Greek GSX-R forum
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
JIMK7
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
nasos-v
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
T.R.E
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
k8 600 kk
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
kostaskr6
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
κολτρέϊν
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
Leroy
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
ripper
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_l10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_c10ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Poll_r10 

 

 ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??

Πήγαινε κάτω 
+6
magfaria
valentinosgsxr
stavrosrodo
Leroy
teo46
panosk8
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΚυρ 04 Ιουλ 2010, 01:35

καταρχην τα ευρωπαικα τα αφηνουμε εξω.δε τα παιζουμε Laughing

λοιπον το θεμα ειναι ποιο απο τα 4 πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο εργαλειο σαν συνολο?
τα δυνατα και τα αδυνατα σημεια του? φρενα ,αναρτησεις ,μοτερ ,στησημο,ποιοτητα,κοντρες ,δυναμη κτλ..

οσοι ειχανε και αλλα ss να μια καλη ευκαιρια να μιλησουν (αντικειμενικα παντα fatsa ) για τα συν τους.
οσοι ειναι σ αυτο το φορουμ κ οδηγανε αλλο μοτορι ας πουν μια καλη κουβεντα για το μηχανημα τους. αντε να δω.
εγω απλα δε μπορω να πω τιποτα αντικειμενικο γιατι απο ss μονο suzuki ειχα και θα εχω.

απλα το μονο που θα πω ειναι οτι τα πιο τουμπανα ss που εχω δει ειναι τα GSXR ..

τυχαιο???δε νομιζω


fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΚυρ 04 Ιουλ 2010, 02:25

δεν υπάρχουν κακά ss την σημερινή εποχή!

ότι σου αρέσει παίρνεις!!

hallo hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΚυρ 04 Ιουλ 2010, 11:09

Συμφωνω απολυτα δεν υπαρχουν κακα ss και το κυριοτερο προβληματικα -μηλαμε παντα για Ιαπονεζικα.
Οι διαφορες ειναι στα σημεια, δηλαδη τα kava εχουν καλα περιφεριακα, ohlins stab και καλα φρενα. οπως και το honda συνδυασμενη πεδηση. Τα R1 δεν περνουν αλογα ευκολα. Τελος αυτο που μου αρεσει στα gsxr ειναι οτι υπαρχουν περιφεριακα απο πολους οικους βελτιωσης, κοινος και απο το περιπτερο και ιδιετερα gia τα busa.

Προσπαθησα πολυ για να ειμαι οσο ποιο αντικειμενικος γινοταν fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΚυρ 04 Ιουλ 2010, 16:40

χωρις να εχω οδηγησει το κ-9............
απο ολα τα υπολοιπα γιαπωνεζικα νομιζω το ασχημομουρο-Honda ειναι λιγο καλυτερο αποτα αλλα σε ολα του.(βεβαια δεν το επαιρνα για μενα).
τα gsxr ομως εχουν τις καλυτερες προοπτικες.
γιατι και φτηνα ειναι και τεραστια γκαμα απο aftermarket προ'ι'οντα εχουν, οποτε τουμπανιαζουν ευκολα(και δεν εννοω μονο το μοτερ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΚυρ 04 Ιουλ 2010, 19:40

για τα φρενα,εχω την εντυπωση οτι τα μαμα τακακια κανουν τη διαφορα.
με λιγα πραγματακια τα φρενα του GSXR γινονται αγκυρες διαρκειας.

παντως το πρωτο πραγμα που μου εκανε εντυπωση στα μαμα σουζουκι ειναι η σταθεροτητα τους υπο κληση.



gixxer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΚυρ 04 Ιουλ 2010, 22:36

Δεν μπορουμε να ειμαστε καθολου αντικειμενικοι σε μια τετοια κουβεντα γιατι υπαρχουν μεγαλες διαφορες σε ολες τις μαρκες απο χρονια σε χρονια και δεν μιλαω για μηχανακι δεκαετιας αλλα για χιλιαρια μεχρι 4 χρονια πριν. Παραδειγμα το Κ6 δεν εχει καμια σχεση με το Κ9, ομοιως και τα R1 που εχω κανει καμποσα χιλιομετρα πανω σε αυτα. Εν τελη δεν ειναι καθολου σωστο να τσουβαλιαζουμε τα μηχανακια αναλογα με την μαρκα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΔευ 05 Ιουλ 2010, 02:06

Δεν νομιζω να τσουβαλιασε κανεις... Το καθε ενα εχει τις δικες του χαρες και το gsxr τις περισοτερες. fafoutis

Περα απο την πλακα ομως οι διαφορες ειναι στα σημεια. Απλα δεν υπαρχει κακο super sport μηχανακι σημερα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΔευ 05 Ιουλ 2010, 16:05

Ο κινητήρας του S1000RR μου κόλλησε στα 4,700km και ενώ πήγαινα με 140km/h. Με φοβερή τύχη και τη βοήθεια του μονόδρομου συμπλέκτη δεν έπεσα. Υπάρχουν αναφορές ότι έχει συμβεί σε τουλάχιστον άλλα δύο S1000RR στην Ελλάδα δηλαδή σε ποσοστό 10%.
H BMW μου αλλάζει τον κινητήρα άμεσα και χωρίς καμία επιβάρυνση αλλά δε δίνει καμία πληροφορία για το γιατί συνέβη και γιατί δε θα ξανασυμβεί . Μιλάμε για μια πιθανά θανατηφόρα βλάβη η οποία δείχνει να εμφανίζεται με μεγάλη συχνότητα. Πιστεύω ότι παρόμοιες περιπτώσεις πρέπει να δημοσιευτούν άμεσα ώστε η BMW να αντιμετωπίσει το θέμα ανοιχτά και αποτελεσματικά.

ΑΠΟ ΑΛΛΟ FORUM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΔευ 05 Ιουλ 2010, 17:07

KARDITSARA έγραψε:
Ο κινητήρας του S1000RR μου κόλλησε στα 4,700km και ενώ πήγαινα με 140km/h. Με φοβερή τύχη και τη βοήθεια του μονόδρομου συμπλέκτη δεν έπεσα. Υπάρχουν αναφορές ότι έχει συμβεί σε τουλάχιστον άλλα δύο S1000RR στην Ελλάδα δηλαδή σε ποσοστό 10%.
H BMW μου αλλάζει τον κινητήρα άμεσα και χωρίς καμία επιβάρυνση αλλά δε δίνει καμία πληροφορία για το γιατί συνέβη και γιατί δε θα ξανασυμβεί . Μιλάμε για μια πιθανά θανατηφόρα βλάβη η οποία δείχνει να εμφανίζεται με μεγάλη συχνότητα. Πιστεύω ότι παρόμοιες περιπτώσεις πρέπει να δημοσιευτούν άμεσα ώστε η BMW να αντιμετωπίσει το θέμα ανοιχτά και αποτελεσματικά.

ΑΠΟ ΑΛΛΟ FORUM

ε γι αυτο εγραψα στην αρχη οτι τους ευρωπαιους δε τους παιζουμε Very Happy
παντως κριμα για τα μοτερ τους,ενα τοσο σοβαρο προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΔευ 05 Ιουλ 2010, 18:24

Εκτός της Kawasaki, που δεν έχω οδηγήσει το τελευταίο μοντέλο, έχω να σας πως δυο λόγια για τα υπόλοιπα τρία που οδήγησα στις Σέρρες.
Για τον δρόμο δεν έχω άποψη αλλά νομίζω ότι το GSXR είναι καλύτερο από όλα λόγω κάλυψης από τον αέρα και καλής θέσης οδήγησης. Και βέβαια το μοτέρ του Κ9 έχει δύναμη παντού, ψηλά και χαμηλά. Φαντάζομαι πολύ καλό θα είναι και το Honda που έχει μοτερούκλα με πολύ δυνατές μεσαίες, καλά φρένα και καλή εργονομία με ένα βασικό ελάτωμα: ότι καίγεται το δεξί σου πόδι με την εξάτμιση που βρίσκεται από κάτω.
Στην πίστα

Honda
Ευκολοδήγητο και μικρό σαν 600. Αλλάζει εύκολα κατεύθυνση και βγάζει εύκολα χρόνο. Στο όριο θέλει λεπτούς χειρισμούς καθώς είναι λίγο "νευρικό". Δεν οδήγησα αυτό με το C-ABS, αλλά οδήγησα ένα CBR600RR C-ABS και τα φρένα θέλουν συνήθεια για να μην τρομάζεις στο τέλος της ευθείας που ελευθερώνουν για λίγο και μετά είναι άγκυρες.
το μοτέρ πολύ καλό στην πίστα, σε βγάζει δυνατά από τη στροφή.

Yamaha
Στους λίγους γύρους που έκανα με το νέο R1 απογοητεύτηκα από το στρίψιμο. Μέσα στην στροφή σου φαίνεται δύσκολο και δεν κλείνει εύκολα την τροχιά του. Σίγουρα θέλει παίξιμο με τη γεωμετρία. Ο κινητήρας είναι πολύ καλός για πίστα. Βάζει τη δύναμη κάτω και δεν τρομάζει.

Suzuki
Βγάζει εύκολα χρόνο. Πολύ σταθερό μέσα στην στροφή και στην είσοδο. Σε προκαλεί να αργείς περισσότερο στα φρένα και να μπαίνεις με πολύ φορά. Τα φρένα ζεσταίνονται αμέσως και πέφτει η μανέτα, ενώ λείπει και το δάγκωμα που απαιτείς από 1000άρι που μαζεύει ένα σωρό χιλιόμετρα στην ευθεία. Το μοτέρ είναι καλό με δύναμη στις μεσαίες και ιδίως ψηλά.
Γενικά έχει πολύ ισορροπημένη συμπεριφορά και δεν τρομάζει ακόμη και όταν το πιέζεις.

100% αντικειμενικός δεν μπορώ να είμαι καθώς έχω Suzuki αλλά πιστεύω ότι αυτό και το Honda ξεχωρίζουν.
Αν τώρα βάλεις και το κόστος αγοράς, χρήσης, την καθημερινή χρήση, αξιοπιστία και άλλα νομίζω ότι το Suzuki δεν παίζεται... okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΔευ 05 Ιουλ 2010, 19:38

panosk8 έγραψε:
για τα φρενα,εχω την εντυπωση οτι τα μαμα τακακια κανουν τη διαφορα.
με λιγα πραγματακια τα φρενα του GSXR γινονται αγκυρες διαρκειας.

παντως το πρωτο πραγμα που μου εκανε εντυπωση στα μαμα σουζουκι ειναι η σταθεροτητα τους υπο κληση.



gixxer

για τα φρενα θα ελεγα οτι πιανουν καλα με ενα ζευγαρι ebc κ υψηλης..αλλα κρεμανε ευκολα(πολυ ευκολα) και αυτο με χαλαει προσωπικα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris gsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
chris gsxr


Αριθμός μηνυμάτων : 81
Hμερομηνία εγγραφής : 03/02/2010

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΤρι 06 Ιουλ 2010, 08:28

δεν εχω εμπειρια απο 1000ρια

αλα εχω να πω οτι το Κ9 ειναι τοσο ευκολο στην οδηγηση
που το εχω ευχαριστηθει παρα παρα πολυ
δεν ειναι καθολου απαιτητικο και οσο εχω μπορεσει να το πιεσω δεν σε τρομαζει
τωρα απο γκαζια απο χαμηλα ειναι τρακτερ πολυ ροπη μπορω να πω κινησε πολυ ανετα
χωρισ να χρειαζετε να στροφαρεις ψηλα για να νιωσεις δυναμη
μετα τις 11.000 στροφες γαζωνει δεν χρειαζετε η μηχανη ουτε 1 παραπανο αλογο
εκτος και αν μιλαμε για κοντρες και καποιος ψαχνει το +1 +2 μηχανακια μπροστα απο τον αλο

για το δρομο τα αλογα που εχει ειναι αυτα που πρεπει να εχει 8)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΤρι 06 Ιουλ 2010, 09:18

chris gsxr έγραψε:
δεν εχω εμπειρια απο 1000ρια

αλα εχω να πω οτι το Κ9 ειναι τοσο ευκολο στην οδηγηση
που το εχω ευχαριστηθει παρα παρα πολυ
δεν ειναι καθολου απαιτητικο και οσο εχω μπορεσει να το πιεσω δεν σε τρομαζει
τωρα απο γκαζια απο χαμηλα ειναι τρακτερ πολυ ροπη μπορω να πω κινησε πολυ ανετα
χωρισ να χρειαζετε να στροφαρεις ψηλα για να νιωσεις δυναμη
μετα τις 11.000 στροφες γαζωνει δεν χρειαζετε η μηχανη ουτε 1 παραπανο αλογο
εκτος και αν μιλαμε για κοντρες και καποιος ψαχνει το +1 +2 μηχανακια μπροστα απο τον αλο

για το δρομο τα αλογα που εχει ειναι αυτα που πρεπει να εχει 8)


Πολύ σωστός.
Και εμπειρία να έχεις από χίλια, τα άλογα που βγάζει το μαμά Κ9 είναι αρκετά. Ακόμη και αναβάτες που έχουν εμπειρία από πίστα και οδηγούν 600, με το 1000άρι τα βρίσκουν δύσκολα. Για να πας γρήγορα δεν χρειάζεται ούτε ένα άλογο παραπάνω, ιδίως στις κλειστές πίστες που έχουμε. Είναι προτιμότερο να φτιάξεις αναρτήσεις και φρένα, παρά να ασχοληθείς με το μοτέρ.
Από εκεί και πέρα εάν κάποιος έχει μεράκι (και λεφτά) για βελτιώσεις, εγώ του kapelo . Αλλά αν κάποιος θέλει πραγματικά να βελτιωθεί είναι προτιμότερο με τα λεφτά που θα έδινε για μια εξάτμιση να πάρει 2 ζευγάρια λάστιχα και να τα λιώσει στην πίστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arturo
Normal gixxer
Normal gixxer
arturo


Άντρας Όνομα: : δημητρης
Τόπος : θεσνικη
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??   ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα?? EmptyΤρι 06 Ιουλ 2010, 23:31

και εγω με τη σειρα μου αφου ειχα στην κατοχη μου κ3 ,κ6 και τωρα κ9 μπορω να πω οτι τα σουζουκι προσφερουν ενα πολυ καλο πακετο σαν συνολο.οδηγησα cbr 1000 rr 09 που πηρε φιλος.δυνατο μοτερ(ακομα δεν τα συγκριναμε στον δρομο) αλλα στην ευθεια δεν μου αρεσε οσο το κ9.r1 2008 που οδηγησα στον ταξιαρχη βορεια ελλαδα για οσους ξερουν, ειναι πολυ πισω σε αποτομα πεσιματα σε σχεση με κ9.το καινουργιο r1 παντως λενε οτι ειναι πολυ καλο για πιστα.δεν νομιζω οτι υπαρχει κανονας.εγω δεν καταφερα στις σερρες ακομα να κανω με το κ9 καλυτερο χρονο απο οτι με το κ6 που ειχα τουλαχιστον τη μια φορα που πηγα με το καινουργιο.νομιζω οτι ο οδηγος κανει την διαφορα αναμεσα ιδιως στα τελευταια χιλιαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ποια ειναι η καλυτερη γιαπωνεζα??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποια ειναι η καλυτερη εξατμιση
» Καλυτερη ολοσωμη εξατμιση σε αποδωση για GSXR 600 k7 ?
» Τελικά αυτή είναι η καλύτερη αγγελία στο car.gr

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com