Greek GSX-R forum
X-Crono-T - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
X-Crono-T - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
X-Crono-T - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_l10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_c10X-Crono-T - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 X-Crono-T

Πήγαινε κάτω 
+7
DrIoannis
riderspower
stavroulis
JIMK7
Darksoul
GIXXERAKIAS
Leroy
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
riderspower
Normal gixxer
Normal gixxer
riderspower


Άντρας Όνομα: : Nικος
Τόπος : XAΛΑΝΔΡΙ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 284
Αγωνιζόμενος : ......
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΤετ 01 Δεκ 2010, 14:10

JIMK7 έγραψε:
riderspower έγραψε:
http://www.racechrono.com/tracks/?lang=en&country=Greece&track=Tymbaki Laughing Laughing Laughing Laughing

Οπως το ειχα φανταστει ssss απλα σου δειχνει το αεροδρομιο που δεν εχει καμια σχεση με τη χαραξη του αγωνα file
Ναι αλλα προσεξε μπαινεις στην "πιστα"κανεις εναν γυρο και βαζεις traps με το κινητο σου εκει που θες δλδ βαζεις εκκινηση/τερματισμο και σε μερικες στροφες που θες ακομα,και σου χαραζει την πιστα μονιμα στο κινητο σου....
αυτο βεβαια μπορεις να το κανεις κ σε μια καλη διαδρομη που σου αρεσει.... 8)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=erE9erWx2So
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΤετ 01 Δεκ 2010, 14:14

riderspower έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
riderspower έγραψε:
http://www.racechrono.com/tracks/?lang=en&country=Greece&track=Tymbaki Laughing Laughing Laughing Laughing

Οπως το ειχα φανταστει ssss απλα σου δειχνει το αεροδρομιο που δεν εχει καμια σχεση με τη χαραξη του αγωνα file
Ναι αλλα προσεξε μπαινεις στην "πιστα"κανεις εναν γυρο και βαζεις traps με το κινητο σου εκει που θες δλδ βαζεις εκκινηση/τερματισμο και σε μερικες στροφες που θες ακομα,και σου χαραζει την πιστα μονιμα στο κινητο σου....
αυτο βεβαια μπορεις να το κανεις κ σε μια καλη διαδρομη που σου αρεσει.... 8)


Ολα αυτα που λες γινονται και χωρις να τα κατεβασεις απο το ιντερνετ file δες εδω πως ειναι η χαραξη στο Τυμπακι Very Happy



X-Crono-T - Σελίδα 2 Imag0727

X-Crono-T - Σελίδα 2 Imag0725

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

X-Crono-T - Σελίδα 2 10p7ousX-Crono-T - Σελίδα 2 Icnsl4X-Crono-T - Σελίδα 2 2dhxn3kX-Crono-T - Σελίδα 2 2lbdx0jX-Crono-T - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
riderspower
Normal gixxer
Normal gixxer
riderspower


Άντρας Όνομα: : Nικος
Τόπος : XAΛΑΝΔΡΙ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 284
Αγωνιζόμενος : ......
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΤετ 01 Δεκ 2010, 14:21

kapelo okk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=erE9erWx2So
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΤετ 01 Δεκ 2010, 15:49

Το θέμα με αυτό είναι οτι πρέπει να έχεις πολύ γρήγορο GPS όπως είπε και ο Dr Ιωάννης. Το έχω περί τα 4 χρόνια και είμαι φίλος με ένα απο τα παιδιά που το εξελίξανε. Στο PDA που το είχαμε και το χρησιμοποιούσαμε κόλλαγε τρελά. Επίσης το 1hz που είχε το εξωτερικό GPS με Bluetooth που χρησιμοποιούσαμε είχε μεγάλες ανακρίβειες. Επειδή έχει και μέτρηση επιδόσεων, να ξέρετε οτι ποτέ δεν δείχνει σωστά λόγω της μικρής δειγματοληψίας. Τώρα μου έχεουν στείλει ένα άλλο να δοκιμάσω, οχι της ίδιας εταιρίας, που η κεραία του είναι στα 5hz. Ολη η συσκευή είναι αυτή η κεραία. Απλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα για να σας πω απόψεις. Είναι αυτό:

http://www.qstarz.com/Products/GPS%20Products/BT-Q1000EXQR-F.htm

Η αλήθεια είναι οτι το έχω πετάξει σπίτι, ούτε που θυμάμαι που και δεν το έχω κοιτάξει καν... Πάντως το X-Crono είναι καλό για τόσο φτηνη ή και τζάμπα εφαρμογή, αλλά μην το εμπιστεύεστε και απόλυτα. Θα βρείτε πολλά Bugs με τον καιρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bell
Jr.gixxer



Όνομα: : μανος
Τόπος : κρητη
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Hμερομηνία εγγραφής : 06/01/2009

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 02 Δεκ 2010, 12:42

Tη διαδρομή στο τυμπακι την έστειλα εγώ στη racechrono
( http://www.racechrono.com/tracks/?lang=en&country=Greece&track=Tymbaki)
απλά εγώ μπήκα πριν ενάμιση χρόνο και πήρα τα στίγματα.
'Οπως είναι γνωστό σε όσους πάνε εκεί ο οργανωτής των αγώνων έχει αλλάξει 3 φορές τη διαδρομή (διότι μάζευε νερά σε κάποια σημεία η πίστα) οπότε πρέπει να διορθωθει
πάντως το πρόγραμμα racechrono το έχω δουλέψει σε όλες τις πίστες και είναι
100% αξιόπιστο με το gps στα 5hz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 02 Δεκ 2010, 20:02

bell έγραψε:
Tη διαδρομή στο τυμπακι την έστειλα εγώ στη racechrono
( http://www.racechrono.com/tracks/?lang=en&country=Greece&track=Tymbaki)
απλά εγώ μπήκα πριν ενάμιση χρόνο και πήρα τα στίγματα.
'Οπως είναι γνωστό σε όσους πάνε εκεί ο οργανωτής των αγώνων έχει αλλάξει 3 φορές τη διαδρομή (διότι μάζευε νερά σε κάποια σημεία η πίστα) οπότε πρέπει να διορθωθει
πάντως το πρόγραμμα racechrono το έχω δουλέψει σε όλες τις πίστες και είναι
100% αξιόπιστο με το gps στα 5hz

Η πιστα εχει αλλαξει πολλες φορες ( ακομα απο δεξιοστροφη εγινε στη πορεια αριστεροστροφη ) και ο λογος δεν ηταν τα νερα αλλα αλλοι παραγοντες Rolling Eyes

Το X-crono το ειχα δουλεψει με ενα 1hz και δουλευε μια χαρα η απωλειες ηταν παρα πολυ μικρες με συγκριση τα χρονομετρα τις πιστας ssss και ολα αυτα οφειλεται στο πολυ καλο κινητο που ειχα ( φυσικα με ενα gps στα 5hz ηταν ακομα καλυτερα ) Very Happy

Τωρα θελω να παρω ενα gps στα 10hz για τα MXL PISTA οργανα που εχω αυτο θα ειναι σουπερ πιστευω mpanana mpanana

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

X-Crono-T - Σελίδα 2 10p7ousX-Crono-T - Σελίδα 2 Icnsl4X-Crono-T - Σελίδα 2 2dhxn3kX-Crono-T - Σελίδα 2 2lbdx0jX-Crono-T - Σελίδα 2 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1737
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 16 Δεκ 2010, 15:28

Για πλάκα ή μάλλον για κλάμα Shocked βάλτε τις πίστες Ιταλία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1737
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

X-Crono-T - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-Crono-T   X-Crono-T - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 16 Απρ 2011, 22:30

Έκανα λοιπόν τον συνδυασμό του software του VBOX και του Race Chrono.Πολύ καλύτερη ανάλυση από του Racechrono και πιο ακριβής μέτρηση G.Τώρα το μόνο που μένει είναι να βρω μία ΠΙΣΤΑ neura neura neura spao spao spao toixos toixos toixos την βροχή μου μέσα!!!

X-Crono-T - Σελίδα 2 Vboxsoftwarepic

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
X-Crono-T
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com