Greek GSX-R forum
γρήγορος οδηγός... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
γρήγορος οδηγός... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
γρήγορος οδηγός... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
JIMK7
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
nasos-v
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
T.R.E
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
k8 600 kk
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
kostaskr6
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
κολτρέϊν
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
Leroy
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
ripper
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
γρήγορος οδηγός... Poll_l10γρήγορος οδηγός... Poll_c10γρήγορος οδηγός... Poll_r10 

 

 γρήγορος οδηγός...

Πήγαινε κάτω 
+20
busa respect
stoui
888hayabusa
JIMK7
vasilis
Kydo
geok6
valentino46
gousios
Lefis GSXR
panosk8
mike
Opeth
teo46
valentinosgsxr
AggelosK8
Leroy
gianni
T.R.E
tati
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tati
Adv. gixxer
Adv. gixxer
tati


Θηλυκό Όνομα: : ΤΑΝΙΑ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 09:32

απορία

ένας σβέλτος οδηγός στο δρόμο πάει να πει αυτομάτως πως θα είναι και γρήγορος στην πίστα?

και δεν μιλάω για θέματα επικινδυνότητας στο δρόμο με την ταχύτητα και τους αστάθμητους παράγοντες που προκύπτουν και μαζευόμαστε, αυτά ειναι γνωστά, περιορίζομαι μονο στις ικανότητες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 09:38

tati έγραψε:
απορία

ένας σβέλτος οδηγός στο δρόμο πάει να πει αυτομάτως πως θα είναι και γρήγορος στην πίστα?

και δεν μιλάω για θέματα επικινδυνότητας στο δρόμο με την ταχύτητα και τους αστάθμητους παράγοντες που προκύπτουν και μαζευόμαστε, αυτά ειναι γνωστά, περιορίζομαι μονο στις ικανότητες.


Προσωπική άποψη πάντα,κάποιος που πάει γρήγορα στο δρόμο και γενικώς το έχει,αν ασχοληθεί με την πίστα θα πάει αντίστοιχα γρήγορα και εκεί... Ίσως όχι με την πρώτη φορά,αλλά το όλο θέμα είναι στο ότι κάποιος που έχει συνηθίσει στην ταχύτητα έχει πολύ λιγότερες δυσκολίες να ξεπεράσει στην πίστα.

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianni
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gianni


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Λαρισα
Ηλικία : 52
Αριθμός μηνυμάτων : 472
Αγωνιζόμενος : ΠΡΩΗΝ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 11/02/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 09:41

Άνοιξες μεγάλο θέμα Τάνια.

Ένας "γρήγορος" στο δρόμο που δεν έχει επαφή με πίστα και με μηχανοκίνητα αθλήματα, θα τα βρει σκούρα στην πίστα. Μπορεί να έχει καλή αίσθηση της ταχύτητας αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα του λείπει η τεχνική και οι γραμμές.
Αν για παράδειγμα είναι γρήγορος στο δρόμο αλλά σε ένα πολύ κλειστό κομμάτι με φουρκέτες σε ορεινή διαδρομή, τότε μάλλον θα τα πάει καλά και στην πίστα, αφού έχει μάθει να "σπάει" το κορμί του και να μην κάθεται "μονοκόμματος".
Έχω φίλους που είναι γρήγοροι στο δρόμο, Μπράλο κλπ, αλλά όταν ήρθαν πίστα, τα βρήκαν πολύ δύσκολα τα πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 09:42

Συμφωνω. Σιγουρα καποιος που ξερει καλα την μηχανη βοηθαει στο να ειναι και καλος οδηγος που ειναι και το βασικο. Αλλα δεν εχει καμια σχεση η οδηγηση στον δρομο μα την οδηγηση στην πιστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
tati
Adv. gixxer
Adv. gixxer
tati


Θηλυκό Όνομα: : ΤΑΝΙΑ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 10:01

gianni έγραψε:
Άνοιξες μεγάλο θέμα Τάνια.


Έχω φίλους που είναι γρήγοροι στο δρόμο, Μπράλο κλπ, αλλά όταν ήρθαν πίστα, τα βρήκαν πολύ δύσκολα τα πράγματα.

και εγώ κάπως ετσι το φαντάζομαι, γιατί η πίστα θέλει μόνο τεχνική οδήγηση και οσο να ναι στο δρόμο δεν είναι ακριβώς ετσι,
το αντίστροφο? η οδήγηση στην πίστα κάνει κάποιον και πιο γρήγορο στο δρόμο?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tati
Adv. gixxer
Adv. gixxer
tati


Θηλυκό Όνομα: : ΤΑΝΙΑ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 10:04

T.R.E έγραψε:



Προσωπική άποψη πάντα,κάποιος που πάει γρήγορα στο δρόμο και γενικώς το έχει,αν ασχοληθεί με την πίστα θα πάει αντίστοιχα γρήγορα και εκεί... Ίσως όχι με την πρώτη φορά,αλλά το όλο θέμα είναι στο ότι κάποιος που έχει συνηθίσει στην ταχύτητα έχει πολύ λιγότερες δυσκολίες να ξεπεράσει στην πίστα.

πάντως όποιος οδηγάει τρακτερ, πρέπει να είναι πιλότος :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 10:06

tati έγραψε:
T.R.E έγραψε:



Προσωπική άποψη πάντα,κάποιος που πάει γρήγορα στο δρόμο και γενικώς το έχει,αν ασχοληθεί με την πίστα θα πάει αντίστοιχα γρήγορα και εκεί... Ίσως όχι με την πρώτη φορά,αλλά το όλο θέμα είναι στο ότι κάποιος που έχει συνηθίσει στην ταχύτητα έχει πολύ λιγότερες δυσκολίες να ξεπεράσει στην πίστα.

πάντως όποιος οδηγάει τρακτερ, πρέπει να είναι πιλότος :P

xaxa xaxa το εχει στο αιμα του!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 10:10

Αλήτες και αλητήριες σταματήστε το δούλεμα... ninza




______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 10:15

[img]γρήγορος οδηγός... 2353110[/img]



xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tati
Adv. gixxer
Adv. gixxer
tati


Θηλυκό Όνομα: : ΤΑΝΙΑ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 10:34

T.R.E έγραψε:
Αλήτες και αλητήριες σταματήστε το δούλεμα... ninza




xaxa beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 11:06

Κατα την γνωμη μου, γρηγορος στον δρομο ειναι κατι πολυ σχετικο. Γρηγορος σε σχεση με ποιον? Η πιστα ομως ειναι πιο ξεκαθαρη ιστορια γιατι υπαρχουν τα χρονομετρα κι εκει μπορεις να συγκρινεις αμεσα την ταχυτητα σου σε σχεση με την παρεα.

Κατα τ αλλα πιστευω οτι ο γρηγορος της παρεας στον δρομο θα ειναι και ο γρηγορος στην πιστα, μολις την μαθει. Αυτο εχω παρατηρησει απο τις δικες μου παρεες τουλαχιστον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 11:10

γνώμη μου μόνο ένας οδηγός δρόμου από αυτούς που λέμε ότι "πάνε με την ταυτότητα στο στόμα"
μπορεί να είναι εξίσου γρήγορος στην πίστα μετά από κάποια εξοικείωση...

συνήθως οι γρήγοροι του δρόμου είναι σχεδόν αρχάριοι στην πίστα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 11:12

valentinosgsxr έγραψε:

Κατα τ αλλα πιστευω οτι ο γρηγορος της παρεας στον δρομο θα ειναι και ο γρηγορος στην πιστα, μολις την μαθει. Αυτο εχω παρατηρησει απο τις δικες μου παρεες τουλαχιστον.


+ 165 Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 16:57

αυτος ο κυριος με το r1 θεωρειτε γρηγορος στο δρομο πχ
https://www.youtube.com/watch?v=3eJL4Z8ROX4&feature=channel

serge nuques cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mike
Adv. gixxer
Adv. gixxer
mike


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Τόπος : ΝΙΚΑΙΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 732
Αγωνιζόμενος : σε καποια k θεατης
Hμερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 18:33

η μονη μου εμπειρια με μοτο σε πιστα ειναι οταν ημουν 16 κ εβαλα παπι σε πιστα καρτ απο την εμειρια μου ομως με αμαξι η πιστα ειναι αλλο πραγμα εχω δει ανθρωπο στον δρομο να στριβει με μια πανω απο μενα κ να μπενουμε πιστα κ να τρωει 4 κ 5 δευτερολεπτα στα μεγαρα

η πιστα για μενα θελει περισοτερο τεχνικη οδηγισει κ ο δρομος θελει να εχεις τρελλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 18:36

τανια καποιος η καποια (λεω γω ssss ) που ειναι γρηγορος κ με καλο κοντρολ στο χωμα,
θα το μεταφερει και στο δρομο, κ θα το περασει κ στη πιστα καποια στιγμη hallo

το μονο που χρειαζεται ενδιαμεσα απο αυτα ειναι ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ κ ΣΥΝΕΣΗ.

οι οδηγικες ικανοτητες ειναι σαν ενα λεπτο κλαδακι που το σμπρωχνεις σιγα σιγα χωρις να το καταλαβαινεις,
αν το σμπρωξεις αποτομα,σπαει.
file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lefis GSXR
Normal gixxer
Normal gixxer
Lefis GSXR


Άντρας Όνομα: : ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠεμ 25 Νοε 2010, 19:28

δικη μου γνωμη ειναι πως ο γρηγορος στο δρομο δεν ειναι απαραιτητα και ο ποιο γρηγορος στην πιστα.στην πιστα φτανεις τα ορια σου πχ φρενα,πλαγιασμα η το ποσο γενναια ανοιγεις το γκαζι στην εξοδο πραματα που στο δρομο πιστευω δεν γινονται στον ιδιο βαθμο.Προσωπικη εμπειρια ατομο που γνωριζω και εχουμε παει βολτες μαζι στο δρομο συνηθως ειναι μπροστα και στην πιστα τρωει 10''.αυτο μαλλον σημαινει πως στο δρομο δεν εχει αισθηση του κινδυνου(μετραει και αυτο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tati
Adv. gixxer
Adv. gixxer
tati


Θηλυκό Όνομα: : ΤΑΝΙΑ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 09:52

panosk8 έγραψε:


οι οδηγικες ικανοτητες ειναι σαν ενα λεπτο κλαδακι που το σμπρωχνεις σιγα σιγα χωρις να το καταλαβαινεις,
αν το σμπρωξεις αποτομα,σπαει.
file

πανο με εκπλήσεις, πολύ στοχευμένη η παρομοίωση Wink

σίγουρα η οδήγηση σε ενα συγκεκριμένο περιβάλλον-χώρο είτε είναι πίστα ασφάλτινη, χωμάτινη κτλ είναι όντως θέμα επανάληψης, προπόνησης και τεχνικής για την απόκτηση της μέγιστης ταχύτητας.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gousios
Jr.gixxer
gousios


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Hμερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 11:41

Η δικη μου ταπεινη γνωμη ειναι πως γαι να παει καποιος γρηγορα δυο πρεπει ν συμβαινουν..
1-Να μν ειναι φοβισμενος,μαγκωμενος
2-Να αντιλαμβανεται πως αντιδραει η μοτο σε καθε του ενεργεια..

Οποτε πιστα -δρομος σ αυτο το κομματι δεν διαφοροποιουνται..

Και για να μν παρεξηγηθω,με το φοβισμενος δεν εννοω αγνοια κινδυνου ή με τα κολυβα να τρεχουν απ τη τσεπη.Εννοω διαθεση για πειραματισμο σε λογικα παντα πλαισια,εντος και εκτος πιστας..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gousios στις Παρ 26 Νοε 2010, 12:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 12:49

tati έγραψε:
panosk8 έγραψε:


οι οδηγικες ικανοτητες ειναι σαν ενα λεπτο κλαδακι που το σμπρωχνεις σιγα σιγα χωρις να το καταλαβαινεις,
αν το σμπρωξεις αποτομα,σπαει.
file

πανο με εκπλήσεις, πολύ στοχευμένη η παρομοίωση Wink

σίγουρα η οδήγηση σε ενα συγκεκριμένο περιβάλλον-χώρο είτε είναι πίστα ασφάλτινη, χωμάτινη κτλ είναι όντως θέμα επανάληψης, προπόνησης και τεχνικής για την απόκτηση της μέγιστης ταχύτητας.


να σαι καλα ασπρη kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentino46
Normal gixxer
Normal gixxer
valentino46


Άντρας Όνομα: : Αντρεας
Τόπος : peristeri
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 17:13

gianni έγραψε:
Άνοιξες μεγάλο θέμα Τάνια.

Ένας "γρήγορος" στο δρόμο που δεν έχει επαφή με πίστα και με μηχανοκίνητα αθλήματα, θα τα βρει σκούρα στην πίστα. Μπορεί να έχει καλή αίσθηση της ταχύτητας αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα του λείπει η τεχνική και οι γραμμές.
Αν για παράδειγμα είναι γρήγορος στο δρόμο αλλά σε ένα πολύ κλειστό κομμάτι με φουρκέτες σε ορεινή διαδρομή, τότε μάλλον θα τα πάει καλά και στην πίστα, αφού έχει μάθει να "σπάει" το κορμί του και να μην κάθεται "μονοκόμματος".
Έχω φίλους που είναι γρήγοροι στο δρόμο, Μπράλο κλπ, αλλά όταν ήρθαν πίστα, τα βρήκαν πολύ δύσκολα τα πράγματα.

+10000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geok6
Jr.gixxer
geok6


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : τρικαλα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Αγωνιζόμενος : oxi
Hμερομηνία εγγραφής : 31/10/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 18:42

Οι περισσοτεροι οδηγοι εντος κ εκτος πιστας προσπαθουν να οδηγησουν τη μοτο/τα τους με το γκαζι, υπερφορτιζοντας ετσι το πισω μερος της μηχανης (αναρτηση κ λαστιχο) με αποτελεσμα να νομιζουν οτι πηγαινουν γρηγορα.
Η πιστα ομως θελει ροη, δηλαδη γρηγορη εισοδο-εξοδο κ 100% συγκεντωση, πραγμα δυσκολο για το δρομο με πολλους απροβλεπυους παραγωντες flag
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kydo
Full gixxer
Full gixxer
Kydo


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1141
Hμερομηνία εγγραφής : 08/09/2009

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 18:43

geok6 έγραψε:
Οι περισσοτεροι οδηγοι εντος κ εκτος πιστας προσπαθουν να οδηγησουν τη μοτο/τα τους με το γκαζι, υπερφορτιζοντας ετσι το πισω μερος της μηχανης (αναρτηση κ λαστιχο) με αποτελεσμα να νομιζουν οτι πηγαινουν γρηγορα.
Η πιστα ομως θελει ροη, δηλαδη γρηγορη εισοδο-εξοδο κ 100% συγκεντωση, πραγμα δυσκολο για το δρομο με πολλους απροβλεπυους παραγωντες flag


+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilis
Jr.gixxer
vasilis


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Hμερομηνία εγγραφής : 10/03/2010

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΠαρ 26 Νοε 2010, 18:58

παιδια εγω να σας πω οτι χεζομαι στη πιστα..οταν ξερω οτι πισω μου ερχονται αλλοι 10 pistoli κ μπροστα μου εχω αλλους 10 pistoli κ με το παραμικρο λαθος δικο μου η αλλου geia geia..στο δρομο δεν εχω τετοια προβληματα..ουτε θα μου κολλησουν ουτε θα κολλησω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000156805627
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

γρήγορος οδηγός... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γρήγορος οδηγός...   γρήγορος οδηγός... EmptyΣαβ 27 Νοε 2010, 00:34

Ενας που ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γρηγορος στο δρομο αργα η γρηγορα θα παει γρηγορα και στη πιστα file

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

γρήγορος οδηγός... 10p7ousγρήγορος οδηγός... Icnsl4γρήγορος οδηγός... 2dhxn3kγρήγορος οδηγός... 2lbdx0jγρήγορος οδηγός... 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
γρήγορος οδηγός...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Οδηγός Ελαστικών
» οδηγος ανταλακτικων κ7-κ8 GSX-R 1000
» Οδηγός Ομαδικής Οδήγησης με Ασφάλεια!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com