Greek GSX-R forum
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
JIMK7
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
nasos-v
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
T.R.E
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
k8 600 kk
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
kostaskr6
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
κολτρέϊν
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
Leroy
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
ripper
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_l10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_c10ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Poll_r10 

 

 ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤρι 22 Μαρ 2011, 18:58

Ρε παιδες για βοηθηστε σας παρακαλω.......ο δεξιος καθρευτης εχει ξεχαρβαλωθει τελειως και κουνιεται λες και ειναι απο χαρτι....και λιγο ο αριστερος.εβγαλα τις ταπες που εχει αλλα δεν βλεπω να σφιγγουν.
παιζει καμια πατεντα?
τι προτεινετε? thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
ninja
Normal gixxer
Normal gixxer
ninja


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 117
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤρι 22 Μαρ 2011, 21:13

Απο ξενο forum
Παράθεση :
this is a common problem and there is 4 ways to fix this

1...(cheap easy way) take cover of the tab at base of mirror arm and bond it in place using sikaflex silicone bonding...down side is you wont be able to fold your mirrors back...

2... (hard fiddly way) drill out the rivet that holds the mirror arm and base part and replace with a suitable washer's nuts and bolts and a shim to fill the bigger hole left by the pressure rivet....

3...(easier way than number 2) take mirror off completely and remove tab on top to expose the pressure rive,t place it in a vice with 2 suitable sized sockets either side of the rivet and squeeze it tighter in a vice....

4... (simplest way) take it back to your suzuki dealer and get them to replace it under warranty if it's a newish bike...

Εγω παντως τους εστειλα και τους αντικατεστησα με carbon ταπες και ενας βασικος λογος ηταν οτι μου ειχε πρηξει τα @@ ο δεξια καθρεφτης....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 11:02

βαγγελη εχω βρει και εγω διαφορα σχεδια και σε καλες τιμες.....δεν θελω ομως να τους αλλαξω γιατι μου αρεσουν.απλα αν ξερει καποιος να πει πως μπορει να γινει καποια πατεντα και να μην κουναει?
δεν μπορει να μην το εχει φτιαξει καποιος..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 11:08

αν το κωλησεις απο μεσα με κωλλα 2 στατικων αλλα λογικα μετα δεν θα μπωρεις να τους ρυθμησεις. ή ebay
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 11:23

το σκεφτηκα ρε κωστα αλλα δεν θα κλεινει μετα........καλα τη μ@λ@κι@ και αυτη?
και η πλακα ειναι οτι εχει αρχισει και ο αριστερος και κανει τα ιδια.
μαλλον η σουζουκι δεν εδωσε και πολυ βαση σε αυτο το θεμα,σου λεει ποιος θα παρει τετοιο μοτορι και θα αφησει πανω τους καθρευτες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
Kydo
Full gixxer
Full gixxer
Kydo


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1141
Hμερομηνία εγγραφής : 08/09/2009

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 11:40

Φίλε μου το έχω πάθει και εγώ όταν είχα το 600 τα ίδια μου έκανε και εμένα ο καθρεφτης ο δεξις...Με αποτέλεσμα να τον αλλάξω γιατι δεν γινόταν να κάνω κάτι ώστε να σφίξει....Οπότε δικιά σου επιλογη!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 11:56

μιχαλη αγορασες καινουργιο?
το εψαξες και δεν γινοταν με τιποτα να τον φτιαξεις με καμια πατεντα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
totoulis
Adv. gixxer
Adv. gixxer
totoulis


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : πειραιας
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 724
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 19:42

ρε παιδες κανεις δεν εχει τη λυση?
ισως καποια ιδεα καποιος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kord.gr
Kydo
Full gixxer
Full gixxer
Kydo


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1141
Hμερομηνία εγγραφής : 08/09/2009

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 23:53

totoulis έγραψε:
μιχαλη αγορασες καινουργιο?
το εψαξες και δεν γινοταν με τιποτα να τον φτιαξεις με καμια πατεντα?

Ναι αγορασα καινουριο γιατι αυτοι οι καθρεφτες ειναι φιξ και δεν φτιαχνονται!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackk8
Normal gixxer
Normal gixxer
blackk8


Άντρας Όνομα: : ΑΛΕΞΗΣ
Τόπος : Γέρακας
Αριθμός μηνυμάτων : 67
Hμερομηνία εγγραφής : 26/10/2010

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???   ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ??? EmptyΠεμ 24 Μαρ 2011, 09:20

ή βγάλτους Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ξερει κανεις να μου πει????
» ξερει κανεις???
» Ξερει κανεις απο wilbers???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com