Greek GSX-R forum
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
JIMK7
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
nasos-v
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
T.R.E
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
k8 600 kk
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
kostaskr6
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
Leroy
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
ripper
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_l10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_c10ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Poll_r10 

 

 ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750

Πήγαινε κάτω 
+5
valentinosgsxr
mr_smas
misfits296
T.R.E
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΤετ 06 Ιαν 2010, 10:22

Γεια και χαρα σε ολους.
Εχει καταργήσει κανενας σας τον καταλυτη σε 750 Α Λ Λ Α Αφηνοντας πανω την ΜΑΜΑ εξατμιση?
Με ενδιαφεροθν οι παρατηρησεις και οι γνωμες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΤετ 06 Ιαν 2010, 10:35

ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Γεια και χαρα σε ολους.
Εχει καταργηση κενενας σας τον καταλυτη σε 750 Α Λ Λ Α Αφηνοντας πανω την ΜΑΜΑ εξατμιση?
Με ενδιαφεροθν οι παρατηρησεις και οι γνωμες!

Θα έλεγα να μην το κάνεις... Το έχω κάνει σε Κ7 που βγαίνει εύκολα,δλδ έβαλα Υ και άφησα πάνω τις μαμά εξατμίσεις,σιγά σιγά οι εξατμίσεις αρχίζουν και τρίζουν... Very Happy Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΠεμ 07 Ιαν 2010, 19:54

T.R.E έγραψε:
ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Γεια και χαρα σε ολους.
Εχει καταργηση κενενας σας τον καταλυτη σε 750 Α Λ Λ Α Αφηνοντας πανω την ΜΑΜΑ εξατμιση?
Με ενδιαφεροθν οι παρατηρησεις και οι γνωμες!

Θα έλεγα να μην το κάνεις... Το έχω κάνει σε Κ7 που βγαίνει εύκολα,δλδ έβαλα Υ και άφησα πάνω τις μαμά εξατμίσεις,σιγά σιγά οι εξατμίσεις αρχίζουν και τρίζουν... Very Happy Very Happy


Οντως ο φιλος εχει δικιο μην το κανεις καλυτερα .... γτ χρειαζεται κοψιμο και κολημα μετα και δεν λεει....αφου θα αφησεις και την μαμα εξατμιση πανω.... απο την αλλη 8α αξηζε αν εβαζες καμια jardine πανω με δικο της καζανακι η κατι παρομοιο ....στο λεω γτ και στο δικο μου το σκεφτομουν να το κανω αλλα δεν ηθελα ετσι εβαλα ολοσωμη στανταρ πραγματα!!! ΑΑΑ!! ετσι και αλλιως 750 εχεις που εχει πολυ δυναμη.... file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mr_smas
Jr.gixxer



Άντρας Τόπος : Αθήνα-Χαλκίδα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 05:17

Κάντο θα κερδίσεις σίγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΠαρ 08 Ιαν 2010, 08:34

Και μονο που θα κερδισεις 4-5 κιλα, θα ανακουφισεις και το αμορτισερ απο τις θερμοκρασιες που το αναγκαζει ο καταλυτης να δουλευει...ειναι κερδος ετσι κι αλλιως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 04:04

δεν υπαρχει ποιο ωραιοοο πραγμα απο τις προσωπικες μοντιφιες.και ας μην πετυχενουν παντα doin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 10:47

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας ...
Λεω να το κανω και Θεος βοηθος!
Φιλε Νικο αυτο που λες για το τριξιμο με φαινεται λογικο αλλα θα το κανω!
Επισης συμφωωνω με τον magiaklaniakeksatmisi!
Το θεμα τωρα ειναι αν ΠΡΕΠΕΙ να αγορασω καποιο ετοιμο καο ''ομορφο'' 'Υ'' η να φτιαξω μια σωληνα μονος μου? aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 10:52

misfits296 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Γεια και χαρα σε ολους.
Εχει καταργηση κενενας σας τον καταλυτη σε 750 Α Λ Λ Α Αφηνοντας πανω την ΜΑΜΑ εξατμιση?
Με ενδιαφεροθν οι παρατηρησεις και οι γνωμες!

Θα έλεγα να μην το κάνεις... Το έχω κάνει σε Κ7 που βγαίνει εύκολα,δλδ έβαλα Υ και άφησα πάνω τις μαμά εξατμίσεις,σιγά σιγά οι εξατμίσεις αρχίζουν και τρίζουν... Very Happy Very Happy


Οντως ο φιλος εχει δικιο μην το κανεις καλυτερα .... γτ χρειαζεται κοψιμο και κολημα μετα και δεν λεει....αφου θα αφησεις και την μαμα εξατμιση πανω.... απο την αλλη 8α αξηζε αν εβαζες καμια jardine πανω με δικο της καζανακι η κατι παρομοιο ....στο λεω γτ και στο δικο μου το σκεφτομουν να το κανω αλλα δεν ηθελα ετσι εβαλα ολοσωμη στανταρ πραγματα!!! ΑΑΑ!! ετσι και αλλιως 750 εχεις που εχει πολυ δυναμη.... file

Φιλε misfits296 (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ??) Εχεις απολυτο δικαιο αλλα το θεμα ειναι τα eyro για την ωρα και θα περασει λιγο καιρος μεχρι να μπορεσω να ριξω λιγα φραγξα στο μοτορι οποτε .........καταλαβαινεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 12:29

ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας ...
Λεω να το κανω και Θεος βοηθος
Φιλε Νικο αυτο που λες για το τριξιμο με φαινεται λογικο αλλα θα το κανω!
Επισης συμφωωνω με τον magiaklaniakeksatmisi!
Το θεμα τωρα ειναι αν ΠΡΕΠΕΙ να αγορασω καποιο ετοιμο καο ''ομορφο'' 'Υ'' η να φτιαξω μια σωληνα μονος μου? aswew
φιλος επειδη ειπες οτι ειναι θεμα χρηματων τοτε κανε εναν δικο σου σωληνα γιατι οταν πηγα να κανω το ιδιο απογοητευτηκα με τις τιμες τον Υ και κατεληξα στην αγορα ενος aftermarket slipon scorpion το οποιο το ευχαριστηθηκα κ σε εμφανιση κ σε ηχο κ σε αποδοση.το πηρα σε τρελη τιμη απο ebay.οποτε επειδη κ πολυ χρημα θα δωσεις τελικα κ πολυ χρονο θα ξοδεψεις επενδυσε τα αυτα στο ψαξιμο κ την αγορα ενος slipon.ψαξε για slipon για κ7 τα οποια καταργουν τον καταλυτη(απλα θα χρειαστει να κανεις μια κολληση).
παντως οτι κ να κανεις να το χαρεις souza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 12:36

χτυπα ενα τετοιο κ εισαι οκ Very Happy αλλα οταν δεις φαρο τρεχα http://cgi.ebay.com/ebaymotors/06-07-GSXR-600-gsxr600-Moto-GP-Shorty-exhaust-pipe-new_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27abdbc6d0QQitemZ170387031760QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/RLS-Exhaust-2006-2007-gsxr-exhaust-600-750_W0QQitemZ140372036060QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item20aed349dc τζαμπα
εκανα ενα search στο ebay για σενα αλλα δεν παιζει κατι καλο κατο απο 250Ε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 17:30

ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας ...
Λεω να το κανω και Θεος βοηθος!
Φιλε Νικο αυτο που λες για το τριξιμο με φαινεται λογικο αλλα θα το κανω!
Επισης συμφωωνω με τον magiaklaniakeksatmisi!
Το θεμα τωρα ειναι αν ΠΡΕΠΕΙ να αγορασω καποιο ετοιμο καο ''ομορφο'' 'Υ'' η να φτιαξω μια σωληνα μονος μου? aswew


Και εγώ είμαι μέσα στο να κάνεις πράγματα φτηνά και μόνος σου στο μηχανάκι σου,απλά σου λέω ότι με την αφαίρεση του καταλύτη μόνο δεν θα κερδίσεις τίποτα,παρά μόνο κόπο και χρήμα που δεν θα υπολογίσεις ( αγορά σωλήνα,κουρμπάρισμα,κολλήσεις,σφικτήρες κτλ) Ξέρω ότι ίσως ακούγονται υπερβολικά όλα αυτά αλλά για μένα καλύτερα να περιμένεις να βρεις μια ευκαιρία για τελικό,και μέτα κόβεις τον καταλύτη και το προσαρμόζεις... Με πορδές δεν βάφονται αυγά δυστυχώς... @

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΣαβ 09 Ιαν 2010, 19:42

ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
misfits296 έγραψε:
T.R.E έγραψε:
ΚΑΣΤΟΡΙΑ έγραψε:
Γεια και χαρα σε ολους.
Εχει καταργηση κενενας σας τον καταλυτη σε 750 Α Λ Λ Α Αφηνοντας πανω την ΜΑΜΑ εξατμιση?
Με ενδιαφεροθν οι παρατηρησεις και οι γνωμες!

Θα έλεγα να μην το κάνεις... Το έχω κάνει σε Κ7 που βγαίνει εύκολα,δλδ έβαλα Υ και άφησα πάνω τις μαμά εξατμίσεις,σιγά σιγά οι εξατμίσεις αρχίζουν και τρίζουν... Very Happy Very Happy


Οντως ο φιλος εχει δικιο μην το κανεις καλυτερα .... γτ χρειαζεται κοψιμο και κολημα μετα και δεν λεει....αφου θα αφησεις και την μαμα εξατμιση πανω.... απο την αλλη 8α αξηζε αν εβαζες καμια jardine πανω με δικο της καζανακι η κατι παρομοιο ....στο λεω γτ και στο δικο μου το σκεφτομουν να το κανω αλλα δεν ηθελα ετσι εβαλα ολοσωμη στανταρ πραγματα!!! ΑΑΑ!! ετσι και αλλιως 750 εχεις που εχει πολυ δυναμη.... file

Φιλε misfits296 (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ??) Εχεις απολυτο δικαιο αλλα το θεμα ειναι τα eyro για την ωρα και θα περασει λιγο καιρος μεχρι να μπορεσω να ριξω λιγα φραγξα στο μοτορι οποτε .........καταλαβαινεις!!



φυσικα!!! :P ναι το ξερω ειναι πολλα τα λεφτα .... απλως καλυτερα ειναι να μαζεψεις λιγα , να βρεις ενα ωραιο τελικο οτι μαρκα θες και σου αρεσει και να το κολισεις στο λαιμο μετα ..... παντα απο ebay φυσικα !!!! φιλε T.R.E θα χασει 2-3 κιλα τουλαχιστων απο τον καταλυτη ειναι καλο και αυτο ....αλλα σιγουρα δεν 8α δει τις τρελες αλλαγες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
crockh2001
Normal gixxer
Normal gixxer
crockh2001


Άντρας Όνομα: : Χαρης
Τόπος : Xανιά
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 332
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2010, 16:32

Εγω εχω αγορασει αυτο (μου ηρθε χθες):
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/08-09-SUZUKI-GSXR-600-750-RACE-TRACK-MID-PIPE-ONLY_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27adb31621QQitemZ170417919521QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
και βρεθηκα προεκπληξεως καθως δεν ηξερα οτι ο καταλυτης ειναι κολλημενος με τους μαμα λαιμους. Ετσι τωρα θελει κοψιμο αλλα δεν πειραζει... ετσι κι αλλιως δεν θα χρειαστει να τον ξαναβαλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2010, 17:59

misfits296 έγραψε:
φιλε T.R.E θα χασει 2-3 κιλα τουλαχιστων απο τον καταλυτη ειναι καλο και αυτο ....αλλα σιγουρα δεν 8α δει τις τρελες αλλαγες....

Επειδή το έχω δει το έργο σε Κ7 1000,βγάλαμε τον καταλύτη με Υ και αφήσαμε πάνω τα μαμά τελικά,το μόνο που κέρδισε ήταν να κουδουνίζουν οι εξατμίσεις,το ίδιο και σε B-King!

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misfits296
Normal gixxer
Normal gixxer
misfits296


Άντρας Όνομα: : Θωμας
Τόπος : Αιγάλεω
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Hμερομηνία εγγραφής : 19/03/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2010, 19:06

T.R.E έγραψε:
misfits296 έγραψε:
φιλε T.R.E θα χασει 2-3 κιλα τουλαχιστων απο τον καταλυτη ειναι καλο και αυτο ....αλλα σιγουρα δεν 8α δει τις τρελες αλλαγες....

Επειδή το έχω δει το έργο σε Κ7 1000,βγάλαμε τον καταλύτη με Υ και αφήσαμε πάνω τα μαμά τελικά,το μόνο που κέρδισε ήταν να κουδουνίζουν οι εξατμίσεις,το ίδιο και σε B-King!

καλα για Β-king δεν το συζυταμε αφου ειναι καπου στα 260 κιλα με φουλ υγρα οποτε δεν βλεπεις αποτελεσμα....ε τα 1000 ρια ειναι λιγο πιο βαρια απο τα 750-600 , οπως και να εχει ειμαι κατα στο να βγαλεις τον καταλυτη και να αφισεις μαμα πανω.... οπως και ειχες πει τσαμπα κοπως κοψε ραψε :P αλλα οπως και να το κανουμε ειναι σαν ενα κουτσουρο απο κατω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΚΑΣΤΟΡΙΑ


Άντρας Όνομα: : Χρηστοs
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 712
Αγωνιζόμενος : BACK IN BLACK
Hμερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΚυρ 01 Αυγ 2010, 19:48

Για να ξαναζωντανεψω το topic λιγο ανα και αργα......
Τελικα εβαλα ενα slip-on (ARROW) και το θεμ τωρα ειναι οτι ψαχνω για ΜID PIPE στο E BAY αλλα δεν βρισκω...
Ξερει κανενσς καποιον που να φτιαχνει?
Να ξερει ομως τι κανει ετσι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfa156
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 39
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΔευ 06 Δεκ 2010, 01:00

Τελικα αξιζει τον κοπο η καταργηση καταλυτη σε σχεση με την "ζημεια" που μπορει να προκαλεει στον οδηγο της μελοντικα?και τι εννοω με αυτο, πρωην κατοχος r1 του 03 και βαζοντας αμολυβδη στο εργαλειο σε καθε φαναρι μετα απο καποια κμ ...μου ερχοντουσαν ολα τα καυσαερια στην μουρη και φυσικα τα ανεπνεα σε καθε φαναρι.....μηπως τελικα λεω οτι δεν αξιζει τον κοπο η αφαιρεση τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΔευ 06 Δεκ 2010, 19:07

εαν θελεις να αυξησεις την αποδοση της μοτοσυκλετας σου, θεωρω οτι ειναι μονοδρομος.
Ζημια στην μοτοσυκλετα δεν θα προκαλεσεις, αλλα ετσι πως θετεις το ζητημα σε περιβαλοντικη βαση, εχεις δικιο.Θα μπορουσα βεβαια να σου αντιπαραθεσω το παλιοφορτηγο που ανεβαινει μια ανηφορα η' τα αστικα λεωφορεια που ''ντουμανιαζουν'' στο σταματα-ξεκινα.Το μηχανακι μαλλον ειναι λεπτομερεια οσον αφορα την ρυπανση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfa156
Jr.gixxer



Άντρας Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 39
Hμερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750   ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750 EmptyΔευ 06 Δεκ 2010, 21:34

stavrosrodo έγραψε:
εαν θελεις να αυξησεις την αποδοση της μοτοσυκλετας σου, θεωρω οτι ειναι μονοδρομος.
Ζημια στην μοτοσυκλετα δεν θα προκαλεσεις, αλλα ετσι πως θετεις το ζητημα σε περιβαλοντικη βαση, εχεις δικιο.Θα μπορουσα βεβαια να σου αντιπαραθεσω το παλιοφορτηγο που ανεβαινει μια ανηφορα η' τα αστικα λεωφορεια που ''ντουμανιαζουν'' στο σταματα-ξεκινα.Το μηχανακι μαλλον ειναι λεπτομερεια οσον αφορα την ρυπανση.
δεν ενοησα για το περιβαλλον μονο,λεω για τον αναβατη προσωπικα,που το μυριζεις ολο αυτο το πραμα σε καθε φαναρι...και σιγουρα ειναι χειροτερο να το αναπνειεις χωρις καταλυτη,απο οτι με καταλυτη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ Κ8 750
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» GP EVO 2 και καταργηση καταλυτη γινεται?
» S1000RR Καταργηση καταλυτη
» καταργηση καταλυτη και τοποθετηση υψιλον σε κ7 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com