Greek GSX-R forum
αλλαγή τιμονοπλακας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
αλλαγή τιμονοπλακας Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
αλλαγή τιμονοπλακας Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
JIMK7
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
nasos-v
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
T.R.E
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
k8 600 kk
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
kostaskr6
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
κολτρέϊν
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
Leroy
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
ripper
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
αλλαγή τιμονοπλακας Poll_l10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_c10αλλαγή τιμονοπλακας Poll_r10 

 

 αλλαγή τιμονοπλακας

Πήγαινε κάτω 
+3
T.R.E
kentaurosk8
baronsanto
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
baronsanto
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Αντώνης
Τόπος : Σαντορίνη
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Αγωνιζόμενος : Ουτε για πλακα..
Hμερομηνία εγγραφής : 19/09/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΤετ 27 Ιουλ 2011, 19:02

καλησπερα παιδια!
συναντησα το εξης προβλημα: θελω να αλλαξω την τιμονοπλακα μου με μια αφτερμαρτκετ. το θεμα ειναι ππως εβγαλα την μαμα αλλα δεν μπορω να βγαλω την κλειδαρια. δεν εχει βιδεσ. εχει κατι σαν να ειναι πρεσαριστα! με αυτα τι κανω?
thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΤετ 27 Ιουλ 2011, 22:15

Λοιπόν αυτές είναι "ακέφαλες" βιδες για να μην το κλέβουν. Για να τις βγάλεις θέλει τρυπάνι. Ας πεί κάποιος που το έχει κάνει πως βγάζεις τις βίδες (δεν θυμάμαι το εργαλείο που χρησιμοποιείς και τις ξεβιδώνεις). Μετά θα αγοράσεις 2 ΟΕΜ βίδες. Αυτές έχουν αλενοκέφαλο και με το που τις καργάρεις σπάει το κεφάλι και γίνεται οπως είναι τώρα αυτό που βλέπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΤετ 27 Ιουλ 2011, 22:54

baronsanto έγραψε:
καλησπερα παιδια!
συναντησα το εξης προβλημα: θελω να αλλαξω την τιμονοπλακα μου με μια αφτερμαρτκετ. το θεμα ειναι ππως εβγαλα την μαμα αλλα δεν μπορω να βγαλω την κλειδαρια. δεν εχει βιδεσ. εχει κατι σαν να ειναι πρεσαριστα! με αυτα τι κανω?
thanks


Καλύτερα πάρε ένα μικρό σιδηροπρίονο,και άνοιξε μια οπή κατα μήκος για να πιάσει ένα ίσιο κατσαβίδι. Θα σου πρότεινα επειδή οι συγκεκριμένες βίδες έχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κόλλλα σπειρωμάτων,να τις ζεστάνεις και να χρησιμοποιήσεις σφυροκατσάβιδο.

Εγώ έφαγα περίπου μισή ώρα στην μέγγενη ζεσταίνοντας και χτυπώντας μισή μισή στροφή με το σφυροκατσάβιδο,είναι λίγο χρονοβόρο αλλά τι να κάνεις.Μετά αντικατέστησε τις βίδες αυτές με άλλεν ή τορξ.Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξαναβάλεις ίδιου τύπου...Δυστυχώς έχω χάσει τις φωτογραφίες για να σου δείξω πως ακριβώς το έκανα,πιστεύω να το κατάλαβες... Very Happy



αλλαγή τιμονοπλακας Img0108vi

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠεμ 28 Ιουλ 2011, 00:31

εγω που το εχω κανει καμποσες φορες αυτο θα σου προτινο το εξεις ευκολο και ανεμακτο ...
πας σε ενα οπιοδιποτε τορνατζιδικο σιδιρουργιο κτλπ κτλπ κατι που να εχουνε κολησης δλδ ....
και σου κολανε απο πανο μια βιδα και απλος την ξεβιδονουνε μετα ...και θα σου παρουνε μαξιμουμ 10 ευρο .....και πολα λεο

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠεμ 28 Ιουλ 2011, 01:40

Με τι ειδους κολληση το κανετε Στεφανε? Δεν υπαρχει περιπτωση να παθει ζημια ο διακοπτης απο τις θερμοκρασιες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠεμ 28 Ιουλ 2011, 01:52

μαν απο οτι θυμαμε δεν εκανε ηλεκτροκολισι μαλον εκαψε μια βιδα με το οξυγονο κ μετα την εβαλε πανω... το εχω κανει 2-3 φορες αλλα δεν ειχα πολυ προσεξει...παντος δεν επαθε τπτ ο διακοπτις ...ειναι κ θεμα τεχνητη

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠεμ 28 Ιουλ 2011, 08:38

ε ας πω και εγω πως το εκανα.....

εγω με τρυπανι

ξεκηνισα απο το κεντρο καθε βιδας(το κεφαλι) με τρυπανακι 4αρι
αφου εφτανα 15mm βαθος αλαζα με το επομενο νουμερο 5,6,7,8,κτλ


με το 10αρι σε καποια στιγμη κοβετε το κεφαλι της βιδας

βγαζεις τον διακοπτη και με μια πενσα αφαιρεις την υπολοιπη βιδα απο την τιμονοπλακα

file

______________________________________________________
αλλαγή τιμονοπλακας Dgnfjaαλλαγή τιμονοπλακας X3ww74αλλαγή τιμονοπλακας 25k1wusαλλαγή τιμονοπλακας 2nqcwidαλλαγή τιμονοπλακας Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠεμ 28 Ιουλ 2011, 08:48

nasos-v έγραψε:
ε ας πω και εγω πως το εκανα.....

εγω με τρυπανι

ξεκηνισα απο το κεντρο καθε βιδας(το κεφαλι) με τρυπανακι 4αρι
αφου εφτανα 15mm βαθος αλαζα με το επομενο νουμερο 5,6,7,8,κτλ


με το 10αρι σε καποια στιγμη κοβετε το κεφαλι της βιδας

βγαζεις τον διακοπτη και με μια πενσα αφαιρεις την υπολοιπη βιδα απο την τιμονοπλακα

file

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠαρ 29 Ιουλ 2011, 03:28

πολυ πεδεμα νασσο...ασε που μπωρει να στραβοτριπισις και να φας της βολτες η να μην μινη υλικο για να πιασης με την πενσα ...που κ να το πιασεις εχει καλο loc-tight και δυσκολα θα την γυρισεταιιιιιιιι ...πιο ευκολα γινετε οποςς ειπααααααααα .- :P

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠαρ 29 Ιουλ 2011, 08:27

mistiriodis_tsantakias έγραψε:
πολυ πεδεμα νασσο...ασε που μπωρει να στραβοτριπισις και να φας της βολτες η να μην μινη υλικο για να πιασης με την πενσα ...που κ να το πιασεις εχει καλο loc-tight και δυσκολα θα την γυρισεταιιιιιιιι ...πιο ευκολα γινετε οποςς ειπααααααααα .- :P

ρε παιδι το εχω κανει. μου πηρε 5 το πολυ 10 λεπτα

της βολτες δεν γινετε να της φας
μολις καπει το κεφαλι της βιδας σου αφηνει βιδα με σπιρωμα κοντα στους 2,5-3 ποντους
με μια καλη πενσα και λιγο "βαρβατηλα" απο σενα λυνουν

αλλα και να μην το καταφερεις ετσι περνας ενα παξημαδι του κανει και ενα πονταρισμα και την λυνεις σαν κυριος


______________________________________________________
αλλαγή τιμονοπλακας Dgnfjaαλλαγή τιμονοπλακας X3ww74αλλαγή τιμονοπλακας 25k1wusαλλαγή τιμονοπλακας 2nqcwidαλλαγή τιμονοπλακας Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
jord136
Normal gixxer
Normal gixxer
jord136


Άντρας Όνομα: : Ιορδάνης
Τόπος : Πειραιάς
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Hμερομηνία εγγραφής : 03/07/2011

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠαρ 29 Ιουλ 2011, 15:50

nasos-v έγραψε:
ε ας πω και εγω πως το εκανα.....

εγω με τρυπανι

ξεκηνισα απο το κεντρο καθε βιδας(το κεφαλι) με τρυπανακι 4αρι
αφου εφτανα 15mm βαθος αλαζα με το επομενο νουμερο 5,6,7,8,κτλ


με το 10αρι σε καποια στιγμη κοβετε το κεφαλι της βιδας

βγαζεις τον διακοπτη και με μια πενσα αφαιρεις την υπολοιπη βιδα απο την τιμονοπλακα

file


+1000 και μεις στο συνεργειο ετσι τις βγαζουμε ειναι πολυ ευκολο λιγο προσοχη θελει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠαρ 29 Ιουλ 2011, 16:43

Και οι δυο λυσεις ειναι καλες...και οι δυο λυσεις ενεχουν κινδυνους. Θα πρεπει αυτος που το κανει να ξερει καλα τι κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

αλλαγή τιμονοπλακας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή τιμονοπλακας   αλλαγή τιμονοπλακας EmptyΠαρ 29 Ιουλ 2011, 18:17

nasos-v έγραψε:
mistiriodis_tsantakias έγραψε:
πολυ πεδεμα νασσο...ασε που μπωρει να στραβοτριπισις και να φας της βολτες η να μην μινη υλικο για να πιασης με την πενσα ...που κ να το πιασεις εχει καλο loc-tight και δυσκολα θα την γυρισεταιιιιιιιι ...πιο ευκολα γινετε οποςς ειπααααααααα .- :P

ρε παιδι το εχω κανει. μου πηρε 5 το πολυ 10 λεπτα

της βολτες δεν γινετε να της φας
μολις καπει το κεφαλι της βιδας σου αφηνει βιδα με σπιρωμα κοντα στους 2,5-3 ποντους
με μια καλη πενσα και λιγο "βαρβατηλα" απο σενα λυνουν

αλλα και να μην το καταφερεις ετσι περνας ενα παξημαδι του κανει και ενα πονταρισμα και την λυνεις σαν κυριος


τρελε boutcher δεν σου ειπα οτι δεν γινετε ...αλλα εσυ εισαι πολυ βαρβατος ανθροπος κ εχεις πολυ δυναμη κ εγω αδυναμα χερακιααααααα ειμαι μικλουλιςςςςςς γιαυτο βαζω αλους να το κανουνε οστε αμα χαλαζη κατι να βριζο αυτους κ οχι εμενα ;P
sex sex sex

______________________________________________________
oi anthropi bori  min boroune na doune to avrio alla boroune na pistepsoune se afto
St.evens
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
 
αλλαγή τιμονοπλακας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Συμβατότητα τιμονόπλακας σε Κ4 - Κ6 - Κ8
» κεντρικό παξιμάδι τιμονοπλακας
» αλλαγη αλυσογραναζα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com