Greek GSX-R forum
velocity stacks - Velocity Stacks Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
velocity stacks - Velocity Stacks Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
velocity stacks - Velocity Stacks Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
JIMK7
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
nasos-v
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
T.R.E
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
k8 600 kk
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
kostaskr6
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
κολτρέϊν
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
Leroy
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
ripper
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
velocity stacks - Velocity Stacks Poll_l10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_c10velocity stacks - Velocity Stacks Poll_r10 

 

 Velocity Stacks

Πήγαινε κάτω 
+20
AlexGeo
Darksoul
Leroy
dennisefl
teo46
GSXR
nktr
nasos-v
Kydo
gsxr1000nitro
DimSTriple
thanosk6
T.R.E
stavrosrodo
gixxermak
gat0s
al3x
papagym
JIMK7
f@dlR
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
f@dlR
Normal gixxer
Normal gixxer
f@dlR


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΣαβ 04 Απρ 2009, 16:03

Γνωριζει κανενας αν η yoshimura η καποια αλλη εταιρια βγαζει velocity stacks (τα χωνια των πεταλουδων)
για 600 k8 ? Βρισκω κατι αντιστοιχο μονο για τα 1000

Παραδειγμα

http://yoshimura-shop.netmove.co.jp/ap/dtcat?p=6/3/7&s=193/1136/197&l=en&t=/c_gsxr1_e/c_gsxr1_e/c_gsxr2_e/c_gsxr3_e&d=146
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΣαβ 04 Απρ 2009, 16:26

f@dlR έγραψε:
Γνωριζει κανενας αν η yoshimura η καποια αλλη εταιρια βγαζει velocity stacks (τα χωνια των πεταλουδων)
για 600 k8 ? Βρισκω κατι αντιστοιχο μονο για τα 1000

Παραδειγμα

http://yoshimura-shop.netmove.co.jp/ap/dtcat?p=6/3/7&s=193/1136/197&l=en&t=/c_gsxr1_e/c_gsxr1_e/c_gsxr2_e/c_gsxr3_e&d=146

Αυτά ηθελα να βαλω και εγω αλλα είναι πανακριβα Crying or Very sad
Κατι παρομοιο εχω παραγγειλει και το περιμενω απο μερα σε μερα μολις τα βαλω θα γραψω και εντυπωσεις :P

Εδώ είναι και μερικες φωτο lol!



[img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0007uaz[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0011s[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0012[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0015l[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0017p[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0018[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΣαβ 04 Απρ 2009, 16:32

Μια που το αναφέρετε, τι ακριβώς κάνουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΣαβ 04 Απρ 2009, 17:07

f@dlR έγραψε:
Γνωριζει κανενας αν η yoshimura η καποια αλλη εταιρια βγαζει velocity stacks (τα χωνια των πεταλουδων)
για 600 k8 ? Βρισκω κατι αντιστοιχο μονο για τα 1000

Παραδειγμα

http://yoshimura-shop.netmove.co.jp/ap/dtcat?p=6/3/7&s=193/1136/197&l=en&t=/c_gsxr1_e/c_gsxr1_e/c_gsxr2_e/c_gsxr3_e&d=146

Πάρε, από Αγγλία για 600 και 750!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΣαβ 04 Απρ 2009, 17:11

kostasgym έγραψε:
Μια που το αναφέρετε, τι ακριβώς κάνουν?

Βελτιωνουν τη ροπη στις χαμηλομεσαιες στροφες του κινητηρα δες και τα σχεδιαγραμματα που εχω βαλει :betvt:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΣαβ 04 Απρ 2009, 17:14

JIMK7 έγραψε:
Βελτιωνουν τη ροπη στις χαμηλομεσαιες στροφες του κινητηρα δες και τα σχεδιαγραμματα που εχω βαλει :betvt:

Αυτό το έχω δει, αλλά δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό που λειτουργικά κάνουν και βελτιώνουν την ροπή?? afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 03:59

JIMK7 έγραψε:
kostasgym έγραψε:
Μια που το αναφέρετε, τι ακριβώς κάνουν?

Βελτιωνουν τη ροπη στις χαμηλομεσαιες στροφες του κινητηρα δες και τα σχεδιαγραμματα που εχω βαλει :betvt:

βασικα τα στακς δεν βελτιωνουνε χαμηλομεσαιες αναγκαστικα.. το που θα βελτιωσουνε εξαρτατε απο διαφορα πραματα
οσο ποιο μακρυ ενα χωνι τοσο ποιο χαμηλα θα δωσει, και θα αδειασει ψηλα.. και αντιθετα οσο ποιο κοντο τοσο ποιο ψηλα θα δωσει
για αυτο απο την μανα τους τα μηχανακια εχουνε διαφωρετικων μηκων χωνια, τα Κ7-Κ8 1000 εχουνε στους 2 μεσαιους κυλινδρους μακρυα σχετικα ενα στους ακριανους αυλους δεν εχουνε καν χωνια... ενω στα Κ8-Κ9 600 εχουνε στους ακριανους αυλους πολυ μακρια χωνια και στους μεσαιους μετρια σε ηψος χωνια...

τα yoshimura dual stack air funnel kit ομως τα θεωρω ως την ποιο σωστη λυση (ποιο πολυ ειμαι customakias και οχι τοσο επωνυμακιας... αλλα τους παραδεχωμαι...) εχουν κανει την ποιο εξυπνη κινηση συνδυαζοντας μακρυ και κοντο αυλο μαζι!

velocity stacks - Velocity Stacks 765-T24-0600

velocity stacks - Velocity Stacks Dualstack_teisokuvelocity stacks - Velocity Stacks Dualstack_kousoku

velocity stacks - Velocity Stacks Yoshi%20dual%20stack

και αν ψαξετε λιγο για τα 1000 τα τελευταια βγαζουνε μονο δυο χωνια... δεν πειραζουνε τους ακριανους κυλινδρους... πραμα που ακομα δεν εχω μαθει το γιατι... αλλα φανταζομαι για να μην χασει ψηλα μακρενοντας το...
εδω η φωτο για το προιον για το 1000 Very Happy
velocity stacks - Velocity Stacks 765-506-0200

ΒΕΒΑΙΑ αυτα για να δουλεψουνε προυποθετουνε σωστο ρυθμισμα πανω απο ολα σε πραγματικες συνθηκες... σε dyno μπορει να ειναι μηδαμηνες οι αλλγες μιας και οι ανεμιστηρες τους δεν μπορουνε να παραγουνε αερα αρκετων χιλομετρων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 11:49

al3x έγραψε:


βασικα τα στακς δεν βελτιωνουνε χαμηλομεσαιες αναγκαστικα.. το που θα βελτιωσουνε εξαρτατε απο διαφορα πραματα
οσο ποιο μακρυ ενα χωνι τοσο ποιο χαμηλα θα δωσει, και θα αδειασει ψηλα.. και αντιθετα οσο ποιο κοντο τοσο ποιο ψηλα θα δωσει
για αυτο απο την μανα τους τα μηχανακια εχουνε διαφωρετικων μηκων χωνια, τα Κ7-Κ8 1000 εχουνε στους 2 μεσαιους κυλινδρους μακρυα σχετικα ενα στους ακριανους αυλους δεν εχουνε καν χωνια... ενω στα Κ8-Κ9 600 εχουνε στους ακριανους αυλους πολυ μακρια χωνια και στους μεσαιους μετρια σε ηψος χωνια...

τα yoshimura dual stack air funnel kit ομως τα θεωρω ως την ποιο σωστη λυση (ποιο πολυ ειμαι customakias και οχι τοσο επωνυμακιας... αλλα τους παραδεχωμαι...) εχουν κανει την ποιο εξυπνη κινηση συνδυαζοντας μακρυ και κοντο αυλο μαζι!

velocity stacks - Velocity Stacks 765-T24-0600

velocity stacks - Velocity Stacks Dualstack_teisokuvelocity stacks - Velocity Stacks Dualstack_kousoku

velocity stacks - Velocity Stacks Yoshi%20dual%20stack

και αν ψαξετε λιγο για τα 1000 τα τελευταια βγαζουνε μονο δυο χωνια... δεν πειραζουνε τους ακριανους κυλινδρους... πραμα που ακομα δεν εχω μαθει το γιατι... αλλα φανταζομαι για να μην χασει ψηλα μακρενοντας το...
εδω η φωτο για το προιον για το 1000 Very Happy
velocity stacks - Velocity Stacks 765-506-0200

ΒΕΒΑΙΑ αυτα για να δουλεψουνε προυποθετουνε σωστο ρυθμισμα πανω απο ολα σε πραγματικες συνθηκες... σε dyno μπορει να ειναι μηδαμηνες οι αλλγες μιας και οι ανεμιστηρες τους δεν μπορουνε να παραγουνε αερα αρκετων χιλομετρων


Θα συμφωνησω με το φιλο al3x οτι αναλογα το υψος κερδιζεις και τα αναλογα αλογα απλα εγω μιλουσα για τα συγκεκριμενα που αγορασα Very Happy

οσο για τα yoshimura σαφως ειναι οτι καλυτερο εχουν βγαλει στη αγορα και εχουν αλλαξει τα δυο μεσαια γιατι στο σεταπ αυτο τους εκατσε αν ομως αλλαξεις τις βενζινες τοτε αλλαζουν εντελως τα πραγματα

Οσο για τις τιμες γενικος εχουν ξεφυγει εντελως τα παλικαρια :wtv4tv:

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙΜΕΣ για αυτα 600 ευρω :wtv4tv:

για το κουτι αναθυμιασεις 800 ευρω :wevew:

για 4 μπουζια 200 ευρω :ferrqg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 15:01

καλα οι τιμες ειναι αλλου... αλλα ειναι μια πολυ καλη ιδεα που θα προσπαθισω να την φτιαξω σε κανα τορνο... ποσο δυσκολο να ειναι πια? Laughing
παρεπιπτοντος απο ενα ιαπονικο σιτε η τιμη για τα dual stacks ειναι 268 γιουργια Crying or Very sad α ρε ελλαδαρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:18

al3x έγραψε:
καλα οι τιμες ειναι αλλου... αλλα ειναι μια πολυ καλη ιδεα που θα προσπαθισω να την φτιαξω σε κανα τορνο... ποσο δυσκολο να ειναι πια? Laughing
παρεπιπτοντος απο ενα ιαπονικο σιτε η τιμη για τα dual stacks ειναι 268 γιουργια Crying or Very sad α ρε ελλαδαρα...

ειναι αρκετα δυσκολο γιατι μαζι μ αυτα θελεις κι αλλα λαστιχα Crying or Very sad
για δωσε το λινκ με τα dual stacks :dfgg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 22:57

JIMK7 έγραψε:
al3x έγραψε:
καλα οι τιμες ειναι αλλου... αλλα ειναι μια πολυ καλη ιδεα που θα προσπαθισω να την φτιαξω σε κανα τορνο... ποσο δυσκολο να ειναι πια? Laughing
παρεπιπτοντος απο ενα ιαπονικο σιτε η τιμη για τα dual stacks ειναι 268 γιουργια Crying or Very sad α ρε ελλαδαρα...

ειναι αρκετα δυσκολο γιατι μαζι μ αυτα θελεις κι αλλα λαστιχα Crying or Very sad
για δωσε το λινκ με τα dual stacks :dfgg:

δεν στελνει ελλαδα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
τα λαστιχα των μαμα λες να μην κανουνε?
κατι θα βρω να κανω για πατεντα... τοσα εκανα στο αμαξι Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:29

al3x έγραψε:


δεν στελνει ελλαδα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
τα λαστιχα των μαμα λες να μην κανουνε?
κατι θα βρω να κανω για πατεντα... τοσα εκανα στο αμαξι Laughing Laughing

Τα μαμα λαστιχα σιγουρα δε κανουν Crying or Very sad
καλα δωσε εσυ το λινκ και ποτε δε ξερεις lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:34

οκ! θα το ποσταρω αυριο καθως το εχω σωσμενο στην δουλεια Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΚυρ 05 Απρ 2009, 23:35

al3x έγραψε:
οκ! θα το ποσταρω αυριο καθως το εχω σωσμενο στην δουλεια Embarassed

ΟΚ :thanks!!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
f@dlR
Normal gixxer
Normal gixxer
f@dlR


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΔευ 06 Απρ 2009, 00:19

Στην αρχη της σελιδας που ειναι το δικο μου το ποστ εχει το link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΔευ 06 Απρ 2009, 16:50

f@dlR έγραψε:
Στην αρχη της σελιδας που ειναι το δικο μου το ποστ εχει το link

Καλα αυτο το εχω Laughing κι εγω αλλα τιμες δε λεει scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
f@dlR
Normal gixxer
Normal gixxer
f@dlR


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 68
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΔευ 06 Απρ 2009, 17:29

Ελα ελα...αγορασες ηδη τι θελεις τωρα?Βαλε τα πρωτα πριν τα πουλησεις rabbit :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al3x
Normal gixxer
Normal gixxer
al3x


Άντρας Όνομα: : alex
Τόπος : athina
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 57
Hμερομηνία εγγραφής : 03/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΤρι 07 Απρ 2009, 10:43

http://www.webike.net/cg/11983/10001160/

η λαθος θυμομουνα εγω η ανεβηκε πολυ το yen Laughing 366 βγαινει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 00:27

JIMK7 έγραψε:
f@dlR έγραψε:
Γνωριζει κανενας αν η yoshimura η καποια αλλη εταιρια βγαζει velocity stacks (τα χωνια των πεταλουδων)
για 600 k8 ? Βρισκω κατι αντιστοιχο μονο για τα 1000

Παραδειγμα

http://yoshimura-shop.netmove.co.jp/ap/dtcat?p=6/3/7&s=193/1136/197&l=en&t=/c_gsxr1_e/c_gsxr1_e/c_gsxr2_e/c_gsxr3_e&d=146

Αυτά ηθελα να βαλω και εγω αλλα είναι πανακριβα Crying or Very sad
Κατι παρομοιο εχω παραγγειλει και το περιμενω απο μερα σε μερα μολις τα βαλω θα γραψω και εντυπωσεις :P

Εδώ είναι και μερικες φωτο lol!



ΑΝ ΤΑ ΧΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ 50ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙΣ
ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΧΑΣΕ 8-10 ΑΛΟΓΑ ΣΤΑ ΨΗΛΑ.ΣΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΠΗΡΕ 1 ΜΕ 2.
ΑΝ ΤΟ ΡΙΘΜΗΖΑΜΕ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΖΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΔΕ 10 ΑΛΟΓΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΠΑΘΕ ΚΑΡΔΙΑ
ΤΑ YOSHIMURA ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΞΙΖΟΥΝ.
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ.
ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ????


[img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0007uaz[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0011s[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0012[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0015l[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0017p[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0018[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 01:19

Απο τις 9-4-09 που ειχαν ερθει ΕΛΛΑΔΑ ( 6 εργασιμες μερες απο αμερικη ) σημερα τα πηρα αφου πρωτα πηγα εκει και τους εβαλα καλο καλο χερι Twisted Evil αλλιως ακομα θα τα περιμενα Laughing τι σου ειναι ρε παιδι μου αυτα τα ελληνικα ταχυδρομεια :wtv4tv:

Τελος παντων μολις τα εβαλα στο δρομο το μηχανακι μου φαινεται ποιο γραμμικο παντως δεκα αλογα που λεει κι φιλος ποιο πανω δεν νομιζω να εχασε Laughing


Αυριο θα το βαλω και στο δυναμομετρο να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις και να το δοκιμασω με δυο αλλα και με τεσσερα χωνια :vwrv:




[img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0052g[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0006v[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0010[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0026h[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0029[/img][img]velocity stacks - Velocity Stacks Imag0030[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 02:34

Τι έχεις φτιάξει εκεί ρε Δημήτρη!!!!!Περιμένουμε δυναμομέτρηση...... : ewvcwe: affraid : ewvcwe: affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 08:22

GSXR-750 έγραψε:
Τι έχεις φτιάξει εκεί ρε Δημήτρη!!!!!Περιμένουμε δυναμομέτρηση...... : ewvcwe: affraid : ewvcwe: affraid

ναι ναι.
περιμενουμε δυναμομετριση.
Ξεχασα να πω οτι στο μηχανακι ειχαμε βαλει 60αρι.ακομα χειροτερα για τα ψηλα
Ειμαι 100% οτι την μεγιστη ισχυει θα την χασεις.μπορει οχι 10 αλογα αλλα ειναι σιγουρο οτι θα χασεις.
οπως ειπα και πριν το μηχανακι που ειχαμε κανει δουλευε μονο στα ψηλα.(κεντροφορους.ροικες
,κτλ)Το δικο σου δεν ξερω τι φτιαξιμο εχει?
Ισως παρεις λιγο στα μεσαια.
Προς θεου εννοειτε οτι ευχομαι το μηχανακι να ξυριζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 11:16

οσο πιο κοντες οι εισαγωγες τοσο καλυτερα στα ψιλα.οσο πιο μακριες τοσο καλυτερα στα χαμηλα.ετσι λεει η θεωρια και ετσι ειναι.
γι αυτο εχει 2 πολυ κοντα και 2 μακρια απο μαμα το 1000.
αναλογα που θελει δυναμη κανεις.........τα τροποποιει.
θελεις ψιλα?τερμα κοντα
θελεις χαμηλομεσαια?αυξανεις τα δυο ακριανα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 15:20

Δημητρη δες τι βρηκα.εχει καμια βδομαδα που ρωτησα το παλικαρι αλλα δεν το στελνει Ελλαδα ο τρομπ@ς.
Πολυ ωραια σειρα για πολλες τροποποιησεις.
Κριμα.

http://cgi.ebay.co.uk/Suzuki-GSXR-1000-K5-K6-velocity-stacks-track-race-bike_W0QQitemZ150340027690QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item150340027690&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683


Έχει επεξεργασθεί από τον/την κολτρέϊν στις Παρ 24 Απρ 2009, 21:13, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : .)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

velocity stacks - Velocity Stacks Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Velocity Stacks   velocity stacks - Velocity Stacks EmptyΠαρ 24 Απρ 2009, 21:11

Λοιπων σημερα εφαγα τη μερα μου με τις μλκ Laughing αλλα εβγαλα μερικα συμπερασματα για το λογο του αληθες :P

Ολες οι μετρησεις εγιναν μετα απο τρεια ανοιγματα γιατι τρεια ? γιατι τοτε κανονικα δειχνει τα περισσοτερα αλογα :vwrv:


1) Εχουμε και λεμε η πρωτη δυναμομετριση ειναι με τη κοκκινη γραμμη (σ αυτη ειχα και τα τεσσερα χωνια ) που εβγαλε 169,8 hp και 11,4 ροπη

2) Με τη μπλε γραμμη (σ αυτη ειχα τα δυο μεσαια χωνια ) εβγαλε 170 αλογα και 11 ροπη

3) Με τη πρασινη γραμμη (σ αυτη δεν ειχα κανενα χωνι ) Laughing εβγαλε 171,5 αλογα και 11,1 ροπη

4) και τελος με τη προτοκαλι γραμμη (σ αυτη το ειχα μαμα ) εβγαλε 173,7 αλογα 11,1 ροπη

Η διαφορα σε αλλογα και ροπη

Μαμα και VELOCITY ηταν 169,8 hp και ροπη 11,4 με 173,7 αλογα 11,1 ροπη κοντα τεσσερα αλογα affraid αρκετα θα ελεγα αλλα επιδη εχουν γνωση οι φυλακες αυτο οφειλεται μετα απο τοσες δοκιμες που ειχα κανει στο μηχανακι ειχε καθαρισει και για αυτο ειχε τοση διαφορα Laughing




[img]velocity stacks - Velocity Stacks Save0662[/img]



και για να μη βρεθουν μερικοι εξυπνοι και πουν τα δικα τους για αυτα που εγραψα ποιο πανω εκανα και αλλες δυο με τα μαμα και με τα VELOCITY για να δειτε τη διαφορα στα ψηλα με τα μαμα 174.7 και ροπη 11,2 ενω με τα VELOCITY εβγαλε 172,5 και ροπη 11,5 αυτη τη φορα η διαφορα ηταν μικροτερη οπως ειχα πει :vwrv:

ερε πουστι μου το δυναμομετρο το εχω φαει στη μαπα Laughing



[img]velocity stacks - Velocity Stacks Save0526[/img]



Ολα αυτα βεβαια εγιναν στο δυναμομετρο μα ταχυτητα ανεμου 120 χιλιομετρα το πολυ :vwrv:
στο δρομο αραγε τι γινεται scratch που ο αερας ειναι κατα πολυ πολυ περισσοτερος :vwrv:


Υ.Γ. Δεν θα κατσω να γραψω αν αξιζει το κοπο η οχι αυτο ειναι δικη σας επιλογη το θεμα ειναι ποσο βαθεια θελετε να βαλετε το χερι στη τσεπη και τι ακριβος ζητατε απο αυτο που καβαλατε :betvt:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JIMK7 στις Τετ 13 Φεβ 2013, 09:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Velocity Stacks
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» velocity stacks
» Αντιγραφη yoshimura velocity stack

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΜΟΤΕΡ-ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com