Greek GSX-R forum
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
JIMK7
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
nasos-v
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
T.R.E
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
k8 600 kk
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
kostaskr6
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
κολτρέϊν
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
Leroy
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
ripper
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_l10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_c10τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Poll_r10 

 

 τρόμπα φρένων !!! βελτίωση .

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PORDALAS69
Normal gixxer
Normal gixxer
PORDALAS69


Άντρας Όνομα: : ΤΑΣΟΣ
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Αγωνιζόμενος : Ερασιτέχνης!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2010

τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τρόμπα φρένων !!! βελτίωση .   τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . EmptyΚυρ 17 Οκτ 2010, 21:42

θέλω να αντικαταστήσω την τρόμπα των εμπρός φρένων ,και σκέφτομαι με μία ακτινικού τύπου .Η μηχανή μου είναι παλιά gsxr 750 w 1994 ,με εξαπίστονες δαγκάνες σκέφτομαι για μανίσια από κ5 και μετά .θα μπορούσε το έμβολο τους να γεμίσει τις εξαπίστονες;θα κέρδιζα σε αίσθηση και διαδρομή μανέτας; (η μηχανή μπαίνει μόνο πίστα )(έχει σωληνάκια,και τα τακάκια είναι αγωνιστικά).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρόμπα φρένων !!! βελτίωση .   τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . EmptyΤρι 08 Φεβ 2011, 07:52

PORDALAS69 έγραψε:
θέλω να αντικαταστήσω την τρόμπα των εμπρός φρένων ,και σκέφτομαι με μία ακτινικού τύπου .Η μηχανή μου είναι παλιά gsxr 750 w 1994 ,με εξαπίστονες δαγκάνες σκέφτομαι για μανίσια από κ5 και μετά .θα μπορούσε το έμβολο τους να γεμίσει τις εξαπίστονες;θα κέρδιζα σε αίσθηση και διαδρομή μανέτας; (η μηχανή μπαίνει μόνο πίστα )(έχει σωληνάκια,και τα τακάκια είναι αγωνιστικά).

Τάσο αν και αργά,πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με την ακτινική τρόμπα του 1000 ή και του 600/750 που είναι ίδιες... Και τα Κ2 παρόμοιες δαγκάνες φοράνε και μια χαρά δουλεύει η τρόμπα σ'αυτά...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PORDALAS69
Normal gixxer
Normal gixxer
PORDALAS69


Άντρας Όνομα: : ΤΑΣΟΣ
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Αγωνιζόμενος : Ερασιτέχνης!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 17/10/2010

τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρόμπα φρένων !!! βελτίωση .   τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . EmptyΤρι 08 Φεβ 2011, 20:26

T.R.E έγραψε:
PORDALAS69 έγραψε:
θέλω να αντικαταστήσω την τρόμπα των εμπρός φρένων ,και σκέφτομαι με μία ακτινικού τύπου .Η μηχανή μου είναι παλιά gsxr 750 w 1994 ,με εξαπίστονες δαγκάνες σκέφτομαι για μανίσια από κ5 και μετά .θα μπορούσε το έμβολο τους να γεμίσει τις εξαπίστονες;θα κέρδιζα σε αίσθηση και διαδρομή μανέτας; (η μηχανή μπαίνει μόνο πίστα )(έχει σωληνάκια,και τα τακάκια είναι αγωνιστικά).

Τάσο αν και αργά,πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με την ακτινική τρόμπα του 1000 ή και του 600/750 που είναι ίδιες... Και τα Κ2 παρόμοιες δαγκάνες φοράνε και μια χαρά δουλεύει η τρόμπα σ'αυτά...
σε ευχαριστώ που μου απάντησες ...δοκίμασα να την τοποθετήσω ... ταλαιπωρήθηκα αρκετά ...μου παρουσιάστηκαν δύο βασικά προβλήματα ....1) δεν μπορώ να την στρέψω σε σημείο που να με βολέψει ,λόγο τον μαρκουτσιών που είναι τσίμα τσίμα ...και 2)η μανέτα βρίσκει στο κλιπ ον και δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ όλο το εύρος της ....ίσως με μια ποιο κοντή μανέτα να μην έχω πρόβλημα ...αλλά για το 1) θα πρέπει να αλλάξω σωληνάκια ...και τέτοια μετατροπή δεν παίζει !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρόμπα φρένων !!! βελτίωση .   τρόμπα φρένων !!!  βελτίωση . EmptyΤρι 08 Φεβ 2011, 22:14

Βγάλε αν μπορείς μια φωτό να δω πως κάθεται.... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βρίσκει η μανέτα στο κλιπόν...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τρόμπα φρένων !!! βελτίωση .
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» βελτιωση φρενων
» Βελτίωση ανάρτηση-φρένα HAYABUSA K3
» Εξαερωση φρενων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com