Greek GSX-R forum
ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
    Κορυφαίοι συγγραφείς
    Miou
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    JIMK7
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    nasos-v
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    T.R.E
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    k8 600 kk
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    kostaskr6
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    κολτρέϊν
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    Leroy
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    ripper
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 
    mistiriodis_tsantakias
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_l10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_c10ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Poll_r10 

     

     ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ

    Πήγαινε κάτω 
    +12
    nktr
    nasos-v
    riderspower
    mistiriodis_tsantakias
    stavrosrodo
    gsxr1000nitro
    Opeth
    adrenalinestavros
    theatiss
    Hamamatsu
    mike
    arturo
    16 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    arturo
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arturo


    Άντρας Όνομα: : δημητρης
    Τόπος : θεσνικη
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΔευ 23 Αυγ 2010, 12:23

    επειδη ειχα ποσταρει παλιτερα ενα θεμα με δυναμομετρηση του κ9 μου ειμαι υποχρεωμενος να συμπληρωσω καποια πραγματα.ειχα μετρησει στοκ μορφη 154 ροδα σε airflow και μου ειχαν φανει λιγα.μολις πριν λιγες μερες γυρισαμε απο brno που πηγαμε οδικως με μηχανες.2 φιλοι ενας με cbr 1000 rr 2009 ενας με k6 εκκεντροφορους φλαντζα ολοσωμη μειγματα.το honda φορουσε ypsil0n kai yoshi r77 τελικο,φιλτρο και rapid bike.εγω φιλτρο και ολοσωμη.το αποτελεσμα ηταν ανατροπη για τα φιλαρακια που πιστευαν οτι εχω το πιο αργο μοτο.ανοιξαμε ρολ πανω απο 10 φορες με ολες τις ταχυτητες.το κ9 παντου μπροστα.το συμπερασμα μου ειναι οτι το δυναμομετρο δεν αποτυπωνει παντα την πραγματικη δυναμη μιας μοτο.φιλοι με κ9 μη μασατε απο honda και ας ειναι γρηγορα που ειναι σε σχεση με το παρελθον.αυτα τα λιγα.την καλημερα σε ολους.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mike
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    mike


    Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
    Τόπος : ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 732
    Αγωνιζόμενος : σε καποια k θεατης
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΔευ 23 Αυγ 2010, 13:10

    arturo έγραψε:
    επειδη ειχα ποσταρει παλιτερα ενα θεμα με δυναμομετρηση του κ9 μου ειμαι υποχρεωμενος να συμπληρωσω καποια πραγματα.ειχα μετρησει στοκ μορφη 154 ροδα σε airflow και μου ειχαν φανει λιγα.μολις πριν λιγες μερες γυρισαμε απο brno που πηγαμε οδικως με μηχανες.2 φιλοι ενας με cbr 1000 rr 2009 ενας με k6 εκκεντροφορους φλαντζα ολοσωμη μειγματα.το honda φορουσε ypsil0n kai yoshi r77 τελικο,φιλτρο και rapid bike.εγω φιλτρο και ολοσωμη.το αποτελεσμα ηταν ανατροπη για τα φιλαρακια που πιστευαν οτι εχω το πιο αργο μοτο.ανοιξαμε ρολ πανω απο 10 φορες με ολες τις ταχυτητες.το κ9 παντου μπροστα.το συμπερασμα μου ειναι οτι το δυναμομετρο δεν αποτυπωνει παντα την πραγματικη δυναμη μιας μοτο.φιλοι με κ9 μη μασατε απο honda και ας ειναι γρηγορα που ειναι σε σχεση με το παρελθον.αυτα τα λιγα.την καλημερα σε ολους.

    off topic

    δημητρη δεν ανοιγης κ ενα θεμα το απο που κ πως πηγατε γενικα για την εμπερια του ταξιδιου αυτου
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    arturo
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arturo


    Άντρας Όνομα: : δημητρης
    Τόπος : θεσνικη
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΔευ 23 Αυγ 2010, 16:37

    mikerrgp έγραψε:
    arturo έγραψε:
    επειδη ειχα ποσταρει παλιτερα ενα θεμα με δυναμομετρηση του κ9 μου ειμαι υποχρεωμενος να συμπληρωσω καποια πραγματα.ειχα μετρησει στοκ μορφη 154 ροδα σε airflow και μου ειχαν φανει λιγα.μολις πριν λιγες μερες γυρισαμε απο brno που πηγαμε οδικως με μηχανες.2 φιλοι ενας με cbr 1000 rr 2009 ενας με k6 εκκεντροφορους φλαντζα ολοσωμη μειγματα.το honda φορουσε ypsil0n kai yoshi r77 τελικο,φιλτρο και rapid bike.εγω φιλτρο και ολοσωμη.το αποτελεσμα ηταν ανατροπη για τα φιλαρακια που πιστευαν οτι εχω το πιο αργο μοτο.ανοιξαμε ρολ πανω απο 10 φορες με ολες τις ταχυτητες.το κ9 παντου μπροστα.το συμπερασμα μου ειναι οτι το δυναμομετρο δεν αποτυπωνει παντα την πραγματικη δυναμη μιας μοτο.φιλοι με κ9 μη μασατε απο honda και ας ειναι γρηγορα που ειναι σε σχεση με το παρελθον.αυτα τα λιγα.την καλημερα σε ολους.

    off topic

    δημητρη δεν ανοιγης κ ενα θεμα το απο που κ πως πηγατε γενικα για την εμπερια του ταξιδιου αυτου
    ok
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Hamamatsu
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Hamamatsu


    Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 1640
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΔευ 23 Αυγ 2010, 17:03

    arturo έγραψε:
    επειδη ειχα ποσταρει παλιτερα ενα θεμα με δυναμομετρηση του κ9 μου ειμαι υποχρεωμενος να συμπληρωσω καποια πραγματα.ειχα μετρησει στοκ μορφη 154 ροδα σε airflow και μου ειχαν φανει λιγα.μολις πριν λιγες μερες γυρισαμε απο brno που πηγαμε οδικως με μηχανες.2 φιλοι ενας με cbr 1000 rr 2009 ενας με k6 εκκεντροφορους φλαντζα ολοσωμη μειγματα.το honda φορουσε ypsil0n kai yoshi r77 τελικο,φιλτρο και rapid bike.εγω φιλτρο και ολοσωμη.το αποτελεσμα ηταν ανατροπη για τα φιλαρακια που πιστευαν οτι εχω το πιο αργο μοτο.ανοιξαμε ρολ πανω απο 10 φορες με ολες τις ταχυτητες.το κ9 παντου μπροστα.το συμπερασμα μου ειναι οτι το δυναμομετρο δεν αποτυπωνει παντα την πραγματικη δυναμη μιας μοτο.φιλοι με κ9 μη μασατε απο honda και ας ειναι γρηγορα που ειναι σε σχεση με το παρελθον.αυτα τα λιγα.την καλημερα σε ολους.
    Οταν ανοιξες για πρωτη φορα το θεμα σε ειδα πολυ απαισιοδοξο και ηξερα οτι κανεις λαθος.
    Ευτυχως φανηκε η αληθεια και αποκατασταθηκε το κ9 στα φιλαρακια σου.
    Εγω εχω ενα τελικο των 300 ευρω και δεν μπορουν να με περασουν R1 και zx 10 με ολοσωμες
    και εγκεφαλους.
    Δεν τιθεται θεμα και σε γκαζι αλλα και στην πιστα.Το κ9 ειναι φοβερο και χωρις βελτιωσεις. no1
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    theatiss
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    theatiss


    Άντρας Όνομα: : Αποστολος
    Τόπος : Πατρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 775
    Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΔευ 23 Αυγ 2010, 18:45

    alex-k7 έγραψε:

    Οταν ανοιξες για πρωτη φορα το θεμα σε ειδα πολυ απαισιοδοξο και ηξερα οτι κανεις λαθος.
    Ευτυχως φανηκε η αληθεια και αποκατασταθηκε το κ9 στα φιλαρακια σου.
    Εγω εχω ενα τελικο των 300 ευρω και δεν μπορουν να με περασουν R1 και zx 10 με ολοσωμες
    και εγκεφαλους.
    Δεν τιθεται θεμα και σε γκαζι αλλα και στην πιστα.Το κ9 ειναι φοβερο και χωρις βελτιωσεις. no1


    Μιας κ αναφερθηκες σε ανοιγματα ρολλαριστα με τα ΖΧ10 δοκιμαστε κ μια απο ψηλες στροφες απο 9 -10 χιλιαδες
    Εγω με οσα Σουζουκι κ να εχω ανοιξει Κ5-6-7-8 αν ανοιγουμε απο χαμηλα φευγουν κ δν τα πιανω πουθενα αλλα απο τις 8-9χιλιαδεσ στο στροφομετρο μου παιζω εγω μπαλα.
    Εχουν τεραστια διαφορα δυο μηχανακια οταν πανε ρολλαριστα ακομα κ με ενα γραναζι
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    adrenalinestavros
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    adrenalinestavros


    Τόπος : THESSALONIKI
    Αριθμός μηνυμάτων : 122
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 01:12

    theatiss έγραψε:
    alex-k7 έγραψε:

    Οταν ανοιξες για πρωτη φορα το θεμα σε ειδα πολυ απαισιοδοξο και ηξερα οτι κανεις λαθος.
    Ευτυχως φανηκε η αληθεια και αποκατασταθηκε το κ9 στα φιλαρακια σου.
    Εγω εχω ενα τελικο των 300 ευρω και δεν μπορουν να με περασουν R1 και zx 10 με ολοσωμες
    και εγκεφαλους.
    Δεν τιθεται θεμα και σε γκαζι αλλα και στην πιστα.Το κ9 ειναι φοβερο και χωρις βελτιωσεις. no1


    Μιας κ αναφερθηκες σε ανοιγματα ρολλαριστα με τα ΖΧ10 δοκιμαστε κ μια απο ψηλες στροφες απο 9 -10 χιλιαδες
    Εγω με οσα Σουζουκι κ να εχω ανοιξει Κ5-6-7-8 αν ανοιγουμε απο χαμηλα φευγουν κ δν τα πιανω πουθενα αλλα απο τις 8-9χιλιαδεσ στο στροφομετρο μου παιζω εγω μπαλα.
    Εχουν τεραστια διαφορα δυο μηχανακια οταν πανε ρολλαριστα ακομα κ με ενα γραναζι

    Συμφωνω με το θεατη,κ επισης να σε ρωτησω τι εχει το κ9 σου;
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    theatiss
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    theatiss


    Άντρας Όνομα: : Αποστολος
    Τόπος : Πατρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 775
    Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 06:59

    adrenalinestavros έγραψε:


    Συμφωνω με το θεατη,κ επισης να σε ρωτησω τι εχει το κ9 σου;

    Αν αναφερεσαι σε μενα εγω εχω ενα ΖΧ10 04 με ολοσωμη τιτανιου Aκραπα , PCIII , σιφτερ , γραναζι κ ενα IVANS tre
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mike
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    mike


    Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
    Τόπος : ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 732
    Αγωνιζόμενος : σε καποια k θεατης
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 10:00

    theatiss έγραψε:
    adrenalinestavros έγραψε:


    Συμφωνω με το θεατη,κ επισης να σε ρωτησω τι εχει το κ9 σου;

    Αν αναφερεσαι σε μενα εγω εχω ενα ΖΧ10 04 με ολοσωμη τιτανιου Aκραπα , PCIII , σιφτερ , γραναζι κ ενα IVANS tre

    επειδη το μηχανακη του αποστολη ηταν δικο μου κ το ξερω ειχα ανοιξει με αρκετα μηχανακια κ ημουν μπροστα απο χαμηλα τα suzukia ειναι αλλου αλλα αν το πετιχεις το zx ψιλα δεν ξερει τι κανει οσο για r1 k cbr πολυ πισω εκτος απο ενα cbr το οποιο με κουρεψε

    υγ αποστολη παρε ενα gixxer κ ξερεις εσυ
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Hamamatsu
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Hamamatsu


    Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 1640
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 10:47

    adrenalinestavros έγραψε:
    theatiss έγραψε:
    alex-k7 έγραψε:

    Οταν ανοιξες για πρωτη φορα το θεμα σε ειδα πολυ απαισιοδοξο και ηξερα οτι κανεις λαθος.
    Ευτυχως φανηκε η αληθεια και αποκατασταθηκε το κ9 στα φιλαρακια σου.
    Εγω εχω ενα τελικο των 300 ευρω και δεν μπορουν να με περασουν R1 και zx 10 με ολοσωμες
    και εγκεφαλους.
    Δεν τιθεται θεμα και σε γκαζι αλλα και στην πιστα.Το κ9 ειναι φοβερο και χωρις βελτιωσεις. no1


    Μιας κ αναφερθηκες σε ανοιγματα ρολλαριστα με τα ΖΧ10 δοκιμαστε κ μια απο ψηλες στροφες απο 9 -10 χιλιαδες
    Εγω με οσα Σουζουκι κ να εχω ανοιξει Κ5-6-7-8 αν ανοιγουμε απο χαμηλα φευγουν κ δν τα πιανω πουθενα αλλα απο τις 8-9χιλιαδεσ στο στροφομετρο μου παιζω εγω μπαλα.
    Εχουν τεραστια διαφορα δυο μηχανακια οταν πανε ρολλαριστα ακομα κ με ενα γραναζι

    Συμφωνω με το θεατη,κ επισης να σε ρωτησω τι εχει το κ9 σου;
    Ενα τελικο που καταργει και τον καταλυτη χωρις φιλτρο και σωστο χαρτη καυσιμων.
    Συντομα θα μπει ενα φιλτρο bmc και bazzaz.
    Πιστευω να κερδισω λιγο ψηλα γιατι μου φαινεται οτι κρεμαει λιγο μετα που εβαλα το τελικο.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    theatiss
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    theatiss


    Άντρας Όνομα: : Αποστολος
    Τόπος : Πατρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 775
    Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 11:27

    mikerrgp έγραψε:


    επειδη το μηχανακη του αποστολη ηταν δικο μου κ το ξερω ειχα ανοιξει με αρκετα μηχανακια κ ημουν μπροστα απο χαμηλα τα suzukia ειναι αλλου αλλα αν το πετιχεις το zx ψιλα δεν ξερει τι κανει οσο για r1 k cbr πολυ πισω εκτος απο ενα cbr το οποιο με κουρεψε

    υγ αποστολη παρε ενα gixxer κ ξερεις εσυ

    καλα απο τοτε που το πηρα απο εσενα ΜΙχαλη εχει παρει 10 μηχανακια απο ανοιγμα απο τα 120 κ για 800μετρα μπροστα

    Ωραια τα Σουτζουκια αλλα δν την βρισκω με την θεση οδηγησης τους
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mike
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    mike


    Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
    Τόπος : ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία : 42
    Αριθμός μηνυμάτων : 732
    Αγωνιζόμενος : σε καποια k θεατης
    Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 12:11

    theatiss έγραψε:
    mikerrgp έγραψε:


    επειδη το μηχανακη του αποστολη ηταν δικο μου κ το ξερω ειχα ανοιξει με αρκετα μηχανακια κ ημουν μπροστα απο χαμηλα τα suzukia ειναι αλλου αλλα αν το πετιχεις το zx ψιλα δεν ξερει τι κανει οσο για r1 k cbr πολυ πισω εκτος απο ενα cbr το οποιο με κουρεψε

    υγ αποστολη παρε ενα gixxer κ ξερεις εσυ

    καλα απο τοτε που το πηρα απο εσενα ΜΙχαλη εχει παρει 10 μηχανακια απο ανοιγμα απο τα 120 κ για 800μετρα μπροστα

    Ωραια τα Σουτζουκια αλλα δν την βρισκω με την θεση οδηγησης τους
    δεν περιμενα κ κατι αλλο απο σενα α0χα0χ0χαχ0α
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    adrenalinestavros
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    adrenalinestavros


    Τόπος : THESSALONIKI
    Αριθμός μηνυμάτων : 122
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 14:28

    θεατη δε ρωταω εσενα ,ευχαριστω παντως.
    τον Αρτουρο ρωταω με το Κ9 που φευγει εκκεντροφορατα Κ6,
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Opeth
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    Opeth


    Όνομα: : Αλεξανδρος
    Τόπος : Βολος-Σερρες
    Ηλικία : 35
    Αριθμός μηνυμάτων : 429
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 18:31

    adrenalinestavros έγραψε:
    θεατη δε ρωταω εσενα ,ευχαριστω παντως.
    τον Αρτουρο ρωταω με το Κ9 που φευγει εκκεντροφορατα Κ6,

    Φιλε γραφει οτι φοραει φιλτρο κ ολοσωμη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    adrenalinestavros
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    adrenalinestavros


    Τόπος : THESSALONIKI
    Αριθμός μηνυμάτων : 122
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 19:03

    Opeth έγραψε:
    adrenalinestavros έγραψε:
    θεατη δε ρωταω εσενα ,ευχαριστω παντως.
    τον Αρτουρο ρωταω με το Κ9 που φευγει εκκεντροφορατα Κ6,

    Φιλε γραφει οτι φοραει φιλτρο κ ολοσωμη.

    Ναι ρε φιλε καλα λες,τωρα το προσεξα.ευχαριστω
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    arturo
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arturo


    Άντρας Όνομα: : δημητρης
    Τόπος : θεσνικη
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 21:56

    [quote="adrenalinestavros"]
    Opeth έγραψε:
    adrenalinestavros έγραψε:
    θεατη δε ρωταω εσενα ,ευχαριστω παντως.
    τον Αρτουρο ρωταω με το Κ9 που φευγει εκκεντροφορατα Κ6,

    Φιλε γραφει οτι φοραει φιλτρο κ ολοσωμη.

    Ναι ρε φιλε καλα λες,τωρα το προσεξα.ευχαριστω[/quote ετσι ακριβως ολοσωμη και φιλτρο.και εγω οταν οδηγησα το κ6 του φιλου επαθα ζημια και ημουν σιγουρος οτι ειναι το δικο μου πιο αργο.αλλα η πραγματικοτητα ειναι αλλη και το δικιμασαμε πανω απο 7-8 φορες με ολες τις ταχυτητες.χαμηλα πεταγομαι μπροστα και με φτανει καπως ψηλα αλλα δεν καταφερνε ποτε να με περασει παρα μονο μετα τα 299 που εγω τερματιζα ενω αυτος εχει αντικοφτη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    gsxr1000nitro
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    gsxr1000nitro


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 527
    Hμερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 23:05



    Πάντως στις δικές μας δοκιμές με μαμά κ5 (τελικό) και το κ9 εξάτμιση απο σωλήνες . Μένει αρκετά πίσω το κ9. Τώρα για για φτιαγμένο με εκκεντροφόρους και τα λοιπά εμένα μου φαίνεται πολύ περιέργο το αποτέλεσμα.

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    stavrosrodo
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    stavrosrodo


    Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
    Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Αριθμός μηνυμάτων : 2106
    Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 23:21

    adrenalinestavros έγραψε:
    theatiss έγραψε:
    alex-k7 έγραψε:

    Οταν ανοιξες για πρωτη φορα το θεμα σε ειδα πολυ απαισιοδοξο και ηξερα οτι κανεις λαθος.
    Ευτυχως φανηκε η αληθεια και αποκατασταθηκε το κ9 στα φιλαρακια σου.
    Εγω εχω ενα τελικο των 300 ευρω και δεν μπορουν να με περασουν R1 και zx 10 με ολοσωμες
    και εγκεφαλους.
    Δεν τιθεται θεμα και σε γκαζι αλλα και στην πιστα.Το κ9 ειναι φοβερο και χωρις βελτιωσεις. no1


    Μιας κ αναφερθηκες σε ανοιγματα ρολλαριστα με τα ΖΧ10 δοκιμαστε κ μια απο ψηλες στροφες απο 9 -10 χιλιαδες
    Εγω με οσα Σουζουκι κ να εχω ανοιξει Κ5-6-7-8 αν ανοιγουμε απο χαμηλα φευγουν κ δν τα πιανω πουθενα αλλα απο τις 8-9χιλιαδεσ στο στροφομετρο μου παιζω εγω μπαλα.
    Εχουν τεραστια διαφορα δυο μηχανακια οταν πανε ρολλαριστα ακομα κ με ενα γραναζι

    Συμφωνω με το θεατη,κ επισης να σε ρωτησω τι εχει το κ9 σου;
    παιδια οι ''δοκιμες'' αυτου του ειδους μονο ενδεικτικες δεν ειναι.
    παιζουν πολλα πραματα σημαντικο ρολο οπως το γραναζωμα,το βαρος του οδηγου,το ποσο γρηγορα γινονται οι αλλαγες,αν ειναι με σιφτερ η' οχι κ.α.
    αν θελετε σωστες δοκιμες θα πρεπει να τα ανοιγετε σε διαφορετικες στροφες (πχ ενα ανοιγμα με 6, ενα ανοιγμα με 8, ενα ανοιγμα με 10χιλ στροφες) και μετα να αλλαζετε οδηγους.Δηλαδη ο ενας να περνει του αλλου(αν ειναι φιλοι σας).
    ειχαμε ξανασυζητησει το θεμα παλαιοτερα.
    αν και δεν εχω τεσταρει κ9 θα πω για ολα τα αλλα σε πρωτο σταδιο δηλαδη φιλτρο-προγραμμα-εξατμηση
    οι διαφορες ειναι παρα μα παρα πολυ μικρες και ειναι περιπου ετσι.....
    cbr('08)-zx10('08)-k7-k5.... χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν τα παλιοτερα ζχ10 δεν ειχαν τυχη πουθενα με τα μηχνακια που παρεθεσα προηγουμενως.(προφανως εισαι πολυ καλυτερος οδηγος απο αυτους που δοκιμασατε και ισως πιο ελαφρυς).
    το κ9 το υπολογιζω να ειναι πιο μπροστα απο ολα.
    να ξερετε αυτο που ''ερχεται'', δηλαδη σας μαζευει απο πισω, οτι ειναι πιο δυνατο απο το δικο σας αλλα ισως με πιο βαρυ οδηγο η πιο μακρυ γραναζωμα και χανει τα πρωτα μετρα.


    υ.γ για ασφαλη και αντικειμενικα συμπερασματα να αλλαζετε και οδηγους και να ξαναδοκιμαζετε (ο ενας να παιρνει του αλλου μετα την πρωτη δοκιμη).
    το μεσο αποτελεσμα αυτου που θα δειτε θα ειναι η αληθεια. kapelo
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Hamamatsu
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Hamamatsu


    Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 1640
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤρι 24 Αυγ 2010, 23:31

    stavrosrodo έγραψε:
    adrenalinestavros έγραψε:
    theatiss έγραψε:
    alex-k7 έγραψε:

    Οταν ανοιξες για πρωτη φορα το θεμα σε ειδα πολυ απαισιοδοξο και ηξερα οτι κανεις λαθος.
    Ευτυχως φανηκε η αληθεια και αποκατασταθηκε το κ9 στα φιλαρακια σου.
    Εγω εχω ενα τελικο των 300 ευρω και δεν μπορουν να με περασουν R1 και zx 10 με ολοσωμες
    και εγκεφαλους.
    Δεν τιθεται θεμα και σε γκαζι αλλα και στην πιστα.Το κ9 ειναι φοβερο και χωρις βελτιωσεις. no1


    Μιας κ αναφερθηκες σε ανοιγματα ρολλαριστα με τα ΖΧ10 δοκιμαστε κ μια απο ψηλες στροφες απο 9 -10 χιλιαδες
    Εγω με οσα Σουζουκι κ να εχω ανοιξει Κ5-6-7-8 αν ανοιγουμε απο χαμηλα φευγουν κ δν τα πιανω πουθενα αλλα απο τις 8-9χιλιαδεσ στο στροφομετρο μου παιζω εγω μπαλα.
    Εχουν τεραστια διαφορα δυο μηχανακια οταν πανε ρολλαριστα ακομα κ με ενα γραναζι

    Συμφωνω με το θεατη,κ επισης να σε ρωτησω τι εχει το κ9 σου;
    παιδια οι ''δοκιμες'' αυτου του ειδους μονο ενδεικτικες δεν ειναι.
    παιζουν πολλα πραματα σημαντικο ρολο οπως το γραναζωμα,το βαρος του οδηγου,το ποσο γρηγορα γινονται οι αλλαγες,αν ειναι με σιφτερ η' οχι κ.α.
    αν θελετε σωστες δοκιμες θα πρεπει να τα ανοιγετε σε διαφορετικες στροφες (πχ ενα ανοιγμα με 6, ενα ανοιγμα με 8, ενα ανοιγμα με 10χιλ στροφες) και μετα να αλλαζετε οδηγους.Δηλαδη ο ενας να περνει του αλλου(αν ειναι φιλοι σας).
    ειχαμε ξανασυζητησει το θεμα παλαιοτερα.
    αν και δεν εχω τεσταρει κ9 θα πω για ολα τα αλλα σε πρωτο σταδιο δηλαδη φιλτρο-προγραμμα-εξατμηση
    οι διαφορες ειναι παρα μα παρα πολυ μικρες και ειναι περιπου ετσι.....
    cbr('08)-zx10('08)-k7-k5.... χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν τα παλιοτερα ζχ10 δεν ειχαν τυχη πουθενα με τα μηχνακια που παρεθεσα προηγουμενως.(προφανως εισαι πολυ καλυτερος οδηγος απο αυτους που δοκιμασατε και ισως πιο ελαφρυς).
    το κ9 το υπολογιζω να ειναι πιο μπροστα απο ολα.
    να ξερετε αυτο που ''ερχεται'', δηλαδη σας μαζευει απο πισω, οτι ειναι πιο δυνατο απο το δικο σας αλλα ισως με πιο βαρυ οδηγο η πιο μακρυ γραναζωμα και χανει τα πρωτα μετρα.


    υ.γ για ασφαλη και αντικειμενικα συμπερασματα να αλλαζετε και οδηγους και να ξαναδοκιμαζετε (ο ενας να παιρνει του αλλου μετα την πρωτη δοκιμη).
    το μεσο αποτελεσμα αυτου που θα δειτε θα ειναι η αληθεια. kapelo
    Τα ειπες ολα okk
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    theatiss
    Adv. gixxer
    Adv. gixxer
    theatiss


    Άντρας Όνομα: : Αποστολος
    Τόπος : Πατρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 775
    Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 07:08

    Πολυ σωστα αυτα που λες Σταυρο ειδικα για το θεμα οδηγησης κ για το γραναζωμα οσο για το βαρος μου ειμαι 98κιλα
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    arturo
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    arturo


    Άντρας Όνομα: : δημητρης
    Τόπος : θεσνικη
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Hμερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 10:26

    gsxr1000nitro έγραψε:


    Πάντως στις δικές μας δοκιμές με μαμά κ5 (τελικό) και το κ9 εξάτμιση απο σωλήνες . Μένει αρκετά πίσω το κ9. Τώρα για για φτιαγμένο με εκκεντροφόρους και τα λοιπά εμένα μου φαίνεται πολύ περιέργο το αποτέλεσμα.

    επειδη με τα παιδια που ανοιξαμε ειμαστε κωλος και βρακι(συγγνωμη για την εκφραση) δεν εχω κανενα λογο να παινεψω το μηχανακι μου ουτε εχω παει ποτε να βαλω κοντρες.το γραναζωμα ειναι μαμα και στα 2 μηχανακια και ο οδηγος του κ6 ειναι οντως βαρυτερος απο εμενα πανω απο 10 κιλα,το πηρε ομως και ο αλλος φιλος το κ6 που ειναι 7 κιλα πιο βαρυς απο μενα και οι διαφορες παλι υπηρχαν.το κ9 να σημειωσω οτι ειναι κα ιαρκετα πιο βαρυ απο το κ6 που το ειχα.τωρα αν εσυ λες οτι το 9 μενει πισω απο κ6 μαμα μονο με τελικο μαλλον εχει προβλημα ο οδηγος γιατι εχουμε περασει στο αλλο ακρο.οπως και να εχει δεν θελω να διαφωνησω με κανεναν σεβομαι ολων τις αποψεις.αλλωστε αυτοι που τρεχουν dragster θα γνωριζουν καλυτερα απο εμενα.αρκει να ξαναπω οτι την διαδικασια την επαναλαβαμε απο ολες τις ταχυτητες αλλα απο χαμηλα ωστε να δουμε ολη την καμπυλη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Hamamatsu
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Hamamatsu


    Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 1640
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 11:52

    arturo έγραψε:
    gsxr1000nitro έγραψε:


    Πάντως στις δικές μας δοκιμές με μαμά κ5 (τελικό) και το κ9 εξάτμιση απο σωλήνες . Μένει αρκετά πίσω το κ9. Τώρα για για φτιαγμένο με εκκεντροφόρους και τα λοιπά εμένα μου φαίνεται πολύ περιέργο το αποτέλεσμα.

    επειδη με τα παιδια που ανοιξαμε ειμαστε κωλος και βρακι(συγγνωμη για την εκφραση) δεν εχω κανενα λογο να παινεψω το μηχανακι μου ουτε εχω παει ποτε να βαλω κοντρες.το γραναζωμα ειναι μαμα και στα 2 μηχανακια και ο οδηγος του κ6 ειναι οντως βαρυτερος απο εμενα πανω απο 10 κιλα,το πηρε ομως και ο αλλος φιλος το κ6 που ειναι 7 κιλα πιο βαρυς απο μενα και οι διαφορες παλι υπηρχαν.το κ9 να σημειωσω οτι ειναι κα ιαρκετα πιο βαρυ απο το κ6 που το ειχα.τωρα αν εσυ λες οτι το 9 μενει πισω απο κ6 μαμα μονο με τελικο μαλλον εχει προβλημα ο οδηγος γιατι εχουμε περασει στο αλλο ακρο.οπως και να εχει δεν θελω να διαφωνησω με κανεναν σεβομαι ολων τις αποψεις.αλλωστε αυτοι που τρεχουν dragster θα γνωριζουν καλυτερα απο εμενα.αρκει να ξαναπω οτι την διαδικασια την επαναλαβαμε απο ολες τις ταχυτητες αλλα απο χαμηλα ωστε να δουμε ολη την καμπυλη.
    Η δικη μου γνωμη ειναι οτι σε ΣΤΟΚ μορφη το κ5 εχει 158-160 αλογα οσο και το κ9 ,με το κ7 να εχει
    2-3 παραπανω.
    Το προτερημα του κ5 ειναι οτι ειναι euro 2 και εχει πολυ πιο δυνατες χαμηλες μεσαιες.
    Το προτερημα του κ9 ειναι οτι αν βγαλεις καταλυτη και ρυθμισεις καυσιμα
    ξεφευγεις αρκετα σε δυναμη απο το κ5 και πιανεις και ισως ξεπερνας και το κ7 με ιδιες αλλαγες.
    Οπως ειπα ειναι δικη μου εκτιμηση και δεν στοχευω σε αντιδικιες.
    geia
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    stavrosrodo
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    stavrosrodo


    Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
    Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Αριθμός μηνυμάτων : 2106
    Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
    Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 12:04

    alex-k7 έγραψε:

    Το προτερημα του κ9 ειναι οτι αν βγαλεις καταλυτη και ρυθμισεις καυσιμα
    ξεφευγεις αρκετα σε δυναμη απο το κ5 και πιανεις και ισως ξεπερνας και το κ7 με ιδιες αλλαγες.
    Οπως ειπα ειναι δικη μου εκτιμηση και δεν στοχευω σε αντιδικιες.
    geia
    δεν υπαρχει περιπτωση ενα νεωτερης γενιας μηχανακι να ειναι χειροτερο απο προηγουμενης.ακομα και σε γκαζια.
    οταν βγουν τα πραματα που περιοριζουν την δυναμη, λογω euro και εκπομπων, και γινουν οι απαραιτητες αλλαγες σε καυσιμο και αερα τοτε ο νεος ειναι παντα πιο ωραιος.(σε πρωτο σταδιο φτιαξιματος).
    η μονη εταιρια που εκανε,απο θεμα γκαζιου, χειροτερο μηχανακι ειναι η yamaha με τον ασσυμετρο στροφαλο.αλλα στοχευει σε αλλα κερδη.και πιστευω οτι το επομενο μοντελο της θα εχει και απαραιτητα και συναγωνισιμα αλογα.


    υ.γ ξεχασα να βαλω στον συναγωνισμο και το B.M.W 1000RR. που σε πρωτο σταδιο μαλλον τα ''κουδουνιαζει'' ολα. lol!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Hamamatsu
    Hero gixxer
    Hero gixxer
    Hamamatsu


    Άντρας Όνομα: : Αλέξανδρος
    Ηλικία : 46
    Αριθμός μηνυμάτων : 1640
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 12:11

    stavrosrodo έγραψε:
    alex-k7 έγραψε:

    Το προτερημα του κ9 ειναι οτι αν βγαλεις καταλυτη και ρυθμισεις καυσιμα
    ξεφευγεις αρκετα σε δυναμη απο το κ5 και πιανεις και ισως ξεπερνας και το κ7 με ιδιες αλλαγες.
    Οπως ειπα ειναι δικη μου εκτιμηση και δεν στοχευω σε αντιδικιες.
    geia
    δεν υπαρχει περιπτωση ενα νεωτερης γενιας μηχανακι να ειναι χειροτερο απο προηγουμενης.ακομα και σε γκαζια.
    οταν βγουν τα πραματα που περιοριζουν την δυναμη, λογω euro και εκπομπων, και γινουν οι απαραιτητες αλλαγες σε καυσιμο και αερα τοτε ο νεος ειναι παντα πιο ωραιος.(σε πρωτο σταδιο φτιαξιματος).
    η μονη εταιρια που εκανε,απο θεμα γκαζιου, χειροτερο μηχανακι ειναι η yamaha με τον ασσυμετρο στροφαλο.αλλα στοχευει σε αλλα κερδη.και πιστευω οτι το επομενο μοντελο της θα εχει και απαραιτητα και συναγωνισιμα αλογα.


    υ.γ ξεχασα να βαλω στον συναγωνισμο και το B.M.W 1000RR. που σε πρωτο σταδιο μαλλον τα ''κουδουνιαζει'' ολα. lol!
    Τι μαλλον ρε Σταυρο 20 παραπανω εχει το μαμημενο.
    Το μονο που εχουμε να αντιπαραταξουμε ειναι καποιες περιπτωσεις σπασμενων μοτερ που ακουστηκαν,
    πραγμα που σε Japan εκτος yamaha ειναι σχεδον αδυνατο να συμβει..
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    mistiriodis_tsantakias
    Full gixxer
    Full gixxer
    mistiriodis_tsantakias


    Άντρας Όνομα: : Stefanos
    Τόπος : Athina
    Ηλικία : 40
    Αριθμός μηνυμάτων : 3236
    Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
    Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 12:47

    επιδι ειδα αναφορα σε ZXR-1000 απλος το μηχανακη ειναι ΓΤΠ κιταχτε της σχεσεις που εχει το κιβοτιο του κ θα καταλαβεται γιατι διχνει δυνατο .....
    επισις οταν κανετε ρολαριστες το καθε μηχανακη (διαφορετικες μαρκες ενοο)εχει αλλη σχεσει με την ιδια ταχητιτα δλδ ενα μηχανακι μπορει να εχει κοντι δευτερα κ ενα αλλο μακρια οποτε σε ρολαριστες δεν φενεται ....

    επισης πεζει απιρα τεραστιο ρολο ο τροπος που κουμπονεις ταχυτιτες ,εχω πιασει πολλες φορες τον εαυτο μου σε ανιγματα να χαμογελα υπουλα με τυπους που πανε να ανιξουνε κ δεν βαζουνε καρφοτες.
    η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα οσο γριγορι κ να ειναι στο πατιμα του συμπλεκτι ,ιδια μηχανακια διπλα διπλα κ με το που φτανει η στιγμι να κουμποσης εσυ πεταγεσε 1 μηχανακη μπροστα κ σε καθε αλαγη ολο κ πιο περα ;P οποτε ψαχνουμε ψιλους στα αχιρα
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.myspace.com/stefanosk
    riderspower
    Normal gixxer
    Normal gixxer
    riderspower


    Άντρας Όνομα: : Nικος
    Τόπος : XAΛΑΝΔΡΙ
    Ηλικία : 41
    Αριθμός μηνυμάτων : 284
    Αγωνιζόμενος : ......
    Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ EmptyΤετ 25 Αυγ 2010, 13:10

    Οποτε τα suzuki ειναι κ τα ποιο γρηγορα....... Laughing Laughing
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    https://www.youtube.com/watch?v=erE9erWx2So
     
    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -
    » Ιστορίες καθημερινότητας, τρέλας, φιλικά ανοίγματα κλπ....

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
    Μετάβαση σε:  
    Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
    gixxerforum@gmail.com