Greek GSX-R forum
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_l10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_c10ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ

Πήγαινε κάτω 
+25
John-X
Miou
STELIOS
boutser
jord136
ghost
gkourv
Menidiatis_gsxr
teo46
gat0s
Darksoul
x4m3n0s
ripseventh
bolek76
GamaKapa7R
Tedyboysmos
kostaskr6
T.R.E
mx5
Leroy
giXXXer
babis k8
mitsos
blackk8
tseseries
29 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tedyboysmos
Normal gixxer
Normal gixxer
Tedyboysmos


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 79
Αγωνιζόμενος : Όχι
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2011

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 31 Ιουλ 2011, 21:05

ripseventh έγραψε:
Παντος κ απο απο τους 2 που εχω συγκρινει το amsoil ειναι το ιδιο λαδι...τωρα αν υπαρχει κ αλλος που φερνει κ ειναι νοθεια δεν το γνωριζω.Γενικα θελει προσοχη στην επιλογη!

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 31 Ιουλ 2011, 22:11

Darksoul έγραψε:
x4m3n0s έγραψε:
Παιδες που μπορουμε να βρουμε ομως amsoil Αττικη αν ξερει κανεις μιας και οπου εχω κοιταξει ολοι ειναι στο μπα.....με αυτη τη ζεστη 10w40 για 600/750 δεν ειναι λιγο καπως απο θεμα προστασιας???Αν γινεται εστω σε pm για το που ειμαι υποχρεως!!! kapelo

αν δεν θες καθε 1000 να βαζεις 200μλ πηγαινε παρε shell vsx 15 50 για τωρα κ μετα βαζεις το 10 40 αφου θα εισαι ικανοποιημενος εχω κανει 3000 χλμ κ πολυ τελικη κ ρυθμισματα κ δεν εχει καψει το παραμικρο κανα 50 μλ μονο!
το αμσοιλ ποτ εχουμε εδω ειναι γτπ τα συσκευαζουν εδω οποτε πεφτει νοθεια γ@ματα παρτα απο εβαυ αμερικα τοτε θα ναι σιγουρα αμσοιλ!

Αν καθε 1000 χλμ βαζεις 200μλ τοτε εχεις προβλημα.
Μην λετε οτι σας κατεβει στο κεφαλι.
Βαζω amsoil σε 200 αλογα μοτερ και δεν καιει το παραμικρο.
Πως εισαι σιγουρος οτι τα shell που περνεις δεν ειναι νοθευμενα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 00:10

gat0s έγραψε:
Darksoul έγραψε:
x4m3n0s έγραψε:
Παιδες που μπορουμε να βρουμε ομως amsoil Αττικη αν ξερει κανεις μιας και οπου εχω κοιταξει ολοι ειναι στο μπα.....με αυτη τη ζεστη 10w40 για 600/750 δεν ειναι λιγο καπως απο θεμα προστασιας???Αν γινεται εστω σε pm για το που ειμαι υποχρεως!!! kapelo

αν δεν θες καθε 1000 να βαζεις 200μλ πηγαινε παρε shell vsx 15 50 για τωρα κ μετα βαζεις το 10 40 αφου θα εισαι ικανοποιημενος εχω κανει 3000 χλμ κ πολυ τελικη κ ρυθμισματα κ δεν εχει καψει το παραμικρο κανα 50 μλ μονο!
το αμσοιλ ποτ εχουμε εδω ειναι γτπ τα συσκευαζουν εδω οποτε πεφτει νοθεια γ@ματα παρτα απο εβαυ αμερικα τοτε θα ναι σιγουρα αμσοιλ!

Αν καθε 1000 χλμ βαζεις 200μλ τοτε εχεις προβλημα.
Μην λετε οτι σας κατεβει στο κεφαλι.
Βαζω amsoil σε 200 αλογα μοτερ και δεν καιει το παραμικρο.
Πως εισαι σιγουρος οτι τα shell που περνεις δεν ειναι νοθευμενα?

γατε κ γω αυτο νομιζα αλλα κ αλλοι το ιδιο λενε κ το λαδι δεν εβγαινε απο πισω αλλα ηταν στο φιλτροκουτι τλσπ τα shell και καποια αλλα (Δεν θυμαμαι ποια τωρα νομιζω τα spectro πρεπει ναναι στην λιστα)ερχονται συσκευασμενα κ ολα τα αλλα τα συσκευαζουν εδω απο εγκυρες πηγες τα εχω μαθει!
τλσπ το θεμα μου ειναι οτι το shell το ημι δεν το καιει κ ολο ταπα που το παω τπτ κ ρυθμισματα δεν εχει παθει το παραμικρο λεμε!
ουτε το by suzuki motul που ειανι το 5100 ημι δεν το εκαιγε αλλα μαυριζε μετα απο κανα 2000 χλμ παρα πολυ!
το shell εχω κανει 3000 και κατι λιγα κ εχει ακομα λιγη κιτρινιλα στο τζαμακι κ το σασμαν πενα σε πολη κ εθνικη χρηση!τλσπ εγω δοκιμασα ασε που με το αμσοιλ το σασμαν μετα απο 2000χλμ ηταν σκατα κ ακουγοταν γ@ματα με τα shell εχει σενιαριστει!τλσπ εγω παντως τα δοκιμασα κ δεν θα τα ξαναβαλω γτ πολυ απλα δεν μαρεσαν!κ βαριεμαι να κοιταω το τσαμακι ολη την ωρα σαν μαλακ@ς λες κ εχω κανα μπρικι που καιει λαδια!
το μοτορι μου δεν εχει κανα προβλημα αυτο ειναι το μονο σιγουρο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 00:49

Φιλιππα μη τ τρελενεσαι ρε συ κουβεντα κανουμε ο καθενας αντιλαμβανεται τα πραγματα διαφορετικα!Μου κανει εντυπωση ομως οτι εισαι ο πρωτος που ακουω να εχει τοσα αρνητικα σχολια(σεβαστο)για τα amsoil.Eπισης δεν πιστευω οτι μονο 2 λαδια ερχονται απ εξω κ τ αλλα ΟΛΑ συσκευαζονται εδω(πηγη παρακαλω)Κ αυτο με το λαδι στο φιλτροκουτι aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
x4m3n0s
Normal gixxer
Normal gixxer
x4m3n0s


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Hμερομηνία εγγραφής : 29/05/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 00:50

Εγω ειμαι ακομη στα 5100 που βαζει suzuki αλλα μετα απο λιγο καιρο (2κ χιλιομετρα πολη και εθνικη) το κιβωτιο ακουγεται σκατα και μολις ανεβασει θερμοκρασια πανω απο 95 περιπου ειναι λες και κανεις βαρακια στα ποδια για να αλλαξεις μια γ@μωταχυτητα αρα εσυ βαζεις shell στο μονστερ σου.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 09:45

ripseventh έγραψε:
Φιλιππα μη τ τρελενεσαι ρε συ κουβεντα κανουμε ο καθενας αντιλαμβανεται τα πραγματα διαφορετικα!Μου κανει εντυπωση ομως οτι εισαι ο πρωτος που ακουω να εχει τοσα αρνητικα σχολια(σεβαστο)για τα amsoil.Eπισης δεν πιστευω οτι μονο 2 λαδια ερχονται απ εξω κ τ αλλα ΟΛΑ συσκευαζονται εδω(πηγη παρακαλω)Κ αυτο με το λαδι στο φιλτροκουτι aswew

υπαρχει ενα συστημα εξαερισμου PCV αυτο το κουτι που ειναι στο κιβωτιο απο πανω πισω απο τους κυλινδρους το λαδι απο κατω στα καρτερ στον στροφαλο οταν δουλευει το μοτερ γινεται ενα πραγμα οπως τον φραπε καποια ποσοτητα λαδιου εξατμηζεται κ για να μην φευγει στο περιβαλλον με την μια ξαναπηγαινει απο το συστημα pcv στο φιλτροκουτι κ ξαναμπαινει στο συστημα του αερα για να καει μαζι με το καυσιμο μειγμα!τλσπ κατι τετοιο εμενα ολο το αμσοιλ ηταν στο φιλτροκουτι μεσα περιπου ενταξει 200 μλ που ειπα ειναι πολλα αλλα μου την εδινε ολη την ωρα να κοιταω το τζαμακι γι αυτο το γραψα ετσι!
και αλλα ερχονται ετσι αλλα δεν ξερω ποια ειναι αν μπορεσω θα μαθω απλα οσα πουλανε πολυ πεφτει κ νοθεια πολυ!εγω ειχα βαλει τα φουλ συνθετικα της αμσοιλ κ δεν ειμαι ο μοονος που μου τα τσιμπαγε!κ ειπα θα βαλω shell που τα εβαζα στο Ζ 2 χρονια κ τομηχνακι δεν ειχε κανει κιχ 2 χρονια κ τωρα κ το gixxer δουλευει πενα κ το κιβωτιο κ το μοτερ κ δεν εχει τσιμπησει ασχετως τα κοφτιδια κ τα τελικιασματα που εχει φαει δοκιμερς!

x4m3n0s έγραψε:
Εγω ειμαι ακομη στα 5100 που βαζει suzuki αλλα μετα απο λιγο καιρο (2κ χιλιομετρα πολη και εθνικη) το κιβωτιο ακουγεται σκατα και μολις ανεβασει θερμοκρασια πανω απο 95 περιπου ειναι λες και κανεις βαρακια στα ποδια για να αλλαξεις μια γ@μωταχυτητα αρα εσυ βαζεις shell στο μονστερ σου.....

shell εβαζα στο Z και δεν εκανε κιχ με πολυ καψιμο λεμε!!!κ το gixxer μεχρι στιγμης εχω κανει 3000κ κατι ψιλα κ δεν κανει κιχ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 17:52

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 18:09

το φουλ συνθετικο δεν το χω δοκιμασει αλλα στο συνεργειο που παω μου χε πει το φιλαρακι μου οτι ειναι απο τα καλυτερα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 18:22

E αμα εχει τετοια τιμη γιατι οχι.εσυ παντα ημι βαζεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo46
Hero gixxer
Hero gixxer
teo46


Άντρας Όνομα: : θοδωρής
Τόπος : Πετρούπολη-Αθήνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2555
Αγωνιζόμενος : να φτιάξω προίκα....3 γυναίκες...!!
Hμερομηνία εγγραφής : 14/12/2008

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 18:37

πάντως παίδες εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο τα spectro!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 01 Αυγ 2011, 20:43

ripseventh έγραψε:
E αμα εχει τετοια τιμη γιατι οχι.εσυ παντα ημι βαζεις?

ναι Λουκα τα ημισυνθετικα ειναι τα VSX 10 40 η τα VSX 15 50
τα φουλ ειναι τα shell ultra !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menidiatis_gsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
Menidiatis_gsxr


Άντρας Όνομα: : Panagiotis
Τόπος : Menidi Attiki
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 99
Αγωνιζόμενος : tou dromou...
Hμερομηνία εγγραφής : 08/09/2011

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 15:50

CASTROL 10-50 100%
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkourv
Adv. gixxer
Adv. gixxer
gkourv


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 543
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2009

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 16:23

Μια από αυτές τις μέρες θα βάλω να δοκιμάσω τα Ipone 10.4 semi (4lt + 500ml Racing chain lube = 38 E) που όπως λέει και ο φίλος Πάνος τα χρησιμοποιεί και για την κ@λ@τρυπίδα του Twisted Evil polybolo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 16:23

Motul V300 15-50 ... τιποτε αλλο ... study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
jord136
Normal gixxer
Normal gixxer
jord136


Άντρας Όνομα: : Ιορδάνης
Τόπος : Πειραιάς
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Hμερομηνία εγγραφής : 03/07/2011

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 17:38

Menidiatis_gsxr έγραψε:
CASTROL 10-50 100%

τα εβαλα και εκανε σαν κουδουνιστρα το σασμανκαι τα πεταξα στα 100 χιλιομετρα και τωρα εβαλα ipone 15w-50 ημι για να τα δοκιμασω και βλεπουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 17:46

Τα Ipone Τα έχω δοκιμάσει. Τα πρώτα 1000 ήταν καλά μετά pnixton ropalo Κοπάναγε το σασμάν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Menidiatis_gsxr
Normal gixxer
Normal gixxer
Menidiatis_gsxr


Άντρας Όνομα: : Panagiotis
Τόπος : Menidi Attiki
Ηλικία : 33
Αριθμός μηνυμάτων : 99
Αγωνιζόμενος : tou dromou...
Hμερομηνία εγγραφής : 08/09/2011

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 17:49

jord136 έγραψε:
Menidiatis_gsxr έγραψε:
CASTROL 10-50 100%

τα εβαλα και εκανε σαν κουδουνιστρα το σασμανκαι τα πεταξα στα 100 χιλιομετρα και τωρα εβαλα ipone 15w-50 ημι για να τα δοκιμασω και βλεπουμε

σε μενα δουλευουν τελεια δεν ακουγεται τπτ και το σασμαν λουκουμι.... doin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripseventh
Full gixxer
Full gixxer
ripseventh


Άντρας Όνομα: : Λουκας
Τόπος : Λιβαδεια
Αριθμός μηνυμάτων : 1221
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 18:04

jord136 έγραψε:
Menidiatis_gsxr έγραψε:
CASTROL 10-50 100%

τα εβαλα και εκανε σαν κουδουνιστρα το σασμανκαι τα πεταξα στα 100 χιλιομετρα και τωρα εβαλα ipone 15w-50 ημι για να τα δοκιμασω και βλεπουμε
K εγω το R4 εχω κ δουλευει ρολοι το μοτορι κ σασμαν κ μετα απο 3 td σερρες κ μεγαρα τα επομενα θα ναι amsoil οπως ειχα κ πριν geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 18:05

στην πρωιγουμενη αλλαγη ειχα βαλει spectro 10*40 και ηταν σχετικα καλα αν και χτυπουσε λιγο η πρωτη και σε καποια κατεβασματα αυτη τη φορα εβαλα μοτουλ 15*50 και τα βλεπω καπως καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bolek76
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bolek76


Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 433
Αγωνιζόμενος : never
Hμερομηνία εγγραφής : 24/03/2011

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 19:30

τα μοτουλ πιστευω ειναι τα χειροτερα λαδια,τουλαχιστον στο δικο μου δουλευουν χαλια!
τωρα εχω βαλει Torco T-4SR τα συνθετικα και δουλευει πολυ ωραια το μοτερ αλλος ηχος και σασμαν βελουδο!
δεν μπαινω πιστα αλλα το κυνηγαω πολυ στον δρομο Very Happy
μου ειπαν οτι αν το πινεις το μηχανακι ειναι καλυτερο το φουλ συνθετικο,θα δειξει η πορεια hallo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 20:42

bolek76 έγραψε:
τα μοτουλ πιστευω ειναι τα χειροτερα λαδια,τουλαχιστον στο δικο μου δουλευουν χαλια!
τωρα εχω βαλει Torco T-4SR τα συνθετικα και δουλευει πολυ ωραια το μοτερ αλλος ηχος και σασμαν βελουδο!
δεν μπαινω πιστα αλλα το κυνηγαω πολυ στον δρομο Very Happy
μου ειπαν οτι αν το πινεις το μηχανακι ειναι καλυτερο το φουλ συνθετικο,θα δειξει η πορεια hallo
αυτο που λεν οτι τα φουλ συνθετικα δεν κανουν για την συμβατικη χρηση το εχεις ακουσει; καθε ποσα χλμ τα αλλαζεις; αν ειναι τοσο καλα να τα δοκιμασω και εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Σεπ 2011, 21:36

για ριξτε μια ματια σε αυτο το τεστ που εγινε σε ανεξαρτητο εργαστηριο κατο κατο μερος 2 (part 2) εχει και τα torco και amsoil μπορειτε και να το μεταφρασετε και στα ελληνικα.

http://www.sportrider.com/hands_on/how_to/146_0308_oil/index.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 10 Σεπ 2011, 00:17

STELIOS έγραψε:
για ριξτε μια ματια σε αυτο το τεστ που εγινε σε ανεξαρτητο εργαστηριο κατο κατο μερος 2 (part 2) εχει και τα torco και amsoil μπορειτε και να το μεταφρασετε και στα ελληνικα.

http://www.sportrider.com/hands_on/how_to/146_0308_oil/index.html

δεν κανεις τον κοπο ρε φιλε να το μεταφρασεις και να το ανεβασεις γιατι ειναι τεραστιο να το διαβασω με τα λιγοστα αγγλικα μου...
θα κανω τουλαχιστον 2 μερες μεχρι το τελος και θα εχω ξεχασει τι εχω διαβασει στην αρχη...
fafoutis fafoutis fafoutis

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bolek76
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bolek76


Άντρας Όνομα: : Αλεξανδρος
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 433
Αγωνιζόμενος : never
Hμερομηνία εγγραφής : 24/03/2011

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 10 Σεπ 2011, 02:11

κωστα πρωτη φορα βαζω φουλ συνθετικα και ειμαι ικανοποιημενος,πριν εβαζα μοτουλ 15-50 και τα ακουγα ολα.
δηλαδη το σασμαν κοπανουσε και ο κινητηρας ειχε πιο πολυ θορυβο.
τωρα δουλευει πιο αθορυβα το μοτερ και δεν ειναι ιδεα μου οπως μου ειπε ενας φιλος που το συζητησαμε.
στην επομενη αλλαγη μπορει να δοκιμασω τα amsoil να δω τι λενε κ αυτα :P
παντως θα συνεχισω να βαζω συνθετικα γιατι προστατευουν καλυτερα τον κινητηρα
θα τα αλλαξω περιπου στα 3500-4000 χλμ οπως εκανα με ολα τα λαδια.
miou
λεει οτι τα φουλ συνθετικα ειναι καλυτερα αντεχουν σε μεγαλυτερες θερμοκρασιες και διατηρουν
πολυ περισσοτερο το ιξωδες απο υπολοιπα και μερικα που δεν θυμαμαι scratch
επισης σε δοκιμη σε κ4 με συνθετικο 0w30 εδειξε 3,κατι αλογα παραπανω :P
επισης θελουν αλλαγη πιο συχνα απο οτι τα ημισυνθετικα καπου στα 2000 μιλια γραφει αλλα δεν δεδομενο.
α να μη ξεχασω εισαι και γαμω τους φωτογραφους kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ   ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 10 Σεπ 2011, 10:36

bolek76 έγραψε:
κωστα πρωτη φορα βαζω φουλ συνθετικα και ειμαι ικανοποιημενος,πριν εβαζα μοτουλ 15-50 και τα ακουγα ολα.
δηλαδη το σασμαν κοπανουσε και ο κινητηρας ειχε πιο πολυ θορυβο.
τωρα δουλευει πιο αθορυβα το μοτερ και δεν ειναι ιδεα μου οπως μου ειπε ενας φιλος που το συζητησαμε.
στην επομενη αλλαγη μπορει να δοκιμασω τα amsoil να δω τι λενε κ αυτα :P
παντως θα συνεχισω να βαζω συνθετικα γιατι προστατευουν καλυτερα τον κινητηρα
θα τα αλλαξω περιπου στα 3500-4000 χλμ οπως εκανα με ολα τα λαδια.
miou
λεει οτι τα φουλ συνθετικα ειναι καλυτερα αντεχουν σε μεγαλυτερες θερμοκρασιες και διατηρουν
πολυ περισσοτερο το ιξωδες απο υπολοιπα και μερικα που δεν θυμαμαι scratch
επισης σε δοκιμη σε κ4 με συνθετικο 0w30 εδειξε 3,κατι αλογα παραπανω :P
επισης θελουν αλλαγη πιο συχνα απο οτι τα ημισυνθετικα καπου στα 2000 μιλια γραφει αλλα δεν δεδομενο.
α να μη ξεχασω εισαι και γαμω τους φωτογραφους kapelo

να ελενχεις την σταθμη σου γτ ειναι ευαισθητα τα φουλ κ καιγονται(εξατμιζονται δηλαδη κ πανε στο φιλτροκουτι) (δεν ξερω για τα τορκο που βαλες αλλα τα αμσοιλ ευκολαα) ετσι κ το πηγαινεις ταπα ολη την ωρα και καλυτερα αλλαζετα οταν νιωθεις οτι εχουν χαλασει κ οταν ξενερωσεις παρε κανα shell vsx ημι να βρεις την υγεια σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΛΑΔΙΑ ΜΑΡΚΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Λαδια..
» λαδια
» τι λαδια;;;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com