Greek GSX-R forum
προγραμμα ECU Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
προγραμμα ECU Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
προγραμμα ECU Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
JIMK7
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
nasos-v
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
T.R.E
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
k8 600 kk
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
kostaskr6
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
κολτρέϊν
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
Leroy
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
ripper
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
προγραμμα ECU Poll_l10προγραμμα ECU Poll_c10προγραμμα ECU Poll_r10 

 

 προγραμμα ECU

Πήγαινε κάτω 
+4
pakis
T.R.E
kentaurosk8
teo1908
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
teo1908
Normal gixxer
Normal gixxer
teo1908


Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΤετ 18 Απρ 2012, 12:52

κατ αρχην χρονια πολλα σε ολους.
εχω παει το μηχανακι για σερβις σε συνεργειο εδω στη θεσ/νικη. αφου κανονισαμε το τι θα αλλαχτει κτλ η συζητηση πηγε στα γενικα κτλ. και βλεποντας οτι το k5 μου εχει φιλτρο και εξατμιση και εχει αφαιρεθει η πεταλουδα της εξατμισεις μου λεει οτι σιγουρα πρεπει να βαλω pcv ή εναλακτικα μου προτεινε ενα προγραμμα που μπορει ο ιδιος να βαλει στη μηχανη.
ενδεικτικα μου εδειξε καποιες δυναμονετρησεις απο αλλες μηχανες (κ5,κ7, κ8, 1000αρια, 750) χωρις το προγραμμα και με το προγραμμα και μου ειπε οτι συνηθως με το προγραμμα κανει εμφανη διαφορα στις μεσαιες στροφες. οι διαφορες ηταν max 15-16 αλογα σε ενα χιλιαρι αν θυμαμαι καλα που ειχε φιλτρο και τελικο.
τα χαρτια ομως ειναι χαρτια. εχει δοκιμασει/τεσταρει καποιο προγραμμα στη μηχανη του καποιος εδω για να βοηθησει λιγο?
το συνεργειο δεν το λεω μην υπαρξει καποιο προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kentaurosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
kentaurosk8


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2031
Hμερομηνία εγγραφής : 11/06/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΤετ 18 Απρ 2012, 12:57

Χρόνια πολλά!

Πολλοί έχουμε δοκιμάσει - τεστάρει κάποιο πρόγραμμα στην ECU ή με παράλληλο και σίγουρα έχεις βελτίωση (έχει κάποια ποστ που μπορείς να διαβάσεις). Αν είδες πάντως βελτίωση 15 άλογα με φίλτρο - τελικό και πρόγραμμα κάτι δεν πάει καλά .... ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να πάρεις τόσα άλογα με αυτές τις βελτιώσεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo1908
Normal gixxer
Normal gixxer
teo1908


Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΤετ 18 Απρ 2012, 13:00

γι αυτο ειπα φιλε μου τα χαρτια ειναι χαρτια. πανω απ ολα -και ασχετα με το τι δυναμη θα κερδισει το μοτερ- ειναι μεγαλη υποθεση μην το κανουμε καμια ζημια και ανοιγουμε πληγες.
εντιτ:
τα 15-16 αλογα πρεπει να ηταν σε δυναμομετρηση zx12.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΤετ 18 Απρ 2012, 13:13

Καμιά τρύπα θα βούλωσε σε κάποιο σημείο και θα πήρε 15 άλογα,μόνο έτσι γίνεται. Έχει διαφορά αν το ρυθμίσεις φυσικά,από όλες τις απόψεις,αλλά με φίλτρο-τελικό θα δώσεις ακόμα 300-400 € για πρόγραμμα και μπορεί να μην δεις μεγάλη διαφορά. Εξαρτάται απ΄το τελικό που φοράς και κατά πόσο "χάλασε" την καύση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo1908
Normal gixxer
Normal gixxer
teo1908


Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΤετ 18 Απρ 2012, 13:33

και εμενα για κατι σκαλοπατια στις μεσαιες κατα βαση μου ελεγε οτι διορθωνει το προγραμμα επειδει λεει με φιλτρο και εξατμιση στεγνωνει στις μεσαιες. και γενικα οτι ευξανει σε καποια σημεια τα μιγματα.
μου εδειξε δυναμομετρηση και απο κ5 αλλα μαστορες ειναι και ποτε δεν ξερεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΠεμ 19 Απρ 2012, 20:02

Θοδωρη σκεφτομαι και εγω να το κανω αφου βεβαια αλλαξω πρωτα ολη την εξατμιση...Σε ποιο συνεργειο το πηγες? γιατι αυτα τα λογια μου ακουγονται γνωστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΠεμ 19 Απρ 2012, 22:04

pakis έγραψε:
Θοδωρη σκεφτομαι και εγω να το κανω αφου βεβαια αλλαξω πρωτα ολη την εξατμιση...Σε ποιο συνεργειο το πηγες? γιατι αυτα τα λογια μου ακουγονται γνωστα
εμενα να δειτε ποσο γνωστα μ ακουγονται... σε ποιο πηγες?? ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια με κατι κομπογιαννητες που ζητανε 100αρικα τουλαχιστον για να σ περασουν κ καλα ενα προγραμμα στην μαμα ecu που σε αλλο εδωσε 200 αλογα που στην τελικη ειναι μια ρυθμιση με yoshibox το οποιο προσωπικα δεν εχω σε εκτιμιση (καλυτερα να μεινει ετσι το μοτο).. με τα μονα π κανεις σωστη δουλεια ειναι με παραλληλο κ εκεινον αν τον ρυθμισεις σωστα με καποιο autotune ή το ρυθμισει καποιος γνωστης κ οταν λεμε γνωστης εννοουμε οντως να ξερει..αλλη μια λυση ειναι με ecueditor να flashaρεις τον μαμα εγκεφαλο το οποιο θελει ακομη πιο πολλες γνωσεις κ προσοχη γιατι εκει ο μαμα εγκεφαλος εχει 10αδες παραμετρους να πειραξεις.. για αυτο σ λεω προσοχη.. και αν φορας μονο τελικο κ φιλτρο δεν ειναι πια κ τοσο απαραιτητο να το ρυθμισεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuzukaK4
Adv. gixxer
Adv. gixxer
SuzukaK4


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης!
Τόπος : Salonica Rules!
Αριθμός μηνυμάτων : 445
Hμερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 13:23

Δε πιστευω οτι υπαρχει καποιο θεμα για το συνεργειο ισα ισα καλυτερα να τα λεμε για να ξερουμε και που μας παν τα 4 γιατι εμεις στη θεσσαλονικη δεν εχουμε και πολλες επιλογες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΠαρ 20 Απρ 2012, 13:51

Όπως και να έχει αν κάνεις μια καυσανάλυση θα δεις που βρίσκεσαι και αν όντως είναι στεγνό,και μετά επιλέγεις αν θα το ρυθμίσεις ή όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo1908
Normal gixxer
Normal gixxer
teo1908


Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 14:57

παιδες πηγα στη θεσ/νικη πισω απο το ιπποκρατειο στον ζιακουλη και εκει εγινε η συζητηση για το προγραμμα.
δεν το ξερω τον ανθρωπο, πρωτη φορα πηγα.
TRE του ειπα και εγω για καυσαναλυση κτλ και μου ειπε οτι αν βαλουμε το προγραμμα που προτεινει η μηχανη θα ανεβει 1 φορα στο δυναμομετρο για να δουμε ποσο αποδιδει και αν εχει στεγνωματα το μοτερ και απο κει και περα βλεπουμε.
τωρα για το pcv το πουλουσε λιγο ακριβα νομιζω (ετσι κι αλλιως απο κει δεν θα επαιρνα) αλλα μου ειπε οτι θα βαλει ενα χαρτη του pcv και απο κει και περα η μηχανη θα ανεβει 2 φορες στο δυναμομετρο και θα αλλαξει λιγο τον χαρτη αν χρειαζεται επιτοπου.
το θεμα ειναι οτι ειναι να γινει να γινει σωστα. κολλημα με αποδωσεις αλογα κτλ δεν εχω τοσο. απλα ξερω οτι με ελευθερο φιλτρο και εξατμιση πιθανον να χρειαζεται λιγες βενζινες παραπανω για να λειτουργει σωστα. και με ενδιαφερει αυτο διοτι δεν εχω σκοπο να πουλησω την μηχανη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 15:31

Σαν μαστορας ειναι καλο χερι και κανουν καλη δουλεια επειδη τους ξερω και γω εκει το φτιαχνω και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος τωρα για το θεμα προγραμα δν εχω κανει τπτ προς το παρων απλα μου εχει πει και μενα τα ιδια πραγματα που ειπε σε σενα για αυτο σου ειπα οτι μου ακουγονται γνωστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 16:22

pakis έγραψε:
Σαν μαστορας ειναι καλο χερι και κανουν καλη δουλεια επειδη τους ξερω και γω εκει το φτιαχνω και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος τωρα για το θεμα προγραμα δν εχω κανει τπτ προς το παρων απλα μου εχει πει και μενα τα ιδια πραγματα που ειπε σε σενα για αυτο σου ειπα οτι μου ακουγονται γνωστα
Ήμουν σίγουρος ότι για αυτο το συνεργείο λέγατε απο την αρχή .. Φίλος μήπως ήσουν κ την μέρα ο πέρασα κ μ έλεγε ότι τα κ9 είναι για πέταμα ( ίσως κάποιοι απο δω μέσα ν θυμούνται για τ λέω) γιατι είχε ένα κ7-κ8 μαύρο εκείνη τ μέρα.. Δεν θα πω κάτι άλλο για το συνεργείο για ν μν γίνω κακός.. Ο κάθενας όπως πιστεύει , απλα αυτη η διαδικασία π όλοι λένε στο dunk δεν είναι όσο απλή θέλουν να ναι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pakis
Normal gixxer
Normal gixxer
pakis


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Αγωνιζόμενος : MotoGp 2,3,8 10-11 Superbikes 8,9,11 Generations PS3 :P
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 16:26

Kαι γω ημουν σιγουρος για αυτο το ρωτησα Laughing ναι και εγω εκει ημουν φιλος και ακουσα την συζητηση για το προβλημα με την φλατζα που σου ελεγε το μαυρο ηταν το δικο μου gixxer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos-ohli
Jr.gixxer
panos-ohli


Άντρας Όνομα: : πανος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 18:02

δεν καταλαβα ομως,πως θα εβλεπε στο δυναμομετρο αν το μηχανακι στεγνωνει χωρις να γινει καυσαναληση?
τελοσπαντων καλο ειναι να μην φτιαχνουμε χαρτες σε δυναμομετρο διοτι υπαρχει διαφορα πιεσης εισερχομενου αερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 19:11

panos-ohli έγραψε:
δεν καταλαβα ομως,πως θα εβλεπε στο δυναμομετρο αν το μηχανακι στεγνωνει χωρις να γινει καυσαναληση?
τελοσπαντων καλο ειναι να μην φτιαχνουμε χαρτες σε δυναμομετρο διοτι υπαρχει διαφορα πιεσης εισερχομενου αερα
:!: εγω για αυτο λεω ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗ.. αυτοι βλεπουν αν καπου χανει αλογα κ λενε ε να εδω θελει βενζινη .. να που συνηθως ομως οπου ειναι πιο στεγνο το μοτερ βγαζει πιο πολλα αλογα...LEAN IS MEAN.. 8) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΣαβ 21 Απρ 2012, 21:32

magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
panos-ohli έγραψε:
δεν καταλαβα ομως,πως θα εβλεπε στο δυναμομετρο αν το μηχανακι στεγνωνει χωρις να γινει καυσαναληση?
τελοσπαντων καλο ειναι να μην φτιαχνουμε χαρτες σε δυναμομετρο διοτι υπαρχει διαφορα πιεσης εισερχομενου αερα
:!: εγω για αυτο λεω ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗ.. αυτοι βλεπουν αν καπου χανει αλογα κ λενε ε να εδω θελει βενζινη .. να που συνηθως ομως οπου ειναι πιο στεγνο το μοτερ βγαζει πιο πολλα αλογα...LEAN IS MEAN.. 8) Wink

Κλημη αυτο που λες το εχω ξανακουσει.....δεν ξερω κατα ποσο ισχυει να μην κανω και τον εξυπνο...εγω με φιλτρο και τελικο εδωσα με yoshi +5 μεσαια +5 ψυλα...καυσαναλυση δεν εκανα ακομη....στα μεσαια νομιζω οτι κατι εχω κερδισει...αν κανω την καυσαναλυση πιστευω να δω τι γινεται!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos-ohli
Jr.gixxer
panos-ohli


Άντρας Όνομα: : πανος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Hμερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΚυρ 22 Απρ 2012, 00:19

kontos 750 έγραψε:
magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
panos-ohli έγραψε:
δεν καταλαβα ομως,πως θα εβλεπε στο δυναμομετρο αν το μηχανακι στεγνωνει χωρις να γινει καυσαναληση?
τελοσπαντων καλο ειναι να μην φτιαχνουμε χαρτες σε δυναμομετρο διοτι υπαρχει διαφορα πιεσης εισερχομενου αερα
:!: εγω για αυτο λεω ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗ.. αυτοι βλεπουν αν καπου χανει αλογα κ λενε ε να εδω θελει βενζινη .. να που συνηθως ομως οπου ειναι πιο στεγνο το μοτερ βγαζει πιο πολλα αλογα...LEAN IS MEAN.. 8) Wink

Κλημη αυτο που λες το εχω ξανακουσει.....δεν ξερω κατα ποσο ισχυει να μην κανω και τον εξυπνο...εγω με φιλτρο και τελικο εδωσα με yoshi +5 μεσαια +5 ψυλα...καυσαναλυση δεν εκανα ακομη....στα μεσαια νομιζω οτι κατι εχω κερδισει...αν κανω την καυσαναλυση πιστευω να δω τι γινεται!!!!
η καυσαναληση ειναι απαραιτητη,για να δουμε αν χρειαζεται να ανεβασουμε η και να κατεβασουμε τα καυσιμα.
πληροφοριακα καλυτερο ειναι το teka που ανεβοκατεβαζει ανα μια μοναδα και ανα κυλινδρο.
σωστος ο ΚΛΗΜΗΣ +1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo1908
Normal gixxer
Normal gixxer
teo1908


Όνομα: : ΘΟΔΩΡΗΣ
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Hμερομηνία εγγραφής : 19/02/2011

προγραμμα ECU Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προγραμμα ECU   προγραμμα ECU EmptyΚυρ 22 Απρ 2012, 01:21

και εμενα ρε παιδες μου ελεγε οτι τα κ9 βγαζουν κατι προβληματα κτλ κτλ :P
σιγουρα σε καποιον που εχει κ9 θα λεει για τα κ5 κατι αναλογο. μαστορες ειναι οτι θελουν λενε.
τεσπα γενικα τα παλικαρια εκει μια χαρα ηταν και ισα ισα δεν εχω καποιο προβλημα με εξυπηρετησαν.
απλα με προβληματισαν με το προγραμμα που ελεγαν και ειπα να ρωτησω μηπως το εχει δοκιμασει καποιος.

*αλλα αποφευγω να μπω (οσο γινετε) στο τρυπακι της βελτιωσης (την εχω ξαναπατησει με αμαξι :P )
οποτε για αυτο και οτι θα κανω θα εχει σκοπο την σωστη λειτουργια του κινητηρα.
μαλλον θα παω για yoshi box αν αυτο καλυπτει το θεμα της σωστης λειτουργιας του κινητηρα.
αλλιως...ειναι σα κουμπαρας αν αρχισεις να ριχνεις δεν τελειωνει ποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προγραμμα ECU
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» προγραμμα για k4 1000
» Πρόγραμμα η παράλληλος εγκέφαλος
» πρόγραμμα στον εργοστασιακό εγκέφαλο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com