φαίνεται
αλά άμα είσαι pig pig pig δεν καταλαβαίνεις η συνάδελφοι τους παντνως δεν έχουν καθόλου πινακίδες στα πολιτικά τους άλλα δεν τρέχει τίποτα αμα εισαι δικος τους pig pig pig pig pig fuck fuck fuck fuck fuck kolos kolos kolos kolos kolos trella trella trella trella
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 08:40

STELIOS έγραψε:
Αφού δεν καταλαβαίνουν η μ@λ@κες ότι ο μόνος λόγος που μπαίνει η πινακίδα κάτω είναι για λόγο αισθητικής και τίποτα άλω και εξάλλου μια χαρά φαίνεται
αλά άμα είσαι pig pig pig δεν καταλαβαίνεις η συνάδελφοι τους παντνως δεν έχουν καθόλου πινακίδες στα πολιτικά τους άλλα δεν τρέχει τίποτα αμα εισαι δικος τους pig pig pig pig pig fuck fuck fuck fuck fuck kolos kolos kolos kolos kolos trella trella trella trella
Ναι φιλε μου εχεις απολυτο δικιο τα παλιο pig pig pig ειναι μονο για pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 11:10

kospoz έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Αφού δεν καταλαβαίνουν η μ@λ@κες ότι ο μόνος λόγος που μπαίνει η πινακίδα κάτω είναι για λόγο αισθητικής και τίποτα άλω και εξάλλου μια χαρά φαίνεται
αλά άμα είσαι pig pig pig δεν καταλαβαίνεις η συνάδελφοι τους παντνως δεν έχουν καθόλου πινακίδες στα πολιτικά τους άλλα δεν τρέχει τίποτα αμα εισαι δικος τους pig pig pig pig pig fuck fuck fuck fuck fuck kolos kolos kolos kolos kolos trella trella trella trella
Ναι φιλε μου εχεις απολυτο δικιο τα παλιο pig pig pig ειναι μονο για pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli

Συνφωνω απολυτος... pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DENNIS
Adv. gixxer
Adv. gixxer
DENNIS


Άντρας Όνομα: : ΣΑΚΗΣ
Τόπος : Αθηνα-Αιγαλεω
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Αγωνιζόμενος : στην ζωη!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 13:48

Ρε παιδια αφου το ξερετε οτι απαγορευεται ετσι,γιατι καθεσαι κ βριζεις τους μπατσους απο το δικο σου το κεφαλι την εφαγες την κληση κ δεν σου φταιει κανενας.Αστην κανονικα για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 14:01

fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
εμενα πριν ενα χρονο με σταματησαν και με εγραψαν για πινακιδα 200 ευρω
Μετα απο μια βδομαδα απο το συμβαν με ξανασταματαν και με γραφουν παλι για πινακιδα 300 ευρω
Τι να πεις?
Τα pig pig pig τρελαθηκαν και γραφουν οσο ναναι
Απο εμπειρια σας μιλαω οτι στα μπατσακια πρεπει να μηλας πολυ εβγενικα μπας γλυτωσεις τιποτα.
Οσες φορες αγριεψα η κληση ξεπερνουσε τα 800 ευρω.
Οχι οτι ειμαι και γω καλο παιδι(νιμιμος ενωω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 14:18

Εχω πληρωσει μεσα στο 2009 χιλιαεκατο ευρω!

Ενα κοκκινο, ενα κρανος και δυο πινακιδα...που να τα φανε στους γιατρους! Το συστημα εχει αγριεψει παρα πολυ αλλα κι ο κοσμος εχει αγριεψει επισης...μην βρεθει τροχομπατσος στην αναγκη μου μονο!!! Twisted Evil

Αυτο που με ενοχλει σ αυτη την ιστορια ειναι τα πολυ μεγαλα ποσα, τα οποια ομως δεν ειναι μεγαλα για ολους. Αν πχ εβγαζα τρια χιλιαριακακια τον μηνα θα πληρωνα 300 ευρω για την πινακιδα και θα αφηνα και μπουρμπουαρ στον ταμεια! Ομως με τα εφτακοσια πενηντα ευρω μισθο δεν παλευονται τετοια προστιμα...με δανεικα πληρωσα καθε φορα και τωρα περιμενω το δωρο για να ξεχρεωσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κωστας
Normal gixxer
Normal gixxer
κωστας


Άντρας Όνομα: : κωστας
Τόπος : κομοτηνη
Αριθμός μηνυμάτων : 93
Αγωνιζόμενος : gsxr 600 k8
Hμερομηνία εγγραφής : 13/06/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 14:26

εγω πιστευω οτι
εαν τους δοσης το δικαιωμα και σε βαλουν στο ματι τοτε
την pig pig pig pig pig
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 14:27

Παιδια ειπαμε να ειμαστε αποθαρρυντικοι σε καποιους μπατσους που κανουν τα παντα για να γραψουν (απο καθρεπες μεχρι ξερω γω γομες (εχει τυχει σε φιλο) αλλα οταν μας γραφουν για κρανος-πινακιδα-ΚΟΚΚΙΝΑ κανουν πολυ καλα την δουλειας τους.

Φιλε Βαλεντινο αν δεν σε εγραφαν και στην χαριζαν επειδη δεν φοραγες κρανος τι θα ελεγες?Τα καλα παιδια με αφησαν να φυγω ε??Τωρα που ΚΑΝΟΥΝ την δουλεια τους γιατι τους βριζεις?

Ειναι η επιλογη μας να μην ειμαστε νομιμοι...φυσικα και θα στραβωσω αν με γραψουν αν εχω κανει μαλακια...δεν θα μπω σε φορουμ να το πω ομως,γιατι αν νοιαζονται καποιοι φιλοι για μενα και με εχουν γραψει για κρανος-κοκκινο θα με κραξουν οι φιλοι μου οι ιδιοι...καλα να ειμαστε πανω απ ολα,λεφτα θα βρουμε να πληρωσουμε τις κλησεις...αν περναει κοκκινο καποιος αλλος ομως (οταν το κανουμε εμεις ειναι καλα... trampala ) και μας την φερει και δεν φοραμε και το κρανος γεια σας....

....my 2 cents...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 14:39

Αν περασεις με πρασινο και σε πατησει καποιος που περναει με κοκκινο τι γινετε? Θα του βαλουν 350 κι ολα καλα? Τα φαναρια θα πρεπει αν οχι να καταργηθουν αλλα να εχουν συμβουλευτικο χαρακτηρα. Ετσι κι αλλιως και με πρασινο να περναμε πρεπει να ελεγχουμε την διασταυρωση καθε φορα!

Επισης το κρανος...εχει να κανει με την προσωπικη επιλογη του καθενος αφου το βαζει στο δικο του κεφαλη και δεν εχει καμια επιπτωση στον δευτερο οδηγο ή πεζο σε περιπτωση ατυχηματος. Ασε που εχω δει με τα ματια μου μοτοσυκλετηστη να κουτουλαει με κρανος καποιον πεζο!!!

Την πινακιδα την ειχα κατεβασει γιατι δεν ειναι δυνατον να τηρησω τα ορια ταχυτητας ουτε καν μες την πολη. Ας μπουν λογικα ορια ταχυτητας στους δρομους και δεν εχω κανεναν αλλον λογο να μην φοραω πινακιδα.

Αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 15:00

valentinosgsxr έγραψε:
Αν περασεις με πρασινο και σε πατησει καποιος που περναει με κοκκινο τι γινετε? Θα του βαλουν 350 κι ολα καλα? Τα φαναρια θα πρεπει αν οχι να καταργηθουν αλλα να εχουν συμβουλευτικο χαρακτηρα. Ετσι κι αλλιως και με πρασινο να περναμε πρεπει να ελεγχουμε την διασταυρωση καθε φορα!

Ωραια στο τελος το εσωσες...παντα τσεκαρουμε πριν περασουμε και με πρασινο ΓΙΑ ΕΜΑΣ....αν τοτε που σε εγραψαν για κοκκινο ΕΣΥ χτυπαγες καποιον πεζο η επεφτες πανωσε αμαξι τοτε τι??
Σε αυτο που λες αν καταργηθουν τα φαναρια δεν παιζει τετοιο σεναριο ,μαλλον εισα μιρκος στο μυαλο γιατι δεν εχει πηξει....σορρυ αλαλ διαβασε τι γραφεις...

valentinosgsxr έγραψε:
Επισης το κρανος...εχει να κανει με την προσωπικη επιλογη του καθενος αφου το βαζει στο δικο του κεφαλη και δεν εχει καμια επιπτωση στον δευτερο οδηγο ή πεζο σε περιπτωση ατυχηματος. Ασε που εχω δει με τα ματια μου μοτοσυκλετηστη να κουτουλαει με κρανος καποιον πεζο!!!
]

Δηλαδη ειναι επιλογη σου να μην φορας κρανος,οκ πεστο αυτο σε αυτον που θα πεσεις πανω του οταν δεν θα βλεπεις τιποτα απο ενα τοσο ΔΑ μικρο μυγακι το καλοκαιρι και πες το στους φιλους,στην οικογενεια σου.....Μην λεμε οτι θελουμε παιδια....βλεπω ατομα που πες ενταξει, το καλοκαιρι δεν φορανε κρανος για να δειξουν ομορφοι πανω στην μηχανη..αλλα ξερετε κατι?Οι ομορφοι λιγοστεουν με τα χρονια,το εχετε παρατηρησει??Το χειμωνα παλι δεν το φορανε...γιατι??Λιγο ανοιγω την ζελατινα και δακρυζουν τα ματια ρε παιδια με ποσα..με 80 χιλιομετρα οχι παραπανω.....και καποιοοι πανε ΤΑΠΑ ετσι ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ και το ξερουν και οι ιδιοι αλλα ειναι μαγκες!mal@kies

Αυτο πως το ξερεις οτι δεν εχει επιπτωση για αλλον?Αν δεν βλεπεις και πας νακανεις σφηνα με ταοσα ο αλλος τι φταιει να τον παρεις μαζι σου η ακομα και με αμαξι ναειναι να εχει στην συνειδηση του οτι σκοτωσε εσενα?Ξαναλεω μην λεμε οτι θελουμε,σοβαρευτειτε μηχανη οδηγατε οχι νταλικα και χαμμερ.....

valentinosgsxr έγραψε:
Την πινακιδα την ειχα κατεβασει γιατι δεν ειναι δυνατον να τηρησω τα ορια ταχυτητας ουτε καν μες την πολη. Ας μπουν λογικα ορια ταχυτητας στους δρομους και δεν εχω κανεναν αλλον λογο να μην φοραω πινακιδα.

Αυτα...


Σε εχουν γραψει ποτε για ταχυτητα μεσα στην πολη?Εμενα ποτε!Την πινακιδα την βγαζω και εγω αλλα εκει που πρεπει..στην εθνικη που ξερω οτι εχει σταθερα ρανταρ.Μεσα στην πολη ειναι καικαλος λασπωτηρας για την συνοδηγο lol!
Λογικο οριο ποιο ειναι για εσενα μεσα σε στενο?Τα 30 σου φαινονται λιγα?Τραβα οπως εισαι ΤΩΡΑ στο ντουλαπι η τοιχο η οτι αλλο και ριξε μια κουτουλια απο 2 εκατοστα,αν δεν δεις αστερακια εισαι ξεροκεφαλος ...αν ομως δεις σκεψου τι θα παθεις αν πεσεις απο την μηχανη χωρις κρανος...στα λεω με λογικα επιχειρηματα μπας και με καταλαβεις...ειδικα δε αν σκεφτεις οτι καποτε ημοιυν ετσι και γω.

φιλικα ..αυτα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 16:26

Λοιπον παιδες κανενας δεν ειπε οτι δεν πρεπει να φοραμε κρανος και να μην μας γραφουν γιαυτο.
φιλε GIXXERAKIA η πινακιδα φαινοταν μην σε πω και μεσα απο αμαξι.Απλα οι μ@λ@κες αυτοι ηρθαν καρφι για να με γραψουν ιδιως ο ενας οπως αναφερα και πιο πανω την ειδε ninza mal@kies το παλιο pig !!
Ξεχασα να αναφερω καθως με εγραφαν την κληση περασε απο διπλα μας τοσο κοντα σας μιλαω αφου θα μας πατουσε κιολας ενας τυπος χωρις κρανος και χωρις πινακιδα και δεν τον κοιταξαν καν!!υστερα μου λετε οτι κανουν σωστα την δουλεια τους?Στην πυρα ρε pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 17:26

valentinosgsxr έγραψε:
Εχω πληρωσει μεσα στο 2009 χιλιαεκατο ευρω!

Ενα κοκκινο, ενα κρανος και δυο πινακιδα...που να τα φανε στους γιατρους!
.



Ωπα φιλε Βαλεντινο χαλαρωσε..Αυτο που λες ειναι βαρια κουβεντα και ειναι κριμα.Το να σε γραψουν για κοκκινο και επειδη δεν φοραγες κρανος ειναι απολυτος φυσιολογικο και μαλιστα πολυ καλα σου εκαναν.Σορρυ αλλα ετσι ειναι.


Δεν πρεπει να βαζουμε ολους τους αστυνομικους σε ενα τσουβαλι.Δεν ειναι ολοι ιδιοι.
Και αυτα στα λεω εγω που εχω παθει παρα πολυ μεγαλη ζημια απο αυτους.


Φιλικα Γιαννης


ps + 1000 στον Γιαννη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 19:07

kospoz έγραψε:
Λοιπον παιδες κανενας δεν ειπε οτι δεν πρεπει να φοραμε κρανος και να μην μας γραφουν γιαυτο.

Φιλε μου διαβασε τι εγραψε ο φιλος Βαλεντινο και δες γιατι τα ειπα ολα αυτα,αυτο ακριβως λεει οτι δεν πρεπει να μας γραφουν για καρνος και οτι ειναι επιλογη του καθενος να μην φοραει.Εκει σταθηκα και γω. kapelo


kospoz έγραψε:
φιλε GIXXERAKIA η πινακιδα φαινοταν μην σε πω και μεσα απο αμαξι.Απλα οι μ@λ@κες αυτοι ηρθαν καρφι για να με γραψουν ιδιως ο ενας οπως αναφερα και πιο πανω την ειδε ninza mal@kies το παλιο pig !!

Δεν ειπα για την πινακιδα σου,εσυ οιντως μπορει να ειχες δικιο εφοσον λες οτι φαινοταν και γω εχω φαει κληση ετσι .....
Οσο για το οτι περασαν διπλα αλλοι παρανομοι ε δεν γινετε να τους γραψουν ολους σε μια στιγμη...θα ερθει και η σειρα του μην σκας. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 19:25

Κι εγω δεν εχω βαλει πινακιδα ποτε,παρα μονο οταν πηγα Ιταλια.
Αν εμενα ομως σε μια μεγαλη πολη σιγουρα θα την ειχα πανω,τουλαχιστον εντος πολης.
Αν καποια στιγμη με στριμωξουν και με γραψουν δεν θα ζητησω τα ρεστα,οπως εστρωσα κοιμηθηκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 21:02

Τα προστιμα εχουν εισπραχτικο χαρακτηρα κι ολα τ αλλα αποσκοπουν σ αυτον τον σκοπο. Εχω δει με τα ματια μου κληση γιατι ο οδηγος δεν ειχε κουμπωσει το λουρακι απ το κρανος. Αυτο σημαινει οτι το μπλοκο οταν στηθει αρμεγει μεχρι το οριο που εχει βαλει ο καθε αρμοδιος. Τοσα μας λειπουν...τοσα θα αρπαξουμε δηλαδη!

Αυτο που με κανει εξαλο σε αυτες τις καταστασεις ειναι οτι δεν ζητησα ποτε ενα νοσοκομειακο κι ενα περιπολικο απο πισω μου να με προστατευει και σαν υπευθυνος πολιτης θελω να αναλαβω την ευθυνη του εαυτου μου και του συνανθρωπου μου.

Οταν μου ανοιξαν το σπιτι κι οταν μου αρπαξαν την τσαντα στον δρομο, η αστυνομια δεν μπορεσε να κανει τιποτα γιαυτο! Όποτε ομως εγω παρανομω (υποχρεωτικα τις στις περισσοτερες των περιπτωσεων), εχω συνηθως εναν τροχομπατσο πισω μου να μου κλεψει το μηνιατικο. Σιγα να μην πω κι ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakisole
Normal gixxer
Normal gixxer
sakisole


Άντρας Όνομα: : ΣΑΚΗΣ
Τόπος : Στην Λευκη Αφρικανικη Χωρα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 90
Αγωνιζόμενος : Καθε Μερα
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 22:12

αχ και εμενα με γραψανε την προηγουμενη εβδομαδα για πινακιδα δεν την ειχα καθολου επανω :P :P το ξερω λαθος μου monkey εκει στον ευοσμο κοντα στην Δεη ειχαν μπλοκο τα pig pig pig pig 300 ευρο παρακαλω ........ηταν και αλλες μηχανες και το ενα pig μου πουλουσε ειρωνεια κτλ κλασσικη περιπτωση αλλα οκ το παραδεχομαι ημουν παρανομος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 22:14

Βλέπω ότι μερική από δω δεν έχουν φαΐ κλήση χιλιάρικο επειδή ο μπάτσος κοιμήθηκε στραβά και γω δεν ξέρω τι άλλο και μιλάτε θα έρθει η σειράς σας σας και θα αλλάξετε γνώμη.

αν υπάρχουν και λογική υπάρχουν δεν λέω 1στους 50.

όσο για την πινακίδα είναι σκέτη κλεψιά από 30 ευρό 80 και 300 τώρα άμα εσείς το θεωρείται λογικό εγώ το θεωρώ απαράδεκτο δεν υπαρχή κανένας λόγος να πάει τόσα είναι ίδιο το πόσο σαν να μην την έχεις καθόλου και το κερασάκι στην τούρτα κατάργησαν το πταισματοδικείο και άμα έχεις αντίρρηση πας στον αξιωματικό υπηρεσίας του και παίρνεις τα @@μου με αποτέλεσμα να κάνουν ότι γουστάρουν.

παρεμπίπτοντος σήμερα γράψανε φίλο μου για κόκκινο ο αστυνόμος ήτανε σε απόσταση 60 μέτρον από το φανάρι που πέρασε και επέμενε ότι πέρασε με κόκκινο και επειδή ήταν δικαβαλο και ο αλός έβαλε τα γέλια όταν του είπε αετομάτης είσαι ρε φίλε και με είδες από 60 μετρά πράσινο ήταν τον έγραψε 800 ευρό και του πίρε το δίπλωμα επειδή μίλησε και όχι επειδή πέρασε με κόκκινο.

εγώ πριν μερικά χρονιά χωρίς να υπογράψω πουθενά δικαστικά χωρίς να ξέρω τίποτα ήρθε στο σπίτι απόφαση πταισματοδικείου 1200 ευρό επειδή δεν τον ακολούθησα στο αστυνομικό τμήμα έγραψε τα πάντα όλα την υπόγραψε και την πέταξε αυτό το συμπέρασμα βγήκε όταν το έψαξα το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 22:19

Αυτο ακριβως θελω να πω κι εγω. Ειναι ετσι φτιαγμενος ο ΚΟΚ που ειμαστε ολοι εν δυναμη παραβατες ανα πασα στιγμη. Δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο ομως αλλα πολυ καλα μεθοδευμενο. Για παραδειγμα: ειναι παρανομο να περναμε αναμμεσα απο τα αυτοκινητα (οπως σε μποτιλιαρισμα ας πουμε) ή ειναι παρανομο να περναμε απο διαβαση οταν προσπαθησει να την διασχισει πεζος και τοσα αλλα ακομη παραδοξα για τα ελληνικα δεδομενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 22:34

Αυτός τι έπαθε ΠΡΟΣΤΙΜΟ Valentinorossimiddlefin
κληση έφαγε μαλλών xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΣαβ 14 Νοε 2009, 23:09

valentinosgsxr έγραψε:
Τα προστιμα εχουν εισπραχτικο χαρακτηρα κι ολα τ αλλα αποσκοπουν σ αυτον τον σκοπο. Εχω δει με τα ματια μου κληση γιατι ο οδηγος δεν ειχε κουμπωσει το λουρακι απ το κρανος. Αυτο σημαινει οτι το μπλοκο οταν στηθει αρμεγει μεχρι το οριο που εχει βαλει ο καθε αρμοδιος. Τοσα μας λειπουν...τοσα θα αρπαξουμε δηλαδη!

Αυτο που με κανει εξαλο σε αυτες τις καταστασεις ειναι οτι δεν ζητησα ποτε ενα νοσοκομειακο κι ενα περιπολικο απο πισω μου να με προστατευει και σαν υπευθυνος πολιτης θελω να αναλαβω την ευθυνη του εαυτου μου και του συνανθρωπου μου.

Οταν μου ανοιξαν το σπιτι κι οταν μου αρπαξαν την τσαντα στον δρομο, η αστυνομια δεν μπορεσε να κανει τιποτα γιαυτο! Όποτε ομως εγω παρανομω (υποχρεωτικα τις στις περισσοτερες των περιπτωσεων), εχω συνηθως εναν τροχομπατσο πισω μου να μου κλεψει το μηνιατικο. Σιγα να μην πω κι ευχαριστω!
καλα τα λες φιλε μου που να τρεχουν τωρα να πιασουν τον κλεφτη ασε που μπορει να ειναι και επικινδυνος γιαυτο :les?: λενε ας την πεσω σε κανα μεροκαματιαρη να του ρουφηξω το μεδουλι miam miam miam .γραφουν γραφουν diabase diabase και δεν χορταινουν τα pig pig pig ανοιγει η ψυχουλα τους με καθε μια κληση που δινουν
Αυτο που με εκανε λιωμα την ψυχολογια ειναι οτι ειχα μαζεψει με κοπο μερικα λεφτα για να παρω μια ολοσωμη στολη και ερχεται αυτος και μου καταστρεφει το ονειρο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andRewR
Normal gixxer
Normal gixxer
andRewR


Άντρας Όνομα: : Ανδρέας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 313
Αγωνιζόμενος : Νο 5.999.999.999 στην παγκόσμια κατάταξη
Hμερομηνία εγγραφής : 05/08/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΔευ 16 Νοε 2009, 09:55

Εγω εχω να πω τρια πράγματα:

1. Οι νόμοι ειναι νόμοι και καλό είναι, κανείς να μην είναι υπεράνω αυτών.
2. Οι νόμοι γίνανε, για να παραβιάζονται.
3. Αν τους παραβιάζεις συνειδητά, δεν σου φταίνε οι "άλλοι", το κάνεις γιατι το γουστάρεις και είσαι έτοιμος να πληρώσεις το τίμημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GsxrPower
Normal gixxer
Normal gixxer
GsxrPower


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 170
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΔευ 16 Νοε 2009, 14:51

Φιλε, εφοσον ειχες μπουφαν,κρανος, και τα σχετικα, ειξερες οτι επεσες σε κομπλεξικους ...
για το παραμικρο, θα σε γραφανε ... οποτε ι αποφυγη ειτανε λυση Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kospoz
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Hμερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΔευ 16 Νοε 2009, 15:44

GsxrPower έγραψε:
Φιλε, εφοσον ειχες μπουφαν,κρανος, και τα σχετικα, ειξερες οτι επεσες σε κομπλεξικους ...
για το παραμικρο, θα σε γραφανε ... οποτε ι αποφυγη ειτανε λυση Mad
φιλε μου δεν προλαβα να κουνηθω εγω ημουν στο φαναρι κανονικα και μου την πεσανε 4 αστα να πανε.Δεν πειραζει που θα παει στους γιατρους θα τα φανε απο τις τοσες καταρες που τους εριξα eleison eleison eleison χαχαχα χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cyberia
Jr.gixxer
cyberia


Άντρας Όνομα: : Νικος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 15/11/2009

ΠΡΟΣΤΙΜΟ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΤΙΜΟ   ΠΡΟΣΤΙΜΟ EmptyΔευ 16 Νοε 2009, 17:02

οταν σε σταματησει μπατσος κι αρχισει την ειρωνια του λες το εξης για να σκασει..: "μην μιλας επι προσωπικου". απο εκει και περα δε μπορει να σου πει τπτ αλλο. στη περιπτωση που εισαι παρανομοσ και θελει να γραψει σε γραφει και τελειωνει η ιστορια. ουτως η αλλοσ κι αυτοι πρεπει να πανε συγκεκριμενο αριθμο κλησεων πισω (τους υποχρεωνουν). χωρις αυτο να αλλαζει το γεγονος οτι πολλοι ειναι μαλακες και ειρωνες και κυριως πιτσιρικαδες.
και οσον αφορα τους νομους κι εγω συμφωνω πως εχουν καθαρα εισπρακτηκο χαρακτηρα καλυτερα πχ για κοκκινο να σου κοψουν και 3000 και ας παρουν και το οχημα. αλλα για κρανος / ζωνη που ειναι μονο για την προστασια του εαυτου σου ε εκει μην το παραχεζουμε. οταν εκθετεις κι αλλους σε κινδινο ε ναι ας σε σκισουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΣΤΙΜΟ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Προστιμο απο διοδια Μαλγαρων
» ΜΟΥ ΡΘΕ Η ΠΡΩΤΗ ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com