Greek GSX-R forum
Βοηθεια στον καινουργιο? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Βοηθεια στον καινουργιο? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Βοηθεια στον καινουργιο? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
JIMK7
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
nasos-v
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
T.R.E
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
k8 600 kk
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
kostaskr6
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
κολτρέϊν
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
Leroy
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
ripper
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_l10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_c10Βοηθεια στον καινουργιο? Poll_r10 

 

 Βοηθεια στον καινουργιο?

Πήγαινε κάτω 
+3
Hamamatsu
Zuki
ZX_rider
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ZX_rider
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 02:55

Καλο σας βρηκα παιδια.....
Για να πω την αληθεια εκανα την εγραφη γιατι σας θεωρω τους ποιο καταλυλους για να κανω μια σιμαντικη εωτηση και φυσικα αν θελετε βοηθατε......
Οδηγαω ενα ζχ10 του 2004 και θελω να κανω μια λαγη αγοραζοντας καινουργιο!Ειπα να παρω το καινουργιο ζχ10 αλλα μου φανηκε υπνος βαθης χαμηλα....ψηλα σκοτωνει και απ οτι λενε ειναι το καλυτερο αλλα δε μ αρεσει που ειναι "ευγενικο" και δε με πολυ νοιαζει κι ολας ψιλα καθος στα μεγαρα που παω το "χαμηλα" το δουλευω καλυτερα και δε παω και συχνα!
Ειναι μερεσ τωρα που κοιταω την σουζουκι και μ αρεσει και το κ8 πολυ και το κ9!Τα βρησκω και τα δυο καινουργια 11 και 13 χιλιαρικα αντιστοιχα!
Δεν με νοιαζει η τιμη και το αν ειναι καινουργιο η παλιο μοντελο!Εχω αποφασισει να παρω σουσουκι καθως μεχρι τωρα εχουν περασει πολλες μαρκες απο τα χερια μου εκτος απο σουζουκι!!!!
ακουσα οτι το κ9 ειναι ποιο δυνατο απο το κ8 αλλα εγινε ποιο ευγενικο!Οποτε αν ισχιει κατι τετοιο φυσικα και θα παρω το κ8!
και παιδια που εχουν κ8 μου ειπαν οτι χαμηλα ειναι πολυ πολυ δυνατο σε σχεση με τον ανταγωνισμο!
Αν αυτο χαλασε στο κ9 δλδ εγινε κ αυτο ποιο δυνατο σε σημεια αλλα και ποιο ευγενικο απο το κ8 παραμενοντας το ποιο γεματο χιλιαρι της κατηγοριας αλλα ποιο ιπιο χαμηλα απο το κ8 οπως και στο ζχ10 του 2009 με το ζχ10 του 2004 δεν το θελω!!!
και στην αντιπροσοποια αυτο μου ειπαν....οτι εχει αλλαξει σε ολα οτι ειναι ποιο δυνατο απο το κ8 αλλα και ποιο ηποιο δλδ οτι δεν εχει τα ξεσπαζματα του κ8!
Υσχιει?
Εχει οδηγησει καποιος και τα 2?
Ξερει καποιος κατι?
Δεν με νοιαζουν τα λεφτα ουτε αν ειναι παλιο η καινουργιο!Θα παρω οποιο ειναι ποιο κανιβαλος οχι ποιο δυνατο ψηλα η ποιο δυνατο σε γενικο συνολο και ανανεομενο και τετοια...
Συγνωμη που μιλαω σε τετοιο τονο αλλα απογοητευτηκα και απο ρ1 του 2009 και απο ζχ10 2009 και δε θελω να δω το ιδιο και απο σουζουκι και γι αυτο εψαξα και βρηκα το κ8 που ξερω καθως εχω οδηγησει οτι ζει και χαμηλα οχι μονο ψηλα!
Λοιπον?
Τα φωτα σας μιας και ειστε και ιδικοι!Γιατι πραγματηκα δεν ξερω τι να κανω!
Βοηθεια στον καινουργιο? Icon_lol Βοηθεια στον καινουργιο? Icon_lol
ΥΓ:το φορουμ μου εκανε μεγαλη εντιπωση...πολυ καλη δουλεια εχουν κανει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 05:02

Kαταρχην καλως ηρθες στο gixxer

Σαν πρωην κατοχος Κ6 οταν οδηγησα το Κ7 φιλου μπορω να πω οτι αρχικα ξενερωσα με το ποσο smooth ηταν το μηχανακι του,πραγμα ομως το οποιο βοηθα πολυ στην πιστα αλλα και στον δημοσιο δρομο(επιδαυρος.Αγιος κτλ)Ξενερωσα ομως γιατι ειχα συνηθησει με το Κ6 το οποιο ηταν σκετος κανιβαλος.
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν οδηγησεις ΟΛΑ τα νεα 1000 θα ξενερωσεις και συ γιατι πολυ απλα θα εχεις και συ σαν μετρο συγκρισης το δικο σου ΖΧ10 04 το οποιο ηταν επισης πολυ μεγαλος κανιβαλος. fotia

Με αλλα λογια κατα την προσωπικη μου ταπεινη αποψη,κανε ενα reset στο μυαλο σου,στα δεδομενα σου, και επελεξε το μηχανακι που σου κανει κλικ στο ματι.Ειπαμε ΟΛΑ τωρα πια ειναι smooth,πραγμα που δεν πρεπει να σε ξεγελαει καθως εχουν τα ιδια η και περισσοτερα αλογα απ το δικο σου... Wink
Καλως η κακως αυτη ειναι η νεα φιλοσοφια των εργοστασιων ''Καλυτερους Χρονους Στην Πιστα''


Φιλικα Γιαννης beer geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 10:28

Σε στοκ μορφη ισως το κ8 να ειναι λιγο πιο δυνατο,αλλα με την αφαιρεση του καταλυτη η κατασταση αντιστρεφεται υπερ του κ9.
Θελω να συμπληρωσω οτι εχω δοκιμασει και το λεω και οχι εχω ακουσει..
Αν δεν σε ενδιαφερουν τα λεφτα δεν χρειαζεται συζητηση για το πιο θα παρεις,ειναι προφανες.
Καλυτερες αναρτησεις,καλυτερα φρενα,πολυ πιο αναλαφρη αισθηση,βαζει καλυτερα κατω την δυναμη και γενικοτερα συγκεντρωμενο περισσοτερο στην πιστα.
Το κ7-κ8 ειναι πιο τσαμπουκαλιδικο στο δρομο ντριφταρει ποιο ευκολα,αλλα στα χερια ερχεται λιγο βαρυ σε αισθηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 14:45

alex-k7 έγραψε:
Σε στοκ μορφη ισως το κ8 να ειναι λιγο πιο δυνατο,αλλα με την αφαιρεση του καταλυτη η κατασταση αντιστρεφεται υπερ του κ9.
Θελω να συμπληρωσω οτι εχω δοκιμασει και το λεω και οχι εχω ακουσει..
Αν δεν σε ενδιαφερουν τα λεφτα δεν χρειαζεται συζητηση για το πιο θα παρεις,ειναι προφανες.
Καλυτερες αναρτησεις,καλυτερα φρενα,πολυ πιο αναλαφρη αισθηση,βαζει καλυτερα κατω την δυναμη και γενικοτερα συγκεντρωμενο περισσοτερο στην πιστα.
Το κ7-κ8 ειναι πιο τσαμπουκαλιδικο στο δρομο ντριφταρει ποιο ευκολα,αλλα στα χερια ερχεται λιγο βαρυ σε αισθηση.


+1000 στον Αλεξ αν και εχω Κ7 και δεν εχω κανει ακομα βολτα το Κ9 toixos

Αλλα τον πιστευω καθε καινουργιο μοντελο για μενα και καλυτερο file

και kalowhrthes απο μενα beer

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Βοηθεια στον καινουργιο? 10p7ousΒοηθεια στον καινουργιο? Icnsl4Βοηθεια στον καινουργιο? 2dhxn3kΒοηθεια στον καινουργιο? 2lbdx0jΒοηθεια στον καινουργιο? 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 16:04

alex-k7 έγραψε:
Σε στοκ μορφη ισως το κ8 να ειναι λιγο πιο δυνατο,αλλα με την αφαιρεση του καταλυτη η κατασταση αντιστρεφεται υπερ του κ9.
Θελω να συμπληρωσω οτι εχω δοκιμασει και το λεω και οχι εχω ακουσει..
Αν δεν σε ενδιαφερουν τα λεφτα δεν χρειαζεται συζητηση για το πιο θα παρεις,ειναι προφανες.
Καλυτερες αναρτησεις,καλυτερα φρενα,πολυ πιο αναλαφρη αισθηση,βαζει καλυτερα κατω την δυναμη και γενικοτερα συγκεντρωμενο περισσοτερο στην πιστα.
Το κ7-κ8 ειναι πιο τσαμπουκαλιδικο στο δρομο ντριφταρει ποιο ευκολα,αλλα στα χερια ερχεται λιγο βαρυ σε αισθηση.

Συνφωνω alex!!!μια απο τα ιδια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 16:12

Φιλε άκου να δεις τι έχεις πάθει νομίζεις ότι το κ9 στα χαμηλά εγινε οπός τα άλλα 1000ρια ZX10 CBR R1 επειδη λένε ότι είναι πιο φιλικό όλα τα GSXR είναι άλλου στα χαμηλά δεν έχουν σχέση με τα άλλα 1000αρια είναι τόσο δυνατά που πιθανόν να έχεις πρόβλημα σε πιστά και το Κ9 δεν είναι εξαίρεση είναι εξίσου δυνατό με το Κ7 στα χαμηλά, πιο φιλικό το κ9 λόγο συμπεριφοράς τις μηχανής και όχι λόγο αδυναμίας ιπποδύναμης στα χαμηλά, και επειδή θέλεις να το πάρεις καινούργιο K9 δαγγωτο δεν αξίζει να πάρεις Κ8 11.000 euro από την στιγμή που υπάρχουν με 7000χιλ κάτω από 9000euro θέλεις το δικό μου 8500 fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX_rider
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 19:02

Παιδια πολυτημες συμβουλες...κατελιξα στο κ9 με δυο τελικα που θα του κανω δωρο!!!!Απλα σημερα μπλεχτηκα παρα πολυ............αλλα κατελιξα τελικα!
Συναντηθηκα με εναν πρωην συμαθητη που εχει τωρα k9....μου ειπε οτι δεν παιζετε το μηχανακι χαμηλα αλλα ψηλα ειναι καλο οχι ομως καβασακι!Ειναι αντικειμενικος και τον ακουω!!!!Μου ειπε οτι απο φαναρι ριχνει σε ολα κανα δυο μηχανακια και απο ρεπριζ ερχεται δευτερο πησω απο το ζχ10 του 08!Το αδηγησα κ μ αρεσε πολυ παντος παιδια!
Κατελιξα και σας ευχαρηστω πολυ!Γενικα διαβασα και στα περιοδικα οτι στα ψηλα δεν εχει αντιπαλο η λαχανιδα απο το ακασι αλλα δεν ειναι και τοσο αξιοπιησιμο αν δε μπαινεις σε πιστα!Αρα κ9 δαγκοτο!και δε το θελω γραμμικο το θελο οπως το δικο μου
"τανγκ" και "μπαμ" Βοηθεια στον καινουργιο? Icon_bounce Βοηθεια στον καινουργιο? 60125 να εχει ξεσπαζματα και ασ χαζοσπινιαρει κ ασ εχει ασχημες εξοδους απο τισ στροφες!θελω να καταλαβαινω οτι σκοτωνει και ας μην παω ουτε το 10% των δυνατοτητων του.Αυτος ειναι και ο λογος που επιλεγω κ9 και οχι ζχ10.Το κ8 το βρηκα "βαρι" σε σχεση με κ9.μου φανηκε πολυ κι ολας!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 19:12

ZX_rider έγραψε:
Παιδια πολυτημες συμβουλες...κατελιξα στο κ9 με δυο τελικα που θα του κανω δωρο!!!!Απλα σημερα μπλεχτηκα παρα πολυ............αλλα κατελιξα τελικα!
Συναντηθηκα με εναν πρωην συμαθητη που εχει τωρα k9....μου ειπε οτι δεν παιζετε το μηχανακι χαμηλα αλλα ψηλα ειναι καλο οχι ομως καβασακι!Ειναι αντικειμενικος και τον ακουω!!!!Μου ειπε οτι απο φαναρι ριχνει σε ολα κανα δυο μηχανακια και απο ρεπριζ ερχεται δευτερο πησω απο το ζχ10 του 08!Το αδηγησα κ μ αρεσε πολυ παντος παιδια!
Κατελιξα και σας ευχαρηστω πολυ!Γενικα διαβασα και στα περιοδικα οτι στα ψηλα δεν εχει αντιπαλο η λαχανιδα απο το ακασι αλλα δεν ειναι και τοσο αξιοπιησιμο αν δε μπαινεις σε πιστα!Αρα κ9 δαγκοτο!και δε το θελω γραμμικο το θελο οπως το δικο μου
"τανγκ" και "μπαμ" Βοηθεια στον καινουργιο? Icon_bounce Βοηθεια στον καινουργιο? 60125 να εχει ξεσπαζματα και ασ χαζοσπινιαρει κ ασ εχει ασχημες εξοδους απο τισ στροφες!θελω να καταλαβαινω οτι σκοτωνει και ας μην παω ουτε το 10% των δυνατοτητων του.Αυτος ειναι και ο λογος που επιλεγω κ9 και οχι ζχ10.Το κ8 το βρηκα "βαρι" σε σχεση με κ9.μου φανηκε πολυ κι ολας!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΕΣ
Μην ξεχασεις να πεταξεις και τον καταλυτη good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 11 Δεκ 2009, 19:16

ZX_rider έγραψε:
Παιδια πολυτημες συμβουλες...κατελιξα στο κ9 με δυο τελικα που θα του κανω δωρο!!!!Απλα σημερα μπλεχτηκα παρα πολυ............αλλα κατελιξα τελικα!
Συναντηθηκα με εναν πρωην συμαθητη που εχει τωρα k9....μου ειπε οτι δεν παιζετε το μηχανακι χαμηλα αλλα ψηλα ειναι καλο οχι ομως καβασακι!Ειναι αντικειμενικος και τον ακουω!!!!Μου ειπε οτι απο φαναρι ριχνει σε ολα κανα δυο μηχανακια και απο ρεπριζ ερχεται δευτερο πησω απο το ζχ10 του 08!Το αδηγησα κ μ αρεσε πολυ παντος παιδια!
Κατελιξα και σας ευχαρηστω πολυ!Γενικα διαβασα και στα περιοδικα οτι στα ψηλα δεν εχει αντιπαλο η λαχανιδα απο το ακασι αλλα δεν ειναι και τοσο αξιοπιησιμο αν δε μπαινεις σε πιστα!Αρα κ9 δαγκοτο!και δε το θελω γραμμικο το θελο οπως το δικο μου
"τανγκ" και "μπαμ" Βοηθεια στον καινουργιο? Icon_bounce Βοηθεια στον καινουργιο? 60125 να εχει ξεσπαζματα και ασ χαζοσπινιαρει κ ασ εχει ασχημες εξοδους απο τισ στροφες!θελω να καταλαβαινω οτι σκοτωνει και ας μην παω ουτε το 10% των δυνατοτητων του.Αυτος ειναι και ο λογος που επιλεγω κ9 και οχι ζχ10.Το κ8 το βρηκα "βαρι" σε σχεση με κ9.μου φανηκε πολυ κι ολας!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΕΣ

Αν δεν εχεις προβλημα με τα λεφτα :P και θελεις να παλευεις με το μηχανακι με ελαφρια αισθηση παρε το δικο μου ssss Laughing

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Βοηθεια στον καινουργιο? 10p7ousΒοηθεια στον καινουργιο? Icnsl4Βοηθεια στον καινουργιο? 2dhxn3kΒοηθεια στον καινουργιο? 2lbdx0jΒοηθεια στον καινουργιο? 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX_rider
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΚυρ 13 Δεκ 2009, 04:24

alex-k7 έγραψε:
ZX_rider έγραψε:
Παιδια πολυτημες συμβουλες...κατελιξα στο κ9 με δυο τελικα που θα του κανω δωρο!!!!Απλα σημερα μπλεχτηκα παρα πολυ............αλλα κατελιξα τελικα!
Συναντηθηκα με εναν πρωην συμαθητη που εχει τωρα k9....μου ειπε οτι δεν παιζετε το μηχανακι χαμηλα αλλα ψηλα ειναι καλο οχι ομως καβασακι!Ειναι αντικειμενικος και τον ακουω!!!!Μου ειπε οτι απο φαναρι ριχνει σε ολα κανα δυο μηχανακια και απο ρεπριζ ερχεται δευτερο πησω απο το ζχ10 του 08!Το αδηγησα κ μ αρεσε πολυ παντος παιδια!
Κατελιξα και σας ευχαρηστω πολυ!Γενικα διαβασα και στα περιοδικα οτι στα ψηλα δεν εχει αντιπαλο η λαχανιδα απο το ακασι αλλα δεν ειναι και τοσο αξιοπιησιμο αν δε μπαινεις σε πιστα!Αρα κ9 δαγκοτο!και δε το θελω γραμμικο το θελο οπως το δικο μου
"τανγκ" και "μπαμ" Βοηθεια στον καινουργιο? Icon_bounce Βοηθεια στον καινουργιο? 60125 να εχει ξεσπαζματα και ασ χαζοσπινιαρει κ ασ εχει ασχημες εξοδους απο τισ στροφες!θελω να καταλαβαινω οτι σκοτωνει και ας μην παω ουτε το 10% των δυνατοτητων του.Αυτος ειναι και ο λογος που επιλεγω κ9 και οχι ζχ10.Το κ8 το βρηκα "βαρι" σε σχεση με κ9.μου φανηκε πολυ κι ολας!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΕΣ
Μην ξεχασεις να πεταξεις και τον καταλυτη good
Λοιπον την τριτη το παιρνω στην μαυρη εκδωση.Την δευτερα παω να παρω και τα δυο τελικα gp evo της Γιοσι!Ο πολιτης μου ειπε να παρω και το στελεχος του καταλητη!Αν το παρω δε πρεπει να βαλω και προγραμμα και τετοια?????????
Το λεω γτ γιατι αν ειναι να μπλεξω με τετοια μου αρκουν μονο τα τελικα!!!!Ασε που δεν ξερω αν χανει στα χαμηλα αν αφερεσω τον καταλυτη....
Τι γνωμη εχετε γι αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΚυρ 13 Δεκ 2009, 11:40

Eγω στο κ7 ειχα βγαλει τον καταλυτη και ειχα ρυθμισει το μειγμα με το yoshimura box της suzuki.Αν δεν ξερεις τι ειναι,ξερουν στην αντιπροσωπεια.
Σε συνδιασμο με φιλτρο bmc το μηχανακι ειχε παρει τα πανω του σε ολο το φασμα,κυριως ομως στις μεσαιες στροφες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΚυρ 13 Δεκ 2009, 21:53

Εγω με δυο τελικα trc με Υ και με φιλτρο bmc πηρα και χαμηλα και ψηλα...
εκανα δυναμομετρηση και ειχα 169,5 αλογακια 10,9ροπη στον τροχο και 184,7 στροφαλο...ασχετα που εμενα δεν με επεισαν και εβαλα και το BAZZAZ!!!
αλλα και χωρις το προγραμματακι δουλευει αψογα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX_rider
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠεμ 17 Δεκ 2009, 02:54

Το κ9 εχεις κι εσυ?
Το στρωνω τωρα!
Ποτε να βαλω τα τελικα ρε παιδια?μετα το στωσιμο ε?
Η ποιο μετα 3-4 χιλιαδες χιλιομετρα.
Τα τελικα ειναι Gp evo ii και μαλλον θα βαλω και το Υ!
Τι λεει η εμπειρια σας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠεμ 17 Δεκ 2009, 12:21

ZX_rider έγραψε:
Το κ9 εχεις κι εσυ?
Το στρωνω τωρα!
Ποτε να βαλω τα τελικα ρε παιδια?μετα το στωσιμο ε?
Η ποιο μετα 3-4 χιλιαδες χιλιομετρα.
Τα τελικα ειναι Gp evo ii και μαλλον θα βαλω και το Υ!
Τι λεει η εμπειρια σας?
Δεν υπαρχει προβλημα να βαλεις τα τελικα πριν το στρωσεις.
Ειχα τις gp evo στο κ7 με Y,αλλα ειχα βγαλει τις ταπες.
Αν δεν εχεις προβλημα με τον θορυβο στο συνιστω ανεπιφυλακτα. Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠεμ 17 Δεκ 2009, 13:15

εγω εβαλα τελικο στα 90 χιλ

απλα δεν εβαλα και φιλτρο ουτε πειραξα μειγματα

τα εκανα στα χιλια αυτα

______________________________________________________
Βοηθεια στον καινουργιο? DgnfjaΒοηθεια στον καινουργιο? X3ww74Βοηθεια στον καινουργιο? 25k1wusΒοηθεια στον καινουργιο? 2nqcwidΒοηθεια στον καινουργιο? Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
ZX_rider
Jr.gixxer



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 9
Hμερομηνία εγγραφής : 11/12/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 18 Δεκ 2009, 04:22

Αν Βαλω μονο τα τελικα τι καιρδιζω?τπτ?
Σιγουρα χωρις το "Υ" δε χρειαζεται προγραμα και περετερο σκαλισμα...δλδ δεν μπλεκεις (που θελω να μην το σκαλισω περετερο)...πετας πανω τα τελικα και τ αφηνεις οπως ειναι!Αλλα κερδιζεις τπτ μονο απο τα τελικα?
Η πρεπει να βαλεις και "Υ" και προγραμμα για να μην πανε χαμενα!
Το λεω γτ μ αρεσει κ ετσι οπως ειναι η αποδωση του δε με χαλαει για να το κανω ποιο δυνατο ας πουμε!
Αλλα θα ηθελα να ξερω αν κερδιζω εστω και λιγο!
Σιγουρα βαρος αλλα παιζει να κερδιζει το μηχανακι κ τπτ αλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgostam
Normal gixxer
Normal gixxer
giorgostam


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : Ξανθη
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Αγωνιζόμενος : ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 18/09/2009

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 18 Δεκ 2009, 21:00

μονο τελικα μονο θοριβο...για εμενα καλιτερα μαζι με τα τελικα ειναι να βαλεις Υ και ενα φιλτρο!
το μιχανακι εκτος οτι θα παρη τα πανο του και τιν διναμι που του εχουν ρουφιξη το euro 3 για να παρι εγκιση. θα δουλεβη και καλιτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hamamatsu
Hero gixxer
Hero gixxer
Hamamatsu


Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 1640
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

Βοηθεια στον καινουργιο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια στον καινουργιο?   Βοηθεια στον καινουργιο? EmptyΠαρ 18 Δεκ 2009, 21:22

Βαλε πανω τα τελικα και αργοτερα μπορεις να βαλεις και ενα Υ ετσι για ανανεωση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βοηθεια στον καινουργιο?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΝΕΑ :: NEA ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ GSXR-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com