Greek GSX-R forum
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_l10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_c10Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Προστασία σώματος ...

Πήγαινε κάτω 
+11
tsasbi
Painterz
topetwrx
ghost
gsxrk71000
nasos-v
cpantelo
Miou
mx5
louk6
usabug
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 13:46

usabug έγραψε:
gsxrk71000 έγραψε:
usabug έγραψε:

Το πολυ πολυ , να κανουμε γουτσου - γουτσου με τον τσαντακια μπας και μας φερνει τιποτα σην μιση τιμη απο τον Ψυχογιο .

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 346867 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 346867 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 346867
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125

Εγω παντως ηδη ξεκινησα να του κανω τα γλυκα ματια στο thread καφες της τεταρτης ...
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125
το πρόσεξα!σου έχω απαντήσει ήδη!! :P :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 13:51

gsxrk71000 έγραψε:
usabug έγραψε:
gsxrk71000 έγραψε:
usabug έγραψε:

Το πολυ πολυ , να κανουμε γουτσου - γουτσου με τον τσαντακια μπας και μας φερνει τιποτα σην μιση τιμη απο τον Ψυχογιο .

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 346867 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 346867 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 346867
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125

Εγω παντως ηδη ξεκινησα να του κανω τα γλυκα ματια στο thread καφες της τεταρτης ...
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125
το πρόσεξα!σου έχω απαντήσει ήδη!! :P :P

Δεν ξεκινας και εσυ σιγα σιγα ... Καθε αρχη και δυσκολη ... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 14:00

usabug έγραψε:
Δεν ξεκινας και εσυ σιγα σιγα ... Καθε αρχη και δυσκολη ... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988
xaxa xaxa xaxa
λες ε?? xmmm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 14:06

gsxrk71000 έγραψε:
usabug έγραψε:
Δεν ξεκινας και εσυ σιγα σιγα ... Καθε αρχη και δυσκολη ... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125
λες ε?? Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 337132

Λαστιχα ειναι αυτα ...

Οπως ειπες και εσυ ειναι κατι που δεν ξεχνιεται ... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 14:17

usabug έγραψε:
cpantelo έγραψε:
usabug έγραψε:
Miou έγραψε:
στο 1το αν το αφρωδες ειναι παχυ μαλλον εχεις καλυτερη προστασια απο οτι στο 2ρο οσον αφορα το στηθος-πλευρα ,αλλα το 2ρο εχει ζωνη για να πιανει στην μεση και σιγουρα θα σφιγγει και θα εφαρμοζει καλυτερα ...
παντος το dainese ειναι σαν το 2ρο με πιο μεγαλη πλατη . αν δεν ενοχλει στην οδηγηση μαλλον ειναι καλυτερο .
το knox πρωτη φορα το βλεπω...αυτο ειναι με φουσκαλες γεματες αερα?
και η πλατη ειναι αφρωδες ή φουσκωτη? το εχεις δοκιμασει?καθετε καλα πανω σου με την φορμα?

Αλεξ το πιο βολικό είναι το πρώτο . Φαντάσου ότι είναι σαν κορσές ελαστικός .
Το δεύτερο δεν μου άρεσε γιατί με ενοχλούσε υπερβολικά στο στήθος τα πλαστικά . Άρα αν το έβαζα και κάτω από την στολή θα πέθαινα από τον πόνο .
Το τρίτο δεν το εχω δοκιμασει γιατι δεν το φερνει κανενας στην ελλαδα . Αλλα εχει παρει της καλυτερες αξιολογησεις στο ιντερνετ .
Το μπροστά μέρος είναι από αφρώδες υλικό ενώ το πίσω κανονικός κροκόδειλος με λεπτό στρώμα αφρώδες υλικού για να μην ενοχλεί με την στολή .

Σαν τιμη το πιο φθυνο ειναι το δευτερο . Τα αλλα δυο παιζουν στα 220€ .

να κανω και μια ερωτηση για το track vest.....το δοκιμασες κατω απο φορμα? το εχω βαλει και γω καιρο στο ματι αλλα η φορμα μου ειναι λιγο στενη στο θωρακα ειδικα ψηλα και δεν ξερω κατα ποσο θα χωραει κατι τετοιο απο μεσα...
επισης φοβαμαι οτι θα ειναι και πολυ ζεστο....για πες παραπανω εντυπωσεις....

Φιλε μου δεν το δοκιμασα με στολη αλλα με το πανω μερος μιας διαιρουμενης απο το μαγαζι . ηταν μια χαρα .
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με τις στολες .
Το υψος μου ειναι 1,76 αρα θα πρεπει να παιρνω 52 νουμερο στολη .
Το βαρος μου ειναι 82 κιλα αρα πρεπει να παιρνω 54 νουμερο στολη .
Η περιφερεια του θωρακα μου ειναι 109 αρα χρειαζομαι 56 νουμερο στολη .

Ετσι παιρνω 56 νουμερο και μετα την παω και μου την κονταινουν σε μανικια και ποδια .

Αν η δικια σου ειναι οριακη πανω σου , ξεχασε την . θα Μεγαλωσει η περιφερεια του θωρακα κατα 2~3 cm .

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 645933 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 645933

το φοβομουνα αυτο.... thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 14:42

Παρακαλω φιλε μου .
Παντως μολις το παρω ευχαριστος να στο δωσω να το δοκιμασεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:20

usabug έγραψε:
Παρακαλω φιλε μου .
Παντως μολις το παρω ευχαριστος να στο δωσω να το δοκιμασεις .

οταν το δοκιμασεις και το φορεσεις μετα θελω και εγω..... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 761429

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:24

Miou έγραψε:
usabug έγραψε:
Παρακαλω φιλε μου .
Παντως μολις το παρω ευχαριστος να στο δωσω να το δοκιμασεις .

οταν το δοκιμασεις και το φορεσεις μετα θελω και εγω..... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 761429

Ευχαριστος ... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 463658 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 463658
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:31

Miou έγραψε:
usabug έγραψε:
Παρακαλω φιλε μου .
Παντως μολις το παρω ευχαριστος να στο δωσω να το δοκιμασεις .

οταν το δοκιμασεις και το φορεσεις μετα θελω και εγω..... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 761429
ένας-ένας!με την σειρά όλοι θα πάρετε!!
με χαρτάκια προτεραιότητας!! :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:32

παιζει παρτουζα????

θελω και εγω!!!!! fafoutis fafoutis


για λαστιχα δεν ξερω ακομα. δεν εχω ξεκηνισει ψαξιμο. απο τον αλλο μηνα ξεκηναω... θα ενημερωσω τα παιδακια της πιστας για το τι θα βρω... file

______________________________________________________
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 DgnfjaΠροστασία σώματος ... - Σελίδα 2 X3ww74Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 25k1wusΠροστασία σώματος ... - Σελίδα 2 2nqcwidΠροστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:40

nasos-v έγραψε:
παιζει παρτουζα????

θελω και εγω!!!!! fafoutis fafoutis


για λαστιχα δεν ξερω ακομα. δεν εχω ξεκηνισει ψαξιμο. απο τον αλλο μηνα ξεκηναω... θα ενημερωσω τα παιδακια της πιστας για το τι θα βρω... file
xaxa xaxa xaxa xaxa
άντε δες τι θα βρείς με λάστιχα γιατί δεν μας βλέπω καλά!! :P :P
μας βλέπω να στήνουμε kolos για να βρούμε fraga
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:45

θα δω ποσο θα περνω τα σλικ τα πιρελλι

ειναι τα μονα που με βγαζουν 4 TD στα μεγαρα

αν ειναι σε νορμαλ τιμη , μαλλον παω για τετοια

και μπορεις να φας και ενα δευτερο πισινο με το ιδιο μπροστινο.

το θεμα ειναι να μην τα πανε παλι στο θεο απο τιμη....

______________________________________________________
Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 DgnfjaΠροστασία σώματος ... - Σελίδα 2 X3ww74Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 25k1wusΠροστασία σώματος ... - Σελίδα 2 2nqcwidΠροστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 15:53

nasos-v έγραψε:
θα δω ποσο θα περνω τα σλικ τα πιρελλι

ειναι τα μονα που με βγαζουν 4 TD στα μεγαρα

αν ειναι σε νορμαλ τιμη , μαλλον παω για τετοια

και μπορεις να φας και ενα δευτερο πισινο με το ιδιο μπροστινο.

το θεμα ειναι να μην τα πανε παλι στο θεο απο τιμη....
το θέμα είναι πόσο μπορείς να βρείς και τις γόμες με χάραξη γιατί οι περισσότεροι τέτοια φοράμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 16:05

εγω προτεινω αυτο που ειναι απο τα πιο λεπτα που υπαρχουν και με 5 αστερια προστασιας...ειχα κροκοδειλο αυτης της εταιριας
και πολυ απλα δεν παιζεται η ποιοτητα τους...προσωπικη μου αποψη, το καλυτερο γιλεκο που μπορεις να παρεις με τετοια τιμη...
http://www.motoin.de/Clothing/Protectors/Forcefield-EXTREME-HARNESS-FLITE::18692.html
υπαρχει και πιο ακριβο που δεν ειναι απλως γιλεκο αλλα εχει και προστασια χεριων...
http://www.motoin.de/Clothing/Protectors/Forcefield-EXTREME-HARNESS-ADVENTURE::18693.html
και αν θες να σωσεις μερικα ευρω, να μια πιο οικονομικη λυση...
http://www.motoin.de/Clothing/Protectors/Knox-FAST-BACK-back-protector::18481.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
usabug
Normal gixxer
Normal gixxer
usabug


Όνομα: : Μιχάλης
Αριθμός μηνυμάτων : 383
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 16:24

gsxrk71000 έγραψε:
Miou έγραψε:
usabug έγραψε:
Παρακαλω φιλε μου .
Παντως μολις το παρω ευχαριστος να στο δωσω να το δοκιμασεις .

οταν το δοκιμασεις και το φορεσεις μετα θελω και εγω..... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 761429
ένας-ένας!με την σειρά όλοι θα πάρετε!!
με χαρτάκια προτεραιότητας!! :P

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125

Σε λιγο εσυ θα με βγαλεις και στην συγγρου για να πληρωσεις τα λαστιχα σου Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988


nasos-v έγραψε:
παιζει παρτουζα????

θελω και εγω!!!!! Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988


για λαστιχα δεν ξερω ακομα. δεν εχω ξεκηνισει ψαξιμο. απο τον αλλο μηνα ξεκηναω... θα ενημερωσω τα παιδακια της πιστας για το τι θα βρω... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 201866

Ευχαριστος ...
Αναμενουμε νεα σου .

gsxrk71000 έγραψε:
nasos-v έγραψε:
θα δω ποσο θα περνω τα σλικ τα πιρελλι

ειναι τα μονα που με βγαζουν 4 TD στα μεγαρα

αν ειναι σε νορμαλ τιμη , μαλλον παω για τετοια

και μπορεις να φας και ενα δευτερο πισινο με το ιδιο μπροστινο.

το θεμα ειναι να μην τα πανε παλι στο θεο απο τιμη....
το θέμα είναι πόσο μπορείς να βρείς και τις γόμες με χάραξη γιατί οι περισσότεροι τέτοια φοράμε!

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 1719136172

ghost έγραψε:
εγω προτεινω αυτο που ειναι απο τα πιο λεπτα που υπαρχουν και με 5 αστερια προστασιας...ειχα κροκοδειλο αυτης της εταιριας
και πολυ απλα δεν παιζεται η ποιοτητα τους...προσωπικη μου αποψη, το καλυτερο γιλεκο που μπορεις να παρεις με τετοια τιμη...
http://www.motoin.de/Clothing/Protectors/Forcefield-EXTREME-HARNESS-FLITE::18692.html
υπαρχει και πιο ακριβο που δεν ειναι απλως γιλεκο αλλα εχει και προστασια χεριων...
http://www.motoin.de/Clothing/Protectors/Forcefield-EXTREME-HARNESS-ADVENTURE::18693.html
και αν θες να σωσεις μερικα ευρω, να μια πιο οικονομικη λυση...
http://www.motoin.de/Clothing/Protectors/Knox-FAST-BACK-back-protector::18481.html

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 901866
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrk71000
Hero gixxer
Hero gixxer
gsxrk71000


Άντρας Όνομα: : ΓΙΩΡΓΟΣ
Τόπος : ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2993
Hμερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιαν 2012, 16:35

usabug έγραψε:
gsxrk71000 έγραψε:
Miou έγραψε:
usabug έγραψε:
Παρακαλω φιλε μου .
Παντως μολις το παρω ευχαριστος να στο δωσω να το δοκιμασεις .

οταν το δοκιμασεις και το φορεσεις μετα θελω και εγω..... Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 761429
ένας-ένας!με την σειρά όλοι θα πάρετε!!
με χαρτάκια προτεραιότητας!! :P

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 60125

Σε λιγο εσυ θα με βγαλεις και στην συγγρου για να πληρωσεις τα λαστιχα σου Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988 Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 79988
μην μου βάζεις ιδέες... :P :P :P trella trella
xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 08:25

Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας. Θέλω να αγοράσω εξοπλισμό ασφαλείας για την μηχανή, μια που το μπουφάν που έχω δεν είναι και ότι καλύτερο και το κυριότερο ότι δεν έχω παντελόνι και νοιώθω γυμνός. Μιλώ για χρήση δρόμου κυρίως. Θέλω να έχει καλές ενισχύσεις ακόμη και στους γοφούς και επίσης να μην είναι ολόσωμη, αλλά διαιρούμενη για πρακτικούς λόγους. Επίσης να έχει και επενδύσεις για χειμώνα. Μάλλον για δερμάτινη στολή σκέφτομαι και όχι cordura. Έχει κανείς υπόψιν κάτι που να έχει αυτές τις προδιαγραφές και με λογική τιμή;

Πχ αυτή η φόρμα λέει τίποτε; Η τιμή της είναι τζάμπα, αλλά δεν ξέρω από προδιαγραφές. Από ότι καταλαβαίνω όμως δεν πρέπει να έχει επενδύσεις για χειμώνα. Rolling Eyes
http://www.tschul.de/shop.pl?f=NR&c=303-BLK&t=tschul_temartic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Painterz
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Painterz


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 546
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 09:33

καλημερα Αποστολε!! Εγω εχω τσιμπησει μια τετοια για πιστα....Βεβαια την ολοσωμη και μπορω να σου πω ωσ προς τα δερματα ειναι αρκετα αξιοπρεπης!!! Οσο για τις επενδυσεις νταξει για χειμωνα δεν μπορω να σου πω οτι θα σε καλυπτει αρκετα αλλα για τα προστατευτικα ειναι μια χαρα και τεσταρισμενα :P
Νταξει δεν ειναι Dainese kai Alpine αλλα για τα λεφτα της αξιζει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 10:11

πουλαει μια παρομοια ενα παιδια απο το φορουμ σε διαιρουμενη ...
γενικα τα δερματινα δεν ειναι τοσο ζεστα οσο οι κορτουρες αλλα ειναι πολ καλυτερα σε θεμα προστασιας ...
εσωτερικες επενδυσεις για το κρυο δεν θα βρεις ευκολα σε παντελονι αλλα τα περισοτερα μπουφαν εχουν ...

ριξε καμια ματια στις αγγελειες στο φορουμ .....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 12:05

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Χαίρομαι που λέτε καλά λόγια για την συγκεκριμένη στολή. Την αγγελία που υπάρχει στο φόρουμ την είδα, η οποία είναι και σε εξαιρετική τιμή, αλλά δυστυχώς είναι πολύ μεγάλο το μέγεθος για μένα.

Επειδή με ενδιαφέρει η διαιρούμενη, το μπουφάν από όσο κατάλαβα έχει επένδυση; Αν ναι τότε να το σκεφτώ σοβαρά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 13:12

ακου λιγο να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα ...
σαν φορμες υπαρχουν οι ολοσωμες και οι διαιρουμενες .
σε αυτες τις διαιρουμενες δεν υπαρχει εσωτερικη επενδυση .οι περισσοτερες δεν
εχουν ουτε καν τσεπες... φαντασου μια ολοσωμη που την εκοψαν στην μεση και εβαλαν ενα φερμουαρ για να ενωνει το πανω με το κατω...το μονο πλεονεκτημα ειναι οτι μπορεις να βγαλεις το μπουφαν και να μηνεις μονο με το παντελονι αντι να εισαι σαν την αδικη καταρα ολη μερα φοροντας την δερματινη στολη σου .....απο προστασια ομως δεν ειναι το ιδιο γιατι υπαρχει μια μικρη περιπτωση σε πτωση να χαλασει-σπασει το φερμουαρ


οι αλλες επιλογη για διαιρουμενες ειναι το εξης: ενα δερματινο παντελονι και ενα δερματινο μπουφαν ( οχι απαραιτητα τα ιδια μοντελα , ουτε απαραιτητα της ιδιας μαρκας αρκει να ειναι ιδια τα φερμουαρ) που ενωνουν με ενα φερμουαρ .
οπως καταλαβενεις μπορεις να κανεις παρα πολλους συνδιασμους ετσι με αυτα...
εγω ας πουμε εχω 2 διαφορετικα μπουφαν( χειμωνιατικο - καλοκαιρινο) και τα συνδιαζω με ενα παντελονι αναλογα τον καιρο ...
αυτα τα μπουφαν μιας και ειναι το καθημερινο σου μπουφαν εχει και αφαιρουμενη εσωτερικη επενδυση για το κρυο και τσεπες και οτι θελεις ....

επισης να γνωριζεις οτι τα μπουφαν που σου περιεγραψα στην πρωτη περιπτωση δεν εχουν το ιδιο μηκος με τα κλασικα δερματινα που φοραμε καθημερινα .. ειναι λιγο πιο κοντα τις περισοτερες φορες....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsasbi
Hero gixxer
Hero gixxer
tsasbi


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Ζωγράφου city
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 1410
Αγωνιζόμενος : moto gp PlayStation 1-2-3-4

Hμερομηνία εγγραφής : 23/05/2012

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 20:45

Miou έγραψε:
ακου λιγο να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα ...
σαν φορμες υπαρχουν οι ολοσωμες και οι διαιρουμενες .
σε αυτες τις διαιρουμενες δεν υπαρχει εσωτερικη επενδυση .οι περισσοτερες δεν
εχουν ουτε καν τσεπες... φαντασου μια ολοσωμη που την εκοψαν στην μεση και εβαλαν ενα φερμουαρ για να ενωνει το πανω με το κατω...το μονο πλεονεκτημα ειναι οτι μπορεις να βγαλεις το μπουφαν και να μηνεις μονο με το παντελονι αντι να εισαι σαν την αδικη καταρα ολη μερα φοροντας την δερματινη στολη σου .....απο προστασια ομως δεν ειναι το ιδιο γιατι υπαρχει μια μικρη περιπτωση σε πτωση να χαλασει-σπασει το φερμουαρ


οι αλλες επιλογη για διαιρουμενες ειναι το εξης: ενα δερματινο παντελονι και ενα δερματινο μπουφαν ( οχι απαραιτητα τα ιδια μοντελα , ουτε απαραιτητα της ιδιας μαρκας αρκει να ειναι ιδια τα φερμουαρ) που ενωνουν με ενα φερμουαρ .
οπως καταλαβενεις μπορεις να κανεις παρα πολλους συνδιασμους ετσι με αυτα...
εγω ας πουμε εχω 2 διαφορετικα μπουφαν( χειμωνιατικο - καλοκαιρινο) και τα συνδιαζω με ενα παντελονι αναλογα τον καιρο ...
αυτα τα μπουφαν μιας και ειναι το καθημερινο σου μπουφαν εχει και αφαιρουμενη εσωτερικη επενδυση για το κρυο και τσεπες και οτι θελεις ....

επισης να γνωριζεις οτι τα μπουφαν που σου περιεγραψα στην πρωτη περιπτωση δεν εχουν το ιδιο μηκος με τα κλασικα δερματινα που φοραμε καθημερινα .. ειναι λιγο πιο κοντα τις περισοτερες φορες....

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 22:34

Ουφ!! Δύσκολα τα πράγματα από ότι κατάλαβα, μια που δεν μπορώ να τα έχω όλα, μια που λόγο κρίσης..... Rolling Eyes Αύριο πάω Θεσ/κη να δοκιμάσω μια σχεδόν καινούρια SPIDI του παιδιού που αγόρασα την μηχανή και θα σας συμβουλευτώ ξανά!

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1733
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΤρι 11 Σεπ 2012, 23:16

Να συμπληρώσω ότι οι ολόσωμες είναι σαφώς ανώτερες από θέμα άνεσης την ώρα που την φοράς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστασία σώματος ...   Προστασία σώματος ... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 13 Σεπ 2012, 10:04

Εχθές πήγα και δοκίμασα μια μεταχειρισμένη διαιρούμενη DAINESE σε χρώμα που μου αρέσει και ταιριάζει σχετικά με τη μηχανή μου (μαύρο-γκρι), σε άριστη κατάσταση, μια που φορέθηκε ελάχιστα και από όσο κατάλαβα μου ταίριαξε πολύ καλά, πλην του ότι τα μανίκια του μπουφάν και το παντελόνι που είναι κοντά, κάτι που όμως καλύπτεται από τα γάντια και τις μπότες. Το μπουφάν έχει και αφαιρούμενη επένδυση για το χειμώνα. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει προστασία στους γοφούς. Την είχε πάρει 1200 ευρώ και μου την δίνει 400. Ξέρω ότι με 400 ευρώ βρίσκω καινούρια, αλλά δεν ξέρω από ποιότητα πως θα είναι. Ποια είναι η άποψή σας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
 
Προστασία σώματος ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» προστασια .. της μοτο
» Προστασια μοτο σε πιστα
» Επιλογή racing γαντιών Alpinestars vs Knox ποια προσφέρουν την καλύτερη προστασία?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΕΞΟΠΛΙΣΜOΣ ΑΝΑΒAΤΗ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com