Greek GSX-R forum
Προβλημα με συναγερμο... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Προβλημα με συναγερμο... Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Προβλημα με συναγερμο... Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
JIMK7
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
nasos-v
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
T.R.E
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
k8 600 kk
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
kostaskr6
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
κολτρέϊν
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
Leroy
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
ripper
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Προβλημα με συναγερμο... Poll_l10Προβλημα με συναγερμο... Poll_c10Προβλημα με συναγερμο... Poll_r10 

 

 Προβλημα με συναγερμο...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Προβλημα με συναγερμο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλημα με συναγερμο...   Προβλημα με συναγερμο... EmptyΤετ 13 Ιουλ 2011, 04:41

Εχω πανω στο μηχανακι εναν συναγερμο spyball 6527. Δεν ειχε παρουσιασει κανενα μα κανενα προβλημα μεχρι πριν μια βδομαδα.

Παω μια βολτα και οταν γυρναω να παρω την μηχανη δεν αφοπλιζε ο συναγερμος.Με τα πολλα αφοπλισε οταν πλησιασα το κοντρολ πολυ κοντα στην μοναδα του συναγερμου.Φανταστηκα οτι θα ηταν η μπαταρια του κοντρολ την οποια αλλαξα με καινουργια αλλα τα ιδια.Το περιεργο ειναι οτι αλλες φορες πιανει κανονικα και αλλες πρεπει να πλησιασεις πολυ κοντα στην μοναδα το κοντρολ. Διαβασα το manual του συναγερμου και ελεγε να συγχρονισω ξανα το κοντρολ με την μοναδα πραγμα που εκανα αλλα παλι τα ιδια.Πριν δυο μερες ανοιξα την μοναδα του συναγερμου να δω μπας και εχει παρει υγρασια.Εχει εσωτερικη μπαταρια και χρειαστηκε να την ξεσυνδεσω για να τον ανοιξω αρα υποθετω πως εγινε καποιου ειδους reset. Μεσα ηταν σαν καινουργιος.Τσεκαρα και την κολληση της κεραιας στην πλακετα και φαινοταν μια χαρα. Οταν τα συνδεσα ολα ο συναγερμος δουλευε ρολοι.Αλλα αυτο κρατησε μια μερα μονο.

Κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τον συναγερμο και δεν θελω να τον βγαλω.Λετε να τον εχει επηρεασει η ζεστη?Να πω πως η κεραια ειναι στερεωμενη πανω στην μηχανη και δεν κουνιεται ετσι ωστε να ευθυνεται αυτη.Τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Προβλημα με συναγερμο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με συναγερμο...   Προβλημα με συναγερμο... EmptyΤετ 13 Ιουλ 2011, 20:29

να επηρεαζει η ζεστη συναγερμο δεν το πιστευω... να εχει αρχισει να "τα παιζει" το κοντρολ μου φαινεται πιο ευκολο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hlektrologos
Normal gixxer
Normal gixxer
Hlektrologos


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Hμερομηνία εγγραφής : 22/10/2009

Προβλημα με συναγερμο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με συναγερμο...   Προβλημα με συναγερμο... EmptyΠαρ 15 Ιουλ 2011, 18:45

Τελικα σημερα πηγα μια βολτα απο την αντιπροσωπεια.Τον ειδαν τον ανοιξαν και ειχε χαλασει ο δεκτης μεσα στην μοναδα.35 Ευρω και μιση ωρα συνολικα για να μου αλλαξουν τον δεκτη και ολα μια χαρα παλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Προβλημα με συναγερμο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με συναγερμο...   Προβλημα με συναγερμο... EmptyΤρι 19 Ιουλ 2011, 00:43

για να μην ανοίγω καινούριο θέμα γράφω εδώ αυτό που έπαθα σήμερα. Ήμουν που λέτε για καφέ στην Παραλία της Καβάλας και έπρεπε να περάσω από έναν πλακόστροτο δρόμο για να παω σε ένα μαγαζί.(πάντα τον απέφευγα αυτόν τον κωλόδρόμο γιατι μου την δίνουν οι κραδασμοί).τεςπα κάνω την δουλειά μ και παω να φύγω βάζω μπρως και με το π έβαζα ταχύτητα έκοβε τ ρεύμα ο συναγερμός και αναβοσβήνει το στοπ και οι μπροστά ψυρες. Όσο και αν προσπάθησα έβγαλα μπαταρία κλείδωσα ξεκλειδώσα τον συν-μο τπτ. Τι λέτε να είναι και τι να κάνω; παίζει να έπαθε τίποτα απ τους κραδασμούς. Δεν είχα πότε ξανά πρόβλημα και ξένερωσα κάπως. Κ στις 31 που τελειώνει η άδεια έλεγα να κατεβώ οδικός αθήνα με το κ5 Α ο συναγερμός π εχω είναι metasystem.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Προβλημα με συναγερμο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με συναγερμο...   Προβλημα με συναγερμο... EmptyΤρι 19 Ιουλ 2011, 12:49

και εγω META εχω και μου κανει κατι κουλα !!!
οποτε πλενω το μηχανακι(και εννοειται δε ριχνω νερο στη μοναδα του συναγερμου) το μηχανακι για κανενα 3ωρο μετα με το που βαζω το κλειδι για να το αναψω αφοπλιζει ο συναγερμος απο μονος του χωρις να πατησω το control !!!!!!!
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΘΑΝΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ το μπουγελωνεις με ενα κουβα και ο συναγερμος απλα απενεργοποιειται !!!!!!!

ΜΕΤΑ=ΡΙΜΑΔΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Προβλημα με συναγερμο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με συναγερμο...   Προβλημα με συναγερμο... EmptyΤρι 19 Ιουλ 2011, 23:25

τελικα αποσυνδεσαμε το καλωδιο που δινει την εντωλη να κωπει το ρευμα απ τα μπουζι και δουλευει η μηχανη. για πειτε καμια γνωμη ρ παιδια που να παω να μου τον φτιαξουν για να δουλευει κανονικα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προβλημα με συναγερμο...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Προβλημα με συναγερμο
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ Κ9
» 5d προβλημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com