Greek GSX-R forum
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
JIMK7
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
nasos-v
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
T.R.E
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
k8 600 kk
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
kostaskr6
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
κολτρέϊν
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
Leroy
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
ripper
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_l10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_c10CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Poll_r10 

 

 CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc   CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 00:21

Ο Loris Capirossi δήλωσε ότι σκέφτεται σοβαρά το ενδεχόμενο να συνεχίσει να αγωνίζεται και μετά το 2010, διότι εκτιμάει πως οι μοτοσυκλέτες 1000cc, που θα επανεμφανιστούν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, ταιριάζουν περισσότερο στο οδηγικό του στυλ.
Ο Ιταλός αγωνίζεται στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα από το 1990 στα 125cc και είναι χωρίς αμφιβολία ο πιο έμπειρος αναβάτης στο grid του MotoGP. Το 2010 θα πραγματοποιήσει την 300η εκκίνησή του σε Grand Prix.
Όπως είναι γνωστό, τα MotoGP πρόκεται να επιστρέψουν στον παραδοσιακό κυβισμό των 1000cc το 2012. Όμως, ο επικεφαλής της Dorna, Carmelo Ezpeleta δήλωσε ότι αυτό ενδέχεται να γίνει και νωρίτερα, αν οι ομάδες το απαιτήσουν. "Αν τα 1000άρια επιστρέψουν το 2011 και μπορώ να τρέξω, θα είμαι ο πιο ευτυχής άνθρωπος στο κόσμο", δήλωσε ο Capirossi στο Ιταλικό περιοδικό Motosprint.
"Πιστεύω πως θα βρίσκομαι στις πίστες και μετά το 2010. Αρχικά είχα σκεφτεί να αποσυρθώ, κλείνοντας την καριέρα μου με επιτυχίες και ικανοποίηση. Μετά το Πρωτάθλημα του 2009, όπου είχαμε τόσα προβλήματα, η προοπτική αυτή έχει απομακρυνθεί πολύ", δήλωσε ο Ιταλός. Ο Capirossi θα συνεχίσει φέτος με την Suzuki για τρίτη χρονιά και θα έχει για team mate του τον rookie Alvaro Bautista.
Η μέχρι τώρα συνεργασία του με το Ιαπωνικό εργοστάσιο έχει αποφέρει μονάχα ένα βάθρο και μια γενικότερη παρουσία μακριά από το επίπεδο του πολύπειρου αναβάτη. Σίγουρα λοιπόν, αν ο Capirossi αποφασίσει να σταματήσει τους αγώνες, θέλει αυτό να συμβεί μετά από νίκες και επιτυχίες. "Αν ο Bautista με ξεπερνάει αγώνα με τον αγώνα θα καταλάβω ότι έχω αρχίσει να γερνάω και μπορεί να μείνω στο σπίτι", είπε ο Ιταλός. "Αν όμως η μοτοσυκλέτα δε με αφήνει να αποδώσω όπως μπορώ και θέλω, θα είναι δύσκολο βάλω τέλος στην καριέρα μου. Ελπίζω φέτος να έχω μια ανταγωνιστική Suzuki, αλλά αν η μοτοσυκλέτα δε με βοηθήσει να πάρω ικανοποιητικά αποτελέσματα, δε θα σταματήσω να τρέχω."
"Αν η Suzuki μου συμπεριφέρεται καλά και πραγματοποιήσω τα αποτελέσματα που θέλω, μπορεί και να σταματήσω. Θέλω όμως να φύγω από τους αγώνες με το κεφάλι ψηλά και όχι σαν ηττημένος", ολοκλήρωσε ο 36χρονος αναβάτης.


ΠΗΓΗ:motograndprix.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc   CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc EmptyΤετ 27 Ιαν 2010, 00:55

Ωραιος ο γερολυκος Capirossi εχει ψυχη μεσα του win win respekt respekt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
CAPIROSSI: Ενδιαφέρεται να ξανατρέξει με 1000cc
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ενδιαφερεται κανεις για ομαδικη αγορα????
» Τα 1000cc είναι το μέλλον του MotoGP
» MotoGP Test 1000cc!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚA ΝEΑ :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΕΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com